Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Azért ez tényleg minden porcikájában minőségi táp, a Seasonic egyszerűen olyan magasra teszi a lécet, és olyan prémiumot sugall, hogy egyértelmű a piaci helye, és a helyzete.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Simi2000


Simi2000
tag

Szerintem nem olyan vészesen drága, ha azt nézzük 5 évig el van felejtve a tápegység kérdése. Persze garancián túl se kéne egyből elromlania. szóval jóval tovább is jó szolgálatot tehet egy ilyen táp. :) Én úgy vagyok vele a minőség, és a megbízhatóság megéri az árát. Nekem tetszik...

(#3) arn


arn
félisten

csak tudnam, hogy hova nyomatjak a tapok teljesitmenyet, hogy ez mar a kisebbnek szamito kategoria. mostanaban egyre inkabb a fogyasztascsokkentes fele megy el a dolog.

kb 5 eve vettem egy 650es seasonic belu corsairt, azota is renduletlenul megy, kiszolgalt jopar konfigot. igaz, akkor meg a ketgpus dolgokra izgultam, most meg ott tartok, hogy nem is kell kartya a gepbe. akkor asszem ilyen 20 alatt volt az ara.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Remek tápegység, nekem az árral sincs bajom - ha tényleg megadja rá a forgalmazó az 5 év garit! ;)
Tisztelet a Seasonicnak! :R

(#5) bsh


bsh
őstag

(#6) Male


Male
nagyúr

Tetszetős táp valóban, bár kicsit kisebb teljesítménnyel is jó lenne... gondoltam megnézem a Seasonic oldalán, hogy van-e 350-400 körüli verziója, de még a tesztben szereplőt sem látom az oldalukon katt :F
Vagy a fenti "SSP-xxxRT Active PFC, SSP-350GT Active PFC" az, csak a képen szürke?

Szerk:
bsh linkjén van kép a dobozról, és az alapján nem ez az. Egy kicsit költhetnének a weboldalukra, mert mégsem Vargáné tápokat gyártanak.

Szerk2:
F34R: Igen, épp most találtam meg, hogy azon az oldalukon fent van. Ettől még kicsit rendbe kaphatnák az oldalt/oldalaikat.
360-as tetszetős már teljesítményben is :)

[ Szerkesztve ]

(#7) vinibali


vinibali
őstag

"A Seasonic G-550-ben külön nyomtatott áramkörre szerelt Infineon ICE2HS01G vezérlőt és ICE3PCS01 PFC áramkört használ"

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) F34R válasza arn (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

van belole 360-as is igaz nem fel-modularis.

(#6) Male

nem jo helyen nezted. van belole 360-as gold is. [link]

az nem az o oldaluk , ott a regebbi tapok is fel vannak sorolva amit en linkeltem az az aktualis.

[ Szerkesztve ]

(#9) Male válasza F34R (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Már nem tudom tovább szerkeszteni :D

Nem az ő oldaluk? A teszt végén ez a link van megadva, és eléggé hivatalosnak tűnik :F
Ha ez tényleg valami nemhivatalos oldal, akkor viszont a cikkben is cserélni kéne.

(#10) mghltm válasza Male (#9) üzenetére


mghltm
addikt

a http://seasonic.com a hivatalos oldal, a www.seasonicusa.com az amerikai kirendeltsege ( bar ott talalni naprakesz informaciokat )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11) bsh válasza Male (#6) üzenetére


bsh
őstag

retail alatt keresd.

(#12) F34R válasza mghltm (#10) üzenetére


F34R
nagyúr

a where to buy-ra kattinva lehet elerni az oldalt , europai nincs is csak usa es tenyleg ott vannak napra keszen.

(#13) Male válasza bsh (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Eh, valóban...
tiborandras: Köszi, összeállt a kép :)
Weboldaluk akkor kitárgyalva :)

(#14) F34R


F34R
nagyúr

400 watt koruli arany tapot lehet +-20k-ert venni, az ezust viszont mintha elmosodna , olyan mintha nem is lenne vagy ha van is azert mar gold tapot lehetne kapni. Nem terhelt allapotban viszont nem olyan nagy a kulombseg fogyasztasban. 50% felett mar hatekonyabb joval igy azoknak jobban kifizetodo akik jaratjak is rendesen a gepuket.

(#15) Angel1981 válasza Male (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

Amit néztél, azok OEM SS tápok. Nézd a Retail fület, az szól a végfelhasználóknak!

(#17) ESP


ESP
senior tag

Jó kis táp, viszont az árcédula kevésbé tetszik.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#18) Neovenator válasza Male (#6) üzenetére


Neovenator
senior tag

A 360-as modellnél még arra érdemes vigyázni, hogy csak 1db 6+2 tűs PCIe van rajta, ami gond lehet, ha az ember tényleg moduláris tápként akarja használni és nem akar utólag csak azért bekötni egy molex ágat, hogy egy átalakítóval meglegyen a másik 6+2 tűs. Továbbá a 360W-osnak más a belseje, mint a 450-550-650-es modelleknek, kicsit más karakterisztikával, érdemes ennek előtte utánajárni, nem véletlen, hogy a SS oldalán is külön van szedve a 360-as és a többi. Mindezek miatt én a 450W-ost javaslom mindenkinek, meg vagyok vele elégedve, minden szempontból kiváló választás.

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#19) Graphics válasza ESP (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meg szerintem jó lesz ezekből a kisebb is, az új konfigokhoz, és 1 kártyával :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) bsh válasza Neovenator (#18) üzenetére


bsh
őstag

a 360-as nem moduláris.

(#21) .mf válasza Simi2000 (#2) üzenetére


.mf
veterán

6-7 éve vettem egy S12-600-II-ast, refurb/open box, és ma is kiválóan működik.

Szerintem egyáltalán nem vészes az ára, főleg, ha azt nézzük, hogy a hasonló kategóriájú, de nem ilyen jó minőségű alkatrészekből készült, ilyen jól megtervezett tápok is nagyon hasonló áron mennek, vagy csak pár ezressel olcsóbban, vagy akár még drágábban is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) fatallerror


fatallerror
addikt

ez simán ajánlott táp, nézegettem már régebben is :K és nagyon jó az ára még így is ha a konkurenseket nézzük főleg h nagy valószínűséggel ugyan ez a belső jellemzi őket. asszem a seasonic az egyetlen aki készít, tervez és forgalmaz is tápot

don't tell me what i can't do!

(#23) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ez igényes cucc igényes embereknek, mint a Norbi töltöttkáposztája. :DDD Na jó, egy fokkal talán igényesebb. ;)

(#24) Aucor


Aucor
senior tag

Nem tudom miért nem ér ajánlott fokozatot. Ez a táp ér ennyit. Én még nem láttam elromlott Seasonic tápot. A legjobb tápgyártó... :R

(#25) Graphics válasza Aucor (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért pici szórás van, és egykettő megáll, de éves szinten jelentéktelen szám.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) ViZion


ViZion
félisten

Drááága. Amúgy kellemes lenne, de akkkor inkább legyen "csak" bronz, és ócóbb tápom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Keksz03


Keksz03
senior tag

egy időben Corsair táp mániás voltam aztán megvilágosodtam és egy Seasonic X-560 boldog tulajdonosa lettem, amit azóta is az egyik legjobb döntésemnek tartok!

Brutálisan jók a tápjai, tetszik 30ért, de lesz ez olcsóbb is, reméljük minél hamarabb! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#28) aram01


aram01
nagyúr

a 360-as miért nem modu? :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) fatallerror válasza Keksz03 (#27) üzenetére


fatallerror
addikt

szinte az összes corsair tápban seasonic belső van, a maiakban biztosan

don't tell me what i can't do!

(#30) Graphics válasza fatallerror (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nem egészen :)

VS - CX - GS - TX / nagy része / : mind CWT

Ezekből a V1 volt Seasonic, majd amint befutott a név a v2-esek már CWT-k

HX - AX : egy része Seasonic, döntő számban CWT

Ha megnézed kb 60%-70% feletti számban CWT :)

kevés Seasonic, és még Chicony is akad

@tornas: Igen, igen :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) tornas válasza fatallerror (#29) üzenetére


tornas
őstag

Inkább a CWT van többségben... :U

[Corsair PSU]

Szerk: Duliee, megelőztél... :))

A Corsair-ben egy kicsit csalódtam, hogy a Chicony-val lejjebb ment a minőségben. Remélem, nem fog a Vargánétól is tápot venni majd!

Fatallerror:Pl. az Antec.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#32) fatallerror válasza Graphics (#30) üzenetére


fatallerror
addikt

és #31) tornas

hmm akkor keverem vmelyikkel, ki használ akkor túlnyomórészt seasonic belsőt? :B

don't tell me what i can't do!

(#33) Dominó85


Dominó85
veterán

Akinek lesz egy eladó, 20k-ért vevő leszek rá. Többért nem! Megértem a csúcs minőséget, de ez akkor is agyon van árazva. Főleg, hogy igen sok olcsóbb táp kap Seasonic belsőt. :R

* Péter - 06302461862 *

(#34) Amacs válasza Graphics (#30) üzenetére


Amacs
aktív tag

Kellemetlen, de nem csak termékcsaládon belül mások a belsők, hanem még azonos típusnál is, bár többnyire feltüntetik, hogy V2, vagy valami ehhez hasonló, de azért oda kell figyelni.
Ettől függetlenül nekem is egy Seasonic beles Corsair táplálja a gépem. :)

(#35) Graphics válasza fatallerror (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

XFX. only Seasonic

@Amacs: igen azért is írtam, hogy a V1 volt Seasonic a V2 meg már CWT.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) fatallerror válasza Graphics (#35) üzenetére


fatallerror
addikt

á köszi, tudtam én h vmelyik totál seasonic párti :K akkor corsairnál csak az újabb ax sorozat seasonic meg flextronics

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#37) Amacs válasza Graphics (#35) üzenetére


Amacs
aktív tag

Közben olvastam, csak az eredeti hozzászólásban még nem volt benne.

Azért kár, hogy ilyeneket csinál a Corsair, de gondolom úgy vannak vele, hogy aki a legjobbat akarja, az vegye meg az AX sorozatot, a mások meg a bejáratott név alapján megveszik a többit. Bár azokat sem sorolnám a hulladék kategóriába, csak azért mégis... Olyan áron adják, mint a minőségibb V1-eket. =Profit!

[ Szerkesztve ]

(#38) Angel1981 válasza aram01 (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

Biztos ott már ezen spórolni akartak - no nem mintha rossz lenne.

(#39) embe


embe
nagyúr

Jó kis táp - arany árban. Ennyi pénzért már lehetne full moduláris is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#40) aram01 válasza Angel1981 (#38) üzenetére


aram01
nagyúr

pedig szerintem sikeres lenne,ha ésszel áraznák

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) Speed® válasza embe (#39) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mit értesz full moduláris alatt? Hisz csak a kötelező csatik fixek rajta, anélkül úgysem használod..-1 hiba/kontakt/lehetőség ezáltal. Szimplán lehetne olcsóbb, ill. ha már árában, akkor nagyobb bordázattal ellátva közepes terhelésig félpasszív.

(#42) fatallerror válasza Speed® (#41) üzenetére


fatallerror
addikt

azt h a 24 meg 8 pines sincs csatlakoztatva. néhány embernek ez a fétise h teljesen legyen az de egyébként semmi értelme.
max akkor tudom elképzelni h mondjuk 750es ax-es corsairod van és kevésnek érzed és 850eset akarsz és akkor elég csak a tápot kivenni a kábeleket nem. de ez ritka eset mert szerintem 90%-ban tökmás tápra cserél az ember akkor meg úgyis a kábeleket is kikell cserélned....

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#43) ESP válasza embe (#39) üzenetére


ESP
senior tag

És az mire is jó?

Semmire! :DD

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#44) Graphics válasza embe (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Full moduláris?

Sose értettem mi a jó abban, ha egy teljes moduláris tápnál nem kötöm be a 12V-ot és az alaplapi csatlakozót :D

De azért várom az érveket a full moduláris mellett persze :D :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Blum1866


Blum1866
csendes tag

Nekem egy lassan 4 eves 430-as Seasonic S12-m van. Hibatlanul vegzi a dolgat,pedig karbantartast mint olyat nem igazan latott meg a gep. :U

(#46) aram01 válasza Graphics (#44) üzenetére


aram01
nagyúr

szatyorban jobb úgy vinni :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) Graphics válasza aram01 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D főképp ebben az időben, -5 °C-ról be a 25 fokos szobába és durrantsuk is be egyből ;]

Szatyortáp, -> full moduláris :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) Male válasza Neovenator (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsit eltér a nagyobbaktól, de teszt alapján igen jó táp az is. katt. 19 körül kapható, ha jól látom, nem olcsó, de azért ez már ok ár egy tápért, 360W meg elég szinte mindenkinek.

(#49) Dominó85 válasza Graphics (#47) üzenetére


Dominó85
veterán

:C Szatyortáp

* Péter - 06302461862 *

(#50) fatallerror válasza Graphics (#44) üzenetére


fatallerror
addikt

ráadásul én jobban szeretem ha a 24 pines gyárilag csatolva van mert úgy jobban van rögzítve és nem baj ha kicsit feszesebben vezeted hátra

don't tell me what i can't do!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.