Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát, engem rögtön megfogott, már a legelső széria. Nagyon újnak számított, amikor megvettem, még hardveres jailbreak volt, 95k-ért, egy elég érdekes fazontól, de új volt meg minden, csak garancia nem volt rá. 1-2 hónap után meguntam, eladtam, de később hiányozni kezdett (szerintem ennek volt a legszebb hátlapja amúgy, az új alu designból kéne csinálni egyet, az beütne!).

2009. májusa óta használok egy 3G-t, az IKON díjcsomagokkal van is értelme, mert ugye az első szériát csak PANNON mobilnettel használtam, feltöltőkártyásan, GPRS meg ugye egy vagyon.

Elégedett vagyok vele, nekem mondjuk nagyon számít a külső (nem csak fizikailag, hanem a menü is), meg korábban már sok iPodom volt, tehát multimédia terén leginkább csak Apple, számítógép téren viszont (egyelőre) nem. (Microsoft SDK-k meg Visual Studio miatt szerintem huzamosabb használatra sose fogok Apple gépet venni, maximum hobbiból, ha majd megengedhetem.) 63 volt előfizetésesen (16GB fehér, IKON200, 2 év hűség), 5000-es havidíj, amit nem szoktam túllépni. Ehhez képest a Pannon-nál 3000 forint egy feltöltőkártya és kb. a semmire ment el minden hónapban. Szerintem ennyit megér, tudnám, hogyha nem lenne, akkor hiányozna. Nem vagyok fanatikus, azért egy HTC-t simán el tudnék képzelni ehelyett, de 1 évig még biztos marad ez, aztán majd meglátjuk. Kártyafüggetlenül biztos nem vettem volna/venném meg, ilyen 200k körüli összegekért, az már nagyon súlyos, már a korábbi 95k-t is annak tartottam.

Összességében szeretem, vannak apró hülyeségei, de a tömegközlekedésen töltött időt jól el tudom tölteni (szóismétlés rulez) (amúgy is, nem erről van szó), meg jó az állandó 3G net, hasznos alkalmazásokat lehet találni az App Store-ban, úgyhogy..

(Arról meg megvan a véleményem, aki a telefonja alapján ítél meg egy embert. Nem érzem felsőbbrendűnek magam, régen rossz, ha valaki ezen akár a normálisnál egy kicsivel többet is gondolkodik.)

[ Szerkesztve ]

(#2) tibi666


tibi666
senior tag

nekem tetszik, csak sms-t ne kelljen rajta írni.

(#3) geri|


geri|
aktív tag

Kösz a hsz-t! Amúgy én az olyanokra célzok, akik általában képesek egy pár user alapján megítélni az egész apple-felhasználótábort. Mert tény, hogy vannak olyanok, akiknek halvány lila segédfogalmuk nincs, hogy miért vettek ilyen telefont/notebookot. Nekik az a lényeg, hogy ha beülnek valami menő helyre, akkor az asztalra kitehessenek egy alma logós terméket. Ezzel egyetértek, ha őket lehúzzuk.
De hogy például a fórumokban(Integra, Mr. Csizmás, stb.) miért kell osztani minket, azt tényleg nem tudom, de szerintem ők sem.

LiveStrong

(#4) Tim82 válasza geri| (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért ők főleg Ulkesh-re ugranak. Joggal. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) geri| válasza Tim82 (#4) üzenetére


geri|
aktív tag

Ebben igazad van, ő körülbelül annyira elvakult, mint például Handras. Mondjuk neki van ugyebár saját érdeke-vásárolj nála. Szerintem aki igazán bölcs, az nem ragad le egyik oldalon sem.
Jha és persze csak úgy mond valamiről véleményt, ha legalább egyszer használta- lásd első bejegyzésemet!

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#6) Kobe


Kobe
veterán

nekem az iphoneban 2 dolog tetszik igazán. A súlya és az összeszerelés foka - lehet érezni, hogy abban a gépben egy darab lötyögős illesztés, egy résnyi levegő sincs, teli van cuccal, egyben van. Van minőségérzete a cuccnak, na, ezt aláirom, a műanyaghátlapos meg még jobban bejön mint az aluminium - designban szebb szerintem. A másik a menü gördülékenysége. Ez sajnos ma már kevésbé versenyelőny, mert egy google android is szépen fut minden mai készüléken. Sajnos az apple szoftveres emgkötései nem tetszenek (divxet nem tud lejátszani, mindent csak ituneson keresztül rakhatsz rá, sok jó és valóban hasznos progi fizetős, mig anroidra ingyenes, stb). Ha választanom kellene viszont, akkor egy olyan készüléket választanék amiben az iphone hardverje van és a google androidja, na, az ütős lenne....vagy ha meg lehetne oldani, hogy szoftver nélkül veszed és rápakolod ami tetszik :D

(#7) Lenry


Lenry
félisten

én és az Apple

nem rajongok az Apple-ért. nem, mert egyszerűen fel nem foghatom, hogy mi kerül 3x annyiba egy PC alapú gépen, mint ha magam raknám össze? persze, lehet magyarázni, hogy így brand, meg úgy support, de ez akkor is baromság. a saját gépemet normális alkatrészekből, normálisan raktam össze, azóta sincs baja. csak attól nem lesz jobb egy gép, mert nem én rakom össze, hanem egy szerelőmunkás Kínában, meg nyom rá a végén egy Dell vagy Apple plecsnit.

az op.rendszerük jó. nem jobb, mint a Windows, és nem jobb, mint a Linux, de jó.
saját hardverre persze, hogy össze tudnak hozni egy stabil OS-t, de azért megnézném mennyire lenne beton, ha még másfél millióféle hardveregységet kellene támogatnia.

azzal se jöjjön senki, hogy az Apple mekkora minőségi termék.
tessék akár itt a PH!-n visszaolvasni, hogy hány olyan hír is jelent meg, ami az Apple termékek legújabb gebaszával foglalkozik.

rühellem, hogy az iPodomhoz fel kell pakolnom az iTunes-t, mert bár minden retkes mp3 lejátszó tökéletesen kezelhető egy darab akármilyen fájlkezelő segítségével, de az iPod nem. ahhoz muszáj külön programot használni. már ha elindul, nem csak hibaüzenet mentesen baszik bármit csinálni. mert ez is előfordult. természetesen az Apple hivatalos fórumain egy büdös szó nem volt erről, csak userek tömegei, akik hasonló hibával küszködnek. nesze nekem support.

de mindennek a csúcsa az Apple-fanatikusok. egyszerűen nevetséges/szánalmas, hogy bármi baki van, azt megmagyarázzák, hogy egyrészt természetesen direkt ilyen, másrészt meg az csak nekünk jó, ha pl az akkutöltő nem ad annyi áramot sem, amennyi meghajtaná a laptopot... és egyszer el nem ismernék, hogy "na jó, ez tényleg balfasság volt"

mindezek ellenére én vennék iPhone-t. mert tetszik, és mert a 3G óta már benne vannak azok a funkciók, amik nekem kellenének, ha már ennyit adnék telefonért.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Lenry válasza Lenry (#7) üzenetére


Lenry
félisten

lejárt a szerkesztési idő

... de ha ennyi pénzem lenne, akkor biztosan elgondolkoznék még egy WinMo-s HTC HD2-n, vagy valamilyen Androidos HTC-n is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) geri| válasza Kobe (#6) üzenetére


geri|
aktív tag

Megmondom őszintén, hogy az összeszerelési minőség sajnos nem mindig kiemelkedő, és ez egy sarkalatos pont lehet bármilyen elektronikai termék megítélésekor!
Gondolok itt például az előző notimra- dell XPS M1530. Nekem sikerült egy jó példányt befognom, de aki megvette tőlem, azt mondta, hogy az ő korábbi ugyanilyen gépének összeszerelése hagyott némi kívánnivalót maga után. A kijelző nyitómechanikája felmondta a szolgálatot. Ismétlem, nem egy alap gépről van szó, hanem a Dell legprofibb termékcsaládjáról, az XPS-ről! A gép ára ráadásul nagyjából 500-580ezer Forint között mozgott. Akkor :B
A másik remek példa erre a Nokia N95. Emlékszem amikor a mobilarénások még annó megfogdosták barcelonában az akkori bemutatón, azt mondták, olyan minta fröccs-műanyagból lenne, és nem érezték, hogy egy kb. 240ezer Forintos telefont tartanak a kezükben.

Tehát összességében megállapíthatjuk, hogy még a 'high-end' kategóriás gamer laptopok-mobilok esetén igenis probléma lehet egy rohadt illesztés. Így tehát érthető, miért is kedvelted meg az iPhone-t.

A menü gyorsaságával kapcsolatban teljesen egyet értek veled, ez mára már szinte természetes.

Azt viszont el kell hogy ismerjük: a nagy IT-s arcok nem iPhone-t vesznek, hiszen a platform nem biztosít akkora szabadságfokot, mint egy android, vagy HTC esetén. Még akkor sem, hogy ha egy olyan mindenki (maces, anti-maces) által deklarált alkalmazásbolt kínálatából válogathatunk, mint az iTunes-store.

LiveStrong

(#10) geri| válasza Lenry (#7) üzenetére


geri|
aktív tag

"de ez akkor is baromság"

Ne haragudj, de ez féligazság. Egyrészről érthető, és teljesen elfogadott a véleményed, miszerint ennyiért két másik gépet is össze lehet rakni, akár hasonló szinten.
De ajánlom figyelmedbe a következő site topicját: itt meg itt. Szerintem egyik sem elfogult vélemény, holott egy maces oldalon találhatóak.

"az op.rendszerük jó. nem jobb, mint a Windows"

Szerintem az a helyzet, hogy van akinek ezerszer jobb egy windows, mint egy OS X. Van akinek pedig fordított a felállás. Azt viszont el kell ismerned, hogy rengeteg user úgy alkot véleményt, hogy még egyszer sem próbálta az apple rendszerét, és semmiféle first hand tapasztalatuk nincsen. Ez nem az ő hibájuk, hiszen nem sok embernek van lehetősége, hogy tesztelje a szoft-ot, hiszen pc-re nagyon nehéz telepíteni. A másik pedig, hogy kis hazánkban nincs túl sok lehetőség arra, hogy kicsit kipróbáld az almás megoldásokat.
Persze azt sem szabad elfelejteni, amit már sok fórumostól olvastam: nincs türelmük a váltásra, vagy egyszerűen csak megszokták a windowst, és számukra megfelel ez, de ha fiatalabbak lennének, tutira tennének egy próbát!

"azzal se jöjjön senki, hogy az Apple mekkora minőségi termék."

Teljesen igazad van, elég csak beletúrni a maces fórumokba. Engem majdnem annyira elrettentettek az ott olvasottak, hogy majdnem letettem arról, hogy megvegyem a macbook pro-mat. Aki ilyet állít elvakult marha.

"rühellem, hogy az iPodomhoz fel kell pakolnom az iTunes-t,"

Lásd az első blogbejegyzésemet: ez a cégre jellemző gazdasági-marketinges alakoskodás miatt van.

"de mindennek a csúcsa az Apple-fanatikusok"

Tőled is kérem azt amit mástól, ne vegyél mindenkit egy kalap alá egy-két elvakult gyökér miatt. Szerintem nem kell semmiben sem végletekben gondolkozni. Nincs olyan hogy csak APPLE vagy csak WIN... Az ideális, ha kihasználjuk mindkét rendszer előnyeit. Nekem például így néz ki a dokkom egyik része:

Kihasználom az MS Office és WIN progikat is. Mondjuk azért Windows 7-et nem fogok telepíteni, de ha szükségem lesz rá akkor nem mondom majd azt, hogy: nem teszem rá mert az egy vacak.

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.