Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ikszdé.

(#2) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Inkább tápot adjanak a packhoz :DD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

És ha pack -ba sem viszik el, akkor mit tesz az üzlet?!? ;]

Kíváncsi leszek a custom RX Vega 56 árakra majd. Remélem november - december tájékán már lesz választék belőlük. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

végre megtanultak kereskedni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"ahogy fentebb kifejtettük ez az AMD-nek is kedvező"

Ez csak az AMD-nek kedvező, senki másnak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) gbors


gbors
nagyúr

Ez érdekes, de értelemszerűen csak arra vonatkozik, aki tart raktárkészletet. Pure webshop minden gond nélkül árulhatna standalone kártyát is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7) Abu85 válasza gbors (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, csak a pure webshop is onnan veszi, ahol tartanak raktárkészletet. Ördögi kör. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Raymond


Raymond
félisten

Temaba illo a Komplett-tol:

"Komplett.no bekrefter i dag overfor Tek.no at prisen på snaut 5000 kroner kun gjaldt et begrenset opplag på 275 grafikkort som selskapet – som en av AMDs «utvalgte» nettbutikker – fikk lov til å selge til en fordelaktig pris ved lansering.

Dag Pettersen, komponentansvarlig i Komplett.no, forteller at alle de 275 grafikkortene det var snakk om gikk unna på kun 9 timer. "

[link]

A $499-es kartyak csak bizonyos eladoknal voltak elerhetok es meg ott is limitalt mennyisegben. Aztan ha elfogyott akkor annyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) Segal


Segal
veterán

Ez a sz*pás nem az orális s*x :DDD
Sebaj én már a megjelenéskor megvettem az 1080Ti-t tehát kenje a hajára az AMD a Vegáját :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem maradtak páran, akik eddig kivártak a komplett gép fejlesztéssel, nekik pont kapóra jön a pack-os kedvezmény.

Így jóval kívánatosabb, mint a szólóban a kártya, elég jó stratégia.

[ Szerkesztve ]

(#11) Egon válasza #16939776 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja, de azért kíváncsi lennék azon júzerek arcára, kik megjelenéskor megvették a Rájzent, és a Messiásként várt Vega vonatkozásában most ilyen rejtett árukapcsolással találkoznak - miközben sokan közülük szentül meg vannak győződve róla, és ezt fennen hangoztatják is, hogy az AMD egyfajta modern Robin Hood-ként küzd a csúnyagonoszvásárlólehúzó Intel/nV ellen, csak a júzerek érdekeit nézve, és pusztán ezért termelve veszteséget (esetleg vélelenül minimális profitot) negyedévről negyedévre... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) gbors válasza Abu85 (#7) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem igazán, mert a nagykernek lényegesen nagyobb a rugalmassága (economy of scale).
Azt mondjuk nem tudom, hogy külföldön mennyire jellemzőek a raktárkészlet nélküli webshopok, mi elég jól el vagyunk látva velük.

(#12) Cobra652: a 0. perctől még volt. A 15. perctől már nemigen.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) bunfi válasza Cobra652 (#14) üzenetére


bunfi
őstag

Hol írták ki AMD haterek gyöngye?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#16) nihill válasza gbors (#13) üzenetére


nihill
őstag

15 percig tartott kézzel lekorrigálni 0ra a raktárkészletet? :DDD

(#17) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Mennyire biztos az az infó, hogy az induláskori készletek nagyok voltak? (Egyáltalán mi minősül nagy készletnek? 100db?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nagyon kevesen vannak, akik kivártak hogy egyszerre vegyenek Ryzen-t és Vega-t...szóval "good luck" a nagykereknek meg az AMD-nek is az árukapcsoláshoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Raymond válasza Cobra652 (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon OFF: A magas PH! rang azt jelenti az adott egyen regota van itt es sokat irt. Ennyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) .LnB válasza Raymond (#20) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De így könnyebben azonosítható a párbeszéd. Gondolom csak azért írta, nem akart neveket írni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) #16939776 válasza Egon (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mivel véges a gyártókapacitás azt a vásárlót helyezik előnybe, amelyik többféle terméket vesz, ezzel egyszerre "ki-Robin Hood-olva" az intel ÉS nv "szellemét" a vásárlóik közül.
Nem tagadták meg a "hithű" vásárlókat csak hatékonyabb módszerre váltottak a harcban :)

Lehet hogy már most tudnak valamit, amiért nem fognak árazásban alámenni az nv-nek, és ezért tolták fel a hivatalos eladási árat, Lehet hogy csak marketing trükk. ;)

Én annyit sejtek hogy ezek összekabátoltak MS-el, és a jövőbeni igényeit próbálják kielégíteni a hardverek. Szóval nem halott dolog, csak MS még nem dobálja tucatjával azokat a játékokat/portokat amik sejthetően veszett jól futnának rajta.

Szóval nem olyan idióta az AMD mint aminek le van festve.

[ Szerkesztve ]

(#23) #74018560 válasza =WiNTeR= (#17) üzenetére


#74018560
törölt tag

Szamok nelkul valoban falra hanyt borso ez az informacio. :U

(#24) bunfi válasza Cobra652 (#19) üzenetére


bunfi
őstag

A HIS nem adott ki semmilyen közleményt, csak feltették az árat, 599€. Azóta megy a nyomozás a sajtó részéről, hogy akkor tulajdonképpen most mi az igazság az árazással kapcsolatban. Vagyis pontosabban féligazság, mert az tény, hogy nem egy-két vásárló vihette haza a meghirdetett áron. Hogy azóta hogy alakultak az árak, az megint egy másik kérdés.

Én nem foglalnék állást a kérdésben ennyire egyértelműen, főleg mert nem látok bele és nem felejtettem el azt, hogy pl. az üzleteknek jó az AMD-re mutogatni, főleg ezután a kis csomagvásárlós alkujuk után, vagy az ezzel foglalkozó oldalaknak nő a nézettsége, mert a habzószájú gyűlölködők termelik az oldalletöltést. Azt sem felejteném ki a kialakult helyzet leírásából, hogy a kriptovaluta bányászat egy sajátságos helyzetet teremtett vagy a tavalyi precedens, hogy lehet többet kérni a kevesebbért a Founders Edition kártyák révén.

Egyébként annyira vagyok fanboy, hogy "invidia" gépem van. Ellenben a részedről a fröcsögő, tarlami tévedésektől hemzsegő gyűlöletbeszédet olvasom egy ideje és igyekszem ezekre reagálni, cáfolni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#25) Northlorien válasza Egon (#11) üzenetére


Northlorien
tag

Soha nem fogom ezt megérteni... fentbenn is valaki piszkosul örült, hogy megvette az 1080Ti-t - grat hozzá, kiválló kártya - illetve megy az én intelem jobb, a geforce jobb stb. Srácok, nem tudom ha feltünt, de az intel egy raklapnyi procit dobott piacra, és azzal hogy az AMD-nek sikerült az 1080-as szintjére bepozicionalnia magát ezzel versenyt teremt, ezzel még ha nem is szándékosan de a userek malmára hajtja a vizet. Én eddig inteles voltam, de ha ma kellene gépet vennem siman AMD procit vennék gondolkodás nélkül, videokartyából meg egyelore nvidiat - de teljesen nyitott vagyok az AMD-re is, főleg úgy hogy azoknál a programoknál amiket használok a Vega megveri az 1070-esem. Nem tudom miért nem lehet megérteni, hogy a verseny jó, kedvezőbb árat, gyorsabb fejlődést eredményez. Ha utálod az AMD-t akkor is drukkolnod kellene nekik...

(#26) smkb válasza =WiNTeR= (#17) üzenetére


smkb
őstag

Az egyedi Vega x ezer darabos készlete biztos nem minősül nagy készletnek... csak viszonyítás képp asztali diszkrét vga-ból naponta átlagosan 100.000+ db felett adnak el világszinten. Itt pedig még jópár nemhogy kelet, de egyes nyugat európai ország sem kaptak egyedi Vegából egy darabot sem, csak kijelölt/kiemelt kereskedések ...

(#27) x_o_n válasza Cobra652 (#14) üzenetére


x_o_n
veterán

His,powercolor,xfx egységesen 649eu,itt DE.mindenhol van belőle 5-6 db raktáron,a biztositék kiverős 16GB AMD Radeon Vega Frontier Edition Liquid Wasser PCIe... na hogy abban mi kerül 1600euroba...nocomment

(#28) #74018560 válasza Northlorien (#25) üzenetére


#74018560
törölt tag

eddig inteles voltam, de ha ma kellene gépet vennem siman AMD procit vennék gondolkodás nélkül

Akkor lehet nem art elkezdeni gondolkodni egy kicsit :DDD ;]

(#29) Raymond válasza bunfi (#24) üzenetére


Raymond
félisten

"Der Partner HIS hat jetzt allerdings erstmals einen Preis für Deutschland inklusive MwSt. genannt: 599 Euro für die HIS Radeon RX Vega 64 Air Black mit Luftkühlung."

[link]

10.8. - negy nappal a megjelenes elott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) smc válasza Cobra652 (#30) üzenetére


smc
addikt

"Raymond: Ennek magyarázhatod..."

Kíváncsi vagyok meddig húzzátok az ilyen és hasonló beszólásaitokkal. Remélem hamarosan betalál egy mod... :(

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33) bunfi válasza Cobra652 (#32) üzenetére


bunfi
őstag

Szokásos módján? Ezt a fogalmazásmódot csak bizonyos esetekre "tartogatom". Egy idő után unalmasak lettek a demagóg megnyilvánulásaid. Felvállalom, amit írtam, mert én ezt látom.

(#29) Raymond
Értem, de ez nem közlemény. Kiraktak egy árat. A cikkben vannak érdekes tények, amelyek árnyalják a helyzetet, mint ahogy teszi azt a Videocards összefoglalója (ahol sikerült blikkesen bűnökként feltálalni az AMD hibáit, ami nagyon bulvárosra sikerült, de úgy tűnik zabálja a nép) vagy az Overclokers.co.uk egyik munkatárástól származó, a helyzetet leíró komment. De ha tényleg így van, akkor maximum a tálalás ellen lehet kifogás, mert emlékeim szerint a nyíltan felvállal +100$-os áremelés nem kavart túlzottan nagy hullámokat.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#34) antikomcsi válasza smc (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán

Miért? Ha valaki próbálja objektíven nézni a dolgot, akkor abba már rögtön bele kell kötni, hogy AMD hater? Nem csak most adott esetben, de úgy általánosságban is?

(#35) Pug válasza antikomcsi (#34) üzenetére


Pug
veterán

Cobra objektíven? Te melyik fórumon élsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#36) smc válasza antikomcsi (#34) üzenetére


smc
addikt

"az ilyen és hasonló beszólásaitokkal"

Szó nem volt a véleményéről, arról hogy objektív-e vagy elfogult AMD hater. A személyeskedő, lekezelő és bicskanyitogató stílus az ami részemről elfogadhatatlan, és ideje lenne az ilyen embereket eltávolítani.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#38) Raymond válasza bunfi (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy gondolod, biztos viccbol volt az az ar akkor annyinak megadva es teljesen veletlenul lett aztan a kartya meg tobb a vegen, de OK. Egyebkent azota itt van ez is AMDMatt-tol az OCUK forumrol:

"We are working on a statement and plan to issue something in the following days.

Note, the statement won't come from me, I'm part of AMD GCC, it will come from AMD PR."

Tudod az a helyzet hogy ha egy "Is the MSRP for Vega 64 Air still $499?" kerdesre napokig kell egy "statement"-en dolgozni akkor ott mar regen el van turva valami.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) gbors válasza Cobra652 (#14) üzenetére


gbors
nagyúr

Én komolyan nem értem, minek a megtörtént tényekkel hadakozni. Volt pár eTailer Európában (gondolom az USA-ban is), akik az 500 USD-s MSRP-nek megfelelő áron adtak egy-egy batch-et. Ez a batch mindenhol elment percek alatt, utána már a magasabb ár volt. Ezt mindenki úgy értékeli, ahogy akarja, de mi a fenének kell úgy tenni, mintha az olcsóbb batchek nem is léteztek volna? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40) bunfi válasza antikomcsi (#34) üzenetére


bunfi
őstag

Nem volt objektív, mert rögtön egy szubjektív meglátással nyit #12. Ezután megpróbálja bizonyítani (források nélkül), hogy neki van igaza. A HIS nem adott ki semmilyen nyilatkozatot, mint ahogy az is tévedés, hogy egyáltalán nem volt 500 dolláros VEGA. A mentegetőzést is keresem, de nem találtam sehol. Ha valaki prezentálja természetesen elfogadom, de magam részéről életszerűtlennek tartom, hogy egy nem feltétlenül világvége-kritikus helyzetben egymásra mutogatásra alacsonyodjanak le a felek.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#42) Abu85 válasza gbors (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. Olyan dolgokon megy a vita, amire bizonyítékok vannak. A kérdés, hogy hol van az utánpótlás. És a user szemszögéből mindegy, hogy a bolt vagy az AMD nem akarja ezt, akkor is hiányzik a nem csomagban kínált Vega a "polcokról". A miértre a magyarázat nem vigasztalja azokat a vásárlókat, akiknek az a kupon maximum egy játékot hozna, mert a többi hardvert nem akarják megvenni. Így az ingyen játékból lényegében egy túlfizetett játék lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) bunfi válasza antikomcsi (#34) üzenetére


bunfi
őstag

(#38) Raymond
Továbbra sem látom igazoltnak egy gyártópartner árazásával a tényt, hogy az AMD végig hazudott. Ahogy a sajtóban szereplő találgatások sem kezelendők hivatalos források nélkül tényként. Az hogy a "közvélemény" ezzel kapcsolatban mit gondol, azt viszont kezelni kell. Amit csak akkor lehet jól, ha átgondoltan teszik, hiszen már te is eldöntötted, hogy a történetben ki a hibás, ha jól értem. Ezt a helyzetet egy hirtelen, átgondolatlan közleménnyel nem hiszem, hogy érdemben lehet kezelni.

(#37) Cobra652
Kifejtettem #40-ben, hogy mi volt a probléma az "objektivitással".

(#41) Cobra652
Igen. Egy 9 nappal ezelőtti német találgatós cikk. Amivel kapcsolatban leírtam a meglátásaimat a #24-ben. A beszélgetésre pedig volt már pár kísérlet, kevés sikerrel.

Nem a #34-re akart válasz lenni, csak mellékattintottam.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#44) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amúgy meg a piac majd beárazza ezt is ahogy mindig.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) bunfi válasza Cobra652 (#45) üzenetére


bunfi
őstag

Ahogy nem kellene minden AMD-hez kapcsolódó hírben hangot adnod a megalapozott/megalapozatlan kritikáidnak a #12-ben felvázolt stílusban.

Hogy a Maxwell/pascal tulajok offjából lopjak: Viszlát!

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#47) Northlorien válasza #74018560 (#28) üzenetére


Northlorien
tag

Kifejtened mire gondolsz? Jelenleg az AMD 1800x procija arra amire en hasznalom 2x dragabb intel procival van parban. Jatekokra meg teljesen 100%-ig mindegy, a 60 fps-t siman elerheto mindkettovel WQHD bontason.

(#48) Ribi válasza gbors (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert a userek 99.9%-nak az 500 dodo ár nem létezik.
Vagy nem is létezett volna.
Boltok is csinálják néha, hogy meghirdetik, hogy csirkehús 10 forintért. Odamész nyitásra, ja már elfogyott. Tulajdonképp nem hazudtak, csak hát elmehetnek a csába. Egyáltalán minek tartottak készletet ócó kariból? Miért nem csak 1 darabra írták ki? Pont ugyan ott tartanának. Ja mert így ár/érték grafikont lehet fentebb tornászni? ..|..
Persze senki sem tudja, hogy mi is a hivatalos ár, ki hazudik, ki emelte fel az árat, de ezekből olyan szép hsz rengeteg keletkezik, hogy csuhaj. Konkrét infót senki sem ad ki. Innentől min is megy a vita?
Vagy van bárkinek is az árakről hivatalos infó, hogy az most 600 vagy 500? Ha 500 akkor csak a boltok emelték fel? Vagy a cikkben említett bundle miatt van szopás?

Nem lehet beperelni AMD-t, hogy rákényszerítenek a boltokra árukapcsolást? Ilyenért nem kevés céget kukiztak fenékbe. :F

[ Szerkesztve ]

(#49) Raymond válasza bunfi (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, en vagyok az aki eldontotte ki a hibas es bantom szegeny AMD-t :U Azert kell nekik napokat dolgozni egy kozlemenyen amit egy "Igen, az MSRP $499 es most epp nincs de X napon vagy X heten belul lesz ujabb szallitmany" szinten el lehetne intezni. Csak nem lehet mert megse annyira realisztikus az a $499 MSRP es valamit ossze kell eszkabalni amit kiadhatnak miutan a Legal Department 17x attirta.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) makkmarce


makkmarce
őstag

Nem igazán értem ezt a hisztit, minden termék bevezetésénél ott a boltok hülyeségi felára. Várni kell 2-3 hónapot, és normál áron megvenni. Ugyanez volt az RX-eknél, a ryzen-nél, vagy épp az nvidia 1080-nál. Kijönnek felárral, de akik előrendelték, azok meg megkapják listaáron. Aztán elül a hiszti, és 2-3 hónap mulva besétálok a boltba, és megveszem normál áron. (na jó, ebbe a bányászhuszárok beletenyereltek pl az RX-eknél). Aki nem tud várni, az meg fizet. (vagy összeáll a haverjával, és havernak megy a ryzen config, a kártya meg az övé lesz).
Ráadásul inkább egy custom kártyát, mint ezeket a gyári vackokat a süvöltő pici ventilátorral.

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.