Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Tényleg L.T! Emlékszem, hogy ott álltál mellettem, beszélgettünk, kérdeztem valamit, feltűnt hogy nem válaszolsz, oldalra néztem és nem voltál ott..:D Pü-ben megírom a mellékemet.

(#2) EczkE válasza gamek!ller (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Mit dolgozol pontosabban?

Asszem mindenféleképpen!

(#3) Kolondrum válasza EczkE (#2) üzenetére

Ez engem is érdekel.

(#4) rolkaDb válasza Kolondrum (#3) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Én CNC esztergályosra tippelek. ;]

(#5) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

CNC esztergályos, programozó. CNC marós, gépi és kézi forgácsoló.

(#6) Vakegérke válasza gamek!ller (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

A krásznij proletár nem igazán programozható. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) gamek!ller válasza Vakegérke (#6) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát az nem bizony! Nagyon szokatlan volt hogy a kereszt szán nóniuszán csak 1tizedes felosztás volt. Elég nehéz vele kihozni a h7 tűrést. Te dolgoztál ilyen csodával?

(#9) Vakegérke válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hajaj, sokféle géppel melóztam. Krásznijkám is a listán van. Nem sikerült megbarátkoznom vele, mint ahogy a bulgár géppel sem. A "kis kemény" ezres csúcstávú gép meg egyenesen lidércnyomás volt számomra.

Volt egy Dimávag gép, amit senki sem szeretett. Mondhatnám sajnálatból kezdtem rajta dolgozni, mert szinte sugárzott belőle az elhagyatottság, szomorúság. Lomha volt, meg nehézkes, de egész jól elvoltunk.

A kedvencem az E400 volt, és ma is szeretettel gondolok rá. A szomszéd műhelyben van is kettő, és van rajtuk egy tiszta folt. Ott szoktam őket megsimogatni.
No, szóval amikor E400-ason melóztam, tréfálkoztunk a váltótársakkal. Extrém emelkedésű meneteket vágtunk, hiszen rengeteg beállítási lehetőség van rajta. Az átmérő sem volt szabvány, csak úgy per has alkottunk egy anyát, persze jó rövidet, és a kollága feladata volt, hogy megcsinálja bele az orsót, amely legalább 100mm hosszú. Jó játék volt.

Eán gépen tanultam. Azon még fogaskerék cserékkel állítottuk be a menetemelkedést. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) gamek!ller válasza Vakegérke (#9) üzenetére


gamek!ller
senior tag

E400 ha jól tudom a mostani helyemen is van és az is cserekerekes nem?
Én egy 1000-es Optinumon tanultam meg esztergálni, talán képem is van róla valahol.. :)
Hétfőn csinálok ha érdekel pár képet a mostani helyemről, amikor bementem elszörnyedtem mekkora gépek uralják a teret.. A síkköszörű hatalmas, percekig néztem néha amikor volt pár szabad percem, mondhatni csodáltam. Van egy hatalmas, 5000-es csúcstávú orosz masina is.

Ezen tanultam meg a szakmát..

[ Szerkesztve ]

(#11) Vakegérke válasza gamek!ller (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Itt van egy E400-as. Az orsóház alatt van 3 kerekecske-gombocska, azokkal lehet beállítani mindenféle emelkedést.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) gamek!ller válasza Vakegérke (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ilyen van nálunk is 2 darab. Azt hittem cserekerekes.. :)

(#13) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Faternak egy 1977-es Vörös Proletárja van a műhelyében. Az övé még jól szuperál. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14) Vakegérke válasza JetiRulez (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezek még "békebeli" darabok. Kis túlzással elnyűhetetlenek. Nyögnek, szuszognak, de teszik a dolgukat. Gondos gazda kezében hálásak. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) gamek!ller válasza Vakegérke (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Így van.. :) Ezek még anyagból vannak! Szóval: érdekelnek képek majd? :B

[ Szerkesztve ]

(#16) JetiRulez válasza gamek!ller (#15) üzenetére


JetiRulez
őstag

3 tonna anyagból van. :D

Ha jól emlékszem azonban valami alkatrészt kéne cserélni benne, csak 100000 píz környékén volna a beszerzés. :(

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17) gamek!ller válasza JetiRulez (#16) üzenetére


gamek!ller
senior tag

3 tonna egy ilyen szörnyeteg? Sosem kérdeztem meg senkitől, de érdekelt.

(#18) Vakegérke válasza gamek!ller (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már hogy a fenébe ne? Ami egy nőnek a divatos cucc, rúzs, csótánytaposó cipő, az nekem egy gép, melyen alkotni lehet. :K
Koszosak, büdösek vagyunk meló után, de nem cserélnék egy kikent-kifent úrficskával. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) gamek!ller válasza Vakegérke (#18) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor ezen egy véleményen vagyunk! :) :R

(#20) Vakegérke válasza gamek!ller (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezen IS! Remélem így van. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) gamek!ller válasza Vakegérke (#20) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ja, igaz.. :)

(#22) L.T. válasza gamek!ller (#1) üzenetére


L.T.
aktív tag

Huu.. nem is figyeltem, hogy írtál új topicot és én is benne vagyok már :DD
Nem válaszoltam, mert szájtátva néztem ahogy fejünk felett egy macska tök nyugodtan megy végig a kábeltálcán. Nagyon belakták a kis dögök a műhelyt meg a csarnokot...

(#23) L.T. válasza gamek!ller (#1) üzenetére


L.T.
aktív tag

bocsi 2x ment

[ Szerkesztve ]

(#24) gamek!ller válasza L.T. (#22) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egy valahol megdoglott, mert a koszorunel durva dog szag van. Amugy utana felmaszott egy a maro tetejere es ott aludt el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.