Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Mi lehet ez? 3-4 napja még minden okés volt, aztán egyszer csak nem indul semmi.

(#2) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én tudom a megoldást!

Elromlott. ;]

(#3) Z86 válasza gamek!ller (#1) üzenetére


Z86
őstag

Tippem az, hogy nem megfelelő képfrissítési frekvenciájú jelet ad ki a monitorod. Pl. az a 88 Hz egyáltalán nem egy szokásos érték. LCD monitoroknál leggyakrabban 60 szokott lenni.
Szóval a VGA beállításai környékén keresném a probléma forrását.

(#4) Samus


Samus
addikt

Ez azt jelenti, hogy a monitor túl nagy frissítési frekvenciát kap (vízszintes és függőleges irányban is), valami a kártyával lesz, ha tényleg semmit sem állítottál el sem a játékban, sem a VGA vezérlőjében(AMD/nVidia control centerben). Mivel csak 3D módban jelentkezik. Először is, próbáld ki egy ugyanolyan gyártmányú cserekártyával (ha AMD-d van, akkor azzal, ha zöld, akkor olyannal, a típus mindegy, csak a "szín" egyezzen, akkor nem kell új driver). A legjobb lenne egy pont ugyanolyan cserekártya.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Frekvencia jo a monitornak? nem adtal neki nagyot?

(#6) gamek!ller válasza ftc (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

1920*1080 / 60Hz a játékon belül is és kint az asztalon is.

(#7) Mr.Csizmás válasza gamek!ller (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és driverben is a kényszerített?

mondtam hogy normális vga-t vegyél :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Z86 válasza Z86 (#3) üzenetére


Z86
őstag

Vah, monitor az 1. mondat végén VGA kártya akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

(#9) gamek!ller válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ezt hol tudom beállítani?

(#10) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Ha újrahúzom az oprendszert az szerintetek megoldja a problémát?

(#11) Apollyon


Apollyon
Korrektor

#10-re:
Az kb olyan lenne mint ágyúval lőni egy bolhára.

Én azt javaslom hogy írts ki a gépről mindenféle grafikus drivert, catalystet, aztán rakd fel újra. Én a monitor drivert (monitorhoz kapott cd) is felraktam anno XP-re. asszem Win 7-re már nem kell, de azért próbáld meg hátha.
DirectX-et is leellenőrizném.
Aztán ha mindezek megvannak próbálj ki egy játékot. Ha semmi sem segít, akkor jöhet az ágyú.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Samus


Samus
addikt

Ha tudsz szerezni pótkártyát, akkor próbáld azzal és új driverekkel (clean installról), mielőtt mindent legyalulsz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) gamek!ller válasza Apollyon (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Van már elég kehe, kb 1 éves windows van rajta. Azóta volt már VGA cserélve nem is egyszer, ramok lettek keverve mindenhogyan, stb.. Megpróbálom :)

(#14) #43960832


#43960832
törölt tag

Samsung monitor?

(#15) gamek!ller válasza #43960832 (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

LG

(#16) Viktor77


Viktor77
titán

CCC-ben van egy opció, hogy csökkentse a frekit, ha túl nagy lenne, és emiatt nincs kép.

Az utolsó elötti pipa.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) gamek!ller válasza Viktor77 (#16) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Erre rájöttem én is, aztán ha bepipáltam csak egyszerűen kilépett a játékból.

(#18) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Megoldódott?

when the sun shines, we'll shine together

(#19) ftc


ftc
nagyúr

Ötlet

Tuningolsz? Vedd viszább a CPU s a VGA tuningot...

(#20) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A játék felbontása nem stimmel a monitornak. Mondjuk a monitorod nem szereti az 1152x864-et, de előzőleg úgy játszottál vele (pl. egy másik monitoron), de ez a monitor meg nem szereti azt. Nekem is rengetegszer volt ilyen. :K
Telepítsd újra a játékot/töröld ki a config fájljait.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21) Samus


Samus
addikt

Még egy elvetemült ötlet. Látom DVI csatolón keresztül mozgolódik a kép a gép és monitor mögött. Csak a vicc kedvéért nézd meg D-SUD (VGA) csatolón keresztül is (már ha van a monitoron ilyen, és kábellel is rendelkezel, nekem anno a Samsung 731BF mellé pakoltak a dobozba VGA és DVI kábelt is). Esetleg egy új monitorral is próbálkozhatnál (havertól egy sörért, stb.). Ami a legérdekesebb, hogy a menü még bejön, de utána kap elvileg nem tetsző jelet a monitor. Azért érdekes, mert a legtöbb játék nem változtat felbontást menet közben, a beállított méret lesz mindenhol (persze millió kivétel akad).

VGA meghajtó frissítés (egy clean install), ha még nem volt. Ha ez sem jön be, adatmentés, és rendszert újrahúzni, majd így próbálkozni.

Esetleg egy játékot állíts alacsony felbontásra (800x600), és úgy fuss neki. Mikkel próbálkoztál eddig (mármint miféle gémekkel)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#22) gamek!ller válasza Samus (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Teljesen újrahúztam a gépet, friss driverek, stb. Megmozgattam már a VGA-t, kifújtam a port, újra összedugtam a kábeleket, stb. Semmi változás, most raktam fel a Crysis 2- őt, menü bejön, betölt a map, megy kb 20mp-et aztán ugyan ez jön elő.

Nem tudom mi baja van, a furmark-al meg elmegy napokig akár.
Kipróbálom D-Sub-al.

[ Szerkesztve ]

(#23) ftc válasza gamek!ller (#22) üzenetére


ftc
nagyúr

Tuningot lejebb vetted?

(#24) gamek!ller válasza ftc (#23) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem, tudtam h nem azzal van a hiba. Délután teljesen atomjaira szedtem a gépet és utána jó lett. Amúgy már megvan a hiba. A bátyám nyomja még mindig a Cry2-őt, hozzáértem a vga-n fesz szabályzó bordához, és azonnal kikapcsolt a gép. Valszeg azért van ez a gond mert amikor szétszedtem a VGA-t és cseréltem rajta hűtőt, nem volt az a kis ragacsos párna ami a borda és az alkatrészek közé megy, ezért most közvetlenül érintkeznek. Megpróbálok beszerezni olyan párnát, addig odanyomtam még egyszer és most jó, 105°C max. a VDDC.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.