Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

na kezdem, pofátlan 1. hsz-szel
érdekes arány jött ki, nálunk 10ből 7en panaszkodnak, átlagban 5000-rel kevesebb fizu miatt.

(#2) z0d1AK válasza gabor85 (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekünk a játékvezetői költségelszámolásban kell alkalmazni, és én sem járok éppen jobban:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) caizzz


caizzz
aktív tag

Nem tudom, hogy találták ki, hogy ezzel az emberek jó része jobban jár, de hogy full kamu az biztos.

(#4) z0d1AK: Már meg sem lepődöm ezeken.. :) Akkor csodálkoznék, ha valami fordítva sülne el egyszer a tervükben.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#4) z0d1AK válasza caizzz (#3) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elírás lehetett a dolog.
"ezzel az emberek jó része jobban jár" -> ezzel a jobb{felső elit...} ember jobban jár

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) paramedic


paramedic
aktív tag

Adójóváírást kértétek? Azt is beleszámolták, amikor az "emelkedéseket" kalkulálták.

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mekkora fizetéssel lett kevesebb? Nekem kb nettó hússzal lett több a fizum (a bruttóm 350), viszont 9k-val kevesebb juttatást kapok, vagyis még így is nettó 11 pluszban vagyok.

Ja igen, és tényleg beleszámoltátok az adójóváírást?

[ Szerkesztve ]

***

(#7) caizzz válasza ollie (#6) üzenetére


caizzz
aktív tag

Jól megfizetik a moderátort. :DDD

(;))

marakujás kőbányai

(#8) Lauda válasza ollie (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Pont a Te adosavodban lett tobb, sajna az allatta levoben szopas van, nekem is kevesebb.

(#9) D1Rect válasza caizzz (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Húdegonosz. :DDD

(#10) truba


truba
tag

Nekem -25.000ft az eddigiekhez képest,de ezt csak a számlámra érkező pénz mennyiségéből állapítottam meg,részleteket nem tudok. A bruttó fizetésem általában 450.000ft-500.000ft de ez pótlékoktól függő. Adójóváírást nem kértem.

(#11) mephi666 válasza ollie (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem 226os bruttóval kb. 10-15k pluszt jelentett... (jól is jön) az okosak kiszámolták, hogy 250-300k bruttó körül járnak az emberek legjobban...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) lesaux válasza gabor85 (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor 10-ből 7-en menjenek be a Marika nénihez, és kérjék az adójóváírást.
Szerk.: már ha az éves jövedelmük nem éri el a 3.188.000 forintot, de gondolom, nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) tildy válasza gabor85 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha otthon maradok, 2 ezer forinttal tobb lenne a berem. Kijottem, itt meg inkabb nem is mondom mennyivel.
Esmeinnek meg kb 15 ezerrel eltt volna tobb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) szumoo


szumoo
senior tag

Nem igazán volt érdemi mozgás, mert annyira keveset keresek. :O

A nyúlon túl?

(#15) tkazmer válasza z0d1AK (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

ezzel a jobb{felső elit...} ember jobban jár
bruttó 230-250 körül jár a legjobban az ember vele, legalábbis a bérkalkulátorok szerint. bruttó 250 meg ne legyen már elit fizetés:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) Dany007 válasza tkazmer (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Elitnek nem elit. Az elit az szerintem nettó 7-800 ezernél kezdődik itthon.
Viszont az átlagnál mégis magasabb... Az enyémnél meg majd 2x több... =/

(#17) z0d1AK válasza tkazmer (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Anyám vezető beosztásban egy multiban, napi 8-10 óra munka mellett kap kézhez durván 100-et....
Szóval a 230-250 se legyen már átlag fizetés szerintem, főleg ha a valós minimálbéresek számát vesszük.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) lorcsi válasza tkazmer (#15) üzenetére


lorcsi
veterán

bruttó 250 meg ne legyen már elit fizetés

mintha ezek az emberek a puszta fizetésükből élnének..ne nevettess már

(#19) tkazmer válasza z0d1AK (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

sajnos csak tavaly májusi adatot találtam, akkor nettó 120 volt az átlagkereset [link]
ez bruttó kb. 200 volt akkor (a munkaadó összes költsége pedig 268e), míg bruttó 200-ból most 137-et lehet hazavinni, és a munkaadónak pedig csak 257ezerbe kerül.

(#18) lorcsi
ki beszélt itt ilyesmiről?:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) Dany007 válasza tkazmer (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, ha jól számoltattam, akkor a 250-nek a nettója ~168 ezer forint.
Igaz nincs túl messze az 'átlag' 120-130 ezertől, de a különbség akár már egy jobb hitel havi törlesztője is lehetne (nálam pont aktuális lesz a példa). Ami meg az 'átlag' családoknál nem mind1.

(#21) tildy válasza z0d1AK (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

A 230-250 brutto te... Ha anyud 100-at kap , az kb 180 bruttoban, de egy 120-130 ezres netto fizu mar eleri a 200-at bruttoban. Nem kene keverned...

Tehat azoknak eri meg a rendszer akik BRUTTOBAN kapnak meg 230-250t. De ok sem ennyit visznek ahza, hanem netto 140-160 korul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) tkazmer válasza Dany007 (#20) üzenetére


tkazmer
addikt

Ami meg az 'átlag' családoknál nem mind1.
na de itt most "elitségről" volt szó, ahol az a + havi 50ezer talán a feleség benzinköltségére elég, feltéve hogy nem furikázik sokat:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) Dany007 válasza tkazmer (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hát világos, az elit az nálam inkább olyan 7-800 ezer nettótól kezdődik.
Az a 168 inkább a jobbfajta fizetés. Csak azt próbáltam bizonygatni, hogy azért messze nem az átlag. :)

(#24) Depression


Depression
veterán

Hehe!
Az enyém bruttó 856k volt tavaly. Igaz, ez az éves keresetem volt. :O

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) Lauda válasza Depression (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Majd nezd meg csak az ideit.... :O ;]

(#26) Depression válasza Lauda (#25) üzenetére


Depression
veterán

Remélem az idei több lesz, annak ellenére, hogy 2 hónap minuszban vagyok.

Úgy szeretnék milliókat fizetni az Apeh-nak!

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#27) z0d1AK válasza tildy (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tudom a bruttó-nettó közt a különbséget, csak azt nem tudom, hogy mennyi jön le a bruttóból, ez még a nyárig nem érint (remélem akkor már igen).

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) tildy válasza z0d1AK (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha keveset keresel (pl 100 ezer brutto vagy alatta) , akkor kb a negyede, de ha tobbet akkor mar majdnem 40-50% Csak igy saccra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Lenry válasza tildy (#28) üzenetére


Lenry
félisten

ez más államban is így van, hogy cca a felét leadóztatják a fizunak? (és cserébe semmit sem kapnak?)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) dudasj


dudasj
tag

http://legjob.hu/main.phtml?page=berkalkulator

(#31) z0d1AK válasza Lenry (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért nem a felét, többet szerintem.
Csak gyenge tipp, de mintha valami 40% rémlene, hogy annyi jön le a bruttóból, magyarul 60%-ot kap kézhez.

Ennek az 40%-nak a fele kb elmegy a rezsire, hitelre(nálunk).
A fennmaradó összegből mondjuk 80%-ot költesz élelmiszerre, és egyéb szükségletekre, és 20 százalékot tudsz sprórolni, és lekötni.
25% áfát kifizetsz mindenért, illetve a lekötött pénzed után kapott kamatot is megadóztatják 20%-al.
Ha 100 000ft-re vetítem ezt, akkor az azt jelenti, hogy az SZJA és rezsi, hitel után nagyjából 36 000 forintod lesz minden másra. Ha megtudod spórolni a 20%-ot ebből,akkor azt jelenti, hogy 28 800-at tudsz elkölteni.
Ennek viszont durván a negyedét, 25%-át megint csak leadózod, az áfa keretein belül.
Ez azt jelenti, hogy 21600-at költhetsz adó nélkül magadra(természetesen tudtál pénzt lekötni is)

Ha viszont kocsival jársz, akkor a jövedéki adó miatt jóval többet adózol még le.

A fentiek szín tiszta spekulációk csak, egy gyenge tippből indult eszme futtatás.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) fordfairlane válasza Lenry (#29) üzenetére


fordfairlane
veterán

A skandináv országok lényegében hasonló szintű elvonásokkal üzemeltetnek nagy állami elosztórendszereket, meglepően jól.

x gon' give it to ya

(#33) Traxx


Traxx
őstag

Csatlakoznék a kevesebbet kapó táborhoz :( Igaz, hogy csak cirka 1500 Ft-tal, de akkor is..adójóváírásom volt tavaly is (bár nem a teljes évre, hanem csak kb. októberig), idén pedig végig jár. De még így is... :O

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#35) tildy válasza Lenry (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Mashol is van ilyesmi, csak masok a hatarok. A legmagasabb adosavnal mar tenyleg jol keres az illeto.
Az angliai itt van: www.listentotaxman.com.
Evi brutto 13 ezer fontnal a netto eves bevetel £10,893.65. 20%os taxszal megy.
brutto 30nal netto 22 .
brutto 50nel 35.
brutto 100nal 65.
Nekem TB-vel, adoval, mindennel cakkompakk 25%ot vonnak el kb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) zoo8800


zoo8800
veterán

Nekem több lett. Brutális 6 ezerrel.

rip and tear, until it is done

(#37) #53246592 válasza Kalandor (#34) üzenetére


#53246592
törölt tag

Es Belgiumban a legmagasabb.
Finnorszagban az atlagfizetesböl (ami eleg közel all az atlagember fizetesehez) kb 25% adot kell fizetni, nyugdijjarulekkal es munkanelkuli valamivel egyutt 30% köruli a levonas.

(#38) Depression válasza z0d1AK (#31) üzenetére


Depression
veterán

Túlzásba viszed a számolgatást. Ez mindenkinél más, és semmi köze az adókhoz.
Valójában 2 lényeges csoport van. Aki meg tud élni fizetésből, és sajnos van, aki nem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) fordfairlane válasza Kalandor (#34) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez a tavalyi évre vonatkozik. Idén, ugyan minimális mértékben, de javult a mérleg. Nem sokat, teszem hozzá. Régiós viszonylatban még mindig elég nagy szarban vagyunk.

x gon' give it to ya

(#40) z0d1AK válasza Depression (#38) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az csak nagyon szubjektív, lekerekített spekuláció volt, mint írtam is.

Többen vannak, akik meg tudnak ugye élni.
Csak nem mindegy az, hogy kispórolt buszbérlettel, vagy A8-as Audival...
Érezhető különbség van köztük. Pedig mindkettő meg tud élni a keresetéből.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) tkazmer válasza z0d1AK (#40) üzenetére


tkazmer
addikt

mindkettő meg tud élni, de ez hogy függ össze azzal, hogy a kereset hány %-a megy el adó formájában?:)
...amúgy annyi bizonyos, hogy (eltekintve a csalóktól) a magasabb jövedelműeknél %-kal kifejezve (is) jóval nagyobb az adóbefizetés.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) z0d1AK válasza tkazmer (#41) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sehogy nem jön össze, én nem is kapcsoltam össze a kettőt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#43) nyunyu válasza Kalandor (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Európa 2. legnagyobb adóterhelése a miénk, tehát még a skandinávok is kevesebbet vonnak el :)

Norvegba szakadt haverom emlegette nemreg, hogy naluk tetelesen kb. annyi szazalek az SZJA, mint itt, de ott juliusban, amikor az eves szabadsagolasok vannak, akkor egyaltalan nem kell adot fizetni, meg karacsony cimszoval a decemberi ado is fele a szokasosnak...
Eves szinten masfel honapnyi ado zsebben marad. (Ha 40%-kal szamolunk, akkor eves szintre vetitve mar csak 35%!!!)

Ugyis elkoltod a megmaradt pluszlovet, amibol befolyik annyi AFA, porog a gazdasag, stb, hogy megerje az allamnak.

Csak nalunk rovidlato a gazdasagpolitika, es nem veszik eszre, hogy a kevesebb neha tobb. Meg a skandinav modellbol max az adokulcsokat vettek at, az erte kapott szolgaltatasokat nem.

Arrol nem is beszelve, hogy a netto fizetese kb. otszorose egy hasonlo munkat itthon vegzo informatikusnak.

Mondjuk arrafele nincs ossznepi mutyi, osszekacsintos zavarosban halaszas, mindenki adobevallasa nyilvanos, meg lehet nezni, mibol futotta a szomszednak uj autora.

Ja, hogy ne offoljak:
Fogalmam sincs, hogy jartam az uj adorendszerrel, mult evben majdnem vegig munkanelkuli voltam, mostani melohelyem meg eleg erdekes konstrukcioban fizet.
Fonokom valami EVAs cegbol kivett osztalekrol magyarazott, hogy igy a hivatalos beremen felul nekem kifizetett 100Ft neki csak 130-ba kerul, mig ha rendesen fullra lennek bejelentve, akkor TBvel, nyogdijjal egyutt legalabb 250-be.
(Meg ez is jobb, mint a semmi, elozo helyemen meg ennyire sem adoztak utanam, papiron diplomas minimal, tobbi zsebbe. :( )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) Lauda válasza Depression (#26) üzenetére


Lauda
félisten

Hat annal csak tobb lesz, az a 850k brutto eleg tragya fizetes.

En meg nem szeretnek ennek az apehnak fizetni egy budos vasat sem, amit bunozok, csalok es sikkasztok iranyitanak. De jelenleg nincs mas valasztasom, a munkahelyem teljesen szabalyosan von mindent es fizeti bele a kutba.

(#45) tkazmer válasza nyunyu (#43) üzenetére


tkazmer
addikt

Csak nalunk rovidlato a gazdasagpolitika, es nem veszik eszre, hogy a kevesebb neha tobb.
igen, ráadásként a hülyéi nem képesek észrevenni, hogy Mo olajlelőhelyek számában Oroszországot is lekörözi, biztos direkt ki akarnak velünk szúrni, hogy még pár évtizedig elrejtik.

#42) z0d1AK
ok, akkor félreértés lesz, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) nyunyu válasza Lauda (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Hat annal csak tobb lesz, az a 850k brutto eleg tragya fizetes.

Mihez kepest?

Haverom 4 eve villamosmernokken dolgozik egy tavkozlesi hardvergyarto multinal, sokadik generacios tesztrendszert epitget az egyik szolgaltatonal, 600k bruttot kap, es orul, hogy egyaltalan van meg munkahelye.

P-vel kezdodo szolgaltato ezen a heten zavart el 200 embert a Torokbalinton dolgozo 1200-bol, plusz meg orszagosan 50-et, mert a tavalyi netto nyereseguk 1mrd-vel kevesebb volt, mint a 2008-as.
Most munkaberen megsporolnak kb. 3-at.

V-vel kezdodonel aprilis 1-jen lesz massziv leepites, haromezer parszazbol 600 repul, rangletra aljan levo telefonos operatoroktol elkezdve a fejleszto mernokokig mindenhonnan 20% minusz.

T meg nem bovit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) Lauda válasza nyunyu (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Akarhonnan nezem, az keves, nagyon, max az ehenhalashoz eleg.

(#45) tkazmer Erre az olajlelohelyes dolgora tudnal valami forrast esetleg? Kezdek feldobodni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) tkazmer válasza Lauda (#47) üzenetére


tkazmer
addikt

természetesen nincs olaj, az ominózus hozzászólásban csak arra utaltam, hogy egy dolog az, hogy az olajban gazdag norvégia mit engedhet meg magának, és egy egészen másik, hogy magyarország mit tud megengedni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#49) Lauda válasza tkazmer (#48) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem. :)

(#50) _Voyage_ válasza nyunyu (#46) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

850k bruttó az éves, nem a havi... :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.