Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy rendbe hoztad a lapod!
Nekem nem volt ilyen szerencsém! Gariba kellett küldeni, de szerencsére kicserélték! Ráadásul a lapom a tápot is kinyírta...
Apropó!
Ez a ctrl+f1 kombó milyen lapoknál műxik? mert nekem az x48 dq6nál nem csinál semmit :(

(#2) kovecses


kovecses
aktív tag

" felhasználói hibát kizárva történt meg " igen igazad van itt nem felhasználói hibáról van szó hanem felhasználói hozzá nem értésről! A leirtak alaján rögtön tudtam hogy memória gondod van, teljesene gyértelmű volt ahelyzet. Az a baj hogy manapság mindenki bütyköli otthon a gépét és azt hiszi hogy ért hozzá, mert elolvasott pár fórumot. Szerintem jobb lenne az egész világnak ha ezek az emberek ha problémájuk van felkeresnének egy pc szervízt...

(#3) Robi_73 válasza bacsis (#1) üzenetére


Robi_73
őstag

Izgultam én is, nem volt kedvem gariztatni a lapot. :( A régebbi Gigabyte lapoknál voltak elrejtve a memória beállítások Ctrl+F1billentyű kombináció segítségével. Kezdenek vissza állni erre a az opcióra, mivel az újabb biosok is rejtett memória beállításokkal jönnek ki. (Pl: P35 F13)

Robi73

(#4) tlac válasza Robi_73 (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

Gyorsan elővettem a szekrény mélyén heverő 270MB-os Maxtor wincseszteremet és FAT32-re formázva feltettem rá a F13-as bios fájlt.

ezt máskor inkább óvatosabban csináld, most szerencséd volt, hogy a vinyó még nem ismeri a hpa-t
a vinyó hpa részébe menti el a biost a lap automatikusan és onnan is próbálja meg visszaállítani

tehát ha pl. volt egy giga 965p lapod ahol használtál egy vinyót
aztán giga p35-nél másik vinyót használsz, előjön ismét ez a hiba, hogy keresi a vinyón a biost, berakod a giga 965p-nél használt vinyót, és gyönyörűen bele flasheli a p35-ös lapba a 965p-s biost...

(#5) Robi_73 válasza kovecses (#2) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem nem volt egyértelmü a dolog, mivel egy féléve stabil beállítasokkal működő konfigról van szó. Előző nap este még minden rendben volt és másnap ért a meglepetés. Én előszőr az alaplapra gondoltam, pontosabban a memvezérlőre.

"Szerintem jobb lenne az egész világnak ha ezek az emberek ha problémájuk van felkeresnének egy pc szervízt..."

Igen, és ha nem boldogul vele a szerviz, akkor hívnak engem! ;] Ha a szaktudásomat kérdőjeleznéd meg kicsit értek hozzá. Pedig nem ez a szakmám.

Robi73

(#6) JohnyBlue válasza kovecses (#2) üzenetére


JohnyBlue
őstag

"itt nem felhasználói hibáról van szó hanem felhasználói hozzá nem értésről"

Szerintem, nem hozzáértés ről van szó hanem tapasztalatlanságról. Innentől fogva a cikk írója biztos tudni fogja, hogy ha ilyen probléma adódik egy másik gépsasnál akkor az memória probléma lehet. A szervizek X % ban nem magasan kvalifikált szakemberek dolgoznak, hanem csak sokat látott és tapasztalt kockák. Ennyi. Az ilyen irányú hw-s problémák megoldását én se és más se a tankönyvekből tanulta hanem tapasztalati úton sajátította el.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#7) Robi_73 válasza tlac (#4) üzenetére


Robi_73
őstag

Ezért formáztam le a vinyót. (nem gyorsformázás volt)

Robi73

(#8) tlac válasza Robi_73 (#7) üzenetére


tlac
nagyúr

ez csak akkor biztosan ok, ha nem giga lapban formázod ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) Robi_73 válasza tlac (#8) üzenetére


Robi_73
őstag

A gyerekek gépe volt az áldozat, egy MSI 965 platinum. Mondjuk ez már nem lényeges. :)

Robi73

(#10) codec válasza kovecses (#2) üzenetére


codec
senior tag

"A leirtak alaján rögtön tudtam hogy memória gondod van...."
loál. :D
Megsúgom, hogy ezt a hibajelenséget millió más dolog is okozhatta volna, hogy most ez pont ram volt az egy egyszerűbb eset.
Szóval ilyen nagy szavakkal felesleges dobálózni; hogy én ezt már rögtön tudtam..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#11) bejmuller


bejmuller
aktív tag

az ujraindulas hol tortent? meg oprendszerbe valo bootolas utan? vagy meg POST kozben?

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#12) ecoban


ecoban
csendes tag

Az a baj, hogy a felhasználónak lehet olyan szakértelme, amilyet csak akar, ha hiányzik mellőle a józan paraszti ész. Kiveszi az egyik memóriamodult elindul a gép -> könyörgöm akkor legalább nézd meg hogy a másik modult ebbe a foglalatba helyezve mit csinál a gép...

(#13) Robi_73 válasza ecoban (#12) üzenetére


Robi_73
őstag

Ugyan úgy nem idult el a lap!

bejmuller: Post

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#14) Siera


Siera
senior tag

grat.hát nekem is giga ds4 lapom van csak amds,nem inteles.nincs vele semmi bajom
2 1 gigás ddr2 ketyeg dual channelben

(#15) #19617792 válasza JohnyBlue (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az a gond az ilyen témával kapcsolatban, hogy tényleg csak tapasztalati úton gazdagodhat meg az ember, hogy ilyen problémákat elhárítson, mert ilyet - mint amit a cikkíró is írt - nem lehet oktatni. Miért nem indul a gép? Ezer oka lehet, nem is lehet igazából oktatni, ezt tapasztalni kell, és mások - vagy éppen saját - tapasztalataiból tanulsz, és oszthatod meg másokkal azt. Ezért van az, hogy a szervizesek nagy hányada inkább nevehető "tapasztalat kockának", "öreg hardware-software-lovagnak", mint kvalifikált szakembernek, de végülis szakembernek tekintjük ígyis-úgyis. :)

(#16) hackeeeee válasza JohnyBlue (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez így igaz, ahogy mondod. Ezzel teljes mértékben egyetértek :R

Véleményem szubjektív...

(#17) hackeeeee válasza ecoban (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én jártam már úgy, a régi AMD s939-es configommal, hogy kb 20 percig pakolgattam a ramokat, mire hajlandó volt elindulni, és dualban, az sem tetszett neki, hogy melyik modul melyik slotban van, és volt, hogy hiába raktam be az elsőbe külön külön mind2 modult, nem indult el, de beraktam mind2-t, akkor elindult, csak Single channel-ben, és a többi...
Szal, néha hiába van józan paraszti eszed, kell mellé egy kis szakértelem is :)

Véleményem szubjektív...

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes volt!
Az a gáz az ilyen BIOS visszaállítós mókáben hogy nem sokat csinál az ember ilyet, így nehéz benne rutint szerezni... Azaz imádkozik hogy ne legyen ilyesmire szükség...
Szerencsére nekem sem nagyon kellett...

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) marcee


marcee
addikt

Az azért komoly hiba volt, hogy instabil, ki-tudja-mi-a-baja gépen nekiállsz bios-t frissíteni. Ha el is indult egy memória modullal, akkor is hibakeresés, memtest az első.

\m/

(#20) twollah


twollah
nagyúr

Kicsit tagolhatnad az irast, mert igy nagyon tomor es szinte olvashatatlan.

(#21) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Én is vettem egy Gigabyte DS4-es alaplapot, csak éppen AMD oldalon. Egy egész hónapot bírt ki, majd pedig elfüstölt a PWM áramkör, holott nem is húzva a gépezet a nyári idő miatt. Azért próbáltam ki egyáltalán, mert a PH-n úgy megy az agyonistenítése ennek a gyártónak, hogy gondoltam magamban megnézem már mi az nagy csoda, ami ebben van...

A lapot kicserélték, de a 2.-nál már nem vártam meg ezt, hanem eladtam a francba, mert tuningban sem tudott többet az akkori MSI-mnél, ráadásul a RAM-okat is rosszul kezelte, de nagyon...

Nekem ez a tapasztalatom a kedvenc gyártóddal kapcsolatban :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#22) akoska07 válasza Robi_73 (#5) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jól sikerült irás. :K

Ismét tanultam valamit,egy hozzáértő embertől.
el is mentem ezt az oldalt. :R

csak majd el ne felejtsem miért mentettem el :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23) ollie válasza kovecses (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hú öcsém, leborulok előtted, biztos már a gyerekként is számítógépgurunak hívtak téged.

***

(#24) hcl válasza kovecses (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hadd találjam ki, szevized van és rosszul megy a bolt :)

Mondjuk néhány hülyétől én is elvágódok, de az is idegesítő ha minden sz*rért felhívnak, vagy menj oda.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) bacsis válasza hcl (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is igyekszem segíteni ismerőseimnek, már ha tudok, de néha a telefonos segítségtől falra mászok!
Felkeres egy ismerősöm, hogy miért nem menti el a dokumentumát a wordpad amit írt?
Kérdezgetem, flopyra akar esetleg menteni, és az írásvédett, stbstb... végén arra gyanakodtam, valami speckós file nevet akar megadni, mondom milyen nevet írsz be a filenévhez? jaa hogy az is kell? az a csillag ami ott van az nem jó? :Y :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) hcl válasza bacsis (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wáháháháhááááá
A munkahelyemen legalább távoli asztallal be lehet mászni a gépre szóval legalább a képernyőjét látod ha már telefonon hívott :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) virag1986


virag1986
csendes tag

Grat

:C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.