Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

A zöld csövön a ragasztót pumpálják bele? :D ;]

(#2) arn


arn
félisten

en meg abbol a korbol szarmazom, amikor a szilicium merete koromnyi volt, fejlodestol fuggetlenul :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) #90088192 válasza arn (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

Most is az, csak éppen a ló körme az etalon :DD

(#4) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Jó nagy gáz lehet ott.....
Raja amds korába még ismerte a fésűt meg a borotvát is.....

Mondjuk ekkora feka ellapátolásánál és az álmatlan éjjeleken mikor agyal hogy lehetne a xarbol várat építeni nem csodálom így lepusztult szegény :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#5) niof válasza arn (#2) üzenetére


niof
addikt

Most is körömnyi, csak 10000-10000000* annyi tranzisztor van bennük, mint anno...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6) arn válasza niof (#5) üzenetére


arn
félisten

Akkor is volt tobb nagysagrendnyi fejlodes :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Pipó


Pipó
őstag

Koduri -gondolta Lisa
Lisa -gondolta Koduri
Az enyém nagyobb, mint a tiéd!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8) Dr. Akula válasza arn (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Á, az orosz verzió akkor is ugyanekkora volt. :D

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Milyen hűtoblokk figyel a cuccon?

(#10) adamssss válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


adamssss
veterán

Az uj intel gyari huto amivel lehet huteni 400w-ot ;]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) opr válasza adamssss (#10) üzenetére


opr
veterán

Ez fog kelleni az uj, 35W TDP-s cuccaikra? ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Cefet válasza Lacika112 (#4) üzenetére


Cefet
aktív tag

Látnál 2 hetes Limnoszi, vadkempinges szörftúra után... ;)

(#13) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Khm... csíkszélesség?

Már bocsánat...

(#14) #16939776 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezen a képen a hűtőblokk az a sárgaréz színű tömb, ami a tokozáson ül. A többi, alumínium színű rész, csak a leszorító erőt biztosítja a tesztfoglalat számára. Az a fólia ami a blokk oldalára fel van hajtva és oda van szegecselve egy lemezzel, az tölti be a paszta szerepét.

Érdekes lesz ez, ha netán egy komplett GPU+memória+CPU van a kupak alatt, de egy GPU+memória párosítás se annyira ciki ha ekkora tokozást kap.

[ Szerkesztve ]

(#15) janeszgol válasza rovtiv3 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Attól tartok itt deszkaszélesség lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Most mutogatták a tokozásgyártótól kapott szettből a legnagyobbat amit udnanak adni ha lenne bele valami? :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17) Dr. Akula válasza #16939776 (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jók ezek a steampunk megoldások, kíváncsi voltam hogy ez valami gyári, vagy Sanyi bá esztergálta a műhelyben. :)

(#18) MaraTóni válasza Lacika112 (#4) üzenetére


MaraTóni
tag

Komolyan kedves modik, ezt a troll-flamer csávót tiltsátok már ki a PH!-ról légyszives, köszönöm!

(#19) janeszgol válasza MaraTóni (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Te kinek az altja vagy?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem úgy tűnik, mintha mosolyogna a maszk alatt. Ellenben:
[L:https://i.redd.it/mnt5fsnd24iy.jpg][link][/L]

(#21) Viktor77 válasza janeszgol (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Tök mindegy, igaza van. Az én időmben az ilyenek repültek gondolkodás nélkül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) janeszgol válasza Fred23 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Én se örülnék a helyében. Az Intel olyan, mint a hullaház. De dolgozna szívesen egy hullaházban?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) Fred23 válasza janeszgol (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, maszk nélkül ki tudott volna erőlködni egy kis mosolyt a marketingesek számára, de így szájbekötve próbálkozni se volt kedve. Pedig az embernek figyelnie kéne az ilyen apróságokra az ő pozíciójában; tényleg mintha hullaházban készült volna a kép.

(#24) #90088192 válasza MaraTóni (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Engem is légyszives, na kérlek :DDD

Különben ha nem lennél lusta, ott a modker topik, persze parancsolgatni azt szeretsz :C

[ Szerkesztve ]

(#25) Carlos Padre válasza janeszgol (#19) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Valami troll-flamer csávóé akit kitiltottak a PH!-ról. ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) MaraTóni


MaraTóni
tag

az "okosoknak" csak 2 dolog:

1. nem vagyok senkinek semmilye
2. a PH szabályzata egyértelműen kimond dolgokat, a Lacika112 nevű troll hozzászólásait elég végigböngészni ahhoz, hogy egyérteművé válljon hogy gyakorlatilag minden szösszenetével megsérti eme szabályokat, mégis itt lehet, érdekes módon... no comment

(#27) #90088192 válasza MaraTóni (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor mégis miért nem jelented? :F

(#28) tibaimp válasza MaraTóni (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igazad van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Lacika112 válasza MaraTóni (#26) üzenetére


Lacika112
aktív tag

off:

Aranyos vagy, bocsi de ha tudnád a szabályzatot és nem egy 200 napos acc lennél tudnád személyeskedni nem illik :R

Semmi trollkodás nem volt ebbe, kedves kollega be is másolta a két cégnél töltött arcszerkezeti különbséget.
Nem vagyok neked szimpatikus akkor javaslom hanyagolj, legközelebb majd privátba engedélyt kérek tőled hogy megszólalhassak mert ezek szerint te vagy itt az atyaúristen.

Itt le is zárnám a lelki problémáid felspannolását és nem etetem a trollt szia :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#30) keembo válasza Lacika112 (#29) üzenetére


keembo
tag

Érdekes, én is büntiérett trollnak tartalak. Mi bolondok mind szemből jövünk az autópályán.

" :C :C :C lól 14nm++++++++ "

Ha tényleg nem trollkodásnak szánod a kvázi összes Inteles hír alatti hsz-odat, akkor legalább ne úgy tálald, mint egy 14----- éves bértroll.

(#31) Carlos Padre válasza keembo (#30) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez is csak azóta fáj nektek mióta az intel van a fasz rosszabbik végén :P

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) wwenigma válasza keembo (#30) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

14----- ? 14+++++++++++++++ !

;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#33) Lacika112 válasza keembo (#30) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Rendben főnök úr majd igyekszek éltetni a 7nm és 5 nem es intel procikat..... őőő ja várj! 10 nem en se érik még el a 14nm órajeleit annyira elbaltázták.

Akkor most tulajdonképpen rávilágítottál hogy nem is trollkodok csak nem tetszik hogy nem éltetek egy 5 éves technologiát ami felett rég eljárt az idő?

Én kérek elnézést az intel nevében hogy egy helyben toporognak, majd igyekszem sürgetni őket hogy ne kelljen hazudnom róla milyen fényesen teljesítenek :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#34) keembo válasza Carlos Padre (#31) üzenetére


keembo
tag

Nem tudom csali-e vagy komolyan gondolod. Ha most kéne váltanom, amd proci lenne. Az intel üzletpolitikája és ferdítései (pl. "valós tesztek") gusztustalanok, de nem ezért választanék amd terméket. A fanboyság sosem érintett (na jó, 20 éve, de IT-n kívül).

lacika112: Rendben főnök úr majd igyekszek éltetni a 7nm és 5 nem es intel procikat..... őőő ja várj! 10 nem en se érik még el a 14nm órajeleit annyira elbaltázták.

A tényekkel tisztában vagyunk, de amikor napi 2x leírod/bemásolod az aktuális intel cikk alá az már nettó spam. Emellett gyerekes, kicsinyes és egyértelműen csak a feszültséget próbálod gerjeszteni vele, nem pedig érdemi és valamerre tartó/haladó vitát folytatni. Remélem nem csak én vagyok egyedül ezzel az észrevétellel. Ha meg kellene neveznem a legelvakultabb fanboyokat, köztük lennél. Nem muszáj reagálnod, elég csak átgondolnod a leírtakat. Üdv.

(#35) Lacika112 válasza keembo (#34) üzenetére


Lacika112
aktív tag

:Y

Én fanboy???? őőő ilyenkor mikor mondom van itthon nv ATI (nem amd!) amd vga, intel cpu, amd cpu akkor? Hónapja sincs pont vettem a gyereknek intel gépet, szóval őőő

Sose értettem ezt a fanboyságot, kb mint a foci (nem megsértődni!) fradi becsúszott 2. osztályba de a fradista csak hajtogatta a fradi a legjobb.... most ugyan ez van intellel

az első procim is intel volt és még a mai napig van a fiókba 200mhz pentium mmx en át kazettás p3 core 2 stb.....

Tök fura fx időkbe senkit nem zavart a gyatra teljesítményükért napi 500 komment gyalázta..... fordult a kocka így meg már nem oké? :C

vagy 100x leírtam én drukkolok az intelnek hogy a több éves lemaradását vakarja legalább egállá mert így nincs verseny és el fognak szaladni az amd árak ami nekünk nem jó de ez rendszerint figyelmen kívül van hagyva.... Ellenben hazug módon be vagyok vádolva téged idézve "Ha meg kellene neveznem a legelvakultabb fanboyokat, köztük lennél." :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#36) koxx válasza Lacika112 (#35) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor itt es most fejezd is be kerlek. A kovetkezonel nem szolok elore.

(#37) sb válasza keembo (#34) üzenetére


sb
veterán

Már én is beszóltam neki más topicban.
Az a gond, hogy ezek nem tényközlések amiket csinál, hanem tényleg szimpla trollkodás.

Tény akkor lenne, ha adott témában leírná a releváns infókat.
Én is leírtam már 1343-szer, hogy miért szar az Intel, fanoknak, hogy mitől kazán, mitől nem számít, hogy 5GHz..., sőt, már a Zen1 óta írom, hogy annyi az Intelnek ha nem a max tuningot hajtod. (Az akkor még egyértelműen jóval gyengébb AMD játék+egyszálas is akkor volt igaz, ha a maxot akartad kihozni a másik oldalon is. Egy nonK vagy akár K-s, de nem koppra húzott i5-i7-nél, értelmes fogyasztás mellett már akkor sem volt akkora előnye az Intelnek, ott is 3.5-4 körül volt a sweet spot, nem 4.5-5GHz, hiába ment annyit üveghangon, 90 fokon, delidelve) Plusz le is váltottam már kb. mindent AMD-re akkor amikor nekem átlépte az ingerküszöbömet és jobb volt a saját felhasználásomra. (Kb. azonnal, mivel én már kinőttem a tuningból és a játékból is.)

Szóval k*va rég "fárasztom" pl. én is a fórumot ezekkel, de a lényeg: tényszerűen, akkor és ott írtam le ahol felvetődött. Kérdezték, mást állítottak.
Nem minden kibasz*tt hír alatt!
Mert ha még Inteles hír lenne... de bedobja a Samsung 7nm gyártási hír alá... egy NAS hír alá az Intel LAN chip témát, de bármilyen hírbe kb. amiben a hálózat, cpu, ram, vagy SI hosszmértékegység szerepel. Szerintem a 100m síkfutás döntő hírébe is bekommenteli a 14nm+++++ -t, mer' há' oda illik - mértékegységileg.

Egyszerűen mindenről IS az jut eszébe már. Fárasztó lehet neki is, nemhogy nekünk.

(#38) arn válasza sb (#37) üzenetére


arn
félisten

ha a rendesen skalazodo programokat nezi az ember, akkor az amd a ryzen ota lepeselonyben van (mainstreamen, kesobb meg mashol is). az intel szerencseje, hogy pcn szarul skalazodnak a programok - de lassan ez is keves lesz :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) andor80 válasza Viktor77 (#21) üzenetére


andor80
senior tag

A te időd volt a legszánalmasabb részrehajló ócska terrorista telenor/pannon kiszolgáló 70%ban megkérdejelezhető ph-s moderáciok kora nyogodjon az időd békében elfelejtődve örökre :R

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40) andor80


andor80
senior tag

Jó "kis" cucc lesz ez. ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#41) Viktor77 válasza andor80 (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Csak nem te is repültél? :D

A Telenor hogy jön ide?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) abéla válasza Pipó (#7) üzenetére


abéla
senior tag

ki ez a jólfésült izmos fiatalember a képen?
szerk: részletekbe nem mennék bele, mert hímsovivá avanzsálnék hirtelen ;]

... ha már a cikkben is belefért egy kis "megáldották a világot" minor trollkodás az ikonszerű képpel, hadd eresszem ezt is bele a letter-éterbe :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#43) keembo válasza abéla (#42) üzenetére


keembo
tag

Igazán illene felismerni Jackie Chant, még ha picit meg is hízott! :DDD

(#44) Pipó válasza keembo (#43) üzenetére


Pipó
őstag

Ez ütött. Itt is ő, csak nincs rajta az izompóló:

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#45) sb válasza arn (#38) üzenetére


sb
veterán

Én arról írtam, hogy nem csak a jól skálázódóaknál volt már akkor is jobb a helyzet.
Egyszálasban le voltak maradva és órajelben.

De az is fel volt nagyítva mert itt mindenki üveghangon tuningol. 4.5-5-5.2GHz, ami a csövön kifér az adott Intel variánsból.
De az összes többi, mezei user akinek egy 4GHz körüli, de még inkább 3.5 körüli átlagprocija volt, esetleg notebook proci ahol szintén nem volt divat a 4-5GHz... na nekik már az első széria, gyengébb egyszálas+alacsony frekis kivitelben is elég jó volt.

(#46) zsivko


zsivko
csendes tag

Már rezsókat is gyárt az Intel?! :DDD

PS Vita 3G/Wi-Fi 16GB

(#47) Klaus Duran válasza zsivko (#46) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Northwood óta. 2002. január 7

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.