Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mate0023


mate0023
tag

Gyönyörűek

(#2) gianni85


gianni85
veterán

Van már valami olyan info a Kaveri-ről, hogy erősebb VGA-val is fog CF-ben működni, esetleg 3as CF-ben? Mert egyébként elég Mainstream-nek találom az APU témát, és kicsit furcsa alá a gaming deszka...

(#3) atti_2010 válasza gianni85 (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja mert szimplán CPU+dVGA nem is használható, de amúgy maga az APU is ütős lesz, biztos az FM1 váltja nálam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) gianni85 válasza atti_2010 (#3) üzenetére


gianni85
veterán

Én csak azt akartam mondani, ha már gaming alaplap, akkor dukál bele egy vagy kettő izmosabb dGPU, és félő, hogy azt az IGP már semmilyen módon nem tudja megtámogatni, és esetleg a CPU se elég oda. Én is gondolkodok egy Kaveri build-en, de tuti nem raknék egy G1Sniper lapot alá, max egy matx-et.

(#5) andrew911


andrew911
tag

Ha valaki tud olyan lapot mondani, ahol van 3 digitális kimenet (DVI+HDMI+DP), ami egyszerre működik, akkor az lesz a Kaveri alatt. Ha nem, akkor az UP4. :-)
Sajnos a legtöbb Trinity/Richland lap csak két digitális+VGA kimenetet támogat, ami azért a XXI. században gáz. Ez viszont zseniális, csak jönne már.

(#6) atti_2010 válasza gianni85 (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jó de lesznek akik CPU-dVGA használják, vagy egyszerűen szeretik ha minden tud a Bios és nincs megcsonkítva.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ez a gaming jelző. Lassan mindenre rányomják. 2 gaming egerem volt a gigától. A gari idő végéig egyik se bírta. Pedig nem játszom napi 4-5 órát.
A lapok szerintem csúnyák (no nem mint ha az asus lapjai szebbek lettek volna). Bár izlések és pofonok.
Az meg hogy jobb recsegő van rajta nem tudom mitől gamer. Az asrock hi-fi lapokon is jobb a hang. Mégse gémer egyik se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) gianni85 válasza atti_2010 (#6) üzenetére


gianni85
veterán

ja vagy úgy... nem tudtam, hogy manapság a teljes értékű lapokat "gaming" címszó alatt értékesítik :)
Értelek, hogy lesz aki CPU+dVGA konstellációban fogja használni, bár én személy szerint oda nem AMD APU-t tennék CPU-nak.... bár ez legyen az én problémám ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) KAMELOT válasza gianni85 (#8) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki játszani akar az AM3+ alaplapot vesz FX-8xxx procival és középkategóriás kártyával, persze ha olcsón akarja megúszni.

(#10) mzso: Szerintem aki akar jó hangzást az minimum 15K-ért vesz hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10) mzso


mzso
veterán

"A Realtek ALC898-as hangkodekkel rendelkező terméket a Gigabyte a hangzásvilág szempontjából próbálta kigyúrni, így számos olyan technológiát kap, mely növeli a hangzás minőségét a megszokott integrált hangkártyákhoz képest. Kiemelkedő szolgáltatás a cserélhető műveleti erősítő (OP-AMP)"

Ha javítani akarnak a hangon akkor miért nem valami C-Media audio chipet integrálnak bele. A Xonar kártyákban is az van. Mindegyik alaplapban csak Realtek van.

[ Szerkesztve ]

(#11) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

No, aztán teszt is legyen ám belőlük, ne csak hír. Valahogy a GIGABYTE lapok minden tesztből kimaradnak mostanság.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) leviske válasza gianni85 (#2) üzenetére


leviske
veterán

A HSA terjedésével a Kaveri a megfelelő játékokban egy olyan CPU lesz, amire rá lehet gond nélkül bízni az AI és fizika számítását. Felesleges és idióta húzás volna az IGP-t olyan feladatokra befogni, amit a VGA is el tud végezni önmagában, késleltetések nélkül.

Anno a Cell processzoroktól se várta senki, hogy fussanak SLI vagy CFX konfigurációban bármivel.

(#9) KAMELOT: Vitatnám. Erősen.

[ Szerkesztve ]

(#13) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Mikor jönnek már a Mini-ITX -esek? :F :W

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#14) stratova válasza 69Raizen69 (#13) üzenetére


stratova
veterán

Számomra is érthetetlen módon csak FM2-ből hoztak ki most komolyabbat. Az G1 és UP4 egyébként jó darab lehet, ahogy az utóbbi elődje is az volt.

[ Szerkesztve ]

(#15) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Szép lapok, különösen a F2A88X-UP4, de szerintem eltévedt a Giga és AM3+-ba akarta megcsinálni :N Árakat azért jó lenne tudni, de gyanítom 40K fölött lesz :(

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#16) 8th válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


8th
addikt

ASRock? Nem Biostar? :D

(#17) stratova válasza CoDWaW07 (#15) üzenetére


stratova
veterán

A 85-ös UP4 is 40 alatt startolt i p o n árgrafikonja szerint. Giga szerintem nem hoz már ki újabb lapot AM3+ra, ahogy a többi gyártó sem.

(#18) gianni85 válasza leviske (#12) üzenetére


gianni85
veterán

Most hogy írod, tényleg, bár az EA sportjátékok kivételével van efféle törekvés?

(#19) Gyuri27 válasza 8th (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja bio. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) Oliverda válasza 04ahgy (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd ha kapunk a Gigabyte-tól (ahogy VGA-t már küldtek), akkor benne lesz a tesztben. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) #24650752


#24650752
törölt tag

Nemhogy Dual LAN-ost, de egyelőre még Mini-ITX-et se nagyon akarjak FM2+-ból, igaz?

(#22) Peter789 válasza mzso (#10) üzenetére


Peter789
senior tag

a xonar csipp az az audio vezérlő ami semmi hangot nem ad ki (hasonló van beleintegrálva a chipsetekbe is), csak meghajtja a ráakasztott CODEC-et vagy DAC/ADC párost ami lehet realtek, analog devices, via vagy ami - szép hangja ennek a típusától és felépítésétől (+előerősítés) lesz, vagy éppen ezzel lehet elrontani is. szóval lehet jó hangminőséget előállítani a chipsetbe integrált vezérlőre alapozva is, nem feltétlenül kell hozzá plussz dedikált vezérlő mint a xonar, csak hát ezekre kevés az igény, aki igényli az meg jobban megbízik a dedikált kártyás formájában + azt megtarthatja több gépváltáson keresztül is, így az alaplapgyártók elég ritkán próbálkoznak csak be 1-1 ilyen feljavított típussal

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#23) dezz válasza Peter789 (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

A vezérlőtől is erősen függ a hangminőség. Nem mindegy, hogyan konvertálja az eltérő mintavételi rátákat, mennyire pontosan számol és mennyire tiszta órajelet ad az A/D, D/A-nak.

(#24) leviske válasza gianni85 (#18) üzenetére


leviske
veterán

A DICE már hivatalosan beállt a HSA mögé és elvileg a Frostbite 3 ki is használja (vannak pletykák, hogy ez már a BF4-ben is érződhet) ami annyit jelent, hogy az elkövetkező ~évtized felsőkategóriás EA játékai gyakorlatilag a listán vannak (Battlefront, Dragon Age, Mass Effect, Mirror's Edge).

Emellett a Sony HSA tagságának köszönhetően igazából bármi, ami komolyabban kihasználja majd a PS4-et, felbiggyeszthető a képzeletbeli listára.

Szóval nem csak az EA sportjátékokról van jelen esetben szó. :)

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Végre normális lapok,amit miért kell gamer-nek mondani? :DD Attól tartok ez már az AMD Pc-s agóniának a kezdete :(

Wasabi...

(#26) Oliverda válasza Kronos3000 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont azért amiért pl. ezt is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Prof válasza Kronos3000 (#25) üzenetére


Prof
addikt

Mar jo ideje divat hogy a tularazott, csicsas szines vackokat "GAMER" jelzovel kell reklamozni, mert akkor jobban veszik.
Ez kulonosen igaz manapsag amikor minden ami nem jatek arra eleg egy kisfogyasztasu-csendes-hordozhato gep-> laptop.
Kicsit furcsallom a sok FM2-es ATX alaplapot, ebben az allitolag "doglodo" asztali pc piacon.

(#28) Kronos3000 válasza Prof (#27) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Az agónián azt értettem,hogy már csak egy pici lépés az alaplapba integrált proci megjelenése a felsőbb kategóriában,így lehet még a költségekből faragni,és jó pénzért árulni,az átlag meg aki nem nagyon ért hozzá,kajálni fogja,mindenki más meg a fogát szívni....

Wasabi...

(#29) Jim Tonic válasza Prof (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A két PCI-e x16 játékon kívül mire szükségeltetik?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Lacielvtárs válasza KAMELOT (#9) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen mester :)
én is így gondolom
jelenleg nekem az AM3+ is tökéletesen megfelel :)

bár tény hogy szépek a lapok :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31) atti_2010


atti_2010
nagyúr

FM1 sokan azért rinyáltak mert nincsenek komolyabb alaplapok, hat most vannak, akinek nem tetszik az majd vesz fapadosat, ennyi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) rico21 válasza atti_2010 (#31) üzenetére


rico21
tag

2 éven belül meg szűnik majd a majd az AM3+, mert az APU-ban van a jövő az AMD szerint az fogja még több magosítani !!

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#33) M107 válasza rico21 (#32) üzenetére


M107
addikt

:R

Az mindegy csak legyen olyan erős mint egy mostani FX 63... vagy 83.. s felőlem lehet benne Igp is meg lehet Fm2+ foglalat is az Am3+ helyett.

Magyarul csak olyan erős legyen, remélem nem nagy kérés :U

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#34) Joachim21


Joachim21
senior tag

1. WOW ... rég láttam Giga lapot ami tetszett. :R
2. Még fél év mire megérkeznek a processzorok (a Kaveri, az igaziak).
3. Valamiért hanyatlik a Giga, inkább MSI, Asrock, vagy Asus lapot vennék.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#35) rico21 válasza Joachim21 (#34) üzenetére


rico21
tag

" Valamiért hanyatlik a Giga, inkább MSI, Asrock, vagy Asus lapot vennék.˝
GIGA. AM3+ lapjaiba csalódtam venti vezérlés ilyesmire gondolok 5 venti csatiból pl csak 2 vezérelt egy 50k lapnál nevetséges de ezek valóban jó DESIGN-es lapok csak kérdés a tudásuk(venti vezérlés)

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#36) atti_2010 válasza rico21 (#35) üzenetére


atti_2010
nagyúr

FM2 jó a Giga, igaz a legdrágább lapot használom tőlük.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Malibutomi válasza gianni85 (#4) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet a giga már több infot kapott az amd prociterveiről :)

(#38) frankie! válasza andrew911 (#5) üzenetére


frankie!
őstag

Erre a kérdésedre kaptál választ azóta?
Engem egy olyan lap érdekelne, ami mATX, és van rajta Display Port.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.