Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) escape


escape
aktív tag

Üdv!

Sok kitartást kívánok a munkához. Ami miatt írok, az az, hogy most kaptam szét a régi gépemet, és kihullott belőle egy LGA775-ös Intel Pentium 4 630-as processzor. Eladni csak 1-2 ezerért tudnám, de nem ér meg egy hirdetést. Ha tudnád hasznosítani, akkor szívesen a rendelkezésedre bocsájtom természetesen mindenféle ellenszolgáltatás igénye nélkül.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2) GAI válasza escape (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hello!

Köszönöm a felajánlást :R Természetesen tudom használni, hiszen még szinte semmi nincs meg a cikkhez szükséges procik közül.

(#3) sketchifun válasza GAI (#2) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha minden jól megy, 1-2 hónapon belül és is be tudok adni a latba:
Egy Fujitsu Siemens D1562 alaplap(Elpusztíthatatlan, ezt még minőségire csinálták.) Jól felszerelt, a tuningon kívül mindent tud, de a teszt amúgy sem a tuningról szól. S478, 4xDDR foglalat, maximum 4 gigát kezel is. AGP 8X foglalat, PCI foglalatok. Van rajta alaplapi VGA is.

Illetve be tudok még dobni a közösbe egy Intel Pentium 4 processzort. Szintén S478 foglalat, 3.00Ghz gyári órajel, HT támogatás. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4) GAI válasza sketchifun (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, de alaplapból minden foglalathoz a legerősebb chipsettel szereltet szeretném beszerezni, vagyis s478-hoz i875-ös lap kéne majd. A processzor viszont köszönettel elfogadom ha valóban nincs rá szükséged :R

(#5) Yutani válasza GAI (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hali!

Nagyon durva, kb 1 órával ezelőtt jutottál eszembe, hogy min törheted az agyad a VGA cikk után. És most véletlenül belebotlottam a blogodba... :D

Van jópár Intel CPU-m és AMD is, összeírom őket és kölcsönadom a teszthez.
Most bánom csak, hogy egy csomó VIA és Cyrix procit eladtam tavaly egy gyűjtőnek, pedig most milyen jól jönne... :U

#tarcsad

(#6) Lenry


Lenry
félisten

SL5UG - Willamette magos 1,7-es S478 Pentium4
SL357 - 400 MHz-es PII
SL3EE - 400 Mhz-es PII

ezeket nagyon szívesen felajánlom a teszthez, meg ha találok még valami értelemeset, akkor többet is.
azt nem tudom garantálni, hogy működnek is (bár egyikből sem jött még ki a füst), de ha igen, és kell, akkor szólj :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem ez túl nagy feladat. :) És brutál hosszadalmas is.
Ráadásul szerintem valahogy szelektálnod kéne a procik között. Ezt úgy értem, hogy jelenleg is van egy rakás olyan proci, amik csak órajelben térnek el egymástól.
Hogy mást ne mondjak az FX8320 és 8350 között pár száz mhz a különbség semmi más. Emiatt teljesen fölösleges lenne a két procit ugyanazon tesztek alá vetni. Szerintem.

(#8) GAI válasza Yutani (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mester :R

VIA és Cyrix nem baj ha nincs, ez csak Intel vs AMD cikk lesz :) Most nem fogok "vendégszereplőket" bele tenni.

[ Szerkesztve ]

(#9) GAI válasza Lenry (#6) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm :R

Minden egyes példány nagy segítség, annyival is kevesebbre kell vadászni :)

(#10) GAI válasza Dany007 (#7) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Tudom hogy nagy feladat, de a VGA-s cikk is az volt :) Ha az összejött, akkor ez is össze fog jönni, csak idő kérdése. Félreértés ne essék: nem holnaputánra lesz belőle cikk :) Ez egy kb másfél-két éves project, de összességében a VGA-s cikk is addig készült...

A különböző órajelű procikat be szeretném tenni, hiszen külön modellek, és pont az ilyenek miatt érdekes a cikk... pl: mekkora órajel különbséggel képes megverni egy Celeron egy P4-et? Meg hasonló kérdések :)

(#11) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Figyelni fogom a projectet, pár darabbal én is szeretnék segíteni..
Van 478ba 2Gs gyíkcerka meg Ds 325/330, 775re 430 és P4.520.
Ha régebbi darabok is kellenének, van jópár Slot1es drágaságom.
A hírhedt 300A Cerka, 533/133/512es Katmai P3, meg ilyesmik..

Szóval ha kidobsz valahová egy wishlistet, majd szemezgetek ;p
A VGA cikked is megvan offline a jövőnek, ez is esélyes lesz rá!

(#12) GAI válasza Speed® (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát a wishlist jelenleg lényegében az összes procit tartalmazza, nagyon kevés kivétellel, de fogok vezetni folyamatosan egy listát hogy mi az ami már megvan, csak még nekem is össze kell szedni hogy mit találok a lomjaim között, illetve mit tudok haveroktól kölcsön kérni, stb. Illetve össze kell még írni az AMD-ket is :) Tartok tőle, hogy azokat lesz a keményebb dió beszerezni, mert Intel prociból raklapszámra áll mindenütt, de a régi AMD-k nagyon eltűntek (K5/K6 széria, Slot A-s Athlonok, de még a régebbi kazán Socket A-s Athlonok is elég ritkák sajnos)

(#13) Speed® válasza GAI (#12) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tudom, hogy teljességre törekszel, de lesz jópár darab, ami nehéz ügy..SlotA/462 TBirdök pl. ja..bár a Gallatin EE P4ekkel is lesz baj, nem kevés :DDD
Lehet a megvalósíthatóságnak gátat szab az extrém aprólékosság..feleslegesen nem túráznék, hogy adott esetben minden fél szorzóként változó modellt beszerezzek..adott család legnagyobb tagjával emulálni lehet többnyire a kisebbeket ugye. Persze rádbízom..te tudod, milyen forrásokat szánsz rá :)
Vasárnap tervezek némi nagytakaritást, összedobálom, mi van és írok listát.

(#14) GAI válasza Speed® (#13) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A vga-knál is nehéz volt beszerezni a ritka darabokat (FX 5800 Ultra pl) de végül csak meglett :)

Köszönöm a segítséget ha találsz valamit :R

(#15) Tim82 válasza GAI (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mennyire mész vissza időben? Illetve csak desktop procik lesznek?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) GAI válasza Tim82 (#15) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, csak desktop procik. P1/AMD K5-től fölfele minden

(#17) Lenry válasza GAI (#12) üzenetére


Lenry
félisten

jó, hogy mondod a kazán Athlon-t, valahol összefutottam a napokban egy Barton magos 2600+-szal, felkutatom azt is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Dany007


Dany007
veterán

Nekem talán még van valahol egy 478-as intelem. Talán prescott magos p4. De nem tudom milyen állapotban van csak be van szórva a ramatyok közé. A kupakján még van egy kis ráégett lekvár is.
Meg itt a cégnél vagy egy ősi talán P2-es gép kibelezve. De a proci még benne van. Azt is megnézhetem. : )

Azért ez húzós lesz. Esetleg kérhetnél valami támogatást a PH!-tól. Elvégre elég nagy kaliberű dologról van szó. Jóval nagyobb, mint a legkomolyabb PH!-s cikkek is. És nem is lenne pofátlanság bepróbálkozni. Persze nem feltétlenül anyagiakra gondolok. Hanem hátha van náluk is parlagon párszáz proci. :D

(#19) Tim82 válasza GAI (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

No, akkor ha minden igaz, van egy Celeron II 366 MHz-es procim meg egy Northwood alapú s478 Celeron 2,4 GHz-es (pontos típusszámot nem tudok mondani fejből).

Barátok leselejtezett gépeiből egy Athlon XP 1,4 GHz-es procit, egy socket 939-es Athlon 3500-at, meg egy AM2-es Sempron LE-1150-et minden további nélkül el tudok kérni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek :R

(#21) Yutani válasza GAI (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elkezdted összeírni egy táblázatban a szükséges procikat? :)

Tényleg, meddig akarsz visszamenni az időben? P1-ig? Vagy XT-ig? Esetleg 32 bitnél régebbre már nem?
Vagy egy teljes x86 átfogó képet akarsz kialakítani a két rivális tesztelésével?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22) GAI válasza Yutani (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

P1/K5-től megyek fölfele (korábbról nincs értelme mert akkor az AMD is Intel procikat gyártott :) )

Az Intel procik összeírásával már végeztem, most jön majd az AMD lista... de röviden minden kell ami létezett, és nem notebook vagy server proci, illetve nem csak alaplapra forrasztott kivitelben létezett (pl Atomok kilőve ezáltal)

(#23) horush válasza GAI (#22) üzenetére


horush
addikt

Hú, előre is sok sikert a cikkhez, lesz vele munkád bőven. :)

(#24) adam12221 válasza GAI (#4) üzenetére


adam12221
tag

Nekem van egy i945 -ös 478 -as lapom, DDR2+PCI-e. :U Jó kis MSI, szinte zsír új! :D

Szerk: Egyébként sok sikert hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Vladi


Vladi
nagyúr

Mondjuk csinálhatnál egy listát, hogy milyen procik lesznek. Mi van, mi nincs.
Mert pl én is hozzád tudok vágni egy p3-as proct, 500 mhz katmai. Régi szép idők. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) Tim82 válasza adam12221 (#24) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor az vagy nem i945, vagy nem socket 478. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27) adam12221 válasza Tim82 (#26) üzenetére


adam12221
tag

Nem e? Akkor ezt sasold :) : [link]

;)

(#28) Tim82 válasza adam12221 (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izgalmas öszvér. :) Az i945xx chipsetekre épülő alaplapok 99%-ban socket 775-ösek. Hasonló furcsaságokat eddig csak Asrock alaplapban láttam.

Köszönöm a fejtágítást. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#29) adam12221 válasza Tim82 (#28) üzenetére


adam12221
tag

Nincsmit, nekem is új volt. :)

Piacon néztem is nagyot, főleg hogy új volt, de megkaparintottam öccázé, szerencsére működik is. :)

Igazi különlegesség! :K

(#30) iday


iday
aktív tag

AMD slot-a procival csak én tudok neked segíteni. :P
Van deszka is. ;)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#31) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Érdekességképpen írom:meg lehet csinálni kis módosítással, hogy s775 lapban menjenek s771 procik is--->itt a videó ;] . Ismerősöm meg tudja oldani egy P45-ös lapon a moddot, ha érdekel GAI mester. :R

(#32) GAI válasza Vladi (#25) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, lesz lista, hamarosan közzé teszem :)

(#33) GAI válasza iday (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, az nagy segítség lenne :R

(#34) GAI válasza Fücsök007 (#31) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, de server procikat nem akarok a cikkbe tenni, bőven elég lesz a desktop vonal :)

(#35) Fücsök007 válasza GAI (#34) üzenetére


Fücsök007
őstag

És ha kölcsönbe adnám addig? Lenne értelme, mert jobban húzhatóak, és vannak magasabb szorzós 4 magos procik, illetve L-szériás (Low-Voltage) procik, nameg 1600MHz-es QPB FSB-s 2 magos proci is. :C

(#36) GAI válasza Fücsök007 (#35) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egyelőre maradnék a desktop vonalon, aztán majd később meglátjuk :) De egyébként is ez a teszt nagyon hosszú ideig fog készülni, hasonlóan a VGA-s cikkhez... szóval kölcsön nem szívesen kérek semmit egyelőre, mert nem tudom megmondani, hogy mikor tudom visszaadni. Alaplapot pedig főleg nem, mert az tönkremehet a tesztek alatt.

(#37) adam12221 válasza GAI (#33) üzenetére


adam12221
tag

Slot-A -t én is tudok biztosítani, van Pluto-t és Thunderbird-t is. :K Ezen kívül Tualatinuk is vannak szép számmal, Pentium 571 (3,8GHz Prescott) és még jópár darab. :K

(#38) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

AMD prociból még több van, mint Intelből :Y

(#39) iday válasza adam12221 (#37) üzenetére


iday
aktív tag

Van 1Ghz darabod is slot-a bol?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#40) adam12221 válasza iday (#39) üzenetére


adam12221
tag

Sajnos csak 900 -as a T-Bird... :(

(#41) Pdaw


Pdaw
csendes tag

A Debrecenből érkező felajánlásokat szívesen eljuttatom a tesztre, majd vissza is (a kettő között nyilván eltelik pár hét/hónap), így kevesebben kell a postára költenetek.
Időmtől függően Nyíregy/Miskolc is bevonható majd.

(#42) Dany007


Dany007
veterán

Még nem tudtam feladni... elvagyok úszva teljesen... De nincs elfelejtve! : )

(#43) GAI válasza Dany007 (#42) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Semmi gond, abszolút nem sürgős :R

(#44) iday válasza adam12221 (#40) üzenetére


iday
aktív tag


Procikám. :B

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#45) adam12221 válasza iday (#44) üzenetére


adam12221
tag

Mázlista! :)
A 900 -as nem tudom, hogy hol van, de a 800 -as az komplett:

Szerk.: Felraktam a képet, erre meghalt a képfeltöltés.hu...

[ Szerkesztve ]

(#46) GAI válasza adam12221 (#45) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ezek közül eladó valamelyik? Ha igen, akkor érdekelne :)

(#47) adam12221 válasza GAI (#46) üzenetére


adam12221
tag

Ha megtalálom a 900 -ast,akkor persze. :) Ha nem lesz meg, és más sem tud adni, végső esetben kölcsönadhatom. :K

(#48) GAI válasza adam12221 (#47) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszi :R

(#49) adam12221 válasza GAI (#48) üzenetére


adam12221
tag

Nincsmit, 423 -as procikban is tudok egyébként segíteni, meg pár Pentium III-S is van. :K

(#50) GAI válasza adam12221 (#49) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az is nagy segítség lenne (bár fontolgatom, hogy a 423-at teljes egészében kihagyom, mert ugyanazok a procik megvoltak 478-ra is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.