Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EkSYS


EkSYS
senior tag

Csatlakozom a "Kíváncsian várjuk az új AMD bulldozert" táborhoz.
+1000Mhz azért nem kevés, úgy tudom a TDP is 120-130W körül alakul + az AMD nem cserélgeti olyan sűrűn a socket-eket mint az Intel. :K
kérdés hogy majd a lapok mibe kerülnek... :F

Eki - az eredeti

(#2) Angel1981 válasza EkSYS (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Nagy valószínűséggel teljesítményarányos árazásra számíthatunk.
Vagyis amennyivel erősebb / gyengébb lesz az Intel megoldásainál, annyival lesz drágább / olcsóbb - szokás szerint.

Igencsak kíváncsi vagyok a csúcslapok specifikációira is!

[ Szerkesztve ]

(#3) Móci


Móci
addikt

Eddig jól hangzik, most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tud majd Bulldozer!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) arn


arn
félisten

ha ekkora turbo kell, az epp hogy nem hangzik tul jol a fogyasztasra, teljesitmenyre nezve.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Reméljük nem szabadul el semmilyen energiaigény, bár pont a jó energia skálázódás miatt szeretem az AMD procijait.

(#6) Barbarics


Barbarics
tag

Én is nagyon várom már!De azt hiszem a 4 magos bulldozernek csak 95W a TDP-je!De javítsatok ki ha nem így van :DD

(#7) atti_2010 válasza arn (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mivel nem tudod hogy menyit nő a fogyasztás a turbó működésekor ezt meg sem hallottuk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) megint én


megint én
őstag

Jól hangzik, nem mondom hogy nem vagyok kíváncsi mit hoz az AMD, de megint 2 lépéssel az intel mögött kullog... :S

(#9) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

néhány hét? mikor van ennek a tervezett megjelenése?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10) Barbarics válasza UnSkilleD (#9) üzenetére


Barbarics
tag

június eleje :)

(#11) Gyuri27 válasza arn (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pont forditva. Alapból viszonylag keveset mutat (bár 2.8 miért lenne kevés) ez jó hatással van a fogyasztásra, melegedésre. Amikor meg kell a kraft rátolja a turbót. Szvsz ez elég barátságos. Nem kell tuningolni, nem kell progikkal, profilokkal vergődni.
A kérdés az, milyen lesz a gyári hűtő. Mert mikor ráugrik a kilós turbó ott lesz melegedés rendesen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) mghltm


mghltm
addikt

jo ezeket az erdekes informaciokat latni, de kezzelfoghato adatok nelkul csak talalgatunk mennyi az annyi ;]

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) atti_2010 válasza megint én (#8) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hol van az a 2 lépés ?? Ehhez még a kék szemüveg is kevés hogy láthassam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) Oliverda válasza arn (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

95 és 125 wattos TDP-vel érkeznek a processzorok. A Turbo pedig úgy van beállítva, hogy a CPU ne lépje túl ezt semmilyen esetben. Valójában a Turbo Core a Turbo Boost-hoz hasonlóan a TDP limitig meglévő tartalékot hasznosítja, ha éppen szükség van rá.

Az órajelekből pedig az jön le, hogy a Turbo Core 2.0 szerves része a procinak, és elengedhetetlen lesz az optimális teljesítményhez és fogyasztáshoz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) DMG


DMG
senior tag

Szerintem bíztató adatok ezek, ez a turbó meg barátságos megoldásnak hangzik, meglátjuk mit tud élesben, de attól tartok gyűjteni kell még rá egy kicsit. :(

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#16) Himym


Himym
senior tag

Mostmár végkép nem tudom, hogy merjek e belevágni egy core i5 2500k-ba vagy várjam meg a bull-t. . . :(

(#17) FishAir


FishAir
senior tag

Akkor most szedjem majd elő ezt a házamat? :U

iDontcare

(#18) valaki654 válasza FishAir (#17) üzenetére


valaki654
tag

:DD ;]

(#19) Barbarics válasza Himym (#16) üzenetére


Barbarics
tag

én meg phenom és bull között vacilálok,de ha nagyon drága lesz a bull,és az alap hozzá ,akkor phenomot veszek :)

[ Szerkesztve ]

(#20) BiP


BiP
nagyúr

Engem 2 dolog lepett meg.
- Az egyik, hogy az összes magra is rá tudja engedni a Turbo-t, nem csak korlátozott számúra, ha vannak inaktív magok.
- Ill. a típusszámozás, magában hordozza az alapórajelet.

[ Szerkesztve ]

(#21) atti_2010 válasza FishAir (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja csak odafestesz a 12 mellé még 2 nullát.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) cszn válasza FishAir (#17) üzenetére


cszn
őstag

A régi szép idők. :U

(#23) Plazmacucci válasza Barbarics (#19) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaja, reméljük a Ph2 ára még nevetségesebb értékek alá zuhan :K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) mghltm válasza FishAir (#17) üzenetére


mghltm
addikt

ez a gomb is 1 gigahertzet emel? :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#25) Angel1981 válasza Himym (#16) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez a legnagyobb gondod? :F
Várj 1 hónapot, és el fogod tudni dönteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#26) fagy53


fagy53
nagyúr

Elhiszem az 1GHz Turbo-t, de beszámítva a marketingízt, azt gondolom ez nem a 6 magra fog vonatkozni, csak így jobban hangzik. A Sandy még ezt sem tudja, hiszen egy mag sem tudja a TB állásban az 1GHz pluszt. Most nem tuningról, szorzóállítgatásról beszéltem...

(#27) Oliverda válasza BiP (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

1.

"Az AMD előzetes hivatalos infómorzsája alapján az új Turbo Core akár 500 MHz-vel is képes lesz majd megemelni egyidőben az összes mag órajelét"

2.

Ezek csak az engineering sample számozásai. A végleges típusjelzések mások lesznek.

"A vállalat gyártópartnereitől kiszivárgott adatok szerint a Bulldozerre épülő CPU-k FX jelzéssel érkeznek, és kicsivel június közepe után lesz a start. Az információk szerint kettő-, három- és négymodulos lapkák érkeznek, vagyis négy-, hat-, illetve nyolcmagos processzorokra lehet számítani. A teljesítménytől függően FX-4000, FX-6000 és FX-8000 típusjelölés lesz bevetve, ahol az első számjegy a szálak vagy magok számát mutatja, míg a nullák helyén a termékkategórián belül elfoglalt pozícióra lesz utalás."

[link]

fagy53: Nem (csak) 6 magra, hanem 8-ra. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) LackoMester válasza Móci (#3) üzenetére


LackoMester
addikt

+1 :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#29) mcsabee válasza Oliverda (#27) üzenetére


mcsabee
senior tag

Igaza van Fagy53-nak, mivel ahogy írta, "Elhiszem az 1GHz Turbo-t, de beszámítva a marketingízt, azt gondolom ez nem a 6 magra fog vonatkozni", és ugye ahogy te idézted: "az új Turbo Core akár 500 MHz-vel is képes lesz majd megemelni egyidőben az összes mag órajelét".

Tehát az 1GHz valszeg nem megy ki a 6, vagy 8 magra, de ha félreértettem valamit, akkor se tessék megkövezni :P .

Stay a while and listen...

(#30) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Azt nem pontosan értem miért is jo az ,hogy az összes magnak az orajelét meg tudja emelni a turbo
Miért nem az emelet orajel az eredeti orajel és ha nem kell a kakao akkor visszavenné a rendszer? Miért jobb ez a fajta turbo?

(#31) Milka 78 válasza Himym (#16) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Várj még...legalább nem várakozok egyedül! :D

(#32) Brae


Brae
őstag

Remélem kikapcsolható lesz ez a fjúcsör. Jómagam folyamatosan 100%-on járatom a procit, így a kis fogyasztásra gyúrok. A gyári órajelhez szoktam megkeresni a lehető legkisebb feszültséget, így értem el a mostani X2-vel 2300mhz@1V-ot, így a teljes gép fogyasztása full terhelésen ~70W. (Itt már nagyon rossz a táp hatásfoka, ezért tervben van egy pico psu). Remélem ezt a Bulldozerrel is meg lehet oldani, ugyanis azt szemeltem ki a következő gépem alapjául. (ha az ára és a teljesítménye számomra megfelel)

(#33) fagy53 válasza mcsabee (#29) üzenetére


fagy53
nagyúr

A cikk következő, az idézetedet követő mondata már egyes asztali procik esetében az 500MHz duplájáról ír.

Oliverda:: lehet tőlem 8 mag is, azt kellett volna helyesen írnom, hogy az összes mag egyidőben, de a lényeg, hogy nem hiszem el az 1GHz emelést ebben az esetben.

(#34) Oliverda válasza mcsabee (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ki tud majd menni akár az összes magra is a + 1 GHz, ha szükség lesz rá és még belefér a TDP-be. Persze ez tuti majd akkor lesz, ha már megérkezik, és ki lehet próbálni.

Silentfrog:

Ennek nyilván jó oka van, de ameddig nem tudunk minden részletet, addig nehéz pontosan megmondani ezt. Szvsz optimálisabb energiagazdálkodás szempontjából, ha csak akkor emeli meg az órajelet, ha tényleg szükséges. Minek menjen 4 GHz-en, ha éppen csak 60%-os kihasználtság áll fent?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Barbarics válasza fagy53 (#33) üzenetére


Barbarics
tag

majd meglátod :DD 1 hónap múlva

(#36) atti_2010 válasza Oliverda (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Emellett ha jól értem az is lehetséges hogy csak 1 mag működik a többi kikapcsol.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Angel1981 válasza Silentfrog (#30) üzenetére


Angel1981
veterán

Lehet, mert így jobban hangzik! :))

(#38) dlaccc válasza FishAir (#17) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Tiszta "nájkrájder" feeling :D ;]

(#39) Oliverda válasza dlaccc (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

:))

atti_2010: Elvileg igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Szal egyelőre 3200 MHz a legmagasabb alapórajel a Bull esetében. Annyira nem rossz, bár ettől azért merészebb sejtetések is voltak... ;]
Jöhetne már valami teljesítmény teszt is!

Alléz Olympique de Marseille!

(#41) rumkola


rumkola
veterán

automatice tuning feszemelés nélkül :)
C2D óta nem nagy újdonság a +1Ghz
az automata(?) megoldás valószínűleg minden tuningos ember rémálma lesz, mindenesetre én kíváncsi leszek rá
ha valami többet tud adott fesszel (így tdp-n belül marad), akkor azt magasabb kategóriában kellene eladni, nagyobb haszonnal
ez itt inkább vevőcsalogató dolog lehet, kb. olyan mint a core ill. shader unlock

ha +1ghz-t benne hagynak a prociban akkor vagy:
1. annyira erős hogy megtehetik, és ha a +1ghz rámegy butális lesz
2. gyengébb a proci mint a konkurens, de így versenyképes marad a kedvezőbb ár és a marketing miatt

kíváncsi vagyok

(#42) Hakuoro válasza Oliverda (#39) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

:DDD
Elképzeltem, ahogy egy bulldózer KITT-szerű turbóval begyorsít és letarol mindent. ;]
De szép is lenne.......

(#43) mokus1 válasza Oliverda (#34) üzenetére


mokus1
addikt

De a fejlett energiagazdálkodás pont erre lett kitalálva nem?Nem lehet olyan a háttérben hogy pl 2,8ghz-et minden cpu hoz de a turbo-s órajelet csak bizonyos része fér be a TDP keretbe? :F

(#44) No-kia válasza Hakuoro (#42) üzenetére


No-kia
őstag

mit hittél? benyomod a turbo gombot a gépház meg átszakítva a számítógépasztal tetejét a falbarepül? ;] :P :DDD :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#45) Oliverda válasza mokus1 (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt a kérdést kicsit fejtsd ki jobban kérlek, mert így nem biztos, hogy értem mire gondolsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) kisza25 válasza atti_2010 (#36) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem az 1Ghz emelés ilyenkor a legsanszosabb, max 2mag, ha több magnak emeli a frekijét akkor meg 800, vagy még kevesebb, használt magok számától függően, ahogy ezt eddig is csinálták a turbók

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47) mokus1 válasza Oliverda (#45) üzenetére


mokus1
addikt

Adott egy CPU ami működik 3,6ghz-en ami nem megy itt stabilan az cserés a gyárnál.Persze van rajta energia gazdálkodás ami visszaveszi a teljesítményt amennyi éppen szükséges.
Míg van egy egy másik CPU amit a gyártó 2,8ghz-en ad ki de turboval akár3,6ghz is lehet.
Szóval rizikósabb lenne kiadni eleve 3,6ghz-en mert lehet hogy az adott TDP keretbe a processzor nem tudna stabilan beférni hanem pár perc esetleg egy óra múlva túllépne az adott TDP-n és visszavenné az órajelet a cpu.Szóval nekem ez marketingnek tűnik csak.
Mert kiadhatnák a magasabb órajeleken is fejlett energiagazdálkodással is de valószínűleg nem tudják az én gondolatom miatt.
Persze lehet hogy badarság amit irok de én ezt gondolom.Kíváncsi vagyok mit gondolsz róla.

Szerk: a sok magos cpuknál azt értelmesnek és hasznosnak tartom amikor 1-2 magot megemelnek de az összeset...az csak marketing szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#48) banhammer


banhammer
veterán

Kérdés az, hogy mennyivel többet fog zabálni a CPU.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#49) mokus1 válasza banhammer (#48) üzenetére


mokus1
addikt

Semmivel a TDP keretbe be kell férnie.

(#50) Angel1981 válasza Oliverda (#39) üzenetére


Angel1981
veterán

:D

Egyébként tényleg izgalmas a dolog; nagyon villant az AMD vagy "csak" 5 év után beéri az Intelt?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.