Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A514 128-as SSD-vel 115k

[ Módosította: Qru ]

(#102) szabonagyur válasza Tertius (#100) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dupla lett törölhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#103) szabonagyur válasza Tertius (#100) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg szerencse, hogy semmi sem igaz abbol amit irtal..
Van 300 alatt is gep, miert ne lenne?

Mi a gond a Lenovo gépekkel? Csupán annyi, hogy minősíthetetlen a garanciajuk, es melle a gep minősége is hagy kívánnivalót...

Sosem kötelező megfogadni a gepajanlok ajánlatait, de ajánlott mivel tobb százszor annyi gépet látnak mint a laikus vásárlt.

De gondoló hiaba is írom ezt le neked mivel ugyis szemelyes serelmed lehet a temaban vagy eppen ezen epp nem ajánlott gépek eladasaban vagy érdekelt. Nincs ezzel gond, nem te vagy az első.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104) redwhite78 válasza Tertius (#100) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Elolvasva egymas utan az elso es utolso bekezdesed, kis ellentmondast erzek. :)

szerk: en neztem be, nem egy geprol beszelsz. :)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#105) mjani1172 válasza Chaser (#18) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez a betekintési szög tényleg nagyon fontos.
Szerintem is nehogy a fejed mozduljon, esetleg odébb ülj,netalán elmozdítsd az eszközt.
Kell egy okosóráról
irányított drón,ami majd megoldja ezt a problémát,aki esetleg máshogy oldja meg az igénytelen.

(#107) Tertius válasza szabonagyur (#103) üzenetére


Tertius
tag

Felesleges bejátszani az elfogult kártyát, egyrészt önmagában a tény semmit sem tesz / tenne hozzá negatív vagy pozitív irányban a notis topik "minőségéhez", másrészt nekem nem fűződik érdekem a noti-bizniszhez. Úgyhogy öngól. A minőség meg olyan dolog, hogy van, aki állítólag két kihajtás után kettétör ilyen gépeket, más meg (láss csodát!) nem töri azonnal ketté, és mit ad isten, használja is. Vannak gagyik, de oda kell menni, megnézni, aztán dönteni (és kihagyni, ha komoly kivetnivaló van).

A lenovo gyári gariját tényleg érik kritikák, ebben igazad van. De ha bármely más gyártó hasonló gépét nézzük, a garin kívül az esetleges "minőségi" kifogások ott is előfordulhatnak, nemhogy ebben, de magasabb árkategóriában is.

"ajánlott mivel tobb százszor annyi gépet látnak mint a laikus vásárlt."

Nem egyszer, nem kétszer, de sokszor volt a kezeim között "elektronikai hulladék" kategóriába sorolt consumer noti, amely a fent említett jelzőket kapta, miután második kinyitásra kettétörték. Én elhiszem, hogy van, aki 100x jobban érti ezt a témát, mint én, de használtam hasonló notikat is (és fordultak meg nálam), és akiknél voltak, azok a legtöbb esetben elégedettek voltak, én magam is használtam / teszteltem őket, és megmondom őszintén, hogy bár - mint írtam - nem ezeken fogják az Avatart forgatni, de jó kis gépek, netezés, szövszerk és társaira jók. És ezt nehezemre esik összehangolni azzal, hogy "semmire se jó". Főleg, amikor egy jó hírű IT-s fórumon olvas az ember ilyeneket.

(#108) Chaser válasza Tertius (#100) üzenetére


Chaser
titán

Minőségre gyenge, lenovo szervize pocsék. Ha ez nálad korrekt meg kell venni :K Szervizt nyakon vágná végre a lenovo mindjárt másként lehetne kezelni a gépeiket. Notis topikban olyanok vannak akik láttak kettőnél több gépet, lehet van némi rálátásuk a történetre.

mjani1172 Annak fontos aki dolgozik vele és nem napi 5 percig nézi. Egyelőre még a gép van értem és nem fordítva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) szabonagyur válasza Chaser (#108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meddő vita az egész, én nem is foglalkozok velük inkább, van akinek a sz@r is tökéletesen nézhető.

Úgy vagyok vele, hogy vegye mindenki amit akar, nem akarok győzködni senkit sem.

Van akinek beleférnek a színtorzulások, mivel sosem látott még jó képernyőt sem.
Van akinek belefér, hogy a gépe 1-2 hónapot is szervizben töltsön.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#110) szabonagyur válasza Tertius (#107) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vannak gagyik, de oda kell menni, megnézni, aztán dönteni (és kihagyni, ha komoly kivetnivaló van).

Mert te ránézéssel megmondod, hogy milyen az a gép minősége mondjuk belülről vagy hogy van összerakva?
Vagy egy FreeDOS képernyőt bámulva megmondod milyen a kijelző?
Vagy egy tök üres gépről a hűtését megállapítod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#111) _Smooth válasza DeFranco (#101) üzenetére


_Smooth
senior tag

Tegnap meg is rendeltem. :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#112) Truman


Truman
senior tag

Tetszik a felépítése. Pl. nem kell csutkára szétszedni egy kis takarítás miatt. Szerintem nem elhanyagolható ez sem.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#113) DeFranco válasza _Smooth (#111) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem fogod szeretni, egyszerű, használható, letisztult kis gép ez, teljesen frankó dolgokkal, jó pár évig el fog pötyögni.

(#114) _Smooth válasza DeFranco (#113) üzenetére


_Smooth
senior tag

Na tegnap meg is érkezett.
A kijelző botrányos (de csak a TN miatt, amit tudtam is - felbontásra továbbra sincs panasz). Azonban, a matt felület nagyon hálás. Ha csak simán háttérvilágítás mellett nézek egy üres megjelenítőt, akkor irgalmatlanul látszik, hogy mennyire szűk a betekintési szög és emiatt féltem is, amíg be nem lépett a rendszerbe. Ott is látványosan torzulnak a színek, de a megfelelő szögből nézve teljesen használható. Filmekkel is kipróbáltuk. Tudtam jól, hogy mit várhatok a TN-től (van ilyen monitorom/TVnk is). Nincs feketéje és ha nem pont szemből nézzük, akkor látványosan csavarja a színeket, de egyébként sorozatoknak, esténként 1-1óra szórakozásra teljesen használható.

A fedlap minőségével nem vagyok elégedett. Már újként is van némi holtjátéka a zsanérnak, és sokkal puhább/lágyabb is, jobban is nyeklik, mint pl anno V6555-é. Kijelzője annak is hasonló volt, de a gépet kicsit jobban összerakták.
Ettől függetlenül a többi része rendben van. Fogtam kézbe HP pavilionokat is, ha az ODD környékén fogtam meg véletlenül, akkor attól féltem, összeroppantom, valamit eltörök.
Itt ez rendben van. Billentyűzet (bár nem szeretem a noti billeket) tényleg elég jó, remekül használható.
A HW tökéletesen elegendő (RAM szükség esetén bővíthető lesz, de nem érzem most, hogy több kéne 4GB-nál). Proci alig pörög, hűtés néma, nem melegszik, kellően gyors, és bitang jól bírja akkuval (ami nem meglepő egy ULV procival és SSDvel).
SSD-nek köszönhetően nagyon agilis, win8.1 is pillanatok alatt kúszott fel és ugyanígy rendkívül gyorsan fel is áll a rendszer.
115-ért nem kívánhatnék jobbat :)

(a kijelző tényleg lehetne IPS - de még HD, vagy max HD+ felbontással, ilyen hardverrel és összeszereléssel, matt kijelzővel, azzal a panellal nem találtam új gépet abban az árkategóriában, amit szánnék rá - ezzel a TN panellal meg FHD felbontással csak egy pofon lenne annak a bizonyos sz*rnak)

Szóval tényleg ajánlós ez a kis masina.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#115) DeFranco válasza _Smooth (#114) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem fogtam a kezembe még ezt a modellt (elődjeit igen, sok alkalommal) de amit írsz az reális :K

(#116) Chaser válasza _Smooth (#114) üzenetére


Chaser
titán

TN-ek közt is van értelmes, de csak HD+/FHD verzióban. Egyébként azóta elvileg befutott valami pavilion FHD IPS-sel, egyik szaki szerint nem is rossz gép. 150k. Lehet nem kell már olyan sokat várni hogy tényleg értelmes panelek legyenek notebookokban, és felejtsük már el a HD TN-t, legalább IPS legyen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) _Smooth válasza Chaser (#116) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én nem vagyok a HD+ vagy FHD ellen, bár utóbbi nem, akkor inkább előbbi kéne 16:9 aránnyal, IPS panelen. Csak ne legyen emiatt drágább.
Nekünk ezzel a jelenlegi HD-val sincs bajunk. Szépen elfér rajta minden, amire szükségünk van. 22" monitorom 1050-es, 24"-os pedig FHD. Szóval 15"-on is max 1440*900 körüli kéne, de az meg nem óriási difi ehhez képest.
Tényleg inkább csak a panel - de ez is csak fekete kép esetén gáz.

Amúgy igen, remélem, jövőben a megjelenítő fejlesztésére fognak rámenni, mert ebben a kategóriában ez a hardver több, mint elegendő.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#118) Chaser válasza _Smooth (#117) üzenetére


Chaser
titán

Ha csak netezel már akkor is sokkal jobb a HD+ és az IPS is. Teljesen mindegy, hogy multimédia, irodai munka, hosszú távon egy HD TN 15,6" panel fárasztja a szemet. Magában már az is, hogy valamit nézünk, nyilván. De ezt megfejelve kis színterű panellel ami könnyen invertálódik...Az emberi agy nagyon okos ám, próbálja kitalálni a színeket. Egyre többen panaszkodnak megfájdul a fejük ilyenek előtt, nem értik mért. És még ott van a pwm-es led vezérlés is. 1400x1050-es IPS 15" T60 volt kijelző szempontból a legjobb gépem eddig. Igaz sok más téren is, sajnos a hw-e elavult, mai napig azt használnám máskülönben. De úgy látszik idén elindult valami, hátha:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#119) barbaron99


barbaron99
tag

Ebben az A514-ben milyen magas az optikai meghajtó? (9,5mm vagy 12,7mm) Még nem érkezett meg a gép hozzám, viszont szeretnék odd caddy-t rendelni, mire ideér. A hdd helyére egy már meglévő ssd megy és a hdd mindenképpen az odd helyére kerül, nem ext usb boxba. Akinek van ilyen és tudja, vagy meg tudja nézni kérem szíveskedjen megírni (mindössze egy csavar fogja az optikai meghajtót) Sem a gyártói termék oldalon közzétéve, sem a kiskereknél terméklapján nem látom ezen paramétert feltüntetve, mindenütt csak azt írják, hogy DVD Super Multi. Esetleg amennyiben próbálta már valaki cserélni, az optikai meghajtó előlapját a klasszikus 2-3 kipattintható fül rögzíti csupán a meghajtó ajtajához? Segítségetek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#120) radgyulaba


radgyulaba
tag

Sziasztok,Megvedtem én is,de itt nálunk DVD és,SSD nélkül árulják ,HDD van ,feltetem rá a WIn10-et 1ből felismert mindent nem kellett a Cd sem,ennyi pénzért xerintem megérte ,kb.300 euroért .Most a kijelző nekem nem mond semmit jobb az életemben nem volt még HD+vagy UHD monitorom sem ,az egyik TV-m HD a másik redy.

Ford Mondeo 1995

(#121) lufiember


lufiember
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ilyen laptopot (SSD verziós) és nagy csalódásomra nem kapcsol be a gép, se akksiról, se tápra dugva, egy led se világít az elején. Természetesen vadonat új gépről van szó, én bontottam ki. Szerintetek hibás példányt fogtam ki vagy valami user error lehet? Azoktól kérdezném akik szintén vettek ilyen gépet, hogy az akksi külön volt csomagolva vagy már eleve benne volt a gépben (nálam benne volt)?

(Remélem még ma olvassa valaki, mert viszem vissza holnap. :) )

Üdv!

(#122) _Smooth válasza lufiember (#121) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem is rajta volt és full bontatlan dobozt kaptam.
Szintén SSD verzió, de nekem pöccre indult.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#123) szabonagyur válasza lufiember (#121) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vissza viszed és kész, mindenhol megesik, hogy nem indul az új sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124) amstro555 válasza fecus (#29) üzenetére


amstro555
tag

Nekem is ezek a hibák jelentkeznek. Ha rájöttél a megoldásra, kérlek, írd meg!

Amúgy a betekintési szög valóban botrányos, de nekem eddig sokkal rosszabb gépem volt, egymagos 2 GHz-es, ezért az összhatás nagyon jó.

(#125) Borgi válasza lufiember (#121) üzenetére


Borgi
aktív tag

Hi,

Nem is értem a kérdést. Vettél egy notit, vadi újat és nem indul, bosszús de visszaviszed és kicserélik.

Bárki nyúlhat melé, lehetnek hibás pédányok.

elkezdhetnéd hibakeresni de garis gépen nem illik.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#126) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kicsit meglepve olvasom a sok pozitív véleményt, mer nálam nagyon mások a tapasztalatok.

Első sorban nem a kijelzőre panaszkodom, a betekintési szögek lehetnének jobbak, a színek élénkebbek, de szöveges munkára, netezésre tökéletesen elég ez.

Egy munkahelyi flotta egyik gépéhez van szerencsém lassan fél éve, és a használók többségével egyetemben folyamatos a szívás a géppel.

Lehet, hogy a Win7 a hibás, de a gépek rendszeresen akadnak és nagyon instabil a wifikapcsolatuk, ami már önmagában is elég komoly baj, de az igazán nagy baj az, hogy standby-ból nem lehet visszahozni őket, csak erőszakos kikapcsolással-bekapcsolással. Mindegyikkel rendszeresen előfordul ez, de úgy fele részüknél biztosra lehet menni: ha lecsukom a fedelet (vagy máshogy jön a standby), fixen bukott a fennálló állapot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#127) _Smooth válasza MaCS_70 (#126) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hát így huzamosabb ideje használva csak megerősíteni tudlak.
Minőségérzet nagyjából 2-3hét alatt eltűnt. Recseg-ropog a burkolat. Az egyik zsanér most már inkább szorul, mögötte a fedlap burkolata is megrepedt, pedig rendeltetésszerűen használjuk, nem barbár módjára, féloldalasan nyitogatjuk stb. A kijelzővel egyébként nekem sincs bajom (leszámítva a TN ismert hiányosságait). Igen, betekintési szögek gyengék, de ez pozícionálással kompenzálható.
Nem értem, mi alapján hozták ezt ki jobb vételnek a többi, erősen lesajnált márkával szemben. Húgom több, mint egy éve használ olcsó Lenovot hibamentesen - és kevésbé kíméli, mint mi.
Üzemideje ennek a gépnek nagyon rendben van, és a hardver is elegendő, ami benne van, de a wifi (és mi w8.1-gyel használjuk) tényleg botrányos. Sajnos ez se kevésbé hulladék, mint amit annyira lehúznak.
Csak azért nem bántam meg a megvételét, mert még így SSDvel is jelentősen jobb áron jutottam hozzá, mint ami egyebet kaptam volna. Majd egyszer HTPCnek jó lesz... vezetékes nettel.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#128) dstern


dstern
tag

Jó teszt volt, kellemes olvasni köszönjük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.