Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nem is rossz egy up-to-date kis HTPCnek

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Blaise


Blaise
veterán

Jó cuccnak ígérkezik, egyelőre ez a kiszemeltem egy i5-3570k társaságában :)

(#3) Neovenator


Neovenator
senior tag

Még mindig az Asrock Z77-ese a legjobban felszerelt az összes közül, fura. Mintha a többi gyártó valahogy aludt volna egy keveset az elmúlt hónapokban...

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#4) Jim Tonic válasza Neovenator (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mitől jobban felszerelt, mint ez? Azon is van két Gbit LAN?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) zapok


zapok
aktív tag

Mi ez a Mini-ITX mánia mostanság a PH-n? Alaplapok, házak...
Drágább, mint egy Mikro, vagy sima ITX.
Már értem, ez a reklám helye ;] , de komolyan: ki vesz még Gigabyte-ot?

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#6) Jim Tonic válasza zapok (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ASUS után a világ második legnagyobb alaplapgyártója. Szóval egy páran.

A mini_ITX terjedéséről nagyon sokk cikk van a neten, ezért kár belekötni a weboldalba.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) boeing válasza zapok (#5) üzenetére


boeing
senior tag

Én is váltottam ITX rendszere,és nem bántam meg,kis hely,jó teljesítmény és nagyon stabil kiforrót rendszerek ezek már.Csak a tápegység gyártóknak kéne még rá harapni a dologra,gondolok itt Corsair mert a kábelek zavaróan hosszúak.
Ez is jó kis mini lett,pofásra sikeredet. :K

(#8) Neovenator válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Neovenator
senior tag

Plusz mini PCI-X bővítőhely, több fázisú áramellátás, több USB3, e-SATA, jobb hang kodec, jobb szoftverellátás. Őszintén szólva nem tudom mire kéne 2 ethernet, amikor van wifi is. Persze nem rossz, hogy van, csak épp a fent felsoroltak kicsit fontosabbnak tűnnek, mint egy plusz ethernet aljzat.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#9) Jim Tonic válasza Neovenator (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ugyebár mini PCI-E. Ezen felül azon azért szabad, mert nincs benne a wifi kártya. Ebbe már beletették. Ha akarod, kiveszed. Az antenna vezetékei oda tartanak az AsRocknál is.
A tápellátás szerintem felesleges.

Az ALC892 és 898 között én nem ismerek nagy különbséget, bár a 892 THX-es, a 898 pedig Dolby HT-s. Valóságban ez teljesen mindegy.

Az USB3, ami valódi előny, bár szerintem 2 bőven elég, pluszban 2 mindegyiken van előlapra.

Azért van két LAN, mert így ebből tudsz csinálni routert, homeservert, stb.

szerk.: most látom, a mini PCI-E az AsRocknál is foglalt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) miresz


miresz
veterán

Nem rossz.Talán újra magához tér a Gigabyte az elmúlt év(ek) hanyatlásából.

(#11) Neovenator válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Neovenator
senior tag

Az Asrock-on pluszban van egy mSATA port a hátoldalon, ami felülnézetben nem látszik. Lejárt a szerkesztési idő az előbb, bocs. Az USB3-ból meg sose elég, ha az elkövetkező időket nézzük. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#12) Beri78


Beri78
őstag

nagyon király :C

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#13) Jim Tonic válasza Neovenator (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, kérdés, hogy az tényleg kell-e. Bár ártani valóban nem árt. :)
Ez sem rossz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Ringman


Ringman
nagyúr

6 sata port egyik nemintegrált lapra sem fér rá? talán zotac-nak voltak 1156-os lapjai amin volt 6 port.

bár van m-pci-e -> sata bővítőkártya is, de az meg nem olcsó.

(#15) lujó55 válasza zapok (#5) üzenetére


lujó55
őstag

én.
és ahogy eddig tapasztaltam, még jó ideig CSAK Gigabyte-ot :R

(#16) HookR válasza Ringman (#14) üzenetére


HookR
addikt

LGA1155-ösök között is akad. Pl.:
- Zotac H67-ITX WiFi (6 SATA +1 eSATA)
- Asus P8H67-I (6 SATA)
- Asus P8H77-I (6 SATA)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17) Ringman válasza HookR (#16) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ezt elmentem magamnak, köszi :R

(#18) Male válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Így van, a dupla gigabit igen hasznos tud lenni, ha valakinél mini házi szerver feladatokat is ellát.

Már csak valami olcsóbb, kicsi lapnál kéne valakinek ilyet kihoznia... legalábbis én erre várok :)

(#19) Ringman válasza Male (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha mini házi szervernél nem fontos multimédia, lehet egyszerűbb beletenni a pci-e-be még egy hálókártyát.

más:
szerintem ami még jó ötlet a gigabyte-tól, hogy intel 1155-ös, illetve amd integrált procis mini-itx-es lapjaira sima pci-t rak.
[link]
[link]

egy SiI3114 pci-4 sata bővítőkártyával (kb 4500HUF) van egy 8 sata portos home serverünk.

[ Szerkesztve ]

(#20) Neovenator válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Neovenator
senior tag

Néztem őt is, tényleg nem rossz, csak engem a DVI hiánya eléggé limitált...a 214T sajnos nem tud mást, a képe és képaránya miatt viszont nem akartam róla lemondani...az átalakítók meg nem az én műfajom, rossz tapasztalataim vannak.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#21) Male válasza Ringman (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, ez a jelenlegi megoldás... csak ha nem rendes házban kerül a szerver, akkor jobb, ha egy kártya sem kell bele... egyszerűbb elhelyezni.

(#22) Máté94


Máté94
addikt

Lesz H77N-WIFI, is teljesen ugyanazok lesznek, csak a chipset lesz más.

És egyébként 2xHDMI van rajtuk, nincs DP.

[ Szerkesztve ]

(#23) TDani


TDani
csendes tag

Hálózatos szakmában dolgozok, de fogalmam nincs, mire jó egy PC-ben a 2 Ethernet port. Szerintetek?

Don't fuck, with Benny the cop!

(#24) Male válasza TDani (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Olvasd el a hozzászólásokat, és megleled a választ, legalább ketten írták már...

(#25) Jim Tonic válasza TDani (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Milyen hálózatos szakmában dolgozol? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) TDani válasza Male (#24) üzenetére


TDani
csendes tag

Írták, de nem hinném, hogy az otthoni routerek képesek lennének link aggregációra, így ez a lehetőség kiesik. Az egyetlen dolog, ami elképzelhető, hogy a gép folyamatosan megy és mögötte van egy TV vagy egy hasonló hálózati eszköz.

Don't fuck, with Benny the cop!

(#27) TDani válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


TDani
csendes tag

Egy rendszerintegrátor cégnél dolgozom, Ciscósként.

[ Szerkesztve ]

Don't fuck, with Benny the cop!

(#28) Male válasza TDani (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Ciscosként... lépj ki a dedikált router világból, és gondolkozz... ha van házi szerver, akkor mi a francnak router? Dupla gigabittel ezt a feladatot tökéletesen ellátja egy gép (a házi szerver meg úgyis megy folyamatosan), osztja szépen a netet a ház többi gépére.

(#29) TDani válasza Male (#28) üzenetére


TDani
csendes tag

Én a Windowsban nem láttam routing funckciókat, de biztosan le lehet tölteni ilyen alkalmazást (Amúgy egy kis szenvedéssel egy IOS-t el lehet indítani PC-n). Mindazonáltal egy switch még mindig szükséges, ha több kliens szeretne kábelen csatlakozni.

Don't fuck, with Benny the cop!

(#30) Jim Tonic válasza TDani (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem kell routing funkció. Az otthoni routerek sem routerként működnek, gyakorlatilag csak internetet osztanak meg (gateway). Mellé meg oda tudsz rakni egy nyolcportos gigabites switchet.

Nem csak windows van a világon (ezt tudhatnád rendszerintegrátorként :) ). Az IOS meg hogyan keveredett ide? Köztudott, hogy fut PC-n, Hackintosh a neve.

szerk.: a Cisco rövid "o". :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) TDani válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


TDani
csendes tag

Hogy érted, hogy nem kell routing funkció? Szerinted ki csinálja a NATot? Ki oszt DHCP-n címet? Ki routol a belső és a külső hálózat között?
Az IOS-nek a Hackintoshnak mi köze van? Az IOS a Cisco operációs rendszere routerekre és switchekre. Az iOS az Apple mobil operációs rendszere, ami az iPod Touchon, iPhoneon és iPaden fut. Az OSX az Apple asztali operációs rendszere, amit rá lehet hekkelni PC-re, ezt hívják Hackintoshnak.
:W

[ Szerkesztve ]

Don't fuck, with Benny the cop!

(#32) Male válasza TDani (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Semmiféle alkalmazás nem kell hozzá, ICS a kulcsszó... mindössze pár kattintás az egész még egy XP-n is... ezen kívül ottvannak a Win Server verziók, amik meg aztán teljesen jól el tudják látni ezt a szerepet, rengeteg állítási lehetőséggel (RRAS), többel, mint egy átlagos olcsó router.... otthonra simán jó egy 2003 is erre a célra, ami már olcsón beszerezhető, illetve elég sokáig elfut egy próbaverzió is... nomeg MSDNAA-ban sok diák is hozzáfér (vagy legalábbis az én időmben megkaptuk, nem tudom most mi a helyzet). Linux alatt meg szintén megoldható, és az tényleg ingyen van... neten pedig egy rakás leírás, amivel hozzáértés se szükséges.

Igen, egy switch szükséges ezesetben.

(#33) Jim Tonic válasza TDani (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pardon, félreértettelek. Én arra gondoltam, hogy az iOS-t kevered az OS X-szel. Sorry.

A Cisco OS-t miért erőltetnéd PC-re? Sokkal egyszerűbb egy Linux. Abban pedig mindent be tudsz konfigurálni (akár NAT-ot is, ha szükséged lenne rá). DHCP-t én pl. otthon nem használok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) zsolthee


zsolthee
senior tag

Csak kíváncsiságból kérdezem: általában mire használják a mini home szervert azok, akik egy ilyet raknak össze otthonra? Nyomtató és fájlmegosztás? Web üzemeltetés?

(#35) Male válasza zsolthee (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Fileszerver itthonra, net megosztás, távoli asztal elérés... gyakorlatilag bárhonnan elérem a cuccaimat (amolyan házi felhő)... igen, még tabról is simán használom a wint így... és mindez kb 5.000Ft-tal került többe, mintha gigabites routert veszek akkoriban.

(#36) zsolthee válasza Male (#35) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem kötekedésként: De akkor már nem egyszerűbb egy jobb NAS? Olcsóbb is meg lényegesen kevesebbet eszik (W).

(#37) Male válasza zsolthee (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Egy NAS-on futnak a windowsos programjaim? A megosztott vinyók (jah, ugye nem egy kell bele) tempója a hálózat felé 70MB/s körüli? Valahogy nem ezt láttam a tesztekben... legalábbis akkoriban nagyon nem, azóta nem követtem (kb 3 éve megy már).

Nem hinném, hogy egy ennél a gépnél olcsóbb NAS bármelyiknek megfelelne... fogyasztás meg nem vészes, paneltáppal 30W körül hozhatóak a gépek.

(#38) zsolthee válasza Male (#37) üzenetére


zsolthee
senior tag

Jó, persze nem fut. 1 disk is elég bele némelyikbe. Az enyém (DS210j) konkrétan a felét ha bírja, de mondjuk az nálunk elég is. Nem akarlak meggyőzni semmiről, nyilván okkal üzemeltetsz gépet.
Bár ha azt nézem, valószínűleg nem az átlag user vesz majd ilyen alaplapot. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Male válasza zsolthee (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Az "elég bele", attól függ, mennyi adatot akarsz rajta tárolni :)

Persze, felhasználás függő... végig kell gondolni mire van szükséged, melyik megoldásnak milyen előnyei, hátrányai vannak, és eldönteni mi kell. Végignéztem, számolgattam, és kijött, hogy nekem ez éri meg jobban... nyilván ha nem kapok az MSDNAA miatt legális WS2003-at, akkor más is lehetett volna a végeredmény.

A sima routerhez képest nekem villanyszámlában is átbillent a mérleg... szerver fogyi - router fogyi = 33W (mert sajnos a paneltápot nem szerette, így normál van benne).
Viszont este 8 körül asztali lekapcs, notiról folytatás, így óránként ~130W spórolás.... többnyire napi 5 órában...
Tehát 19 órában 33W többlet, cserébe 5 órában 130W spórolás -> 627Wh - 650Wh = -23Wh naponta... Ez ugyan kb semmi, de máris kiütötte a "többet fogyaszt" érvet. Persze ez egyedi eset.

Jah, hogy folytassam mire jó még: Pl egy 2000Ft-os TV tuner és egy ~4000Ft-os CCTV kamera (jókis infrás, éjjellátós) segítségével biztonsági kamera funkciókat is ellát... rögzítéshez még egy ingyenes VirtualDub is elég... (vagy csak ránézni elég a távoli asztal is).

[ Szerkesztve ]

(#40) Blaise


Blaise
veterán

Lehet már azóta kapni valahol ezt a lapot?

(#41) 04ahgy válasza Blaise (#40) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet bizony: Z77N-USB3-WiFi.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) Pista0001


Pista0001
addikt

Vettem egy ilyen alaplapot, egyelőre egy Sandy Celeron van benne. Nem akaródzik neki elindulni, a POST-ig sem jut el, viszont a BIOS-ba be tudok lépni, az működik. Van valami ötlete valakinek hogy mi a baj? Előre is köszi.

(#43) Stanchore válasza 04ahgy (#41) üzenetére


Stanchore
senior tag

Ahhoz képest nem is vészes az ára...

Origin / Steam: Stanchore

(#44) Johni5


Johni5
őstag

:DDD Ezt várom én is.Ilyet nyertem.K-s proci szorzóját engedi vajon?Feszelni nem lehet,de 4500-ig stabil a kocka alapfeszen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.