Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Csak, hogy végre. :C Az az Asus jól néz ki, de az Acer :S talán látni kellene élőben. :F

Dare2Live 2x 1080ti, vagy majd a kövi gen 2080-a
X Factor Az se lenne rossz. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) X Factor


X Factor
addikt

34", 3440*1440?

Make things work

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

4k 144hz

És mi hajtja meg?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Crytek válasza Dare2Live (#3) üzenetére


Crytek
veterán

2010 előtti játékok :DDD
Ára tuti 300-330k körül lesz

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Obliterátor


Obliterátor
tag

Az Acer modellje 2500 eurós áron bukkant fel egy külföldi bolt oldalán... Kettőt veszek !!!

(#6) Goblin12 válasza Crytek (#4) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem azt nyugodtan szorozd meg 2-vel. :K Valamelyik német lapon láttam, hogy ~2k€ lesz.

(#7) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Kösz, én inkább tovább nézelődöm a 200-300 eurós FHD FreeSync monitorok között :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#8) Tazsam01


Tazsam01
tag

A GPU kínálatot elnézve ezt majd meghajtjuk jól 10 db 1030-al :D

A viccet félretéve mintha kezdenének visszakúszni az árak kétszeres szorzóra ami azért mégiscsak barátibb az eddiginél.

(#9) DigitXT válasza Dare2Live (#3) üzenetére


DigitXT
félisten

És egérmoziba minek ekkora felbontás?:DDD

(#10) atenza


atenza
senior tag

Remélhetőleg lejjebb tolja a 144hz fullhd g-sync monitorok árát :)

Egyébként a VA-ról nem azt mondják h túl elmosodós a gyors mozgásoknál?

[ Szerkesztve ]

(#11) #72042496 válasza DigitXT (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tűéles képhez. Meg tudnám szokni, csak nekem a 27" úgy önmagában pirinyó, és ennél mindenképpen nagyobb kijelzőt szeretnék a netezős/billentyűzettel játszós géphez is. Ugyanakkor 2000-2500 eurónyi pénzt a nagyobb kijelzőre sem szánnék, de ez egyéni szocprobléma. :)

(Vagy átmegy a 49"-os 4K tévé, vagy a 144 Hz miatt monitor lesz, de akkor is legalább 32".)

(#12) energy4ever: Nem kell sorban menniük, és a 1180 elég furcsán is hangzana. Sokkal esélyesebb a 2080.

[ Szerkesztve ]

(#12) energy4ever válasza Goblin12 (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

2080? :D Az inkabb 1180 lesz... :)

(#13) Lacok


Lacok
őstag

32"-os méretben már szimpatikusabb lenne.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) #16939776 válasza atenza (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt megtekinthető: [link] lelassítva látszik nem egy patyolat a képe.

(#15) Puma K válasza energy4ever (#12) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt mire alapozod?

Mert ha a korábban használt sorrendet figyelem:

GeForce 2, 3, 4
GF FX 5000
GF 6 (6000), 7 (7000), 8 (8000), 9 (9000)
GF 200, 400, 500, 600, 700, 900, 10 (1000)

Akkor értelemszerűen a GF 20 jön ami GTX 2000-res kártyákat fog jelenteni.

Marketing szempontból is elég szerencsétlen az a GTX 1180.
Ez így elég bénán hangzik és nem fejez ki kellően nagy előrelépést az előző szériához képest valamint a megkülönböztetés sem olyan határozott.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#16) Tidus


Tidus
addikt

A Predator monitor alján mi az a csík ledekkel. Ott vannak a beállító gombok.
Nagyon elrontja az összképet,
Ebben a formában nem is kell.

(#17) Owl


Owl
csendes tag

32 alatt eszembe nem jutna a 4K
27=WQHD

(#18) energy4ever válasza Puma K (#15) üzenetére


energy4ever
addikt

Igazad van. En csak ezt vettem figyelmul: "GF 200, 400, 500, 600, 700, 900, 10 (1000)"

Szerk: De amugy csak leirva latszik benanak a 1180. Kimondva alltalaban ketteszedve mondjuk 9-80, 10-80, 11-80. Ugy mar nem annyira bena. :D

[ Szerkesztve ]

(#19) atee válasza X Factor (#2) üzenetére


atee
őstag

Sajnos erre nem mentek még mindig rá :(

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#20) Dare2Live válasza atenza (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

VA = Van rendes kontraszt (2000-3000:1), nincs ips glow, jó betekintés jó szinek, de gyors mozgásokkal problémás
IPS = Nincs rendes kontraszt (1000-1200:1) van ips glow, jó betekintés, jó szinek, elég jó gyors mozgásoknál.
TN = Nincs rendes kontraszt (1000:1), nincs ips glow, leggyengébb betekintés, leggyengébb szinek, legjobb gyors mozgásoknál.

Ideális esetben két monitor kell.

szigorú magánvélemény. és persze remélem jön a microled. Már csak 10év. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) #72042496 válasza Dare2Live (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is két kijelzőben gondolkodom. A nappaliban lenne egy nagy OLED tévé (ez se tökéletes technológia nyilván), egy szobában az asztal mellett pedig egy kisebb tévé vagy egy nagyobb monitor.

Nem vagyok kemény játékos, így ha monitor, akkor az lehet VA. A 144 Hz és G-Sync viszont az a két dolog, amire kíváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) AAAgold válasza energy4ever (#18) üzenetére


AAAgold
senior tag

ne magyarul mond ki :)

nájn-éjti-ti-áj
ten-éjti-ti-áj
ilevön-éjti-ti-áj
tveni-éjti-ti-áj

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#23) Brekk válasza Obliterátor (#5) üzenetére


Brekk
addikt

Acer 699e-el nyit valószínűleg, az ASUS 899e-el. :DDD :DDD

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#24) edward2 válasza Johnny_vT (#7) üzenetére


edward2
addikt

Épp freesynces monitort keresek... Hát szánalmas a felhozatal. Vagy ez nem jó vagy az vagy a freesync csak 40hz(?)ig jó és társai. Rémálom.

(#25) Male válasza Dare2Live (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk ehhez azért tegyük hozzá, hogy az AHVA az kb az IPS-nek felel meg, nem a szokásos VA-nak.

(#26) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

aztamindenit... az irány jó. meg kell mondjam :DD én 144hz-n vagyok full hd-ban már régóta, és örülök hogy tudom mit veszek majd ha ez lesz majd a felső-közép kategória :D addig lehet még lesz egy lépcső mondjuk valami freesync-es 240-es vagy ilyesmi :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#27) #72042496 válasza Cyberboy42 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#28) Yany


Yany
addikt

Én őket várom már, de az LG is húzza az időt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29) edward2 válasza Cyberboy42 (#26) üzenetére


edward2
addikt

Tudnál mutatni egy freesyncet ami egyáltalán a 144hz-et tudja? :F

(#30) freeapro válasza Male (#25) üzenetére


freeapro
senior tag

Ez az AHVA = IPS-t miből gondolod? Tök más a 2 technológia.
Egy időben IPS-es ASUS PG279Q-t akartam venni, vagy az Acer megfelelőjét, de valami szörnyűek voltak minőségileg. Oázisban próbáltam válogatni, de feladtam. AHVA vajon jobb ebből a szempontból?

(#31) [-HERO-] válasza Brekk (#23) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Nagyon vartam mar ezeket a monitorokat, de ezekkel az arakkal ez vicc kategoria.
Ez meg kulfoldon is csikis ar. :(

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#32) [-HERO-] válasza Brekk (#23) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#33) Male válasza freeapro (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Pl: AHVA: "In 2012 AU Optronics began investment in their own IPS-type technology, dubbed AHVA. This should not be confused with their long standing AMVA technology (which is a VA-type technology). Performance and specs remained very similar to LG Display's IPS and Samsung's PLS offerings."

Vagy: katt.
...illetve: katt.

Gondolom elég :)
Egyébként a nevéből is látható, hiszen hiába végződik VA-ra, az AHVA esetén a VA nem a "Vertical Alignment"-et, hanem a "Viewing Angles"-t rövidíti.

[ Szerkesztve ]

(#34) X Factor válasza edward2 (#29) üzenetére


X Factor
addikt

Az én pl 34uc79g-m tudja a 144hz-et, 50-144 közöttt még freesync tartomány is társul hozzá.

Make things work

(#35) Cyberboy42 válasza edward2 (#29) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

többek között például [XG27VQ], vagy hogy mást ne mondjak Samsung CFG70. de van még jónéhány kéremszépen.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#36) ribizly


ribizly
veterán

Azért az durva, hogy olyan monitorok jelennek meg a piacon, amiket ma semmivel sem lehet kihajtani.
Én anno felültem az előző generációra (27", 1440p, 144Hz, IPS, g-sync), de ez annak legalább a 3x-ába fog kerülni, ami a nem megfizethető kategória szerintem. Majd 3 év múlva talán lejjebb megy, bár a régebbi modellek sem lettek olcsóbbak, mivel nincs konkurencia.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ezt milyen hardver képes megfelelően meghajtani? 4 way sli 1080ti? Szerintem még az sem. :DDD

(#38) [-HERO-] válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ezeket mar az uj nvidia szeriara alapoztak szerintem.
Es ott nem kizart hogy HA 2080ti lesz a jeloles akkor abbol ketto lehet meghajtja, ha mar 100+ fps-t tudna az sem rossz :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#39) #72042496 válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek a monitorok előreláthatólag úgyis annyiba kerülnek, mint két csúcskártya. Ezért a meghajtás költségvonzata (legyen szó akár új AAA játékokról) sem valószínű, hogy villámcsapásként éri azt a szűk réteget, amelyiknek eladják őket.

Ugyanakkor megjegyzem, mivel állandóan előjön ez a mi hajtja meg dolog, van élet a legújabb AAA játékokon túl is. Én egy GTX 1060-nal is látok 4K-ban 100-150 FPS-eket, és nem aknakeresőben, mielőtt valaki beszólna. (A platformerekre álltam rá.)

Plusz hát nemcsak játék létezik, bár ezek itt alapvetően játékos monitorok persze.

[ Szerkesztve ]

(#40) edward2 válasza Cyberboy42 (#35) üzenetére


edward2
addikt

Curved nem játszik nálam így a tiéd meg a fentebb írt LG is élből kiesik... Tehát vannak monitorok csak nem nekem

(#41) ->Raizen<- válasza #72042496 (#39) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Milyen platformereket tolsz? A sonicsot szépen viszi a 970 is. ;] De a mario sem szaggat.

(#42) #72042496 válasza ->Raizen<- (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek a végén írtam, hogy nagyjából mikkel játszom. Vannak egyéb indie játékaim is, de alkalmanként akár 10-15 éves AAA címeket is simán előszedek.

De senki ne értsen félre, ezekhez nem vennék ilyen G-Sync, 144Hz, 4K, HDR monitort többezer euróért. Egy ilyenben viszont gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#43) myckey


myckey
veterán

Oke, alakul a molekula!

De azért jöhetnének a hasonló tudásúak, 32"+ méretben .... :B
Meg persze Freesync, az úgy majdhogynem le is fedi a teljes tartományt , ami a szinkront illeti.

Ami késik, nem múlik...az idő velem van. Csak gyűjteni kell rá, ha egyszer befut. :DDD

Mondjuk az is igaz, hogy maximum sakkoznék rajta.....vagy ultra low setting :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#44) [CsuCsu] válasza ribizly (#36) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mit jelent az, hogy semmi nem hatjta ki? Mi a referencia?

A legjatszottabb PC-s jatekokat nezve eleg sok akad, ami kihajthato ilyen parameterek mellett. Overwatch, Dota2, LOL, WoW, CS, stb. Es meg ott is lehet varialni a kulonfele grafikai beallitasokat.

Az, hogy az AC Origins-t meg nem lehet ilyen parameterekkel futtatni, nem jelent semmit. Plusz a 4K es a HDR jo filmekhez is.

Egyebkent ez a monitor flexibilitast is jelent, nem kell minden egyszerre 4K ES 144hz legyen. Multi lovoldet boldogan leveszem FHD-ra, hogy meglegyen a 144hz, de egy Witcher 3-at szivesebben jatszok 4K 60hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#45) myckey válasza edward2 (#40) üzenetére


myckey
veterán

Pedig nem nagy tudomány ilyet találni....... :U

Itt a sajátom is, mondjuk.
Freesync+144Hz , és a szinkron tartomány is elég lentről indul kb. 30 tól...144Hz- ig. Azért, mert AMD nél van LFC, ami az alsó határt fejeli meg.

;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#46) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Amíg a scaling nem megy normálisan Windows alatt, eleve nem érdekelne a 4K 27"-on.

(#47) Melorin válasza edward2 (#40) üzenetére


Melorin
addikt

Asus MG279Q

(#48) edward2 válasza Melorin (#47) üzenetére


edward2
addikt

Ez az a monitor amivel régóta szemezek most lett is AMD-s gép erre kiderül hogy a freesync 90Hz max??? WTF kategória... :F

(#45) myckey
nem nagy tudomány helyett beírhattad volna a típust...

[ Szerkesztve ]

(#49) Melorin válasza edward2 (#48) üzenetére


Melorin
addikt

[Így már megy 144-ig is]

[ Szerkesztve ]

(#50) edward2 válasza Melorin (#49) üzenetére


edward2
addikt

Ja csak én nem találom akkor normálisnak, hogy 150ezres monitoron én mókolok ismeretlen emberek driverével ami talán jó lesz talán nem... szerintem a dobozból kivéve ennyi pénzért elvárható lenne az alapvetően 144Hz támogatás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.