Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Male válasza zsolthee (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Az "elég bele", attól függ, mennyi adatot akarsz rajta tárolni :)

Persze, felhasználás függő... végig kell gondolni mire van szükséged, melyik megoldásnak milyen előnyei, hátrányai vannak, és eldönteni mi kell. Végignéztem, számolgattam, és kijött, hogy nekem ez éri meg jobban... nyilván ha nem kapok az MSDNAA miatt legális WS2003-at, akkor más is lehetett volna a végeredmény.

A sima routerhez képest nekem villanyszámlában is átbillent a mérleg... szerver fogyi - router fogyi = 33W (mert sajnos a paneltápot nem szerette, így normál van benne).
Viszont este 8 körül asztali lekapcs, notiról folytatás, így óránként ~130W spórolás.... többnyire napi 5 órában...
Tehát 19 órában 33W többlet, cserébe 5 órában 130W spórolás -> 627Wh - 650Wh = -23Wh naponta... Ez ugyan kb semmi, de máris kiütötte a "többet fogyaszt" érvet. Persze ez egyedi eset.

Jah, hogy folytassam mire jó még: Pl egy 2000Ft-os TV tuner és egy ~4000Ft-os CCTV kamera (jókis infrás, éjjellátós) segítségével biztonsági kamera funkciókat is ellát... rögzítéshez még egy ingyenes VirtualDub is elég... (vagy csak ránézni elég a távoli asztal is).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.