Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bunfi válasza Ribi (#48) üzenetére


bunfi
őstag

Onnantól, hogy a boltok vállalták a bundle-t a leírt szerződéses feltételek mellett, nem nagyon. Persze a motivációkról, a megvalósulásról és szándékokról mindenkinek szabadon lehet véleménye, de ebből per? Esélytelen. Durvább dolgokért sem sikerült beperelni IT cégeket.

(#49) Raymond
És ha nem tudod, hogy X mennyi? Vagy mert azt mondják a politikai vénával megáldott PRosok (nem a jog), hogy várjuk ki mi lesz belőle, mert néha az igazság sem elég igaz vagy épp az igazság többet árt mint használ. Ugyanez a hiszti ment a 480-al kapcsolatban is, aztán mégsem lett akkora bukta.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#52) Abu85 válasza Ribi (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudod mivel beperelni. Nem kényszerítik rá a boltokat, hogy csomagban adják el. Ha a bolt pedig azt mondja, hogy igen, mert rossz a raktárarány, akkor pedig védekeznek azzal, hogy hülye a bolt, hogy többet rendelt annál, amit el tud adni. Ezeket nagyon nehéz jogilag megfogni. És még ha meg is fogod valahol a Vega már rég nem lesz árulva, mire annak eredménye lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#53) XZoli


XZoli
aktív tag

Az Uniónak be kell tiltani az összes kriptó valutát, egyből megoldódna a VGA helyzet, igaz pár emberke nagyot bukna, de az kit érdekel :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#54) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

a banyaszok miatt ugyse lehet majd mas kartyat kapni, mint Vegat, meg amugyis Zent akarok venni, tehat jo nekem ez a -100$ csomagosdi , es meg a hamarost elkovetkezendo 30%-os gddr5 memoriaarmovekedes sem fog bekavarni, mert HBM van rajta.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#55) Fred23 válasza makkmarce (#50) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Várni kell 2-3 hónapot, és normál áron megvenni. "

Igen, csak nagy kérdés, hogy akkor lesz -e pack nélküli VEGA?! :D A gyártói Radeon RX Vega VGA-k szeptemberben biztosan pack nélküliek lesznek? Vagy legalább lesz sok önálló kártya?

Egyébként nem vagyok képben: lehet még kereskedni a csomagban kapott játékokkal? Hol kell őket aktiválni? Steamre szól az összes?

[ Szerkesztve ]

(#56) bunfi válasza XZoli (#53) üzenetére


bunfi
őstag

Nem feltétlenül rossz nekik a kriptovaluta a jelenlegi formájában, így habár hivatalosan nem ismerik el (Mo. sem), de be sem tiltják. Az amcsiknál meg még cizelláltabb a helyzet, mióta az FBI "talált" 350 millió dollár értékű bitcoint.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#57) gbors válasza Ribi (#48) üzenetére


gbors
nagyúr

A vita (szokás szerint) leginkább azon megy, hogy számos kedves fórumtársat nem a valóság érdekel, hanem az, hogy legyen mivel dicsőíteni / fikázni az AMD-t (az első jelen esetben doesn't apply).

Nekem a személyes véleményem az, hogy állati köcsög húzás volt így variálni az MSRP-vel, többek között azért, mert ezzel a tesztoldalak hitelsségét is rontották, meg azért is, mert ahogy írod, a vásárlók igen nagy részének az 500 USD-s ár elérhetetlen. De ezen véleményt szerintem f***ság úgy alátámaztani, hogy azt is letagadom, hogy párezren vettek ennyiért Vega64-et.

(#50) makkmarce: a boltok hülyeségi felára nem általános jelenség, a nagyobb etailerekre ez nem jellemző. Most mindenhol 600+ USD / EUR a Vega64, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy vissza fognak esni az árak az 500 USD-re. Az AMD most nagy-nagy körültekintéssel fogalmazza a közleményt, amiből kiderül, mennyi is az MSRP. Vagy nem :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58) hemaka


hemaka
nagyúr

A kisebb boltokat ezzel a szep arukapcsolassal jol megszivattak. Bar en sehogy sem vennem meg, se kacatokkal, se anelkul.

(#59) bunfi válasza Fred23 (#55) üzenetére


bunfi
őstag

Egyáltalán nem részletezik, de én arra tippelek, hogy Steam kulcs lesz a végeredménye a kódbeváltásnak.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#60) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Van ryzenem, X370-es lapom, freesynces monitorom. Van preyem, wolfenstein nem erdekel. Szeretnek egy vegat, mit tehetek? Semmit. Ez a kesz atveres show az AMD reszerol, semmi ertelme, csak az, hogy magasan tarthassa a Vegak arat vagy legalabb a tobbi hardveren hozzon be hasznot. Meg mindig tartom magam ahhoz, hogy a vega a hivatalos MSRP-vel veszteseges, nem eletkepes, ezert csak tessek-lassek modon lehetett hozzajutni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#61) antikomcsi válasza Cathulhu (#60) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mi az, hogy a Wolfenstein nem érdekel??? Ezt most biztos csak úgy mondod! :DDD ;]

(#62) Pete55555


Pete55555
addikt

Tényleg a semmin vitatkoztok..
Ha így is elfogyott a raktárkészlet, akkor most az AMD jól csinálta, vagy sem? Persze, hogy jól.

Persze, aki csak 1 kártyát akart venni, azzal most ki lett ****va. De más cég sem pátyolgatja jobban a vásárlóit, mostmár az AMD sem.

A verseny pedig jó, lásd --> intel.

Hozzáteszem, személyes véleményem, hogy a vega nem ütött akkorát VGA piacon, mint a ryzen CPU piacon, de ez még akár változhat is...

...Szeretem leracsniztatni...

(#63) smc válasza Pete55555 (#62) üzenetére


smc
addikt

"Persze, aki csak 1 kártyát akart venni, azzal most ki lett ****va. De más cég sem pátyolgatja jobban a vásárlóit, mostmár az AMD sem."

Az is tuti, hogy ha az Nvidia gyártana intellel pariban levő cpu-kat, akkor ő is csomagolná egybe a portékát. Lenne sírás, hogy kötelező feláras G-sync monitort venni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#64) Raymond válasza bunfi (#51) üzenetére


Raymond
félisten

Tessek:

"AMD hat uns nun auf Nachfrage bestätigt, dass die einzelnen RX-Vega-Grafikkarten ohne Radeon Packs in den Referenzdesigns tatsächlich limitiert sind. Die "standalone" Radeon RX Vega 64 war in Deutschland in kürzester Zeit ausverkauft. Interessenten brauchen dementsprechend nicht auf Angebote für 500 Euro zu warten. Eine UVP-Anhebung der Radeon Packs gab es hingegen nicht. AMD empfiehlt weiterhin 609 Euro für die Black-Version - die Preisanhebungen auf 649 Euro und mehr gehen von den Händlern aus."

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#65) Eclips21


Eclips21
őstag

ez így nagy "átverés" én azt hittem végig hogy a sima árhoz is jár majd a kupon, de így +100dollár a kupon ami 200 kedvezményt ad, ami végül is csak 100-at (mert gondolom monitort nem vesz senki, ellenben betettem volna egy ddr4-ramot az akcióba)

[ Szerkesztve ]

(#66) Abu85 válasza Eclips21 (#65) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

420 dollár kedvezményt ad a kupon. 200 a monitorra, 100 a CPU-alaplap kombóra és 120 a két játékra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#67) #16939776 válasza Fred23 (#55) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mo.-n nov. végére - dec. elejére a raktárkészletek teljesen "kizöldülnek" az ünnepekre.
Talán vizes-vegát fogsz kapni akkortájt, jó ár-érték arányú egy darab sem lesz készleten. :N

[ Szerkesztve ]

(#68) Eclips21 válasza Abu85 (#66) üzenetére


Eclips21
őstag

cpu alaplap egyben csak 100? akkor ez tényleg semmi :D (nem látom át a stratégiát ki akart játékot meg monitort is venni egy új konfighoz)

(#69) DigitXT


DigitXT
félisten

Hogyan mérjük a magyarázkodásfaktort a cikkben: 3x-os tulajdonképpen.:DD
"Hivatalosan minden rendben van, de látszólag komoly trükközés történik a háttérben."
Az aláhúzott rész azt sugallja, hogy csak úgy néz ki, de valójában nem.:R
Pedig igen. Szóval a cikkíró már megint nem tud objektíven cikket írni. Röhej.

Nem értem amúgy, hogy miért kell védeni a mundér becsületét. El lehet adni
drágábban? Nyilván el, hiszen elfogynak a készletek. Akkor hülyék lennének
olcsóbban adni. Elemi kapitalizmus. Kereslet-kínálat, ez van... (Azok az idők
már régen elmúltak, amikor az AMD jót kínált olcsón, és így piacot szerzett.)

Most ilyen kabaréidőszakot élünk, hogy még nincs, még nincs... Már nincs!!!
Meg most már drágább lesz, de várj még, tökre megéri. Látszólag jó vétel!;]

"Erre egy kevésbé ismert fogalom is van a kereskedelemben, mivel lényegében
arról beszélünk, hogy egy cég valamilyen trükkös módon csapdába ejti a polcok
egy részét."

És ez a fogalom a: ... Amúgy az itt is használt jelentésmódosító "töltelékszó"
megint arra utal, hogy valójában nem trükközik, bár akár úgy is nevezhetnénk.
(Egyébként tényleg nem, hiszen régen bejelentették, hogy lesznek "pakkok".)

(#70) bunfi válasza Eclips21 (#68) üzenetére


bunfi
őstag

A Freesync miatt alapvetően nem irracionális feltételezés, hogy erre is felmerülhet az igény. Az, hogy valakinek nem kell vagy nem Samsung kell, annak ez kevésbé vonzó ajánlat.

(#64) Raymond
Kattintgasd végig a forrásokat. Az első nem működik, a többi különböző fórumpostokra hivatkozik. Lehet, hogy szőrszálhasogató idiótának látszom és azért lovagolok ezen, hogy elbagatelizáljam a helyzetet, de a tény az, hogy nincs hivatalos nyilatkozat (vagy csak én vagyok béna és ebben az időpillanatban nem találom).

De kártya sincs, vagy ha van nem annyiért, amennyi az MSRP. Akit ez érint, az cselekszik eszerint. Elégedetlenkedik, puffog, mást vásárol, kivár stb.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#71) Raymond válasza Eclips21 (#68) üzenetére


Raymond
félisten

A jatekkupon ugyel az a problema hogy inkabb olyan "forced bundle". Ezek eddig is voltak a kartyakhoz, de ugy volt hogy ez fuggetlenul volt az artol. Ha egy kartya 400EUR-ba kerul es volt egy jatek akcio akkor nem emeltek arat 430-460EUR-ra mert "kapsz hozza egy jatekokt" hanem ugyanugy 400 maradt es kaptal egy jatekot. Most meg az van hogy (EU-ban) 509EUR volt a sima kartya es 609EUR a ket jatekos bundle, amibol az egyiket (Prey) mar 25EUR-ert megkapsz es ha kell a kartya akkor 609-et fizetsz ha kell ha nem az a talan 70-75EUR erteku ket jatek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#72) joey04


joey04
titán

A héten elrajtolt Radeon RX Vega VGA-k már a start pillanatában a boltokban voltak, ráadásul igen erős kezdőkészlettel,

A vásárlók lényegében még a teszteket sem várták meg, azonnal nyomtak a megrendelésre, így a viszonylag nagy kezdőkészletből mára nem sok maradt.

na itt hagytam abba az olvasást. Azt hittem ez a videókártya rovat, nem amd fan-blog.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) Raymond válasza bunfi (#70) üzenetére


Raymond
félisten

Te mirol is beszelsz? Milyen forrasokat akarsz kattintgatni? Ott a linkelt cikk tetejen az update amit ideztem neked. A PCGH megkerdezte az AMD-t mi van es az AMD azt mondta amit ott olvashatsz, az eredeti cikket nem is kell olvasnod mert minek? A legujabb hivatalos info ott van az "Update:" es a szurke vonal kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#74) bunfi válasza Raymond (#73) üzenetére


bunfi
őstag

Nekem nem volt nyilvánvaló, hogy hol az update határa. My bad.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#75) hash99 válasza Raymond (#71) üzenetére


hash99
senior tag

Igazából az a vicc hogy anno a 7970 -hez 7 db játékot adtak 0 felárért. Mondjuk abban az időben az nvidia 680 -hoz is adtak 5öt.

(#76) gV válasza hash99 (#75) üzenetére


gV
őstag

? melyik 680-hoz adtak 5 játékot? nekem PoV ref van és egyet se kaptam

(#77) #38075904 válasza makkmarce (#50) üzenetére


#38075904
törölt tag

Hát szerintem is. Mire lejár a gar a 1080ról addigra a vega is kiforr talán, és akár jobb is lehet a 1080nál igaz embertelen fogyasztással.

Ezután már csak az optimalizációt, meg a kiforrást kell várni pár éven át, ahogy a 4 gigás gtx960 / 4 gigás 770 / r9 270 tulajok csinálták. (anno a 4 giga nézett a jövőbe gyík gpuval meghajtva) Emlékeztek dejó volt? hülyét se lehetett meggyőzni h 2 vs 4 gb 2 fps az eltérés. Látta de inkább a jövőbe nézett + 20 ezret rádobva. Aztán tökönszurta magát.

Illetve asszem az első hbmes kártyák is mára forrták ki magukat amugy istenigazán.

buy vega and wait for tits

meg aki mondja h ez mekkora atom ász az vegye már meg, ne csak irogassa hogy dejó.

[ Szerkesztve ]

(#78) Fred23 válasza #16939776 (#67) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem érdekelne a VEGA akkor se, ha lenne rá pénzem. Viszont az egy érdekes kérdés, hogy lesznek vajon hamarosan olcsó kulcsok aprón? Talán más játékok is bekerülnek később az "akcióba"? Hányan vehetnek majd Magyarországon VEGA VGA-kat (pakkban)?

(#79) bunfi válasza Fred23 (#78) üzenetére


bunfi
őstag

Ebben annyira nem bíznék, mert a GR:WL és a Destiny 2 sem volt annyira olcsó.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#80) jedis


jedis
senior tag

Srácok !

Ha valaki csak hármas proci+alaplap+VGA pack-ban tudna csak Vega-t venni ( mrt a solo elfogyott ), de neki nincs szüksége a procira, meg az alaplapra, mert már van, én fél árért átveszem a többi cuccost ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#81) Raysen623 válasza Egon (#11) üzenetére


Raysen623
addikt

Attól mert te ezt a bullshit-et hangoztatod még nem lesz igaz.
Gondolok itt erre az ominózus megjegyzésedre: "sokan közülük szentül meg vannak győződve róla, és ezt fennen hangoztatják is, hogy az AMD egyfajta modern Robin Hood-ként küzd a csúnyagonoszvásárlólehúzó Intel/nV ellen, csak a júzerek érdekeit nézve".
Szimplán aki így gondolkodik, az nem érti a kapitalizmus működését. Nem kell ezt túltolni.

(#12) Cobra652 : ha nem vagy képes ezt forrással megjelölni, akkor kénytelenek vagyunk azt gondolni hogy valótlant tetszettél leírni. Szerintem elég finoman fogalmaztam.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#82) #16939776 válasza Fred23 (#78) üzenetére


#16939776
törölt tag

A "magán boltosok" vásárolnak, majd bontanak pakkot, ha az egyes hardverekre külön-külön is érvényesíthető lesz a garancia "valahogy", innentől a bónusz kulcsokat is tovább tudják adni, ha az nincs a hardverekhez kötve.

Ha eljut MO-ra. akkor lesz aki pénzt csinál belőle.

(#83) hash99 válasza gV (#76) üzenetére


hash99
senior tag

Igazad van a geforceokhoz 1 játékot választhattál 5ből illetve volt egy bundle ami free to play játékokhoz adott 150 dollárnyi kupont. Referenciára nem vonatkozott.

És javítom a 7970 -hez "csak" 6 játék volt a gold bundleban nem 7. :) de akkor is adtak 6 játékot freebe.

(#84) sh4d0w válasza Raymond (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Grazie mille, mindenki keni-vágja a norvégot...

https://www.coreinfinity.tech

(#85) Raymond válasza sh4d0w (#84) üzenetére


Raymond
félisten

Azert a transzatlanti gugli idejeben nem lehet ez akkora problema ;) Egyebkent itt van valami emeszthetobb (es ujabb is): [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#86) Duck663


Duck663
őstag

Nem is értem, ezt hogy gondolják? Maga a Vega versenyképessége is kérdéses, és ezt pakkokkal akarják ráerőszakolni a felhasználókra, még drágábban. Persze lehet a versenyképesség problémája miatt csinálják ezt, veszteségesen mégsem árulhatják, de ezzel csak vásárlókat fognak veszíteni, nem is keveset.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#87) Tigerclaw válasza Abu85 (#66) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kár hogy olyan pack nincs, amiben nem adnak "kedvezményt" játékokra meg egy bizonyos gyártó monitorjára, de többet adnak a processzorra. Vagy lehetne legalább a kisebbik Vega-hoz R5 vagy R3 pack is. Az R7 1800X meg se fizethető átlagember számára...most épp 140 ezer Ft.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88) derive válasza DigitXT (#69) üzenetére


derive
senior tag

A problema itt inkabb azzal van, hogy az osszes review site 499$-os ar mellett irta meg az ajanlasat aztan egy kategoriaval feljebb toltak az arat.

(#89) NandoXXL válasza #16939776 (#22) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ennyi mindent :W nincs gyártó kapacitás, ezért növelik az árrést+ kapcsolt árú. Van mivel villogni, és parasztot vakítani, jól fogy, nagy az árrés. Csak piacot nem szereznek, a fiúk a bányába mentek :DDD
Hatékony stratégia a 1060-1070 dömping volt, nagy árréssel, valódi árukészlettel, nem ez a vergődés.

[ Szerkesztve ]

(#90) Raymond válasza bunfi (#74) üzenetére


Raymond
félisten

Egyebkent a Computerbase is dobott egy update-et: [link] (az a cikk aljan van)

"Wie von AMD bereits zur finalen Präsentation von RX Vega Ende Juli kommuniziert, galt die niedrigere UVP nur für die nackte Grafikkarte ohne Bundle. Der abgebildeten Folie aus der Präsentation vom 31. Juli 2017 ist das klar zu entnehmen. Nicht kommuniziert hatte AMD jedoch: Anbieten konnten diese Version über gewährte Rabatte nur ausgewählte Händler weltweit, die Stückzahl war stark limitiert."

"Problematisch ist, dass die im Handel eingerichteten Aktionsseiten weiterhin von „Gratis-Spielen“ sprechen. Gratis bekommen Kunden sie nämlich nicht – und das hat im Vorfeld nicht einmal AMD behauptet, wie die verlinkte Folie abermals zeigt. Jetzt, da es die Grafikkarte ohne Spiele nicht mehr im Handel gibt, steht wiederum eine Anschlussfrage im Raum: Was passiert, wenn die Aktion mit den Spiele-Codes Ende September offiziell endet?"

"Warum AMD RX Vega nicht separat zu niedrigerem Preis im Handel sehen will, bleibt ebenfalls weiterhin offen."

Azt hiszem most mar vilagos miert kell par nap arra hogy egy hivatalos allasfogalalst osszedobjanak - valahogy meg kell probalni elmagyarazni hogy az akcio lejarta utan sem lesz 499USD/509EUR Vega 64 az uzletekben.

Bonusz: "RX Vega 56 droht dasselbe Schicksal"

(Valoszinuleg) Ultraszomorusagot kivalto bonusz:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#91) actival63


actival63
aktív tag

Van egy pár nagyon beteg ember itt a PH-n.Nem csodálom, hogy nem olvassák elegen az oldalt.Ez a cikk is egy pár ember öklendezésével van tele pláne ha az AMD-nek van almi köze hozzá. :C

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#92) Petykemano válasza Abu85 (#66) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyébként hogy kapom meg?

Azt látom, hogy pl az alzánál pack terméknévvel jelenik meg.
Hogyan tudom érvényesíteni a kedvézményt?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#93) bunfi válasza Raymond (#90) üzenetére


bunfi
őstag

Ne vedd sértésnek, örülök, hogy ilyen szépen beformáztad, de annyi nem telt volna, hogy beszúrsz egy linket, ha már annyira egyszerűnek aposztrofáltad a google translate használatát? pl. [link].

Egyébként pedig nem csak német források léteznek a világon, ettől függetlenül sajnos egyre inkább faramuci a helyzet, de magam részéről kivárom a végét.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#94) zseko


zseko
veterán

Úgy tűnik, nem értem az alap problémát. Ki kényszerítette a boltokat, hogy pakkot áruljanak a sima kártya helyett? Pláne sokat.

HR24.hu

(#95) Cathulhu válasza zseko (#94) üzenetére


Cathulhu
addikt

A fentebbi nemet linkbol kovetkeztetve maga a draga AMD.

google translate-tel:
"As announced by AMD at the final presentation of RX Vega at the end of July, the lower EIA was only for the naked graphics card without bundle. The illustrated foil from the presentation of July 31, 2017 is clear. AMD, however, had not communicated: offering this version over granted discounts only selected dealers worldwide, the quantity was strongly limited. The dealer OverclockersUK spoke of a few hundred products that were out of print after 20 minutes. In Germany there was the offer only at Mindfactory."

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#96) #52588800 válasza zseko (#94) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az a baj, hogy pakk nélkül is drágább, mint egy custom 1080as.

(#97) Raymond


Raymond
félisten

AIB Partners to GN: Gibbo Was Right About AMD Price Changing

"In speaking with different sources from different companies that work with AMD, GamersNexus learned that “Gibbo is right” regarding the AMD rebate expiry and subsequent price jump. AMD purportedly provided the top retailers and etailers with a $499 price on Vega 64, coupling sale of the card with a rebate to reduce spend by retailers, and therefore use leverage to force the lower price. The $100 rebate from AMD is already expiring, hence the price jump by retailers who need return. Rebates were included as a means to encourage retailers to try to sell at the lower $499 price. With those expiring, leverage is gone and retailers/etailers return to their own price structure, as margins are exceptionally low on this product.

We also learned from the AIB partners that AMD provided a list of retailers that board partners should sell to, as those would be the companies most likely holding rebates to best support the lower pricing of the product."

Ez egybehangzik az OCUK Gibbo, Komplett, PCGH es a ComputerBase alltal irtakkal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#98) Televan74 válasza Raymond (#97) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha elviszik drágábban is,akkor mi a probléma? ;]

Majd ha raktárkészlet halmozódik fel,nem fogják ilyen drágán adni. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#99) bunfi válasza Televan74 (#98) üzenetére


bunfi
őstag

Sold out lett szinte mindenhol, de akkor sem volt tisztességes a tesztek értékeléseit befolyásolni az árazás utólagos megváltoztatásával.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#100) Raymond válasza Televan74 (#98) üzenetére


Raymond
félisten

Itt ossze van foglalva a dolog es a korabban linkelt Komplett.no info forditasaval is annak aki nem tudta maga kihamozni mit is irtak ott: [link]

Plusz ott van ez a szepseg is:

"“£449 is not possible, $499 is below what they cost us direct from the board partners by a large chunk of cash, AMD rebated us to hit $499 on a set amount of units. As such $599 is now the minimum”."

Tehat az AMD szerint $499 az MSRP, de a kereskedok tobbert kapjak eleve a gyartoktol a termeket mint az MSRP akkor hogyan aruljak MSRP-ert? Nem aruljak, addig csinaltak amig az AMD fizette a difit. Gyakorlatilag az AMD penzel szponzoralta par szaz kartya erejeig azt hogy ugy nezzen ki a bejelentett $499 ar valos. Aztan amikor elfogyott a budzse akkor megjottek a valos arak.

Egyebkent nem ugy nez ki hogy hiany lenne, mert a megjelenes ota folyamatosan van raktaron XFX, HIS, MSI, Powercolor es Sapphire is a Nemeteknel, csak ugy latszik nem kapkodjak 649-ert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#101) b. válasza gbors (#13) üzenetére


b.
félisten

pedig nem volt, több háborgó fan nyilatkozott erről,hogy előrendelni sem lehetett a meghirdetett áron. Én is szeretnék látni bizonyítékot, hogy abból a pár ezer darabból ki tudott venni az MSRP áron hivatalosan előrendelve vagy akár ad-hoc és hol egyébként.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102) b. válasza gbors (#13) üzenetére


b.
félisten

[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#103) Televan74 válasza Raymond (#100) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor nem fogja senki megvásárolni. Figyelni kell majd az árak alakulását.Majd ráunnak és lejjebb megy,főleg ha a vásárlóbázisuk átmegy a konkurenciához. :K

Mert egy kártya mind felett,de nem mindenáron! :P ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#104) zseko válasza Cathulhu (#95) üzenetére


zseko
veterán

Aham. Fogjuk rá, hogy nagyjából megértettem az angol szöveget :D De valószínűleg nem, mert ebből sem értettem meg, hogy miért gondolták a boltok, hogy a vásárlók több pack-ot fognak venni (ami így ugye eleve drágább, kedvezmény ide vagy oda, mivel rögtön meg kell venni hozzá az alaplapot és a procit is, ha jól értelmeztem), mint hogy szimplán csak vga-t cserélnének. Szerintem azért ez utóbbiak vannak többségben. Vagy annyival drágább (lett (bár ez se lehet igaz, mert előre halmoztak fel, ha jól értem, mielőtt ez kibukott)) a sima vga, hogy packot vásárolva is ott vagyok árban? Tényleg nem értem :D Én is mostanában szándékozok platformot cserélni, de nem vennék csak azért egy méregdrága videokártyát, mert akkor spórolok az alaplap+proci pároson ~26e forintot.

(#96) RareParrot: A kíváncsiságom tárgya nem az volt, hogy többe vagy kevesebbe kerül a zöldeknél, így ebből a szempontból ez tökmindegy.

HR24.hu

(#105) gbors válasza b. (#101) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyes etailereknél, egyes típusokból. Ha gondolod, elmegyek UK-be, és idecibálok pár vásárlót :)
OCUK-n volt pl., Gibbo tudósított róla, olvass utána.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#106) b. válasza gbors (#105) üzenetére


b.
félisten

A cikk amit belinkeltem arról szól hogy a hivatalos First launch partnerek mennyiért nyitottak...nem látok MSRP árat.
megtaláltam, pár száz darabról van benne szó. 20 percig volt elérhető. Nagy átrázás volt ez, mocskos játék.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#107) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#108) Cathulhu válasza zseko (#104) üzenetére


Cathulhu
addikt

#100

Nem a boltok rendeltek sok bundlet, hanem azt kaptak. "MSRP" aron nem tudjak beszerezni a Vegat, mert a gyartok eleve dragabban szallitjak, igy csak ugy volt tarthato, hogy parszaz darabnal az AMD allta a difit, hogy a tesztekben jol mutasson, aztan elfogyott a love, fel is ment az ar. Magyarul az MSRP egy hatalmas atveres, csak a sajto megteveszteseert csinaltak. Mocskos huzas ez, intelesen gusztustalan. El is ment a kedvem az AMDtol egy idore.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#109) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tetszik a cikkben, hogy úgy magyarázza meg miként alakul ki egy öngerjesztő spirál, hogy a saját magyarázata is beletekeredik egy spirálba. Nem is is kell értelmezni, csak olvasni, és már érzi is az ember, hogy miről van szó. :))

Nekem viszonylag triviális megoldásnak tűnik az, hogy pici kereskedők bevásárolgatnak néhány pakkot és "széttörik" úgy (pl. mint itt hardverapro kereskedők), hogy nekik is maradjon hasznuk, de a vevő hozzájusson egy szál termékhez picit olcsóbban, mint a nagy boltokban, vagy rá legyen kényszerítve a pakkolásra.

Még az lehetne érdekes infó, hogy "a tyúk volt előbb vagy tojás?" történetben miért volt túl nagy a Ryzen készlet a Vega érkezésekor (bár lehet hogy igazából benne van a cikkben a válasz, csak beleszédültem). A másik, hogy vajon ki veszi ezeket a VGA-kat és mire, de ez ironikus módon még költőibb kérdés, mint az előző. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#110) Ragnar_ válasza Cathulhu (#108) üzenetére


Ragnar_
addikt

Lehet, hogy van egy olyan tényezője, hogy megpróbálják olyan drágán adni amilyen drágán lehet a megjelenéskor. A korábbi MSRP-k alapján teljesen korrekt árazása volt. Így a teljesítmény fogyasztás ismeretében Amazonon aktuális árak 1080-->700$ , Vega 64 -->835$ a sima léghűtéses bundle nélkül háát...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#111) Petykemano válasza janos666 (#109) üzenetére


Petykemano
veterán

Én úgy értelmezem, és ez a cikkben mincs annyira hangsúlyosan kifejtve, hogy a jelenség forrása az, higy az amd nem ad el már különálló kártyát, csak packet.

Mert ahogy mondod, ha a kereskedő packet rendel, megteheti, hogy külön adja el a részeket, csak akkor ugye esetleg rajta maradhat a proci, az alaplap, meg a moncsi. Így borul a raktárkészlet. Hogy ez miért jó, nem tudom, csak feltételezem, hogy egy így rajtuk maradó hatalmas raktárkészlet igencsak arra ösztönözné a kereskedőket, hogy ingyen marketinget csináljanak a ryzennek, ajánlják, jó áron, hogy meg tudjanak szabasulni tőle. (Most ugye minden üzletben nvidia táblák lógnak, meg intel plecsnik vannak kint, egyszerű ember bemegy, biztos, hogy azt kéri amit lát, és azt ajánlják, ami raktáron van)

Ugyanakkor felmerül a kérdés: már miért rendelne a kereskedő packot, ha ez ennyi nyűggel jár? Hogy vagy egybe, drágábban adja el és egyébként ha a vevő nem veaz hozzá ryzent, még akkor is rajta maradhat a raktárkészlet. Főleg a monitor érdekes ebből a szempontból, amire cain azt mondta, jó szar. Miért szarakodna ezzel az egésszel a kereskedő? A válasz pedig csak az lehet, hogy mert az amdtől jelenkeg csak így lehet megrendelni, mert az amdnél kifogyott a különálló.

De egyébként fel lehet fogni a minerek elleni védekezésként is. Hiszen ha packot vesz a vevő, akkor ő pont ugyanannyit fizet, mintha külön vette volna az alkatrészeket. Persze biztos sokan vannak, akiknek proci már nem kellene, ők a kivétel. Ha a minernek meg csak a vga kell, kifizeti a drágábbat és az amd jól jár. Egyedül a kereskedő szívja meg, mert rajta marad a körítés. Hogy ez minél kisebb valószínűséggel történjen meg, ezért packban fogják adni nem bontva.

Szerintem ez az aib kártyák megjelenéséig így lesz.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#112) Petykemano válasza Petykemano (#111) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem ez a nemsokára érkező coffee lake elleni preventív lépés. Ha az amdnek sikerül raktárkészletet felhalmoztatni a kereskedőknél, akkor még jó sokáig a ryzent fogják árulni (olcsón) és vonakodni fognak (drágábban) az új intelt értékesíteni. Ahogy ez általában pont fordítva szokott lenni.

És ugye ha a beszerzés tényleg úgy megy, higy azt rendelik, ami fogy, akkor...

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#113) b. válasza Petykemano (#112) üzenetére


b.
félisten

Megmagyaraztad Frankon a tutit..... :U

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#114) zseko válasza Cathulhu (#108) üzenetére


zseko
veterán

De olyan nincs, az én értelmezésem szerint persze, hogy A-t rendelek de B-t kapok. Ha vga-t rendelek, akkor vga-t kell kapjak is, nem pedig 'egységcsomagot'. Konkrét árak ismeretében lehet jobban megérteném, de így nem fér a fejembe, ahogy te itt írod, hogy x áron rendelek valamit, aztán y áron küldenek nekem mást. Vagy rosszul fogalmaztad meg :) mert ezt sugallja.
Mindegy, valószínűleg annyira marginális lehet az eltérés a bundle és a szimpla VGA ára között, hogy úgy gondolhatták, jobban megéri.

HR24.hu

(#115) Cathulhu válasza zseko (#114) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem erre gondoltam, hanem hogy rendeltek X kartyat, amit a gyarto leszallitott otszaz valahany dollarert. Az AMD vallalta, hogy ad kulonbozo akciokat, az elso parszaz darabon kompenzalja a vesztesegedet, ha aron alul adod, vagy szinten kompenzal, ha bundleban adod el, vagy ad melle ket jatekkodot. Eslo lehetoseg elfogyott, maradt a masik ketto, ezert lehet bundleban olcsobban, vagy dragabban ket jatekkal egyutt megvenni, a bolt meg donthet, hogy melyikre nagyobb a kereslet.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#116) leviske


leviske
veterán

A cikk gondolatmenete igazából ott botlik meg, hogy a Ryzen processzorokat minden techsite dicséri, mert nagyon kevés felhasználási terület van, ahol egyértelmű hátrányt jelentene egy AM4-es vagy TR4-es rendszert összerakni egy LGA1151-es vagy LGA2066-os variációval szemben. Pláne, hogy utóbbi platform startja is elég felemásra sikerült.

Ezzel szemben a Vega mellett nem szól semmi. Rengeteget fogyaszt és teljesítményben se mutat többet, mint ami már több mint egy éve jelen van ezen az áron. Még ha ezen a helyzeten későbbi driverek és játék patchek képesek is lesznek finomítani, erősen kétséges, hogy a Vega siker termék lesz. Elég naiv gondolatnak tűnik ennek fényében, hogy pont a Vega lenne az az elem, amivel a nagykerek képesek a Ryzen eladásokat jobban felpörgetni. Pláne, hogy nyilván egyetlen épp eszű nagyker se rendelhetett be hatalmas mértékben 1800X-ből, ami az egyetlen, promócióban résztvevő processzor.

Csak akkor hihető ez az egész feltevés, ha az AMD arra számít, hogy a vizes verzió nagy érdeklődésnek fog örvendeni a bányászok körében és ezt meglovagolva megdobhatják a 1800X és a X370 eladásokat. Lévén ez az egyetlen kártya, ami hivatalosan is csak Radeon pack-ben kapható. De még ebben az esetben sincs semmi köze a "túl nagy Ryzen raktárkészletekhez".

(#117) Pug válasza leviske (#116) üzenetére


Pug
veterán

Csak akkor hihető ez az egész feltevés, ha az AMD arra számít, hogy a vizes verzió nagy érdeklődésnek fog örvendeni a bányászok körében és ezt meglovagolva megdobhatják a 1800X és a X370 eladásokat. Lévén ez az egyetlen kártya, ami hivatalosan is csak Radeon pack-ben kapható. De még ebben az esetben sincs semmi köze a "túl nagy Ryzen raktárkészletekhez".

Nyóóócmilliószor ki lett tárgyalva, hogy bányászásra nem nyerő a vega...

Meg a bányász mi a tosznak venne Ryzen-t? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) Raymond


Raymond
félisten

Hahahaha :)) Ezen dolgoztak napokat? :)

"Radeon RX Vega 64 demand continues to exceed expectations. AMD is working closely with its partners to address this demand. Our initial launch quantities included standalone Radeon RX Vega 64 at SEP of $499, Radeon RX Vega 64 Black Packs at SEP of $599, and Radeon RX Vega 64 Aqua Packs at SEP of $699. We are working with our partners to restock all SKUs of Radeon RX Vega 64 including the standalone cards and Gamer Packs over the next few weeks, and you should expect quantities of Vega to start arriving in the coming days."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#119) Cathulhu válasza Raymond (#118) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ja megint lesz vagy 150 darab "normal" aron, hogy senki ne szolhasson egy szot sem...

[link]
"The statement also raises a question, why is standalone Vega 100 USD cheaper than Vega in Radeon Black Pack. How can anyone even say that included games are free when they are not.

I think it became quite clear that barely anyone wants those packs. We want ‘the new GPU king under $500’ just as advertised."

Az meg kulon vicces, mikor a sajat hazugsagaikba bonyolodnak bele:

[link]
"Part of the reason it's taken us a little longer to launch Vega - and I'll be honest about that - is that we wanted to make sure we were launching with good volume. (...) Obviously we've got to compensate for things like coin-miners, they're going to want to get their hands on these. We believe we're launching with a volume that will ensure that gamers can get their hands on them, and that's what's important to us."

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#120) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#121) gbors válasza Raymond (#118) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem ezen téphették magukat sokat:
including the standalone cards ;]

Sikerült végül úgy megfogalmazni, hogy ha megint csak párszáz darab lesz az 500-as változatból, akkor se lehessen rájuk fogni, hogy hazudnak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122) danilla válasza Oliverda (#120) üzenetére


danilla
őstag

How Much Is The Fish?

Akarom mondani vega.

https://twitch.tv/ddplayzone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.