Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Ez valami.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

A napokban arról jelent meg hír, hogy hirtelen sok gyártó ki akar szállni a tabletpiacról, vagy legalább is jóval kisebb figyelmet fognak szentelni neki.
Aztán jött az, hogy az emberek számára nem fontosabb a tablet egy netbooknál vagy notebooknál.
Most arról vannak hírek, hogy nagyobb számban jönnek az olcsóbb tabletek.
Talán rájöttek a gyártók, hogy hájp ide vagy oda, 500-1000 USD-s tabletekért nem fog boldog-boldogtalan a boltba rohanni? :U

[ Szerkesztve ]

(#3) devast válasza schawo (#1) üzenetére


devast
addikt

Végre néhány gyártó rajön, hogy ne a szemét tegra2-őt nyomassa. Ez az omap4460 sokkal jobb multimédiában mint a tegra2. Már csak egy olyasmi billentyűzetes dokkoló hiányzik hozzá mint a transformerhez. És akkor mondhatjuk, hogy már nekem is kéne :D

(#4) Himym


Himym
senior tag

Megláttam, hogy G9 egyből Logitech. Mondom mi van? Logitech ad androidos egeret? :DD :DD

(#5) O_L_I


O_L_I
őstag

Ebben az OMAP4460-ban lévő SGX540 hogy viszonyul a Tegra2-ben lévő ULP Geforce-hoz képest?
Gondolom gyengébb mert amúgy nem lehetne a procit 1,5 GHZ-re húzni és TDP-n belül maradni.

(#6) NoMagix


NoMagix
addikt

Jól eltalálták a formát! :C
Érdekes a 3G megoldása.
Még lejjebb nyomhatnák az árakat!

(#7) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Ha a 3G csak opcionális külső egység, akkor lehet rajta rendes Market (teljesíti a Google feltételeit) vagy csak az Archos féle?

(#8) JoeYi


JoeYi
őstag

első képen meglátva a nyilacskát megörültem hogy végre csináltatok valami normális képnézegetőt

(#9) forgonati


forgonati
őstag

"jóárasított"
Gyönyörű magyar szó :W Istenem...

Keelah Se'lai!

(#10) Daywalker válasza Kobaljov (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem nincs akadálya, hiszen vannak a piacon csak Wi-Fi-s tabletek, amiken teljes, normális Market érhető el (Iconia Tab A500 pl.).

forgonati: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) galmat89


galmat89
tag

Világosítsatok fel, nálam a merevlemez azt jelenti, ami a gépben csücsül és 7200 rpm-el pörög, és igencsak érzékeny a mozgatásra.
Akkor egy ilyen kézi hordozható cuccba miért ilyen kerül, miért nem flash memory? Mert a 250 gb nyilván nem SSD.
Szóval ez ugyanolyan hdd mint ami egy laptopban van? vagy mondjuk inkább 1,8"-as? Hmm?

(#12) tjb007


tjb007
nagyúr

Leírva nagyon jól hangzik, kár, hogy a valóságban nem ennyi lesz (lásd anno Archos 70, 101).

(#13) shteer válasza galmat89 (#11) üzenetére


shteer
titán

de, azt jelenti. a notebookokban is van, annyira azért nem érzékeny a mozgatásra mint hinnéd

a momentus tudtommal 2,5"méretű, de majd vki megcáfol :)

amúgy teljesen felesleges ekkora tárhely tabletbe

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14) Tomy Yayo válasza shteer (#13) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Én se értem minek bele még egy winchester is. Egy tabletbe bőven elég lenne az a 16 GB SSD ami írtak (de akár nyolc is), és akkor még könnyebb lehetne, talán vékonyabb is de ami a legfontosabb, hogy olcsóbb. Tényleg nem értem. Pedig ez a cucc már tényleg tetszik árban is (ha tényleg ennyi lesz).

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#15) tommjee


tommjee
senior tag

De jól néznek ki ! :K

(#17) shteer válasza Tomy Yayo (#14) üzenetére


shteer
titán

egyetértek, + 1 melegedő egységgel kevesebb

..szerintem jónak tűnik

(#18) markymango


markymango
tag

Na végre kezdenek lefelé tendálni az árak. Bár a winyó tényleg furi benne.. :F

(#19) olbaidhun válasza shteer (#17) üzenetére


olbaidhun
őstag

-1 szeintem korrekt a nagyobbacska háttértár. Biztosan ki tudnám meríteni a kapacitást rövid idő alatt.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#20) shteer válasza olbaidhun (#19) üzenetére


shteer
titán

oszd meg velünk, hogy mivel :)

..szerintem jónak tűnik

(#21) EczkE


EczkE
addikt

bölcsőjében fogant meg ? :F

Asszem mindenféleképpen!

(#22) rakal válasza olbaidhun (#19) üzenetére


rakal
senior tag

Szerintem meg igen nagy baklövés tabletba merevlemezt tenni.
Egyrészt:kell bele ventillátor,mert spontán nem hiszem,hogy ilyen vékony tabletből távozik a hő,másrészt pedig fél óra múlva már éget a hátlap,olyan forró,a venti ellenére is,ha nincs venti még forróbb ,kézben tarthatatlan,harmadrészt pedig az üzemidőnek is betesz a HDD,ill. venti energiaigénye(3-4 óra üzemidő)
Arról nem is beszélve:milyen kijelző birja ezt a hőakkumulációt?
Ha a ventivel ok a melegedésprobléma:akkor meg hangos.Kinek kell egy zörgő tablet?

[ Szerkesztve ]

(#23) tibz03


tibz03
őstag

(#21) EczkE: Ja, elég "fura" megfogalmazás. :U

(#22) rakal: Már miért kéne ventilátor?! Az a 2,5"-os HDD elég elenyésző mennyiségű hőt termel, szóval az egész eszmefuttatásod megbukott. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) shteer válasza tibz03 (#23) üzenetére


shteer
titán

ezt adagold be az eeepc-mnek és a belecsúsztatott wd3200bevt hdd-nek :) le kellett cserélnem, mert kényelmetlen volt a használata

..szerintem jónak tűnik

(#25) Kobaljov válasza tibz03 (#23) üzenetére


Kobaljov
senior tag

+ az Archos korábban is használt már merevlemezt, így van némi tapasztalatuk vele (mondjuk én sem látom sok értelmét)

(#26) tibz03 válasza shteer (#24) üzenetére


tibz03
őstag

A mai napig a legtöbb lapotopban/netbookban 2,5"-os HDD-k vannak, mégse panaszkodnak úton-útfélen a felhasználók arra, hogy ez de szörnyű így. :)
Nyilván minden szempontból jobb egy SSD (fogyasztás, hőtermelés, tömeg, sebesség), de ha ezt a kapacitást SSD-ben akarja a felhasználó, akkor máris legalább a duplájára nő a tablet ára.

[ Szerkesztve ]

(#27) shteer válasza tibz03 (#26) üzenetére


shteer
titán

egy normális notebookban van némi hűtése - ebben nincs :)

nyilván, ezért is lett csak 32es bele ;]

..szerintem jónak tűnik

(#28) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ha tényleg ennyire fog kerülni itthon is akkor van keresnivalója a piacon.

(#29) shteer válasza Pikkolo^^ (#28) üzenetére


shteer
titán

ha

haha :)

..szerintem jónak tűnik

(#30) SpeedR válasza shteer (#27) üzenetére


SpeedR
őstag

A notebookokban is passzív hűtése van csak általában a vinyónak. A többtányérosok melegednek is rendesen...
Egyébként nem hiszem, hogy 2.5-öst raknának bele, mert az rendesen megnövelné az egész gép vastagságát. Fogyasztás és melegedés szempontjából is erősen öngól lenne.
A legjobb az lenne, ha hagynák a francba az egészet. Ilyesmi gépbe bőven elég a 16GB, meg az USB-n vagy memóriakártyán keresztül való bővítés lehetősége.

(#31) rollins


rollins
őstag

ARCHOS 80 G9 Flash series (465g )
ARCHOS 80 G9 Hard Drive series (599g)

ARCHOS 101 G9 Flash series (649g)
ARCHOS 101 G9 Hard Drive series (755g)

Nem csak HDD -s lesz. Lehet választani: [link]

(#32) shteer válasza SpeedR (#30) üzenetére


shteer
titán

így van, felesleges tabletbe - nem pc/notebook helyettesítő

grat az avatartodhoz ;)

..szerintem jónak tűnik

(#33) SpeedR válasza shteer (#32) üzenetére


SpeedR
őstag

Egyetértünk.

Thx ;)

(#34) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A francia bemutatóján készült videók

(#35) zsirfecske válasza shteer (#32) üzenetére


zsirfecske
addikt

a vinyó ultra vékony, 7mm vastag. ha van a helyére beférő olcsó ssd-d, akkor máris nem hülyeség hogy van neki hely. persze biztos kell hozzá barkácsolni :))

(#36) shteer válasza zsirfecske (#35) üzenetére


shteer
titán

igen, ugyanakkor nehezebb és hatékonyabb hőtermelő

barkácsolni nem kell, ugyanolyan méretű/csatlakozású ssd-t lehet kapni
de kérdés, hogy mennyire zárt a burkolat és garivesztés nélkül cserélhető e

..szerintem jónak tűnik

(#37) rollins válasza Kobaljov (#34) üzenetére


rollins
őstag

A 80-as kijelzője 4:3. Ez mennyire lehet probléma?
Úgy néz ki a 1080p filmeket simán viszi. Messze van még a szeptember vége.

(#38) tjb007 válasza rollins (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

Netezésnél a lehető legjobb a 4:3, játékoknál már nem annyira.

(#39) shteer válasza rollins (#37) üzenetére


shteer
titán

böngészéshez még előny is :)

..szerintem jónak tűnik

(#40) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ez az usb stick-es megoldás nagyon ötletes (mármint, hogy nem lóg ki a gépből). Már csak remélni tudom, hogy egy jó minőségű kijelző is kerül bele.

Laci

(#41) Pikkolo^^ válasza shteer (#29) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Volt már rá példa, hogy annyiért adták, mint amennyiért beharangozták... külföldön :)

(#42) Tomy Yayo válasza rollins (#31) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Mivel elég gyanús volt én is utána olvastam még a cikk elolvasása után, és tényleg nem erőszakolják ránk a vinyót :)

Így pedig éljen éljen :C :C , baromi várós nálam a cucc. Remélem majd valami tesztet is találok róla. Az árról inkább nem fantáziálok, úgyse ennyi lesz itthon, de még mindig sokkal olcsóbb lesz az átlagnál ilyen felszereltség mellett. A legjobban annak örülnék, ha valamelyik szolgáltató felkarolná itthon és valami mobilnet mellé jó olcsón adnák :) Mobilnet meg úgyis kell rá, és a stick adja is a lehetőséget. Külőn jó, hogy a gépbe csúszik, viszont az USB miatt gondolom (remélem) más eszközökkel is használható lesz.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#43) rollins válasza Tomy Yayo (#42) üzenetére


rollins
őstag

Archos szolgáltatótól? Nem tudom mennyi az esélye...
Ezt a stick elhelyezés tényleg jó ötlet. Végre lesz rajta market.
Szeptember környékén jó pár gyártó is a 2 cpu-s tábláit indítja útnak 10" alatti kijelzőkkel, honeycomb -bal (galaxy tab 8.9, viewsonic 7x , acer iconia tab a100, huewei medipad, talán pow is, meg ki tudja még mi)
Ár nem biztos hogy megáll 279 és 349 $ -nál, nyár végére lehet hogy még módosul, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#44) Tomy Yayo válasza rollins (#43) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Szerintem úgy egy évvel ezelőttig a ZTE telefonjairól se sokan gondoltuk volna, hogy a szolgáltatók itthon egyáltalán árulni fogják. Aztán jött a Blade, rohadt jó külföldi fogadtatás és a T-Mobile nem csak hogy felvette a kínálatba, de rögtön egy központi reklámtermék lett hónapokon át, mert olcsó, és árához képest kiváló. Nem kis sikerük lett vele, pedig egy éve még komolyan nem hiszem, hogy sokan tudtak volna róla.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha az Archos is befut valamivel, amiről látják, hogy megy külföldön, vagy tudják, hogy az ára miatt itthon is sok embernek bejönne, nem lehetetlen.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#45) nbbeni


nbbeni
csendes tag

A g9-es széria elég becsapós, ugyanis a megjelölt árért azaz a 10"-os esetén 370usd a 8gb-os 1ghz-es modellre vonatkozik. :(
A 1,5ghz-es csak hdd-s verzióban van így az 250gb-os, de az árára is ádobtak egy százast.

[link]

A texas-os procival kapcsolatban kétségeim vannak, ez az 1ghz felér a tegra 2 1ghz-ével? Ígyazért már annyira nemolyan szikrázó, az archos újítása. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) Pikkolo^^ válasza nbbeni (#45) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Hol látod te az árakat ill. az 1G-s procit? Az oldalukon csak 1,5G-t írnak.

(#47) nbbeni


nbbeni
csendes tag

ahogy nézem már levették a legörgetősávot, és most egy coming soon gonbszerűség van ott
amikor néztem még ott volt és ezt írta :/
másrészt ha megnézed ottvan h "up to 1,5Ghz"

(#48) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

És egy ilyen mennyit fog bírni akksi időben?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#49) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Ma vettem egy "101 G9 8GB" modellt edigitalban, nem tudok vele betelni!
Még csak Honeycomb van rajta, de érkezik AZ ICS nemsokára.

(#50) simixox


simixox
csendes tag

Sziasztok! Hozzáértő segítségét szeretném kérni!
Hogyan lehet a legegyszerűbben ROOTolni az ICS 4.0.3-ös varziót?
E-mail címem: simixox@gmail.com
Légyszi e-mailt írj! Illetve szeretném kérni, hogy tényleg olyan írjon aki értelmesen le tudná írni úgy, hogy annyira nem hozzá értő is megértse.
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.