Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pckownz


pckownz
senior tag

Szép gép, de kicsit megkéstél a cikkel nem? :R

(#2) papírzacskó válasza pckownz (#1) üzenetére


papírzacskó
tag

Miért késett? Szerintem elsősorban arra van kihegyezve a cikk, hogy megéri-e ilyen "gamer laptopot-ot". Az már más tészta, hogy ezt egy 2009-es MSI laptoppal mutatja be a cikkíró.

TDU2: PapirzacskoHUN

(#3) one2many válasza papírzacskó (#2) üzenetére


one2many
csendes tag

szerintem inkabb arra van kihegyezve, hogy orul a laptopjanak. Nem vet fel semmilyen kerdest es igy nem is valaszol meg semmit. Ahhoz hogy altalanos kovetkeztetest tudj levonni belole, tul konkretan az o igenyeirol szol. Erdekesebb lett volna a ''gamer'' hardverek gyors ertekveszteserol, illetve az adott pillanat csucstechnologiajank irrealis arairol irni, szerintem, es ezeket osszevetni azzal, hogy megis mennyire idotallo egy ilyen laptop. Oszinten szolva en ilyesmit vartam.

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nem beszólás akar lenni

Két éve használom játékra a masinát egy Asus 24" FULLHD monitorral

az áráért egy jobbféle C2Q gépet lehetne összerakni, játékra, és mellé a vonaton netezésre/filmnézésre egy netbookot. (in 2009)

tudom két cucc, de ha másodlagos a mobilitás, ezt a megoldást választottam volna.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
A Gamer laptop, hosszú távon megéri az árát.

Dave666

(#6) Remus389


Remus389
veterán

igen a 17 colos Msi-k igen szépek, nekem kifejezetten tetszik a Gamer változat a piros csíkjaival, igen elegáns és impresszív masina

egyébként itthon irodai változata van nekünk az EX720, 2 éve vígan dolgozik gyors, halk, nagyon jó anyagokból van és azért az is szép

nem is értem miért húzzák le annyira az msi-t, lehet régen volt pár hibás modelljük, de szerintem mára kikupálódtak és ár/értékben is verhetetlenek

bár továbbra is azt mondom: játékra asztalit kell venni, igaz hogy nehezen cipelhető, de: 1.vonaton melóhelyen úgyse játszol
2. egy csúcs gémer laptop árából ami jó esetben 350.000 (ami kb egy 100.000 Ft-os asztali gép erejét tudja, mondjuk GTX 460-al és core procival), tudsz venni két darab erősebb játékos azstali gépet(egyet a kolivba egyet otthonra), tehát én sehogysem értem a gémer lapikat(vagy vehetsz egy irodai laptopot és egy bika gémer asztali gépet)

3. a másik az hogy túlmelegszik, csökken az élettartam és az asztali gémer gép még fejleszthető is, cserélsz videokártyát és máris fut maxon minden kompromiszzumok nélkül

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7) hocico válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


hocico
tag

oh, amikor 2 éve netbookon nyomtam a Q3A-t maximium gore-val a vonaton :)

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#8) Neil Watts


Neil Watts
veterán

"Gyakorlatilag 2009-ben annyira kemények voltak, hogy például a hardveres virtualizáció miatt csak AMD-ben gondolkodhattam (az Intel mobil platformjai nem voltak erre képesek nem tudom azóta a core i5/i7-es okosodott-e ennyit)."

Ez nem igaz! A C2D-k mindig is tudtak virtualizaciót, kivéve a a kiherelt rocik mobil fronton is!
egy 300k-s gepbe meg nem kiherelt cuccot raktak akkor sem :D

(#9) pckownz válasza papírzacskó (#2) üzenetére


pckownz
senior tag

Úgy látszik félre értettem a cikk lényegét.
Azt hittem, hogy jelenlegi gamer kategóriába szánta a laptopot. Mert 2009 elején tényleg jó kis gamer gép volt, de most ennyiért sokkal jobbat lehet kapni. Viszont azt értem, hogy "értékálló" :)) :R

(#10) Boxi88 válasza dave666 (#5) üzenetére


Boxi88
őstag

Ezt én is így gondolom! :K

(#11) szabomihaly2 válasza Remus389 (#6) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Én 2007-ben vásároltam msi laptopot. 2008-ban és 2009-ben is el kellett vinni szervízbe, mindkétszer alaplapcserés... Megsült, pedig mindig íróasztalon használtam és ki is takarítottam. Az csak ráadás, hogy a szervízben azt mondták, hogy amiatt a memória miatt ment tönkre, amit én raktam bele. Persze a memóriát már úgy kaptam vissza, hogy már átszaladt rajta pár ezer volt...
Az MSI673 széria laptopból biztos, hogy szar volt, utolsó javítás után el is adtam.
Én inkább azt vontam le ebből, hogy játékra soha többé laptopot :)

(#12) pityke_


pityke_
csendes tag

Sose tudtam hova tenni az ilyen kategóriájú laptopokat. Eszembe nem jutna egy 17 colos nehéz gépet hurcolni, ami másfél órát megy el akksiról, nem fér el sehol, stb. Ráadásul amd/ati hardvert linuxszal használni is érdekes döntés.
Játszani laptopon meg elképzelni se tudom miért jó, pláne nem külső monitorra kötve, de hát erre is van igény ezekszerint.
Végül is ha egyedüli gépnek veszi valaki nagyrészt asztali használatra úgy lehet jó vétel egy ilyen, bár én 300 ezerből erősen gondolkodnék alap asztali játszós gép és mondjuk egy közepes laptop kombinációban.

(#13) papírzacskó válasza pckownz (#9) üzenetére


papírzacskó
tag

Könnyen félre érthető, mert hiányos a cikk. Tényleg a srác az igényeit írta le, de szerintem így is elmegy szódavízzel.:) Az meg tényleg pénztárca függő, hogy egy cikket melyik masinára alapozod.

TDU2: PapirzacskoHUN

(#14) BecX


BecX
csendes tag

Én anno az MSI első gamer szériás laptopját (GX700) vásároltam, még 2007 őszén.
Sajnos nem tudok ilyen jókat nyilatkozni.
Rossz anyagválasztás, átgondolatlan, gyorsan tönkremenő hűtés. Zajossá válnak hamar a ventik és egyszerűen nem vezeti el jól a hőt. Melegszik nagyon, 1 VGA kártyacserére szükség volt nemsokkal a garanciaidő lejárta után. Régi ( 8600 M GT) videokártya volt benne, kérdeztem szervizelésnél, hogy nem-e lehetne nagyobb teljesítményű és olcsóbb!!! (ez a kifutó vga már nehezen beszerezhető volt, ezért drágább is) kártyát beletenni, mire a hazai márkaszervíz (Albacomp) azt válaszolta, hogy nem, olyan cuccot kell beletenniük, ami eredetileg volt. Ez a móka emlékeim szerint ~50k-ba fájt.
Saját tapasztaltaim miatt én az MSI-től laptopot többet nem, nem, sohasem!!

Kis kiegészítés a cikkhez. Én anno 2007-ben C2D T7500-as procival vásároltam a masinát, ami már akkor támogatta a hardveres virtualizációt.

A gépemet már évek óta egy zalman laptop hűtővel használom, és 3 hónapja nem merem lecsukni a tetejét, mert félő, hogy szétesne a monitor. Évekig heti 1 napot utaztattam, amúgy otthon működött mindig. Akuról sosem működtettem, mindig hálózatról ment.

BecX

(#15) xEon1337


xEon1337
őstag

300.000 forintot én is inkább úgy osztanék fel, hogy 200.000 menne asztali játékos gépre, 100.000 pedig netezős, filmezős laptopra.

Ennyi pénzért ilyen MSI gépet venni szerintem butaság. Műanyag kacat az egész, a zsanérokra ha nem figyelsz, megreped, gyűjti az ujjlenyomatokat, a billentyűzet szar, melegedik mint az állat és még a design is gáz. Persze ez az én véleményem, nálam a laptop = ThinkPad T/X, VAIO Z, HP EliteBook :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#16) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Legalább érdekes threadet indítottam.
Igen hiányos igen nem szándékoztam teljesítmény és pénz adatokról írni mer nem is olyan messze a prohardveren ezt megtették már :)
Viszont azt télleg ki kellett volna fejtenem, hogy azért jobb mint akár 2 db gamer pc egy otthonra egy koleszba, mert nem csak itt fordulok meg sokat utazom sok helyre megyek és nagy teljesítményt kell cipelnem nem csak játékra. No meg meggondolandó mennyire kényelmetlen értelmetlen 2 gamerpc föleg amikor 3-4 napi szinten cipeled az akár 6-8gb-os munkád...
Érték vesztéstre mindenki döntse el de anyit irok, hogy ilyen minőségű teljesítményű laptop még mindig 200.000 ropi tehát 2 év alatt 300khuf>>200khuf.
És kérek még kritikát ha nem is volt túl bő az irásom de ez volt az első.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#17) kekegsm


kekegsm
őstag

Én egy csomó ellentmondást látok ebben a cikkben:

1. A C2D-kben volt virtualizáció, jobb, fejlettebb, mint az AMD-kben, sőt ha emlékeim nem csalnak, az Intel mindig is elöbbre járt ebben a technológiában.

2. Az igazi gamer nem vesz egy fullHD felbontású monstrumot, legfeljebb ha stratégiákkal játszik. Egy FPS-ben, szimulátorban, stb magas grafikai igényű játékban egy kisebb felbontású kijelző a király ->jobban elhajtja a videókártya.

3. Már 2009-ben is bőven lehetett válogatni a gamer laptopok (XPS-ek, Asus G sorozat, stb) között, nem értem ezt a korlátozódás dolgot.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#18) Ivan15


Ivan15
senior tag

ilyen laptopot vettem :) -ill. ennek a 15"-os erösebb valtozatat: MSI GT-627-et. A neten van sok info rola. Szinten 2009-es szeria
one2many: 500€ (130.000 Ft)-ert ebay-n 2011 marciusban.
Remusz911: a 3. pont egy az egyben nem igaz, mert nem melegszik tul -beallithato, hogy levegye a teljesitmenyt egy hömerseklet felett, es a vga cserelhetö.

Ami a legjobban tetszik benne, az a un. "eco" gomb Hardveres teljesimenyoptimalizalas (de csunya szo ez): gamer, movie, presentation, office, turbo battery modok vannak.
Pl. office modban 800mhz, fsb 133 fixen;
gamer modban: 2400mhz fsb 266 fixen;
turbo modban: 925-2777 mhz fsb 308 mhz -ig dinamikusan (pl videokonvertalasra ez a mod idealis).
Filmnezesre a movie mod optimalis.
Mint lathato valtozoan huzzogatja modok szerint a processort, a vga-t, az fsb-t, a ramokat, es a monitor fenyerejet
Es ami meg fontos, a billentyüzet egyenertekü az asztaliakkal: a jobb oldalon szamtömb -vagy hogy hivjak -van.
Nehany kep a "mod"-okrol:

[ Szerkesztve ]

(#19) Ivan15


Ivan15
senior tag

Office mod:

(#20) Ivan15


Ivan15
senior tag

Gamer- mod:

Turbo- mod also hatar:

(#21) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én 2008 októbere óta nyúzok egy régebbi gamer laptopot (msi gx600), és a mai napig visz mindent rendesen 720p és 1080p-ben is, persze AA meg ilyeneket nem használok, de mindig kellemes érzés, hogy a frissen kijött játékok mennek rajta (crysis és társai), aztán meg tök, hogy bmikor ráköthetem a 42"-es tv-re és full hd-ben nyomhatom. :)

Ja, és két és fél éve került ez nekem 180ezerbe.
Szerintem még jó ideig bírni fogja.

2,1ghz c2d, 3gb ram, 8600gt 512mb, és rendesen működő turbo gomb (+25%).

Egy bajom van vele, hogy a gari lejárta után behalt végleg a dvd-írója, ami bele való (patás) meg már csak drágán szerezhető be, így most külsőt használok, és a hűtést is cserélni kéne már, de ezeket leszámítva szerintem megérte ennyi pénzt adnom érte. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22) Tikakukac


Tikakukac
titán

A címre válaszolva: nem. Gamer notival bukod a legnagyobb pénzt, melegszik, kicsi az üzemideje és jó eséllyel hamarabb is adja majd be a kulcsot. Nekem kényszerdöntésem volt, vagy veszek olyat amivel tudok alapszinten játszani vagy megkenem úgy 200k-val a komcsi kolis tanárokat, hogy bevihessek asztalit. Inkább vettem belőle egy gépet. Még szerencse, hogy nem az eredetileg kinézett GX700-as sorozatból vettem, MSI topikban minden 2. poszt szétpukkant vidkarikról meg leolvadt alaplapokról szólt. Akinek nagyon muszáj, az vegyen gámer laptopot, a többiek meg gondolkozzanak el valami rendesen összerakott vason :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) Ivan15


Ivan15
senior tag

Turbo mod felsö hatar:

a definialt mod-ok szerint szabalyozza termeszetesen a ventillator fordulatszamat es a feszültsegeket (proc vga alaplap ramok) es a felmelegedest. Pl turbo battery modban nagyon halk marad mert a ventillator nem vagy csak neha nagyon lassan pörög -letöltesnel ez optimalis

(#24) Thome válasza Zirowe (#21) üzenetére


Thome
addikt

Az valami elég kraftos 8600M GT lehet, ha fullHD-ben játszol rajta... Milyen drivert használsz hozzá? :DDD

(#25) Zirowe válasza Thome (#24) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Aki játékra használja a notiját és nvidia kártyája van, az csakis innen szedi a drivereket.

De mondom, élsimítást nem használok, kicsik az igényeim.
Viszont turbot se használok sokat, elég a mai játékoknak (crysis 1 kivételével, az csak 720p-ben megy rendesen high beállításokkal) a gépem+a full hd.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26) Speeedfire válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Veled kell egyet értenem! Én is ezt tettem anno!
2 magos gép, még mai is tökéletesen visz mindent. Hozzá egy üzleti noti és még 200k-ba sem került. Nem hogy 300....
Meg amúgy is csak ismételni tudom magamat, noti nem játékra van kitalálva. Noti + xbox+ jobb monitor 300 kilót alatt és mindenre jó. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27) Ivan15 válasza Tikakukac (#22) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ez erdekes. 95 foknal keszenleti allapotba kapcsolja ez a kis program a cuccost:

es

ingyenes mindkettö, csak szet kell nezni a neten :)

(#28) kerelo


kerelo
senior tag

Köszi a cikket.Jó írás. :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem éri meg egyik laptop sem az árát. De vannak bizonyos előnyei, ami miatt mégis megveszi az ember.

(#30) Ivan15 válasza hemaka (#29) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez igaz az autokra es a nökre is

(#31) Speeedfire válasza Ivan15 (#27) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azért, hogy ne kelljen alaplapot cserélni utána! ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32) Findzs válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Findzs
addikt

pont ezt akartam én is írni, vagy hasonlót :K

ha egyszer egy gamer laptopot helyhez kötve használunk máris elvesztette a létjogosultságát
mert annyi pénzből pc+notebbokot lehetett volna venni
nem mellesleg a pc-t fejleszthető és így nem amortizálódik olyan mértékben mint egy laptop
nem beszélve arról, hogy ha esetleg valamilyen komolyabb gondja lesz a gamer laptopnak garancia időn túl nem lesz olcsó mulatság megjavítani meg nem biztos, hogy meg fogja érni
de ez csak az én egyéni véleményem

a beszámolót köszönöm, és szerintem nem késett vele a szerző mert így legalább láthatjuk több év tapasztalatát

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33) pechman8


pechman8
aktív tag

Nos a cikk érdekes kérdést boncolgat.
Ebben a témában nekem is van véleményem. Ezt megosztom a nagyérdeművel...

A laptop legfontosabb paraméterei szerintem nagy betűvel: Mérete, Súlya, Meddig bírja akksiról, Felszereltsége.

Egy gamer laptop ezen kritériumokon elbukik. Ezért nálam felesleges képességei lennének ami hamar elavul. Szerintem inkább legyen kicsi, hogy beférjen a táskámba, legyen könnyű, hogy ne kelljen cipekedni, akksiról dolgozza végig velem a műszakot. Ja és ne kelljen mindenféle perifériákat rádugdosni.
Játszani meg ott az asztali PC-m. Nagy nehéz, zabál, de bika.

Köszönöm a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#34) Ivan15 válasza Speeedfire (#31) üzenetére


Ivan15
senior tag

:) az elsö kepen latszik, hogy miota a program telepitve lett nem volt meg 86 fok felett a proc. (a vga sem közös rezbordajuk van ahogy megfigyeltem vhogy egyforman melegednek, es ami brutalis hogy kb. 2-3 sec alatt hülnek le pl 80 fokrol 55 re -ez a tartos netezös hömersekletük, most eppen 37 fokos, mert keszenletiben volt)
viszont sztem is jo paros az xbox es egy nagy tv ha jatekra kell vmi

[ Szerkesztve ]

(#35) Thome válasza Findzs (#32) üzenetére


Thome
addikt

"nem mellesleg a pc-t fejleszthető és így nem amortizálódik olyan mértékben mint egy laptop"
Cserébe viszont picsa idő alatt értékét veszti.

"laptopnak garancia időn túl nem lesz olcsó mulatság megjavítani meg nem biztos, hogy meg fogja érni"
Ebben egyetértek, viszont garanciát lehet venni 10-20 ezer forintért, ami ha az értékállóságát nézzük, baromira megéri.

De ez egy olyan vita, amit egyik fél sem nyerhet meg, mert mások az igények.
Lehet hogy a Ferrari gyors, de a Hummer átmegy a kátyún is... :DDD

(#36) JoeYi


JoeYi
őstag

zsákbamacska, hogy mikor süti meg önmagát egy gamer laptop. Csupán szerencse kérdése, hogy behal-e a vidememória, vagy megszakad-e vmi vezeték az alaplapján. Persze az alap 1 éven túl, azt mind bírja

[ Szerkesztve ]

(#37) misx válasza pechman8 (#33) üzenetére


misx
senior tag

"Nagy nehéz, zabál, de bika."

Azért ez sem igaz már, valóban nem hordozható, de

- LCD monitort már félkézzel is felemeled
- ha nincs 30 centis VGA-d, egy kompaktabb, kisebb MIDI ATX ház megteszi, vannak egész könnyű verziók is, enyémet a lábammal enyhe erővel is arrébb tudom tolni (sík felületen).
- jó tápegységgel 60-80W-al is beéri egy átlag Pc netezéskor, játékban meg 200W fölé extrém esetekben ha megy (persze nem 6990 CF-re gondoltam). Játékban a noti is többet kér
- melegedés meg inkább a notesznél zavaróbb, mert a PC-be hatékonyabb hűtés kerülhet (CPU, VGA külön + ház szellőztetés), a laptop meg szétsüti a töködet játék közben, később meg önmagát is. ;]

Én szerintem egy nagyon fontos tényezőn bukik meg a gamernoti: hogyha beszarik benne valami, akkor az mélyen zsebbenyúlós lesz és csak szervíz piszkálhat bele, míg PC-nél magad kicseréled az adott komponenst olcsóbban, jóval rövidebb átfutási idővel. Ráadásul az idő teltével már eleve jobbat veszel bele, míg notesznél csere után megjavul ugyan, de egy centtel nem fog többet tudni (ugyanolyan alkatrész kerül bele, mint előtte volt). Persze ez igaz az olcsó netezős notira is, de azért nem mindegy hogy 400 ezres vagy 100 ezres gépről beszélünk. No meg a gari ideje sem mindegy. 3 évet köztudottan a Fujitsu-Dell páros ad, illetve némelyikhez lehet venni extra pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#38) Thome válasza misx (#37) üzenetére


Thome
addikt

Szerk: Semmi, benéztem! :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Ivan15 válasza misx (#37) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez igaz -az elsö fele mindenkeppen

"a laptop meg szétsüti a töködet játék közben, később meg önmagát is" :K -ha siman ölberakjak tudniillik az összes szellözöracs -egyet kiveve alul van.

nem veszem csak ugy ölbe mar azert sem mert elöfordulhat hogy a ruha elektromosan feltötödik es talan egy szikra betalal vmi nyilason -azon kivül, hogy sok az a 70-80 fok csak ugy az ölben, rohadt sok egy idö utan:K
Ha ölbeveszem rateszem egy palatablara -akkora mint a noti a tabla, a szellöröracsok sincsenek igy betakarva, megmarad egy res a labak es a noti alja között ami a szellözeshez kell, szikra sem okozhat kart, a tabla keretei pedig fogjak a notit, nem csuszhat le rola.

[ Szerkesztve ]

(#40) vodkaboy22 válasza misx (#37) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A fogyasztási adatokról tett véleményed ellen kell szólnom mivel villamosmérnök hallgató vagyok és nagyon jól tudom, hogy egy átlag midi gép monitorral alapon kajol 120wattot... megterhelve hamar kiköhögi a konektorból a 300+-ot Míg egy ilyen sokak által leszólt de még sosem használt elvetemült gamer laptop 120w-ot eszik max teljesítményen... de ez is ritka inkább 90. Mobil-Nem Mobil.
A melegedésre csak anyit, hogy minőségi gamer laptop már pedig az msi csak ilyet gyárt most már :) fém házas fém borítás és lehet, hogy a proci 80 fokon piritózik meg a venti 3500rpm-el pörög de nem sűt szét.
Én csak a gt735 illetve gt730-ról tudok véleményt mondani illetve a gx620ról egyik sem volt még szervízben ismeröseim használják öket egyetemista izzasztásra.
De kérdem én hátha ők tudják is használni és tán ezért nem hal meg az alaplap...
Különben dolgoztam hébe hóba PC szervízben és megfigyelés ugyan de sokkal több pc alkatrész jót mindig szervizbe mint noti és olyan, hogy gyárliag 3 év gari fuji vagy dell még távolról sem hallottam... Az már megint más kérdés, hogy a Fuji- HP volt a leggyakrabban látogató laptop a szervizben és a IBM a legritkábban.

Sent from my Samsung Galaxy Tab!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#41) Theodolit


Theodolit
tag

Kérdezném azokat akik asztalit/két asztalit vennének, hogy mit csinálnak ha teszem azt átmennek egy haverhoz lanozni vagy multizni a melleted lévő kolesz szobába vagy mondjuk a város másik felébe?, mert speciel egy jo kis elesés a buszon, ami önhibádon kivül megeshet mekkora pénzbeli kárt tenne a monitorodban amit csak ugy a kezedben van?

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#42) mitulabattyi válasza Ivan15 (#34) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Pont ettől a nagy és gyors hőmérséklet-ingadozástól mennek tönkre a számítógépek/notebookok!

@Theodolit: Mert, ha elejted a gamernotidat, abban mekkora kár keletkezhet, még ha táskában is van? Ezek a 17"-os gépek sem arról híresek hogy 1.5-2kg-osak!

[ Szerkesztve ]

(#43) Ivan15 válasza mitulabattyi (#42) üzenetére


Ivan15
senior tag

dehogyis, ez az ingas termeszetes es jo, mert jo a hütes es automatikusan csökkenti a feszültseget is, ha a terheles megszünik -gamer es turbo modban. Office modban nincsenek ilyen ingasok be is b*...na, hiszen akkor ugyis csak 700mhz-en megy. Ma mar minden jobb noti igy müködik. Ilyen alapon csak gyenge netezös kis notit lenne erdemes venni...

visszaterve

ket dolgot meg erdemes megjegyezni a kepernyövel kapcsolatban. A kepernyö fenyes, tükrözödik ami zavar (soha többe nem fogok fenyes kepernyös laptopot venni, ez volt az elsö az elözönek matt volt) a masik, hogy gyarilag -ez megint egyeni- olyan borotvaeles szintelitett beallitast ad amitöl nehany ora utan szo szerint (!) hanyingert kaptam...(szarul lettem na) le kellett venni a fenyeröt, a kontrasztot es föleg az elesseget az nvidia kontrollpanelon. Most jo.

[ Szerkesztve ]

(#44) vodkaboy22 válasza Theodolit (#41) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Teljesen egyetértek a kényelmes gyári hátizsákkal max 5 kg (füles laptop egér töltő egérpad+whisky...) is mobilis vagy pc-t bkv hurcolászni nem veszélytelen, de máv-on sem...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#45) mitulabattyi válasza Ivan15 (#43) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

"dehogyis, ez az ingas termeszetes es jo, mert jo a hütes es automatikusan csökkenti a feszültseget is, ha a terheles megszünik. Ma mar minden jobb noti igy müködik."

Szerintem ez minden gépre igaz, ami támogatja a speedstepet, vagy AMD-nél nem tudom hogy hívják... Az semmiképp nem lehet jó, ha 80-90fokra felmelegszik, majd hirtelen lehűl, de olvass utánna. Pont így szoktak eltörni a forrasztások.

(#46) Ivan15 válasza mitulabattyi (#45) üzenetére


Ivan15
senior tag

sztem is :K minden ujabb asztali föleg jatek alaplap tudja mar ezt

(#47) ftc válasza vodkaboy22 (#40) üzenetére


ftc
nagyúr

Azért teljesítményben ha kell egy kis többlet amott csak fogom kicserélem a CPU-t esetleg a VGA-t s élvezem a gyorsulást... ez notebookra nem jellemző... sima gép bőben beéri terhelve is 250W-al..

notebook garancia-ra akinek ezse van kuldi a gyartohoz s nem szorakozik az uzlettel ezért nem láttál..

(#48) vodkaboy22 válasza ftc (#47) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A 250w-al terhelve asztali gép kicsit vitatkoznék mivel volt is olyan labor foglalkozásom amikor mint boldog boldogtalan fogyasztást mértünk és egy alap monitor+gép kombo 300w körüli értéket produkált pedig agyon terhelve em volt ès nem asztali játék pc volt a 150+ wattos gpuval,,, és az csak gpu illetve a táp maximum 80-85 % hatásfoka sincs figyelembe véve teljesen valos és lehet nagyon sok logout olvaso pc-jéhez mérten még alul becsült érték is a 300 watt átlag fogyasztás pc+monitor.
A csunya cosfi ami egy pc tápnak van meg megint más kérdés :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#49) tDr1v3r válasza ftc (#47) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Notiban is cserélhetsz vga-t meg procit, ha ilyen gémer sz*rt veszel... általában több mxm-es cuccot támogatnak a gyárin kívül, cpu dettó.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50) ftc válasza vodkaboy22 (#48) üzenetére


ftc
nagyúr

Fogalmam sincs Ti miket mértetek, de [link] s ne jöjjünk azzal, hogy ez Lidl fogyasztásmérő...a célnak megfelel ..

Ha Ndruu gépét veszem figyelembe akkor : PC 162W HL2 alatt s monitor 31W az 192W akárhogyan számolok anno még 3850-e volt mikor ez készült azaz azóta még kevesebbet eszik a gépe!

#49 igen a gatyád is rámegy :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.