Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) nyunyu válasza Kalandor (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Európa 2. legnagyobb adóterhelése a miénk, tehát még a skandinávok is kevesebbet vonnak el :)

Norvegba szakadt haverom emlegette nemreg, hogy naluk tetelesen kb. annyi szazalek az SZJA, mint itt, de ott juliusban, amikor az eves szabadsagolasok vannak, akkor egyaltalan nem kell adot fizetni, meg karacsony cimszoval a decemberi ado is fele a szokasosnak...
Eves szinten masfel honapnyi ado zsebben marad. (Ha 40%-kal szamolunk, akkor eves szintre vetitve mar csak 35%!!!)

Ugyis elkoltod a megmaradt pluszlovet, amibol befolyik annyi AFA, porog a gazdasag, stb, hogy megerje az allamnak.

Csak nalunk rovidlato a gazdasagpolitika, es nem veszik eszre, hogy a kevesebb neha tobb. Meg a skandinav modellbol max az adokulcsokat vettek at, az erte kapott szolgaltatasokat nem.

Arrol nem is beszelve, hogy a netto fizetese kb. otszorose egy hasonlo munkat itthon vegzo informatikusnak.

Mondjuk arrafele nincs ossznepi mutyi, osszekacsintos zavarosban halaszas, mindenki adobevallasa nyilvanos, meg lehet nezni, mibol futotta a szomszednak uj autora.

Ja, hogy ne offoljak:
Fogalmam sincs, hogy jartam az uj adorendszerrel, mult evben majdnem vegig munkanelkuli voltam, mostani melohelyem meg eleg erdekes konstrukcioban fizet.
Fonokom valami EVAs cegbol kivett osztalekrol magyarazott, hogy igy a hivatalos beremen felul nekem kifizetett 100Ft neki csak 130-ba kerul, mig ha rendesen fullra lennek bejelentve, akkor TBvel, nyogdijjal egyutt legalabb 250-be.
(Meg ez is jobb, mint a semmi, elozo helyemen meg ennyire sem adoztak utanam, papiron diplomas minimal, tobbi zsebbe. :( )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.