Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Kedves panellakó sorstársaim, remélem, hogy ti nem futtok bele ilyen problémába!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Eastman válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyapám 92 évet élt. Az utolsó kettő volt neki igazán nehéz, a többi minőségi, jó egészségben.

Miután elment, felújítottuk az öreg házat, ahol több mint ötven évet töltött el. Én magam téptem ki a falból az ólom vízcsöveket. Fater itt nőtt fel, a balesetek miatti mozgásszervi korlátait leszámítva egészséges.

Egészen biztosan nem frankó az ólomcső, de túlélhető. A sok ülés előbb kinyír.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) Chaser válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Chaser
titán

ez nem kifejeztten csak a paneleket érint, sok téglából épült századfordulós és az után készült épületet is
az a gond, ha magadnál cseréled is, a bejövő attól még ólom marad, az összes lakásnál csaerélni kellene akivel közös a bejövő
szerencsére a legtöbb mára már elpukkant, de előfordulnak még elég gyakran, jellemzően csőtöréseknél derül ki, legtöbb embernek cső-cső - ha jól tudom alut nem használtak erre csak ólmot, és később jött a réz, de lehet rosszul tudom -
- az "ügyünkben" úgy néz ki hamarosan kereslek :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) mandalor123


mandalor123
csendes tag

őőőő budapesten a földben még mindig nagyon sok helyen olomcső nyomó van csak úgy megsugom :)

(#5) Chaser válasza mandalor123 (#4) üzenetére


Chaser
titán

pukkannak is el rendesen :K ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) mandalor123 válasza Chaser (#5) üzenetére


mandalor123
csendes tag

ólom ritkán lyukad ki inkább a vas amivel a sok a gond

(#7) Geri Bátyó válasza Eastman (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem mondom, hogy bármely problémámat az ólom okozta, de okozhatta, vagy súlyosbíthatta!

Amúgy meg most nagyon nem értek veled egyet, mert az már régóta tudjuk, hogy a nehéz és színesfémek komoly egészségügyi problémákat okoznak és ha nem éri el a konkrét mérgezési szintet és az ezzel járó durvább tüneteket, akkor lehet, hogy egy életen át fogják félrekezelni. Gyerekeknél komoly fejlődési rendellenességeket okozhat úgy, hogy senki sem veszi észre!

Ne haragudj, de rólad gondoltam utoljára, hogy ilyen demagóg (vagy tudatlan?) módon állsz hozzá ehhez a kérdéshez.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) Geri Bátyó válasza mandalor123 (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Földbe sosem raktak ólmot, mer nem bírja a nyomást (Rómaiak időnként használták, de ott nem volt nyomás és ők is inkább a kerámia csöveket szerették.). Csak házon/lakáson belül voltak ólomcsövek, mert könnyen hajlítható, nem kellett idom. A földben a nyomócsövek vagy öntöttvasból (jobb esetben), vagy eternitből vannak. Az öntöttvas rozsdásodik, az eternit másik neve meg az, hogy azbesztcement.

(#3) Chaser Már azt hittem, hogy meghalt "az ügyünk". Jól elhúzódott!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Eastman válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


Eastman
őstag

Jogos és érthető az ijedtséged. Én tényeket és a megfigyeléseimet közöltem. (Tíz éven át mozgásszervi panaszok kezelésével foglalkoztam. Az utolsó mondatom az hozta. Hidd el, hogy míg lakásban éltem, én is szrul éreztem magam. Aztán házba költözve meggyógyultam. Lett terem, többet mozogtam.)

Vajh mi fog kiderülni ötven év múlva a második ezredforduló, ma mindenki által használt vívmányairól? :U

Gyerekeknél komoly fejlődési rendellenességeket okozhat úgy, hogy senki sem veszi észre!

Mondom, Apu, nagybácsi 0-20 között itt nőttek fel, egészségesek.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Chaser válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


Chaser
titán

szerencsére nem, de nagy küzdés volt, most tartunk finisnél, max 1-2 hét és eldől mi lesz a vége, talán 18-ától ketyeg egy 2 hónapos kötelező időcske ami a végére derült ki, és utána lehet majd méricskélni ( :
ott is ólom van még sok lakásban, bejövő egy részét már cserélték

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) #90088192


#90088192
törölt tag

Geri

Amit tudok nem sok, de szeretnélek megnyugtatni az ólom oxid nem oldódik szobahőmérsékleten vízben.
Ha jól tudom a vizben lévő klór sem lép vele reakcióba.

Vagyis max a kavitacio okozhat problémát a viz áramlása során.

Ha jól sejtem pl hal fogyasztása során több ólom kerül beléd mint a csapvíz ből egy évtized alatt.

Meg hát ugye nem iszunk csapvizet mert a halak szeretkeztek benne. :R

Ha valamit rosszul tudok elnézést nem szándékos

(#12) Geri Bátyó válasza Eastman (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Félreértesz, nem ijedtem meg. A te megfigyeléseid pedig valószínűleg eltörpülnek azok mellett, amiket az elmúlt 60-70 évben tettek az ólom és más nehézfémek káros hatásaival kapcsolatban. Nyilván az sem véletlen, hogy már az átkosban is tiltották az ólomcsövek használatát.

Belemagyarázni meg lehet mindenfélét, de én ebben a lakásban jól érzem magam. Ráadásul nem csak én, hanem mások is. Nem attól függ, hogy lakás, vagy ház. Közel sem. Neked ezt tudnod kellene.

(#11) Agyturbina: Nálam, mivel zárószinten vagyok, pont az az egyik fő probléma,hogy nem egyenletes a vízellátás. A legkisebb levegősödés is nálam csapódik le. Bárhol szernek valamit, az összes levegő és a rendszerben lévő rozsda, meg egyéb trutymó az nálam jelentkezik. Mivel mindenki mással ellentétben nekem csaptelepet is 3-4 évente kell cserélnem (Mofém, Kludi, szóval semmi szar), szerinted a cső az közben ép marad?

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) #90088192 válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R

Erre nem gondoltam így nincs több információ.

Ami érdekes: A réz sem jobb hosszú távon.

A klór kikezdi és a patinás belül trutyiva alakul.

Vagyis rézgàlicos vizet fogsz inni.

A vas meg úgy horganyzott arról nem is mondok semmit ha még a belseje nem az akkor igen magas vastartartalmu lesz. A műanyagból meg mikró műanyagok válnak le.
Ami maradt az a kerámia cső. Vagy gumi (igaz a vulkanizacio miatt magas a kentartalom és kildodik belőle) vagy alumínium vagy arany esetleg titán ami most éppen eszembe jutott mint lehetőség.

Sajnos nem sok jó megoldás létezik ha egészségesebbé szeretnéd tenni a környezeted. :R

(#14) Hosssszu válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


Hosssszu
őstag

Már hogyne raktak volna földbe! Illetve vízóra elé biztos hogy tettek. Olyan 5-8 éve kezdték el lecserélni a dmrv területén műanyagra. De ahogy el van véreztetve az a közmű cég is, gyanítom hogy nem sikerült még mindenhol kicserélni.
Dolgoztam ott, tapasztalatból írom.

(#15) potyautas válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Igazad van. Valójában semmi sem egészséges. A ritkán lakott családi házamban 10 éve engedtem le először a vizet. Azóta is rozsdás víz jön a csapon. Inni a kerti csap vizét használtam, mert ez műanyag. A pangó víz miatt ez meg műanyag ízű. Legutóbb mikor a temetőben dolgoztam, onnét vittem műanyag kannában, hisz azt a csapot rendszeresen használják. Az is hálózati, de jó víz (csak ízleléssel vizsgáltam, nem kizárt, hogy hosszú távon mérgező) Megesett, hogy forrásvizet vittem haza, de az meg forrás ízű. Lehet, attól betegszem majd meg. A panelben csak annyi a gond, hogy ki kell szellőztetni a klórt a vízből. Viszont a vízkő hatását még nem vizsgáltuk! A wc öblítőcsöve teljesen beszűkült tőle. Ugyanazt a vizet iszom.

(#16) Hieronymus válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Reméltem, hogy alumínium, de megvakargattam."

Az alumínium legalább annyira mérgező, mint az ólom. Nincs helye a lakásban, konyhában meg véletlenül sem. (kivételek azok az alumínium serpenyők, amik alumínium felülete közvetlenül nem érintkezik a külvilággal.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Spet válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


Spet
addikt

Raktak elhiheted (találkoztunk több helyen is, mérőóra után). Mert olcsó volt, illetve könnyen munkálható.

A kép alapján ez már leágazás, és nem főnyomócső, így minden költség téged fog terhelni, és nem a házat.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18) voyager4.4 válasza mandalor123 (#4) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ott eleve azt a jó dunavizet felesleges meginni.

no fate but what we make

(#19) mickemoto válasza Eastman (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

Szülőt, nagyszülőt azért sem szerencsés a mai generációhoz hasonlítani mert ma minden irányból hatványozottan jut a káros hatásokból az akkorihoz képest. Ezek a hatások pedig erősithetik is egymást.
Nem vagyok vegyész de azt azért el tudom képzelni hogy víz és víz között, attól függően hogy mit és milyen mennyiségben tartalmaz ( klór, arzén, fluór, stb.) illetve milyen tulajdonságokkal bír, eltérő lehet akár a csövekből kioldott ólom mennyisége is.

(#20) Rive válasza Hieronymus (#16) üzenetére


Rive
veterán

Az aluminium gyanúba keveredéséhez vezető kutatásokról azóta bebizonyosodott, hogy mérési hibán alapulnak, a többit pedig már a 'made in PRC' svédacél étkészletek marketingje rakta hozzá.

Az " alumínium legalább annyira mérgező, mint az ólom" állítás pedig a földkéreg harmadik leggyakoribb elemével kapcsolatban - szimplán agyb@szott ordas baromság.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) Rive válasza #90088192 (#11) üzenetére


Rive
veterán

Amit tudok nem sok, de szeretnélek megnyugtatni az ólom oxid nem oldódik szobahőmérsékleten vízben.

Ez normál körülmények között úgy nagyjából igaz. Ugyanakkor a vízvezeték-hálózat (pláne egy régi) elég vegyes építésű tud lenni, többféle fémből, plusz a helyi elektromos rendszer is beleszólhat (a vízvezetékcsövek sokszor szolgálnak földelésként), szóval nem igazán kiszámítható, hogy mennyit szól bele ilyenkor az elektrokémia.

És, hamár itt tartunk akkor érdemes megjegyezni, hogy a könnyengyorsanolcsón telepíthető réz vízcsövek forrasztásához akkor is kötelező ólommentes forraszanyagot használni, ha ólmossal igazából könnyebb is, gyorsabb is, olcsóbb is (=> veszett csábító megoldani okosba').

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) #90088192 válasza Rive (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az ívívíz/klíma rézcsövet Kötelező ezüstforrasszal forrasztani(Folyatószer kell aztán probléma egy szal se meg könnyebb is) :R

Az elektrokémia oldaláról, hat ezen elindulva maris ott vagyunk miért van annyi csőtörés BP-n.

Hat a rosszul telepített villamos sínek miatt.......Úgyhogy az mar ott a földben elkezdődik :K

Ezen alapon tilos lenne vizet fogyasztani csak lepárlás után....mmmmmmmmm

Kezdem érteni miért iszik mindenki palinkat :DDD

Akkor most vizsgáljuk meg a levegő összetevőit es nézzük meg milyen problémákat okozhatnak....
MINDENKI AZONNAL HAGYJA ABBA A LÉLEGZÉST KÜLÖNBEN MEGHALTOK A SZÖVŐDMÉNYEIBE AMIT AZ OXIDÁCIÓS FOLYAMAT OKOZ A TESTBEN :DD

Valamibe meg kell halni :K

Nezd azt a sok makk egészséges öreget, mind meghalnak, aztán a doktor azt mondja, ezeknek meg tovább kellett volna élni, hiszen semmi nem volt kimondottan rossz bennük ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Spet válasza Rive (#20) üzenetére


Spet
addikt

Ugyanúgy idegrendszeri problémákat tud okozni hosszú távon (neurotoxikus anyag), ha az ember szervezete (vese) nem képes kiválasztani megfelelően.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#24) Bird


Bird
addikt

Meghalunk mind!!!!!négy

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#25) Spet válasza Bird (#24) üzenetére


Spet
addikt

:Y

:DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#26) Bird válasza Spet (#25) üzenetére


Bird
addikt

Nem mondom, hogy nincsenek részigazságok, de mindent elolvasva itt, kicsit túl van tolva a félelem. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#27) Lauda


Lauda
félisten

Én annyit megtennék, hogy vennék mintát a vízből és bevinném a helyi szolgáltatóhoz, ott be lehet méretni a vizet. Abból látni fogod mennyi az ólom a csapvizedben.

(#28) #90088192 válasza #90088192 (#22) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ja majd el felejtettem, az Ezüst, klór kombináció, ezüst kloridod eredményez azt hiszem azt használják felhőmagvasításra

(#29) Hieronymus válasza Rive (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Legyen igazad.
Én maradok abban a hitben, jobb kerülni az aluminiumot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Hosssszu válasza #90088192 (#28) üzenetére


Hosssszu
őstag

Chamtrail!!!négy
;]

(#31) Rive válasza Spet (#23) üzenetére


Rive
veterán

Vesebetegség esetén lényegében minden problémát tud okozni, de pl. a rántott csirke már kifejezetten rövid távon is.

Az aluminium neurotoxicitás jellemzően pl. öntedei munkásoknál (már, ha nem megfelelőek a munkahelyi körülmények) jelentkezik. Konyhával kapcsolatban emlegetni - nos, ízlése válogatja: nekem az evőeszköz elfogyasztása alapvetően nem része az étkezésnek. Ólommal párba állítani pedig már szimpla baromság.

Az emberi szervezet alapvetően (jellemzően) fel van készülve az Al, mint az emberi környezetben elkerülhetetlenül jelen levő elem kezelésére. Ráadásul ugye elég távolra kerültünk a földtől (mármint, hogy egyre kevesebbet nyelünk a talajból kosz formájában), az Al terhelés manapság sokkal kisebb, mint bármikor korábban.

Az aluminium rossz híre leginkább az Alzheimer-kórral való kapcsolatba hozatalán alapul. A dolognak ez a része egyelőre úgy néz ki, hogy mérési hiba lehetett és jó eséllyel az egész egy igen sokba kerülő tudománytörténeti baklövés.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) mickemoto válasza Lauda (#27) üzenetére


mickemoto
őstag

Gondolod kiadnának olyan eredményt amiben bármi határérték feletti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) #90088192 válasza #90088192 (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Javítom magam, ezüst jodiddal

Ezust klorid
A fényképészetben fényérzékeny papírok készítésére használják. Emellett felhasználják a fotometriában, elektródok készítésekor az elektrokémiában, valamint réztárgyak ezüstözésére is felhasználható.

Vagyis nem kell többet orvosi képalkotó eljárásra menned külön :)

Exponálható lesz a felületed :))

[ Szerkesztve ]

(#34) Spet válasza Rive (#31) üzenetére


Spet
addikt

Mondanék egy ellenpéldát, amire ugyanúgy azt mondják, hogy ártalmatlan: argon.

Argon mint tudjuk nemesgáz nem lép kapcsolatba, vagy nehezen lép kapcsolatba bármivel. Ezért jó használni például védőgázként.

Végül is csak egy kisebb probléma van vele hosszú távon (20-30 év). Kihullik tőle az ember foga. Nem az én tapasztalatom, nagybátyámé és más munkatársaié.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35) Bird válasza Spet (#34) üzenetére


Bird
addikt

Az a fránya védőgázas hegesztés.... :U :O

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#36) Spet válasza Bird (#35) üzenetére


Spet
addikt

Nem az embert kell védenie :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#37) Bird válasza Spet (#36) üzenetére


Bird
addikt

Az ellen nem véd, de viszont úgy magyarázta ki Árpi..... :DDD

Akár csak a védőfelszerelés a likvidátorokat anno... :O Na az a szitu veszélyesebb volt az ólomcsőnél.....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#38) Lauda válasza Spet (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Ismeri a "tudomány" az argon gáz ártalmas hatásait, ezért kötelező a légzésvédő használata és a szellőztetés. Aki ezeket nem tartja be, az tudomásul vette a következményeit.

Ha tudom, hogy pajzs nélkül begyulladhat a szemem, akkor később ne csodálkozzak rajt, hogy begyulladt. Erről nem a hegesztőgép tehet, hanem aki felelőtlenül hegesztett.

[ Szerkesztve ]

(#39) Spet válasza Lauda (#38) üzenetére


Spet
addikt

Nos akkor nem értetted az iróniát: hiába vélik sokan, hogy valami most nem okoz semmilyen ártalmat, lehet később még is kiderül, hogy igen.

Réz fogyasztása is ajánlatos, mert feltudja dolgozni a szervezet, illetve kell is neki, még sem iszom meg a réz elejét a pálinkának. (tekintsünk el a fizikai, illetve kémia állapotoktól)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#40) Lauda válasza Spet (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Nem véltem felfedezni iróniát a hozzászólásodban. Nyilván amit nem ismerünk, az ellen nem is tudunk védekezni. Az argon ártalmas hatása már régóta ismert. ;)

(#41) Ghoosty válasza Spet (#34) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ez a veszélyes az argon, ez nekem nagyon gyanús. Több okból is:
-ahogy írtad, nem túl reakcióképes
-a levegő 3. legnagyobb koncentrációban lévő természetes összetevője (közel 1%)
-élelmiszer összetevőként korlátlan mértékben használható
-egy 10-15 percig kerestem, hogy mégis miért, hogyan veszélyes és még összeesküvéselmélet színvonalú cikket sem találtam arról, hogy veszélyes lenne.

Szóval, honnan szeditek, hogy veszélyes?

Az egyetlen veszély amit találtam, az az, hogy ha túl sok van a levegőben, akkor kiszorítja az oxigént. De ennyi erővel meg minden veszélyes, mert a fejedre eshet.

Az, hogy valakinek kihullott tőle a foga, az hogyan állapította meg, hogy pont az argontól? Miért nem a megnövekedett UV terheléstől? Miért nem az extra CO terheléstől? Miért nem az extra ózon terhelés miatt? De említhetem még a hegesztés során keletkező nitrogénoxidokat is.

(#42) szipipeti válasza Spet (#34) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Az nem az "argon"-tól van...
Az nemesgáz...kémiailag viszonylag stabil, ect...
A hegesztés közben "egyéb" gázok is keletkeznek, különböző fémek, oxidok gázosodott melléktermékei...
Egy mellékszál...
Sajnos az a "réteg", aki fémiparban építőiparban "letol" 20-30 évet..... eleve fizikailag minden téren leharcolt állapotba kerül...
Erre jön bónuszként, hogy az ezen területen dolgozóknál;
sokszor még a kötelező egészségügyi szűrések is hiányoznak...
nem jellemző, hogy a dolgozó (saját jól felfogott érdekében) egyénileg jelentkezzen
fogorvosnál,
ortopédusnál,
ect...
Aztán a hatások 50 éves kor környékén erősödnek, összegződnek...
(És nem írom, hogy a melósok 60%-a ekkorra már gyakorló alkoholista napi 2 doboz cigivel, beszűkült intelligenciával...)

(#43) Spet válasza Ghoosty (#41) üzenetére


Spet
addikt

Most ugye lehetne végtelenségig menni a dologgal kapcsolatosan, hogy mi mivel fog/tud kapcsolatot létesíteni (pl nincs konkrét elképzelés, hogy mikro műanyagok milyen hatással vannak a szervezetre, vagy, múltra visszatekintve Marie Curie sem tudta milyen hatással volt rá a kutatásai).

Ő ezt a rendszert használta (nem a CO-t), akkoriban a munkahelyén, mert az volt (UV sugárzás nálam még mindig első körben meg a szemet illetve a bőrt roncsolja, ózonra nem találtam csontritkulásra írást, mint te sem az argonra vonatkozó veszélyt). Megvoltak a céges kötelező felülvizsgálatok, egészségével akkor nem volt probléma, majd miután nyugdíjba vonult szépen lassan elkezdtek kihullani a fogai. Story vége.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#44) Ghoosty válasza Spet (#43) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lassan 100 éve használatos az argon védőgázos hegesztés. Azóta senkinek sem tűnt fel, hogy az ezzel foglalkozóknak hullik a foguk. De a két rokonod megállapította hasra-ütés alapján, hogy nekik az argon okozta a problémát.

CO alatt én a helyes szén-monoxidot értem, nem a széndioxid (CO2) védőgázos hegesztést. Sajnos hegesztés során is megjelenhet már veszélyes töménységben.

(#45) Hieronymus válasza Rive (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor sorolom.
Alufólia. Sütés és főzés közben vegyi reakciólép egyes ételekkel.
Az alumínium edények, tipikusan a kukták használata is hasonló okokból problémás.
A grillezéshez használt alutálcák is problémásak. A magas sütési hőmérséklet rásegít a kémiai reakciókra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) Hieronymus válasza Lauda (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Önmagában nem az argongáz a probléma, mivel nemes gáz, nem lép reakcióba semmivel sem.

Viszont a levegőnél nehezebb, kiszorítja a levegőt a műhelyben. Nyilván keletkeznek más nemkívánatos légszennyező anyagok is hegesztéskor,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#47) #90088192


#90088192
törölt tag

Hello

Az Argon gaz semmi bajt nem okoz addig míg nem alumínium a hegesztés csinálsz, egy hegesztő ismerős mondta annó. :R Ismét fenntartom a tévedés jogát, sajnos a srác motorbalesetben a rövidebbet húzta a teherautó ellenében.

Különben 2 évig szinte napi szinten használtam MIG hegesztőgépet Argoshield keverékkel és csak 4 fogam hiányzik azóta amit a száj sebész kivett (bölcsesség) sőt azóta nőtt is egy új.

Akkor folytassuk mi lehet még rákkeltő: Hideg sör.

(#48) UnA válasza Rive (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

"állítás pedig a földkéreg harmadik leggyakoribb elemével kapcsolatban"

De azt talán te is tudod, hogy a földkéregben (sem) elemi formában találhatóak az anyagok, és a molekulák tulajdonságai nem következnek az elemek tulajdonságaiból - vagyis erre hivatkozni... hogy is írtad? :)

(#49) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a fűtésköri vízben van az az ólomcső, vagy a WC-hez megy, akkor nem mindegy neked hogy miből van? Ne kezdd el reszelni, darálni, nyalogatni, tapogatni. Jól van ott ahol van..

[ Szerkesztve ]

(#50) Chaser


Chaser
titán

beleolvasva a topikba számomra a konklúzió:
innentől ha nem iszok semmit, nem eszek semmit, és nem veszek levegőt az egész biztos h egészségesen fogok meghalni, de nagyon hosszútávra nem kell terveznem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51) Lauda válasza Chaser (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Miből gondolod, hogy egészséges vagy? ;] :DDD

(#52) Chaser válasza Lauda (#51) üzenetére


Chaser
titán

kb 6 éve volt "nagy bevizsgálásom", ahol megállapíották h én élsportoló vagyok :K hiába mondtam h a sörösüveget emelgetem csak meg azt a büdös bagót, néha whykis poharat, valamikor lánykoromban' sportoltam aktívan utoljára, nem hitték el, ők látják az eredményeket, én élsportoló vagyok ne tagadjam! hát jó, beletörődtem, ilyenek ezek a kuva' gének :) azóta se sok minden változott, szóval :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) Lauda válasza Chaser (#52) üzenetére


Lauda
félisten

:) Sajnos az ember élete olyan, hogy egyik pillanatban még azt hiszi semmi baja, aztán három hónap múlva befejezi a földi életét. Voltam nemrég is ilyen temetésen. Élvezd ki azt a tudatot, hogy egészséges vagy, ez később majd változni fog. ;)

(#54) Chaser válasza Lauda (#53) üzenetére


Chaser
titán

remélem nem érem meg, hogy ez megváltozzon, krisztián bácsi nagyon hülyén hangzik... :) van pár gyári defektem amikkel megtanultam együtt élni, és azokra fogva nem folyamatosan "vigyázni magamra", úgy tűnik bevált

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Lauda válasza Chaser (#54) üzenetére


Lauda
félisten

Az jó, ha az ember vigyáz magára. :) Sajna ez csak a képlet egyik oldala. A másik, hogy mi van az "ember génjeibe kódolva", mert az be tud ütni (be fog ütni) csinálhatunk akármit. :)

(#56) Chaser válasza Lauda (#55) üzenetére


Chaser
titán

pont, hogy nem vigyázok magamra, papírforma szerint 1km-t sem futhatnék, gyakorlat szerint több év tespedés után is lefutok ötöt ha kell, mert eldöntöm hogy le fogom futni
amire figyelek az étkezés, mivel lusta disznó vagyok, de azért szeretem ha az izomállományom több mint a zsír - azt is többször megállapították kondizom rendszeresen, hápersze' :d, csak nem zabálok össze minden sz@rt -
vigyáznak rám az angyalkák, nekik az a dolguk ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Geri Bátyó válasza Doky586 (#49) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nyilván nehéz lett volna elolvasni, amit írtam. Konyhai hidegvíz! Ezt iszom, ezzel főzök! :W

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#58) Geri Bátyó válasza UnA (#48) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azért ez nem teljesen igaz, mert a földön is léteznek elemi formában anyagok. Nem sok féle, de azért van.
Például a szén és annak változatai (grafit, gyémánt), valamint nemes (arany, ezüst) és színesfémek (réz), de a félfémek közül a tellur és az arzén is. Lehet, hogy van még, de most ezek jutottak eszembe.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#59) Geri Bátyó válasza Hieronymus (#45) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az alumínium és vegyületeinek egészségügyi határértéke rendkívül magas. Ráadásul leginkább tiszta formában veszélyes, vegyületként sokkal kevésbé.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#60) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Viszont a lényeg az egészben, hogy ma végre elértek hozzám is a szerelők és kicserélték a gerincet. ...és azonnal megállapították, hogy az az ólomcső azonnali csere, mert a szerződésükben benne van, hogy mindent, ami kockázatot jelent ,azt cserélniük kell. A kockázat jellegére nem tér ki a szerződés. Úgyhogy volt-nincs ólomcső!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#61) DeFranco válasza Geri Bátyó (#60) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az egész házban cserélik a csöveket minden emeleten az összes strangon?

(#62) #90088192 válasza Geri Bátyó (#60) üzenetére


#90088192
törölt tag

Cső, ólomcső :DDD

Igy köszöntél el nem ? :))

(#63) Geri Bátyó válasza DeFranco (#61) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bezony! :K Erre a felújításra gyűlik a pénz évek óta! A leágazásokat elvileg nem cserélik, csak az elzárót, ha hibás.

(#62) Agyturbina:
Szerintem valami olyasmi volt, hogy: @#ˇX%# :DDD

Ilyen az új.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#64) #90088192 válasza Geri Bátyó (#63) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hu de csöves vagy vazzeg :DD

(#65) Geri Bátyó válasza #90088192 (#64) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Vannak a rossz csövesek, meg a jó csövesek és én most jó csöves vagyok! :))

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#66) Rive válasza Geri Bátyó (#60) üzenetére


Rive
veterán

Ha aggódós fajta vagy (mondtad, hogy voltak olyan tünetek amik akár ólommal is összefügghettek?) akkor esetleg említsd meg a dolgot a háziorvosnak valamikor.
Persze elég kicsi az esélye, hogy lett volna bármi, de a TB-t azt fizeted sz'al...

A régi csövet gondolom elvitték okosba', nem? :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#67) Geri Bátyó válasza Rive (#66) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azt nem lehet mondani, hogy aggódós vagyok, de van éppen elég egészségügyi problémám magamtól is.

A régi cső ment a többi kiszedettel együtt. Lehet, hogy még elő tudom kotorni a kupacból, ami az aulában gyűlik (El kellene raknom emlékbe! :D )

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#68) #90088192 válasza Geri Bátyó (#67) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az lenne a legnagyobb hiba(Elrakni emlékbe), az ólom ritkán stabil, vagyis radioaktív sugárzást bocsájt ki, amit ugye a viz elnyel, büntetés nélkül sot ha szerencséd van éppen ózon kezelt lesz a vized :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69) Geri Bátyó válasza #90088192 (#68) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem ezt nem jól tudod! Az ólmot pont a mindenféle sugárzások elnyelésére használják!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#70) #90088192 válasza Geri Bátyó (#69) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ennek nézz utána, ha nem hiszed

:R

Vagyis az ólom, nem egyfajta sugárzás elnyelő ólomból(Ami a sugárzás hatására maga is sugározni kezd előbb utóbb, hisz energia nem vesz el max átalakul) épül fel hanem a fentebb linkelt izotópok is jelen vannak, nem kis mennyiségben :R

(#71) Rive válasza #90088192 (#70) üzenetére


Rive
veterán

Az ólom összes izotópja sugárzáselnyelőként működik, ez nem valami konkrét izotóp, hanem ebben a formában szimplán a nagy atomtömeg függvénye.

Van néhány olyan ólomizotóp, ami nem stabil, de természetes ólomban ezek csak nyomokban fordulnak elő, ráadásul csak alfa- és bétasugárzók, azaz a fém ólom ezeket már nagyon vékony rétegben is árnyékolja.

A sugárzáselnyelő anyagokban az elnyelt (radioaktív) sugárzás jellemzően hőként hasznosul, nincs olyan (*), hogy valami sugárzástól sugárzóvá válik.

(*) Neutron 'sugárzás' az kicsit más tészta, de az nem sűrűn szokott szembejönni vízcsőcserénél. Meg van néhány ritka kivétel.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#72) UnA válasza #90088192 (#68) üzenetére


UnA
Korrektor

Az ólomcsövet azért kell elrakni, mert ütni még jó lehet.... ;]

(#73) DeFranco válasza Geri Bátyó (#63) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ólom eeee, bódottá

(#74) #90088192 válasza Rive (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R

(#75) #90088192 válasza Rive (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az vihetett félre, hogy olvastam, rengeteg anyag nem jó pl részecske kutatásra, mert nagyon magas a sugárzása.
Pl az ólmot az ókori hajókról hozzák fel hogy biztos ne sugarozzon. Pont azt írták hogy volt ideje is stabilizálódni és külső sugárzás sem érte amitől destabilizálja.
Ugyan ez az atom kori vassal is, nem jó mert túl magas a háttérsugárzása magának a vasnak.

Ezért inkább keresik az első világháborús roncsokat.

(#76) #90088192 válasza Rive (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

Csak megtalálható ami ezt okozta

(#77) Rive válasza #90088192 (#76) üzenetére


Rive
veterán

Érdekes. Ugyan az a cikk nem kicsit ferdít és túloz, de akkor is valós alapokra épít.

A dolog azon a "kilogrammonként 20 eurós, igen kedvező áron" fordul. Amikor szükséges, akkor minden további nélkül lehetséges egy bizonyos izotópra dúsítani anyagokat: példának okáért a tervezett orosz BREST reaktor hűtőközege ólom-208 (nem néztem utána, milyen tisztaságú, de ez igazából nem is számít - nagyobb tisztaság csak azon múlik, hányszor megy át a dúsítón). Az urán dúsítása (más szempontból: tisztítása) szintén ismerős példa lehet, de ide tartozik a félvezetőgyártásban használt szeletek előállítása is.

A kulcspont, hogy ezek az eljárások jellemzően nem állnak meg kilogrammonként 20 dollárnál, az egyetemi projektek költségvetése pedig igencsak véges, szóval keresik a módot megoldani okosba' ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#78) #90088192 válasza Rive (#77) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor mégsem mondtam akkora marhaságot :R

(#79) nesa válasza Geri Bátyó (#67) üzenetére


nesa
veterán

Most az van az ólomcsővel hogy irtani kell, de baromi jó mert megéri kibontani drága az ólom, amiket én kibontottam azok kivétel nélkül a belső falukon vastag lerakodás volt tehát valószínű hogy az átfolyó víz már 50 éve nem érintkezett az ólommal, nyilván így is lehet ólom átszivárgás de szerintem jelentéktelen, én nem ezen az 50cm csövön aggódnék, hanem ami nagyobb városokba még mindig a földben van, mert az kicsit hosszabb mint 50cm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.