Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WinPho


WinPho
senior tag

Mi a rák? Ez is az S4 sorsára jut a 80 alváltozatával?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#2) halkow


halkow
őstag

és ez milyen előnyökkel jár?
Sose értem az ilyen cikkeket

Alcatel onetouch idol2s the king

(#3) Lazsnak válasza halkow (#2) üzenetére


Lazsnak
tag

Pl azzal az elonnyel jár, hogy nyugodtan megveheted, mert esetlegesen ha mar a "Samu", sullyesztobe kuldi szoftveresen, ergo nem ad ra tobb frissitest ki, akkor a cyanogenmodos sracok majd igen, mivel open source. Ezzel a kedves gesztussal lesz szana szejjel romolhato a telefon ami elinditja az "orok frissithetoseg" utjan, es er sokkal tobbet egy samsung telefon mint a sok joarasitott kinai mtk chipsetes cucc (ami szinten nagyon jo lenne, ha a kedves Mediatek-es arcok megtennek ugyanezt)

de javitsatok ki ha tevedek, de ugy gondolom ez az elonye :U

[ Szerkesztve ]

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A napindító Samsung hír... :((

Minden szavam magánvélemény!

(#5) AS válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


AS
félisten

Napi értelmetlen hsz :))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) tothmaxy182 válasza AS (#5) üzenetére


tothmaxy182
őstag

A tiéd a második... Akkor nyertem?

Minden szavam magánvélemény!

(#7) AS válasza tothmaxy182 (#6) üzenetére


AS
félisten

Nem nyertél semmit , trol vagy, remélem törlik hsz-d meg az enyémet is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) AS válasza Lazsnak (#3) üzenetére


AS
félisten

Dehogy legyen témába való hsz is .
Igen ezt jelenti gyakorlatilag úgy módolják szét ahogy nem akarják.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) Peterson_ válasza AS (#8) üzenetére


Peterson_
addikt

Feltéve, ha a leendő tulajnak nincs szüksége a garanciára, mert gondolom KNOX ebben is lesz.
Onnantól pedig se root, se costum kernel, se CWM, se costum Rom.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) Maxentius válasza Peterson_ (#9) üzenetére


Maxentius
addikt

Khm Kingoroot 1.1.6 khm... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#11) Peterson_ válasza Maxentius (#10) üzenetére


Peterson_
addikt

Note-nál is KNOX 0×1-és csinál, Mj3 felett, a de la Vega se működik, nem hinném,hogy itt más lenne a helyzet.
Max ott megoldható, ahol a frissítéssel jött a KNOX, mint pl S4.
-De ha Te újabb információval rendelkezel mint én, annak csak én örülök:C
Mert az Android root nélkül olyan, mint a vőlegény.....:U:))

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#12) Csapoati válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Galaxy blog feliratot sikerult elolvasni, vagy csak write-only uzemmod?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) Szakiii válasza Peterson_ (#11) üzenetére


Szakiii
addikt

Annyira nem vészes ez a knox dolog pont ma írta s4 forumon az egyik srác hogy ő elcseszte a romolást nem reagál semmire a teló kihívja a szerelőt pl olyan indokkal hogy frissítés közben történt valami alaplapot cserélnek és kész is. De azért ha lesz esze külön kéri hogy 4.2-vel kapja meg :D és akkor nem lesz knox a telóján többé.

(#14) Peterson_ válasza Szakiii (#13) üzenetére


Peterson_
addikt

Mert az S4-en szoftveres megoldás van, tehát nem eleve hw szinten is beleépített megoldásáról van szó, mint a Note3 esetén.
Pont ezt mondtam én is.
Trükközni lehet N3-nál is így, csak korán sem biztos, hogy bejön.
Akkor még ciki van.
Szerintem mivel Valamilyen szinten a Note3-ból építkezik ez a variáns, ebben is úgy lesz megoldva, mint a nagytesóban.
Note-ok eleve 4.3-mal jöttek, és csak az első verzióra volt biztos root megoldás, de ott is csak root, cwm-et sem lehetett feltenni.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#15) vicze válasza Peterson_ (#9) üzenetére


vicze
félisten

Mivel sok értelme úgysincs a cikknek akkor Offolok kicsit.

Azt magyarázzátok már el, hogy mi a baj a KNOX-szal illetve miért gondolja azt mindenki, hogy megváltoztatja a készülék garanciát?
A flag 1-esre állítása, ami semmit mást nem jelent mint, hogy a secure bootloder meg lett változtatva és innentől a nem biztonságos az eszköz. Igazából egy nagyon jó módszer, hogy biztonságossá tegyenek egy eszközt.

Tudsz linkelni egyetlen kijelentést/nyilatkoztaot is hogy ez megsérti a készülék garanciáját? Mivel gyári állapotba visszaállítható így mitől sértené a készülék garanciát?
Hiába kerestem nem találtam semmilyen megerősítést, vagy cáfolatot Samsung részéről hivatalosan, hogy ez bármilyen formában is befolyásolja a készülék garanciáját.

(#16) Szakiii válasza vicze (#15) üzenetére


Szakiii
addikt

Pedig hidd el így van, kérdezz rá ngabbinál.

Peterson_: s4-nél se lehet resetelni, csak alap lap csere oldja meg ezért írtam hogy a srác elérte azt hogy a teló kb semmire se reagáljon bekamuzza hogy frissítés közben lett gond így nem tudja leellenőrizni hogy él e a gari csak kap egy új alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#17) Peterson_ válasza vicze (#15) üzenetére


Peterson_
addikt

Nem mondom, hogy súlyos tévedésben élsz, mert inkább az van, hogy elbeszélünk egymás mellett.
Olvass utána alaposan a KNOX-nak, de ez a lényeg és én is ezt mondom.
S4-en és a többi Samunál ahol utólag érkezett a KNOX, ez lehetséges.
N3-nál, és ahol gyárilag benne lesz, tehát hw szinten, ott ha egyszer ugrik, nem lehet visszaállítani.
Ez tény.
knox warranty flag ugrik, akkor nincs visszaállítás, és garancia sem többé.
Ha nekem nem hiszel, akkor nézd meg az M3 totyikot, első hsz-szel együtt és nézz körül az XDA-n.
Az újabb modellekbe biztos hogy ezt fogja tenni a Samsung, én meg nem véletlenül mondtam amit mondtam.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#18) tothmaxy182 válasza Csapoati (#12) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Sikerült. És? Ha fent rányomsz a Hírek fülre, ott ugyanúgy megjelennek a blog bejegyzések is, ergo ha blogon belül van, ha nem, ez akkor is egy újabb Samsung hír, újra a címlapon.
Ami amúgy nem baj, engem csak az arányok zavarnak.
Off-ban megjegyzem, hogy ma is, tegnap is, és úgy általában egy héten 4-szer Samsung hírrel indul a nap. Egy olyan hírrel, amihez így 11 óra felé is csak 15 hozzászólás van, aminek a fele off, és egymás oltása. Tehát gyakorlatilag teljesen érdektelen a hír, mint ahogy a tegnapi (összesen 11 hír közül) 5 Samsung hírből 2-t, 3-at nyugodtan elhagyhattak volna, mert jó, ha a Mobilaréna olvasóinak 0,1%-át érdekli.

Amúgy meg tényleg nyugodtan törölhetnék a hozzászólások felét.

Minden szavam magánvélemény!

(#19) vicze válasza Szakiii (#16) üzenetére


vicze
félisten

Jó de amíg Samsung oldaláról nincs hivatalos álláspont, addig a dolog kb. esti és vagy/vagy, hogy épp érvényesítik-e a garanciát vagy sem.

@Peterson_: Azért kérdezem mert utána olvastam, és tiszta is hogy a KNOX flag nem visszaállítható, de attól még mag a készülék igen. A HW-s változtathatatlanság csak a flag-re vonatkozik.
De azt konkrétan sehol nem írják, hogy a gari ugrik.
Ha a Samsung nem foglakozott eddig a ROM-olókkal miért tenné ezután? Azt is megértem, hogy vannak egyedi estek amikor erre hivatkozva megvonták a garanciát, de azt már nem feltétlen vagyok benne biztos, hogy jogosan tették. Ezért lenne jó a Samsung hivatalos álláspontja.

[ Szerkesztve ]

(#20) Szakiii válasza vicze (#19) üzenetére


Szakiii
addikt

Egyébként többen is mondták már hogy nem foglalkoztak vele. :) Nem akkora probléma ez mint amennyire felfújják úgy ahogy a kijelző beégés se az s1nél tényleg sokaknak volt de itt én még nem hallottam róla, enyém fél éves és tökéletes.

(#21) Peterson_ válasza vicze (#19) üzenetére


Peterson_
addikt

Már hogy ne lenne.
Ezen kívül nem véletlenül találták ám ki.:N
-Pont, hogy arra nincs semmilyen bizonyíték, hogy nem foglalkoznak vele.
Persze, én is láttam ilyen állításokat, de ezek kb az urban legend kategóriába tartoznak.
Sehol semmi olyan ami bizonyítaná.
Messziről jött ember még azt mond amit akar.
Ellenben az előző dolog megerősítése lépten-nyomon ott van.
Szóval ne nézzük már hülyének a fejlesztőket az xda-n,meg az összes júzert és a Samsungot...így van és kész.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#22) moleculez válasza Csapoati (#12) üzenetére


moleculez
veterán

A write-only mód sajnos általános kezd lenni, bármilyen fórumon, inkább keres a figura egy topicot, bebufogi amit akar, ajrlyett hohy googlizna,/GYIK-t olvasna.

a telohoz:
ha ez ekkora előny, akkor folytathatnák...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) Csapoati válasza moleculez (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pedig ha valaki utal egy markat, akkor ne olvassa el a roluk szolo hireket. Problem solved.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) Peterson_ válasza vicze (#19) üzenetére


Peterson_
addikt

Közben látom, hogy lemaradtam a válasszal.
Sokan haragszanak a Samura emiatt, de ebbe az irányba indultak el.
Note-nál konkrétan az az indok, hogy üzleti szegmensbe szánják a szériát, tehát ebben az esetben biztosra is lehet venni, hogy ezt az irányt fogják követni.
Három dologban lehet reménykedni:
-A többi modell nem fogja a Note3 féle megoldást megkapni(ezt kétlem, hisz a gyártónak az az érdeke, hogy benne legyen).
Másodszor, hogy tényleg engednek bizonyos esetekben, és pl kijelző vagy más komponens hiba miatt nem fognak majrézni a sw módosítások miatt(esélye megint nem sok)
Harmadik meg, hogy a fejlesztők előbb-utóbb áttörik a védelmet.
-Jelenleg itt sem túl fényesek a kilátások, mert ha senki nem mer kísérletezni, elég döcögős a fejlesztés is.
Gyakorlatilag nem igazán tudnak min elindulni, és ezt pont az XDA-n írták.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25) vicze válasza Peterson_ (#24) üzenetére


vicze
félisten

Biztonság szempontjából megértem a lépést, a többi gyártó réges-rég ezt csinálja én pl. eddig se értettem, hogy miért unlocked a bootloder, mert így kb. átjáróház az egész készülék biztonsági szempontból. A KNOX platformhoz meg végképp elengedhetetlen.
Azt is megértem, hogy a ROM-olók miért szeretik(unocked-et), hisz mérhetetlenül leegyszerűsíti az életüket. (Én HTC-n hónapokat várok egy HBOOT unlock-ra vagy tényleg ugrasztom a garit és HTCDev.)
Viszont azt simán bevezethetné a Samsung, hogy csinál egy unlockoló oldalt és kijelenti hogy azon keresztül nem jár készülék gari vesztéssel.

Amúgy tudnál linkelni bármit ahogy Samsung oldalról van bárki aki megerősíti a gari vesztést? Enélkül bármelyik állítás valóban csak az urban legend kategória azért is vagyok ilyen bizonytalan. Eddig egy FB bejegyzést találtam a Szingapúri kirendeltségtől, hogy a készülék gari nem ugrik, de nyilván ez se mérvadó végső soron.
Van aki ezt konkrétan a Samsunggal végignyálazta?

(#26) Maxentius válasza Szakiii (#13) üzenetére


Maxentius
addikt

MGA-s 4.2.2 jó még, de MGG/MJ7 már nem. ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#27) Peterson_ válasza vicze (#25) üzenetére


Peterson_
addikt

Ha jól emlékszem több helyen is van az XDA-n, ugye Note 3 témáknál a hsz-ek között.
Az egyik ahol emlékszem, hogy tapasztalatokat írtak a következő .
De van egy bejegyzés, ahol nyomják fel a jutalmat annak aki kitalálja hogy lehet visszaállítani...(loál)
Azthiszem ott szintén, meg még van pár bejegyzés, ahol feltűntek olyanok, akik azt állították hogy javították nekik, meg olyan is aki erre kontrának modnta, hogy nem.
De megmondom őszintén, kb egy-két hónapja nem is nagyon bújom az XDA-t,mert csak a szívem fájdítja :DDD

Elvileg szerintem az van, hogy van/volt egy álláspont, a szerviz partnerek meg biztos hogy nem fognak rákérdezni, hogy Te figyelj már, biztos hogy nem gariztathatunk ennek meg annak az illetőnek?
Ha nem,akkor nem.

Egyébként teljesen egyetértek azzal amit mondasz, én még azt sem bánnám, ha egyszer fizetni kéne érte, cserébe pedig -ha ellenőrzötten is, de lehetne módosítani-
Így gyakorlatilag lehetne Samsung által bevizsgált costum Rom/kernel is akár-még ha így elsőre elég elrugaszkodottnak is tűnik.
Nekem nagyon fontos, hogy az adataimat biztonságban tudjam, mentegetek is serényen, most még is úgy jártam, hogy épp volt az ezer dolog közül 1-2, ami kicsit régebbi volt, és pont nem kellett volna hanyagolni.
Erre most cseszhetem, mert azt pont nem szinkronizálta az 5 felhő alapú cucc közül egy sem, én manuálisan sem, csak egy hónapja kb.
Még az SE-m alatt, teljesen biztonságban éreztem magam,mert CWM-mel az utolsó bitig le tudtam menteni mindent, és azért nem kis előny.
De ez még mindig jobbik eset volt,mert bővíthető a készülék, nem úgy mint a beépitett memóriával rendelkezőknél, ahol ha ne adj isten meghal a telefon és nem lehet bekapcsolni, akkor buktad, ha csak nem mindent felhőbe tolsz.
Na de egy szónak is száz a vége, fontos volna, hogy erre lehetősége legyen a júzernek.
Ugyanúgy, ahogy választási lehetősége legyen, hogy a számára felesleges, vagy régiójában használhatatlan appoktól megszabadulhasson(erre mondjuk Koreában rámozdult a törvényhozás, és elég bíztató irányba mennek a dolgok).

Jelen állás szerint ez van.
Ha lenne megoldás, akkor már biztos kijöttek volna vele valahol.

De most hogy feljött a téma, erősen gondolkodok rajta, hogy felhívom az ügyfélszolgálatot, és magam járok utána a dolognak-amúgy is van egy gondom a KitKattel, amit szeretnék jelezni :K

Szerk.:
-Felhívtam őket, mondta a "robotnő", hogy van online chat ügyfélszolgálat is, szóval szerintem inkább azt választom.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#28) Peterson_ válasza Peterson_ (#27) üzenetére


Peterson_
addikt

Közben lechateltem a dolgot.
A csaj azt írta, hogy igen, ha ugrik, akkor tök mindegy, hogy mi van, garancia kuka.
Kértem, hogy küldje el nekem a hivatalos álláspontot erről összeszedve.
Állítólag a mai nap folyamán meg is kapom e-mailben.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#29) vicze válasza Peterson_ (#27) üzenetére


vicze
félisten

Köszi. Ebben mondjuk az a vicc, hogy lesz egy hivatalos állásfoglalás Magyarországra, és a szervizelés a linked alapján marad eseti. :) :(

(#30) Peterson_ válasza vicze (#29) üzenetére


Peterson_
addikt

Az a baj, hogy ránk pont az vonatkozik ami idehaza van.
Itt pedig tisztán és világosan elmondta a csaj, hogy teljesen mindegy, hogy mitől ugrik a számláló, nincs a továbbiakban garancia.
Pedig aztán próbáltam ám belefűzni a ha, de és a barátai esetét, mire mondta, hogy két lehetőség van:
OTA, vagy KIES, ott márpedig nem lehet rossz verzióra lépni és olyan hiba nem lehet, hogy ugrik tőle a knox.

Vagy ha olyan gond van, megsüti az ember a főpanelt, esetleg akkor nem tudnak belenézni, hogy hogy állt a knox...de ez már tényleg a sci-fi kategóriát súrolja, szóval röviden és tömören ez a keserű igazság.
E-mail még nem érkezett, pedig 10 percenként frissítem a fiókom, mindenesetre írok a supportnak is ezzel kapcsolatban, az a biztos.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#31) Maxentius válasza Peterson_ (#30) üzenetére


Maxentius
addikt

OTA, vagy KIES, ott márpedig nem lehet rossz verzióra lépni és olyan hiba nem lehet, hogy ugrik tőle a knox.

Nem bizony, de ha véletlenül csak úgy kicsúszik frissítés közben az USB a telóból, akkor pápá alaplap és nem tudják utólag csekkolni a Knox állapotát, így cserélni kell, oszt' jónapot.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#32) Peterson_ válasza Maxentius (#31) üzenetére


Peterson_
addikt

Persze, rizikós, de úgy megoldható.
Ha úgy vesszük megvan a Samsung állásfoglalása.
Ha szénné ég az alaplapod, hiába ugrott a knox, megmarad a garanciád;]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#33) Maxentius válasza Peterson_ (#32) üzenetére


Maxentius
addikt

Ennyi. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#34) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Van komolyabb fóruma a telefonnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.