Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A venti kialakítása példaszerű, amúgy átlagos :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Solten


Solten
addikt

Tetszik, az ara mar kevesbe... :)

Saor Alba

(#3) P00By válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Jól összefoglaltad :D

(#4) tomika


tomika
aktív tag

Nekem volt szerencsém a VX450-hez is, amit ez a Fusion 550R váltott le a P182-mben.
VX450 sokkal hosszabb és jobb elosztású tápkábelekkel (65 cm) rendelkezett, mint a Fusion (45 cm), ebben egyetértek a cikkel. Egy alsó tápos házban nagyon valószínű, hogy kelleni fognak a Fusionhoz táphosszabbító kábelek, míg a VX450-nél nem. Illetve SATA tápátalakító is hasznos tud lenni nagy házban.
Viszont a két táp hangerő terén nem említhető egy lapon. A VX450-nek jellegzetes szélzaja volt nálam a leghangosabb a gépben. A Fusion 550R zaját pedig bőven elnyomja egy 600 RPM-en működő 12 cm-es Noctua.
Amúgy mindkét táp hajlamos cicergő zajt hallatni, de ez csak közelről hallatszik.

(#5) madgie


madgie
titán

Ilyet használok egy ideje. Ha nem alulra kell a táp illetve nem óriási a gépház, akkor csak ajánlani tudom. Baromi halk, hatékony és elvezérli a ventiket is a házban.

Szerk: amúgy is nagyon jónak találom az AC termékeit ár/érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Elég érdekes az a 6+2 tűs PCI-E csatlakozó. A vezetékek terhelése szempontjából csak 6 tűs.. Kissé kókány megoldás a csatlakozónál kettéosztani.

A molex -> SATA táp átalakítók meg szépek és jók, csak éppen nincs bennük 3,3V, ami kell a hotswap-hez és a staggered spinup-hoz.

A légterelők által leszűkített légcsatorna is érdekes, pont a cég azon nyilatkozatával áll szemben, amire hivatkozva felhagytak a Silencer VGA coolerek fejlesztésével.

Van egy olyan érzésem, hogy az AC mérnökei inkább különlegeset akartak alkotni, mint kiemelkedőt.

(#7) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nekem tetszik ez a megoldás is ... és amúgy is szeretem az AC termékeket ! de én egy tipikus kommersz ember vagyok, így jobban bízok az alsó 12cm-14cm ventis tápokba :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#8) .mf


.mf
veterán

Kösz a cikket, már egy ideje érdekelt, hogy mit tudnak ezek.
Egy dolog érdekelt volna még, méghozzá a hőmérsékletek: a bordáké és a kimenő. Szerintem ez is egy fontos paraméter, ami mutatja, hogy a hűtés csak halk-e, vagy hatékony is. Nem akarok sok pluszmunkát adni nektek evvel, sőt, már ezt is köszi, hogy csináljátok, de ha már úgyis szétszeditek, gyorsan meg lehetne oldani. :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Chaser válasza tomika (#4) üzenetére


Chaser
titán

400CX-nek is jellegzetes szélzaja van, maga a venti ott se hangos. Ennyi garral sztem azért elgondolkodtató az ára.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) thief888


thief888
tag

Nem hiszem, hogy a kábelezés miatt ilyet vennék! :)

(#11) Solicidium válasza .mf (#8) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát igen. Egy logoutos írás alapján a corsaireknél is túlzottan alul van szabályozva a hűtés, ami hosszútávon probléma forrása lehet. És itt most egy még halkabb, 8-as ventiről van szó, szóval teljesen jogos a kérdés.

(#12) Stargun!


Stargun!
tag

Köszönjük a cikket, bár talán egy kicsit elkésett. A termék egyáltalán nem nevezhető újnak, viszont jó minőségűnek annál inkább. Az egyedüli komoly negatívum a rövid 24 és 4 tűs alaplapi tápkábel, alsó tápos elrendezés esetén feltétlenül hosszabbítani kell (pl. CM-690 esetén...)
(Mellesleg lehet, hogy csak nekem nem volt triviális, hogy ilyen táphosszabbítókat hol szerezhetek be. Szerencsére itt találtam.)

Ráadásul az ilyen konfigurációra rádugós tápteszt annyira nem ad teljes képet. Ha valaki pontosabb adatokat szeretne kapni - hőmérsékleti értékekkel együtt - nézzen szét pl. itt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Geönczy válasza Solicidium (#11) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Igen ez jó kérdés.
Bár belülről nem tűnik olyan "sűrűnek" az elrendezés, lehet jól áramlik a levegő.
Meg írják is, hogy sok a légterelő. Csak kérdés ez elég-e neki.

(#14) kpal


kpal
veterán

jó kis táp és külső is bejön... :)

(#15) Tommmmka válasza kpal (#14) üzenetére


Tommmmka
senior tag

Én ilyen tápot használok már lassan 1 éve. A jelenlegi konfigomat is ez hajtja, sőt még 2db 4850x2 2gb-t is elvitt ezen konfigban minden gond nélkül, csakis ajánlani tudom a kicsikét, teszi a dolgát, ahogy kell :C

(#16) fricz19


fricz19
őstag

nem igazán ide tartózik csak most jutott az eszembe:
tápoknál miért nem használnak(vagy nagyon ritkán) heatpipe hűtést?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#17) atesss


atesss
addikt

Mint kiderült, a digitális fogyasztásmérők olyan kis kapacitív - és nem szinusz hullámú [link] - terhelésnél (készenlétben úgytudom nem működik a PFC, és kis fogyasztásokon sem annyira hatékony) , mint a készenléti fogyasztás, tényleg nem pontosak: [link]
Pont ezért akarok venni egy villanyórát fogysztásmérésre.
Kényelmetlenebbül, körüményesebben használható, de legalább biztos azt mérni, amiért fizetsz.
Vaterán lehet is kapni jópárat, csak meg kéne tudni melyik pontos és megbíztható.
Talán az Actaris, a Gödöllői Ganz mérőgyárat átvevő cég ?

(#18) Gomezz


Gomezz
senior tag

"Erőmű" :) :) :)

(#19) nyunyu válasza #65675776 (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Elég érdekes az a 6+2 tűs PCI-E csatlakozó. A vezetékek terhelése szempontjából csak 6 tűs..

8 tus tapon is csak 3 +12V lab van, meg 5 fold, szoval olymindegy, hogy 6 vagy 8 tus csatit raknak ra.

Egyebkent meg egyesevel tornem szilankosra az ujjait annak a tervezonek, aki ezt a clamshell csomagolast kitalalta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) 14adam


14adam
addikt

Mindig is rüheltem az ilyen reklánfogást,hogy mindig többet írnak a tápra...Codegenek jutnak róla eszembe,ott csinálták azt,hogy leadott 160w-t és ráragasztottak egy 400w-s feliratot :U

De amugy baba kis táp.Csak rövidek a kábelei,deviszont kapunk egy nagyon halk és nagyon jó belsővel megáldott tápot

(#21) zsirfecske válasza Stargun! (#12) üzenetére


zsirfecske
addikt

no igen, cm690-nél nálam is felmerült a probléma, és csak nagy nehezen találtam rá az amúgy triviális computermode-os megoldásra :)

(#22) #65675776 válasza nyunyu (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak ugye jelen esetben nem három, hanem kettő vezetéken folyik ugyan akkora áram. Azért egy 1xk HUF-os táptól már elvárnám, hogy rendesen kössék be az összes vezetéket. Nem hiszem, hogy az a pár vezeték annyira megdobta volna az árat.

[ Szerkesztve ]

(#23) zsirfecske válasza 14adam (#20) üzenetére


zsirfecske
addikt

fsp zen 400 erre a remek ellenpélda: 400w-ot írnak rá, de 500 fölött bírja :)

(#24) ABee válasza Solicidium (#11) üzenetére


ABee
tag

Nincs véletlen meg a link arról a cikkrôl. Készülök venni egy vx450-et és érdekelne az írás.

(#25) lapa válasza zsirfecske (#23) üzenetére


lapa
veterán

ha már felmerült a 400w zen itt is megkérdezem: tudja valaki hogyan van leosztva rajta a 2 db 12v ág? ki tudom mérni valahogy (külön föld vagy ilyesmi)?

(#26) atesss válasza ABee (#24) üzenetére


atesss
addikt

Szerintem stol-nak erre a cikkére gondolhatott: [link]
De ez a Corsair HX520 Modular -ról szól.
Bár ez könnyen igaz lehet a vx450-re is.

(#27) ABee válasza atesss (#26) üzenetére


ABee
tag

Köszi szépen!

(#28) atesss válasza lapa (#25) üzenetére


atesss
addikt

Ja látom te írtál itt a topicban is: [link]
Hát én csak a "brute force" megoldást tudom így hirtelen, azaz hogy túlterheled az ágakat, hogy levágja a túláramvédelem, és úgy kiderted.
Ha sikerül elérned, hogy leálljon, akkor az egyik kissebb terhelést elkezded áthelyezni másik kábelekre, és ahol ugyanúgy levágja, az ugyanaz az ág lesz, ahol meg nem, az meg a másik.
A másik megoldás, hogy ha szétbontod a tápot (garancia !), akkor a nyákra gondolom rá van írva, hogy melyik melyik ág.
Legalábbis nekem az FSP-HEN 250W-omnál rá van írva. Bár ott a két 12V-os ágnak más szinűek is a kábelei.
Ez amúgy a régi ZEN-nél is így volt: [link]
12V1 (YEL)
12V2 (YEL/BLK)

De ha nincs ráírva a nyákra sem, a nyák szemmel való vizsgálatával, esetleg a túláramvédő IC adatlapjának megnézésével + multiméterrel is kideríthető.

(#29) Solicidium válasza atesss (#26) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Igen, stol ezen írására gondoltam.

(#30) kukorizz


kukorizz
csendes tag

nem rossz ez csak az a venti nem tetszik annyira :C

Hogy kerülnek a "fűre lépni tilos" táblák a gyep közepére?

(#31) Duree


Duree
veterán

Jól az Artic dolgok,nem kimagaslóan jók de az átlag felettiek.
Ez a táp nekem nem jön be inkább mást használnék ha kellene táp.
Viszont hütöbe már évek óta csak ezt a márkát nyűvöm probléma nélkül

duree54

(#32) BigBear válasza Geönczy (#13) üzenetére


BigBear
senior tag

Egy jól elhelyezett 8cm-es venti messze hatásosabb lehet mint egy 12-es, ami alulról fúj.
A 12-es esetén a levegőnek "fordulnia" kell, mielőtt kitalál, ez esetben pedig a 8-as szép egyenesen keresztülszellőzteti a tápot.
Anno Anandék tesztelgettek 500W körüli tápokat meg is leltem.
Érdemes megnézni az egyes tápokat "hűtőteljesítményben".
Ez alapján bizony az AC nem döntött rosszul.
Sokszor éreztem, érzem úgy, hogy sok esetben a tápoknál a 12 cm-es ventik bejövetele sokkal inkább volt divatszerű, mint hasznos. Érdemes megnézni a PC Power & Cooling Silencer tápsorozatát. Seasonic belsős, minőségi tápok, 8cm-es ventivel, s bizony nem rosszabbak sem hangban sem pedig hűtésben mint a 12-es ventilátorral szerelt tápok.

(#33) aram01


aram01
nagyúr

szerintem jó kis táp ez

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nem alsó tápos házban azért elférnek a kábelei :)

https://vertigostore.eu

(#35) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Végre! már régóta nézegetem ezt az érdekes kialakítású tápot, kíváncsi voltam hogy mit tud. Hát kicsit csalódás nekem, ettől a neves gyártótól, hogy ilyen hibái, "elírásai" vannak, hatalmas fekete pont a csomagolásért!

Aurea mediocritas

(#36) nemtommi


nemtommi
senior tag

Szép táp, FSP-m lecserélésére eddig a Corsair-ekkel szemeztem, de most már ő tűnik befutónak.
A cikkben olvastam azonban valamit, amin fennakadtam: "sikerült meglehetősen környezetszennyező csomagolást kitalálni. A könnyen újrahasznosítható papír helyett vastag műanyagot alkalmaztak"
Ez így azért nem igaz.
A papír alapanyaga az erdő. Igen, nem írtam el, ipari célokra nem egy-egy fát szokás kivágni, hanem erdőket tarvágással, azok teljes élővilágát tönkretéve, dombvidéken és homokos altalajon az erózió és a lefolyási tényező káros növekedésével. A papír újrahasznosításánál pedig a következő vegyszereket használják a tinta eltávolítására: NaOH, nátrium-szilikát, felületaktív anyag, H2O2 és dietilén-triamino-pentaecetsav.
A csomagolóanyagként leginkább alkalmazott polietilén-tereftalát alapanyaga a kőolaj, amelynek energiatermelési célú felhasználását és kitermelésének módját sem szívelem túlzottan, de inkább ez, mint az élőhelyek tönkretétele azért, hogy csecse csomagban kaphassak meg egy ketyerét. (OEM zacsi forever!)
A PET újrafelhasználása az élelmiszer-tárolás célon kívül megoldott. Erre csak az anyag nem megfelelő tisztasága miatt nem, mivel a kezelés hőfoka nem elegendő a
fertőtlenítéshez.

[ Módosította: Racecam ]

(#37) Chosen


Chosen
addikt

Ezt a tápot használom én is, hangja tényleg nincs, hátul hideg levegő távozik(hasonló konfig mellett a VX450 langyos volt), de aki a kábelket tervezte, annak odaadnám a tápot, hogy használja ő. :((( Aki sokat szerel és sok HDD-je és DVD-je van, esetleg alsótápos a háza, az azonnal felejtse el ezt a tápot.A ventiszabályzása jól működik legalább.A csomagolást le kell ..... , én ott akadtam ki, hogy összegyűrik gyárilag a kézikönyvet :(( A négy VGA csati teljesen felesleges, úgysem bírja el, az IDE csatik száma emellett pedig főleg nevetségesen kevés.Aki nagyon halk, egyszer összeszerelt gépet épít, annak ajánlható, aki pedig ezekkel a kompromisszumokkal együtt tud élni, annak is.

(#38) BigBear válasza AXisBOLD (#35) üzenetére


BigBear
senior tag

A csomagolásra már válaszoltak.
De egyébként milyen hibákra gondolsz?

A vaskos kimeneti borda épp a légáramlat útjában van, így nem látom mitől kellene annyira aggódni a kis kondenzátorok miatt.
Egy ideje használok egy ilyen tápot, őszintén szólva ennyire jól megtervezett hűtésű táppal nemigen találkoztam még. A tápból terhelés alatt is sokkal hűvösebb levegő távozik, mint bármelyik általam próbált 12cm-es ventivel szerelt tápból. Ez is a hűtés haékonyságát bizonyítja szerintem. Márpedig ha a távozó levegő nem meleg, akkor a légáramlat közepén csücsülő borda és kondi sem valószínű, hogy túlzottan melegedne.

Más: tisztelt PH: a két év garancia honnan jött?
Mind az AC honlapján, mind a táp leírásában három év garancia szerepel.
Ha a hazai forgalmazó ennek ellenére egy vagy két évet ad, nemes egyszerűséggel törvénytelenül jár el, esetleges hiba esetén feljelenthető.

[ Szerkesztve ]

(#39) Chosen


Chosen
addikt

én egy év garival tudtam csak beszerezni, olyan boltban, ahol mindenre megadják a gyártóit.

(#40) madgie válasza Chosen (#39) üzenetére


madgie
titán

Én is csak egy évet kaptam :(

(#41) BigBear


BigBear
senior tag

(Csak halkan jegyzem meg: többek között ezért nem szeretek itthon vásárolni. Hajrá hazai kereskedők...) :(

(#42) Metalfan


Metalfan
senior tag

Nkeme tetszik ez a táp, ha majd lecserélem az FSP-met, akkor biztosan erre fogom cserélni :K

(#43) Bluegene válasza nemtommi (#36) üzenetére


Bluegene
addikt

A papír alapanyaga az erdő. Igen, nem írtam el, ipari célokra nem egy-egy fát szokás kivágni, hanem erdőket tarvágással, azok teljes élővilágát tönkretéve, dombvidéken és homokos altalajon az erózió és a lefolyási tényező káros növekedésével. nincs teljesen igazad, sanszos h faültetvényeket irtanak, mint őserdőt

a faültetvény pedig egyfajta gyorsan növő fa(pl nyárfa), ami 20 év alatt kinő levágják oszt újat ültetnek, és a faültetvény elővilága(biodiverzitása) igen szegényes ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#44) nemtommi válasza Bluegene (#43) üzenetére


nemtommi
senior tag

Valamit lefelejtettél:
Környezetére valamit is adó magasabb GDP-vel rendelkező országokban.
Sajnos még Magyarországon sem általánosan.
Vagy érthetőbben: álmainkban és a tankönyvekben.

Amúgy a mai faültetvények helyén nagy eséllyel valaha erdő volt, amit kivágtak, max. annak örülhetünk, hogy valami hasonlót telepítettek oda kis diverzitással, és nem egyéb gazdálkodási ágazatot.

[ Szerkesztve ]

(#45) Bluegene válasza nemtommi (#44) üzenetére


Bluegene
addikt

igen és hol gyártják a tápokat? sztem Tajvanon(magas GDP)

Sajnos még Magyarországon sem általánosan.nehogy azt hidd! erdőt tilos kivágni, büntetendő cselekedet, elég csak az autópálya mellett kinyitni a csipákat és láthatod mennyi faültetvány van

Magyarország a rendszer váltás idején igen erdőszegény ország volt, a helyzet azóta nagymértékben javult(asszem duplázódott az erdővel borított területek, 10% volt, most talán 18-22%)!

miért úgy képzeled kiküldenek a gyárból néhány munkást és kiirtják az erdőt?! úgy sittre vágják őket, de még a vezérigazgatót is

nem 20 éve vagyunk, azóta igen megerősödött a környezetvédelem, ráadásul a papír egy részét újrahasznosítják

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#46) Bluegene válasza nemtommi (#44) üzenetére


Bluegene
addikt

vagy gondolj arra hogy a karácsonyfákat sem lehet úgy eladni, h kimész az erdőbe kivágsz fiatal fenyőket és eladod, ez bűncselekmény

szinte az összes karácsonyfa, direkt erre a célra ültetett fenyőfaültetvényekről származik

nem az ötvenes években vagyunk, akkor talán még lehetett lopni az erdőből fát

persze van olyan is mikor őserdőt irtanak, igen, de ellenőrzött körülmények között, de sztem ipari szempontból gagyi, hisz az egyik tölgy a másik bükk, a harmadik korhadt, körülményes feldolgozni h az egyik törzs 120cm, a másik 30cm, a faültetvényt sokkal jobb feldolgozni hisz egykorú, egyfajtájú fiatal fák, gondolj bele az egyik karton papír sötétebb barna, másik világosabb, szted egy neves tápgyártónak nem lenne ciki? még megvádolják környezetrombolásért, meg honnan szerzi az engedélyeket? szal sztem nincs igazad, tuti h faültetvények és nem őserdő :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#47) nemtommi válasza Bluegene (#45) üzenetére


nemtommi
senior tag

Látom vagdalkozol, így csak megjegyezném, hogy nem a magyar erdőkről beszéltem első soron, annyira pedig te se lehetsz hülye, hogy azt hidd, hogy a csomagolóanyagot Tajvanon készítik a termékekhez (simán lehet, hogy még csak nem is ott nyomják).
Magyarországon az erdőborítottság növekedéséhez egy támogatási rendszer bevezetése vezetett, mivel az 50+ éves megtérülést senki sem vállalta volna be, viszont több értékes erdőt irtottak le a térinformatikai rendszer bevezetése előtt.
Természetesen nem képzelem így (nem is tudom, hogy ezt a hülyeséget honnan vetted), nem óvodás vagyok (mellékszakirányom környezetmérnöki volt), viszont nem dőlök be minden, a különféle lobbik által mozgatott média butításának, miszerint ha x terméket habzsolom és y-t kizárom, attól majd jobb lesz a világnak. Nem muszáj gondolkodni, de hosszú távon érdemes.

(#48) #65675776 válasza BigBear (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hideg kiáramló levegő azt is mutathatja, hogy a bordák semmiféle hőt sem vesznek fel, vagy adnak le. Anno pl az nF4 lapok chipsethűtése is sokszor aránylag hűvös volt, de csak azért, mert lényegében semmi hőt sem vettek fel az nF4-től, ami emiatt időnként (pl a Chaintech VNF4 első szériáinál) simán elfőtt a borda alatt. Egy átpasztázás után már melegedett rendesen a borda, ergo tette a dolgát.

(#49) nemtommi válasza Bluegene (#46) üzenetére


nemtommi
senior tag

A darálónak mindegy, hogy 30, vagy 120 cm-es (a 30-as amúgy ott marad, kidöntve), a (nem vízben való) áztatás után meg úgyis mind fehér lesz.
A többire nem is tudom mit mondhatnék, nagyon bízol a rendszerben, de ott is csak emberek vannak...

(#50) Bluegene válasza nemtommi (#47) üzenetére


Bluegene
addikt

, hogy azt hidd, hogy a csomagolóanyagot Tajvanon készítik a termékekhez (simán lehet, hogy még csak nem is ott nyomják). honnan veszed? mi bzonyítja? és ha helyi fákat használnak? semmi értelme amit mondasz, tudod mit írj nekik egy emailt és kérdezd meg, akkor kiderül h ki a hülye

na jó hagyjuk, én vmikor ősrégen olvastam egy cikket onnan dereng pár dolog nem vagyok szakértő a magyar és egyéb erdők terén, de azt sejteni lehet h elsősorban ipari célokra faültetvnyeket használnak, ergo nincs igazad

a másik a PR rész?, simán bemószerólja az egyik cég a másikat h amazonasi kartont használ, bezzeg ő újrahasznosítottat, sztem nem kockáztatnak, ráadásul ezen nem lehet sokat spórolni amúgy se h erdő vs faült.

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.