Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

a családban három hasonló fujitsu teljesít szolgálatot (AH531, LH532, A532), mindenki teljes megelégedéssel használja, beváltak, jó gépek.

ebből kettő merev ridegtartáson van (használja, lecsapja és azzal a mozdulattal repül is a kanapéra, stb.) és bírja rendületlenül.

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Valóban komoly ajánlat. Egyértelmüen kimagaslik minöségével ebben a mezönyben.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) Chaser


Chaser
titán

Belépőnek egyik legjobb választás.
Odavésném még, hogy 2 év garis. Harmadikra bővíteni sem drága, 8-9k.
"Memória megfeljebb 16 GB DDR3L – két memóriafoglalat" ezt meg tessék javítani.

szerk: Garancia adatlapon ott van, afölött átsiklottam.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) DeFranco válasza Chaser (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

régi szép idők, amikor alapból járt a 3 év...

(#5) Chaser: ok, de régen ezekre az alapmodellekre is megadták a 3 évet, az A532-re már külön kellett megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Chaser válasza DeFranco (#4) üzenetére


Chaser
titán

Van olyan modell amire 5 évet is adnak, E554 volt ilyen legutóbb, nem is drágán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) stratova


stratova
veterán

Nem rossz szerkezet, nem is tudom mikor láttam utoljára 47 Wh akkumulátort belépő gépben.

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez durva. Teljesen alázza a kategóriáját. Nem is lehet belekötni ennyi pénzért.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) I-S-T-I


I-S-T-I
tag

Nyár végén hosszas keresgélés után pont ezt a konfigurációjú gépet vettük meg barátnőmnek plusz egy év garival. Egyetemen tanul, az ottani feladatokat tökéletesen ellátja.

Csak ajánlani tudom! :)

Barátnőm azóta is meg van vele elégedve. :)

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#9) icp1970


icp1970
senior tag

Ennyiért jó vas.Kár hogy kicsit több felárral nem lehet kapni FHD kijelzővel vagy laegalább HD+al..Legutóbbi notim eladásakor megfogadtam,hogy soha nem veszek 15.6 -os notit sima HD felbontással.De ez ennyi pénzért tényleg jó vétel,fóleg 2 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#10) DithenS


DithenS
senior tag

Jó csak ez a fos TN panel.Egyszerűen elrontja még a netezés élményét is.Meg a felbontás is röhej,egy fhd alap dolognak kellene lennie ennyi pénzért.

(#11) stratova válasza DithenS (#10) üzenetére


stratova
veterán

Melyik gyártó ad FHD panelt ennyi pénzért? A Dell Insiprion 5558 FHD panellel 225-ről indul a Fujitsu A555G 200-ról.

[ Szerkesztve ]

(#12) DeFranco válasza DithenS (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg mondjuk adhatnának hozzá toronyórát is. lánccal.

tévedés ne essék, otthon nekem is PVA-m van, de ne keverjük az almát a körtével.

ez egy korrekt, használható de olcsó laptop akar lenni, szerencsére ott vágták meg, ahol a legkevésbé fáj (igen, többek között a felbontáson meg a panelen) ott meg nem, ahol jobban fájna (memória, matt kijelző, billentyűzet, akku, felépítmény).

full hd szerintem ebbe tök felesleges lenne. minek? netezni? emailezni? ide pistike nedves álma a cukorkaboltban kategória a full hd. jól be lehet hőbörögni vele mindenhova, aztán megvenni a fúl hádés acert ami igaz hogy úgy csavarodik, hogy tálcával lehet csak megemelni, meg benne van egy fél balatoni vihar a billentyűzetben de gyönyörűen csillog a zongoralakk meg a glossy kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#13) [CsuCsu] válasza DithenS (#10) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ja meg a Suzuki is mekkora rohej a 4 hengerrel... annyi penzbol alap dolog kene legyen a V8.

Jobb kell fizess tobbet. Ez total rendben van ennyiert.

(#14) stratova válasza [CsuCsu] (#13) üzenetére


stratova
veterán

Nono BMW-t már most Mercit pedig nem sokára kapni 3 hengerrel is..

(#15) icp1970 válasza DeFranco (#12) üzenetére


icp1970
senior tag

"szerencsére ott vágták meg, ahol a legkevésbé fáj full hd szerintem ebbe tök felesleges lenne. minek? netezni?"ezt most komolyan mondod?Éppen ez a baj .ma már ezt a felbontást régen el kellene felejteni mert egyszerűen netezni is szar.Nagyon sok felhasználó szerint a kijelző minősége az egyik leg fontosabb szempont.Sok vevőm vett már inkább azonos modelből 4 GB memóval gépet 8 helyett,és I5 helyett i3-al,csak inkább Hd helyett HD+ legyen a felbontás.Annál az egyszerű oknál fogva,hogy egy notinál a kijelző az eggyik legfontosabb elem,és élmény index.Másodszor memóval ,vagy nagyobb HDD-vel,ill SSD-vel bőví sokkal egyszerűbb egy notit bővíteni mint kijelzőt cserélniPl,aki csak netezik,vagy You tube stb egyálltalán nem érzékeli hogy haswel I3 vagy i5 van a notiban,vagy 4 Gb vagy 8.Viszont már egy 1600X900-as kijelzőn is sokkal telzebbek a színek,sokkal jobban olvasható,és egy sima online film nézésnél is sokkal jobb élmény.De ebben a kategóriában el megy.Nem azt mondtam hogy ezen az áron kötelező lenne.Az a gond mikor 4000 ezres 65 40 dell latitude-ben meg Think padban 540 ben Hd kijelző van.Mert minek bele hiszen üzleti :C

(#16) torma1981 válasza I-S-T-I (#8) üzenetére


torma1981
veterán

Asszony is ezt kapta fél éve. Nagyon szereti. :-)

(#17) maser


maser
tag

Nekem igazából csak az integrált videókártyával van bajom.

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#18) Chaser válasza DeFranco (#4) üzenetére


Chaser
titán

Benne volt az árban inkább.

stratova Adnak többen is, acer, lenovo biztos. FHD TN nem túl nagy szám már, opciósan éppen fuji is megléphetné. Persze előbbi két versenytárs modelljei olyanok amilyenek, lenovo garanciája meg még olyanabb, de éppen lehet kapni FHD TN paneles gépet 120-ért. Lenovot még valami csoda bay trail cuccal 100-ért is láttam. Vállalható gépben asus k501-ben volt sokáig 160-ért 940m vga-val, az egész megérte, de már kifutott.
Az 5558-as Dell FHD IPS-sel van 180-190k-ért már. Nemrég jött a fuji a555g, az is ui. paneles, az 200k körül van.

DeFranco Nem felesleges, a HD TN miatt nem venném meg én se többek közt. Valami ritka ocsmány, ha FHD azért már nagyon szögben lehet látni valamit a kijelzőből. A HD-nál kb 5-10 fok tartomány van amíg nem torzul semmi. Személy szerint nem úgy gondolom, hogy nekem kellene a fejem dőlés szögét igazítani a kijelzőhöz, hanem fordítva:) Ennyiért viszont korrekt a gép, értelmesebb világban már rég nem lenne ilyen mocsok kijelző.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Jim Tonic válasza DithenS (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ménem lehet gondolkodni?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Jim Tonic válasza maser (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hogy mi?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) QwErTy42 válasza maser (#17) üzenetére


QwErTy42
addikt

Me' mé'? :F

Amit a többi gyártó belerak dedikáltat ebben a szegmensben (920M és annak megfelelő AMD-k) azokat inkább le se kellene gyártani, mert a HD 4400/4600 hozza a teljesítményüket.

(#10) DithenS Ennyi pénzért más sem kínál olyan panellal gépet. Nem értem, hogy mi a problémád.
Persze annak mindenki jobban örülne, ha már egyáltalán nem lehetne TN-t kapni és csak IPS lenne minden szegmensben... de addig még rohadt sok víznek le kell folynia a Dunán. :(((

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) DeFranco válasza icp1970 (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

komolyan mondom.

lehet neked ez a felbontás netezni "szar" de sok felhasználónak elég, még akkor is ha esetleg ott az asztalin a full hd. nekik másra van igényük, alacsony árra, korrekt konfigra, ami pár évig nettül eldöcög, viszonylag halk működésre, stb. de full hd-ra vagy nagy betekintési szögre pont nem. bővíteni nem is tudja, nem is akarja, nem ért hozzá, neki ez egy doboz, "as is".

nekik ez elég, cserébe nem is kérik el a full hd meg az ips (technikailag feltétlenül nem is indokolt, de ettől még a piacon létező) felárát, vagy adnak helyette mást.

nem tetszik ez a kombináció? egyszerű, nem veszed meg, veszel mást, mert neked a hd netezni "szar". tök legális igény, biztosan van a piacon olyan eszköz, ami ezt nyújtja, meg lehet venni azt.

ha ilyen laposok nem lennének, akkor egyeseknek (sokaknak) meg pont az lenne a baj, hogy "miért nincs", mert nekik pont ebben a nyerek-vesztek kombinációban kellene, pénzük meg ennyi van nem több, de ezért új, először belefingós garis laptopot akarnak, céglogós papírszatyorban, boltból, számlával.

ez pedig egy széles réteg, és szerintem ha ezt valaki felismeri, és kiszolgálja az csak jó.

őszintén szólva nekem kellene lapost venni, én sem ragaszkodnék a fullhdhoz, de az 1600-hoz sem.

@Chaser: írtam én hogy objektíve felesleges? nyilván nem, a nagyobb felbontás nyilván jobb (értelmes keretek között) a jobb panel nyilván jobb. van ilyen a piacon ezekkel a módosításokkal kb. ennyiért, ehhez képest kompromisszum nélkül? én csak azt mondom, hogy ez egy jól eltalált gép egy szegmensben, illetve ennek az időtávnak megfelelően ekvivalens testvéreit a "célközönség" maxiboldogan használja, annak ellenére, hogy van asztali fullhd-val, óriástévé szuperpanellel, szalonautó a garázsban, de laptopban nekik ez kell és ez elég.

(#23) Chaser válasza DeFranco (#22) üzenetére


Chaser
titán

Én sem mondtam hogy nem jó ennyiért. Nekem is vannak FHD paneljeim, tv-m is, de sajnos notebooknak megvan az a rossz tulajdonsága, tv meg monitor nem fér mellé a táskába:) Ezért nem venném, mint ahogy semmilyen 15,6-os HD TN paneles gépet. Ha sokat így tennének már rég nem lennének a piacon ezek a vackok. Nem feltétlen kellene a FHD, HD+ is már korrekt, de IPS-en van a hangsúly. És nem a fuji a hunyó, hanem az összes gyártó. Telefonok, tabletek már több éve körberöhögik azt ami notebooknál kijelző szinten megy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) MortalusMax


MortalusMax
csendes tag

Kedves cikkíró!

A termék hivatalos adatlapján [link] 6 cellás az akku, a cikkben szereplő adatlapon csak 4 cellát írtak.

:Y

(#25) DeFranco válasza Chaser (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tiszta sor, egyetértünk. én venném, de ez egyéni preferencia. :)

(#26) rudi válasza MortalusMax (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos az észrevétel, tényleg 6 cellás az akku, máris javítom az elírást!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) MurdR válasza maser (#17) üzenetére


MurdR
veterán

Ebben a gépben pont ez a vonzó. A HD Graphics mindenre elég, ami ebben az árszegmensben elvárható, illetve nincs a gépben felesleges hőforrás -> hosszabb élettartam. A dedikált VGA-k nem 100k-s gépekbe valóak. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#28) Alchemist válasza maser (#17) üzenetére


Alchemist
addikt

Amilyen dedikáltnak lenne értelme, azzal már korántsem ennyire kerülne...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) fecus


fecus
őstag

Nekem rossz a tapasztalatom a Fujitsuval. Egy A544-et nyúzok egy éve, Win8.1-el. Ha hibernálom/altatom és visszajön 30%-on pörgeti a procit. Már mindent kiirtottam. Ha leállítom véletlenszerűen újra elindul mire az ajtóhoz érek. Már minden ébresztést, hibernációt, gyorsindítást, wol-t letiltottam.

Gariban nem fogadják, csak ha újrainstallálom a windowst és úgy viszem be. De ez munkagép.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#30) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hát kíváncsi lennék hány win10-es verziót adnak el.

(#31) winhate válasza DithenS (#10) üzenetére


winhate
őstag

Ott a pont!
Pontosan ezt akartam irni.
2015 ben kenjék a hajukra a1366x768 felbontást.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#32) Borgi


Borgi
aktív tag

pofás gép,

Nekem 3 Fujitsu notim van jelenleg: lifebook E8300 (majd 8 éves) Celsius H710 (majd 4 éves) és még1 lifebook E734 (ez csak fél éves), Ezekből a legöregebbet édesanyám nyúzza már egy ideje, a celsiust én nyúzom játékra és videó vágásra, az új meg az aktuális ütöm vágom gépem.

Mind működik, és az öregek még gari időn belül lettek ujjáépítve :D Nálam stressz tesztet kapnak, mivel naponta hurcibálom és nyúzom az épp aktuálisat de egyenlőre élnek.

Tudom nem ez a kategoria egyik sem (talán az E734 igen) de tény hogy mostanság a Fujitsu egész jó áru termék lett és nem adott alább a minőségnek.

A képernyő felbontás pedig felháboító de mindenki itt vág vissza. E734 nek is ekkora és teljességgel használhatatlan a való életben (de az csak 13" os gép). Viszont szépen meghajtja a 24" os FHD monitort. vagy a 42" os LCD tv-t.

És az akksinak sem ver oda. E734 is tud 6-8 órát munkában. 4-5 öt film nézéssel.

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#33) icp1970 válasza DeFranco (#22) üzenetére


icp1970
senior tag

Én nem így gondolom.Ha valakinek oda adsz egy HD felbontású,majd utána egy FHD felbontású notit,kb mindenki azt mondja utána a HD ra hogy fakóbb,rosszabúl olvasható mint az FHD.Még aki csak netezget is az is egyből észre veszi.Nem azt veszi észre hogy 4 vagy 8 GB ram van benne stb...Én ezért írtam hogy nem igaz hogy ott csonkították meg ahol nem annyira fáj a kijelzőn.Ahogy te írtad.Mint ha az tized rangú szempont lenne egy notin.Én evvel nem értettem egyet veled.És szerintem sok hozzáértő felhasználok sem.Egyszerűen arról van szó,hogy belépő szinten sem kellene már 15.6 os notikban HD felbontásnak lenni.Mert egyszerűen elavult.A televíziók felbontása is sokat fejlődött az alsó kategóriában is,csak úgy mint a telóké.Nem kapni már újonnan az alsó kategóriában sem akkora felbontású TV-t,mint szintén az alsó kategóriában ,10 éve kaptál Ugyan úgy telóknál sem.Csak egyszerűen a notiknál mintha felső kategóriás kiváltság lenne egy FHD kijelző.IPS-t még megérteném,se sima TN panelnál 15.6 nál a HD felbontás egy vicc.Csúnya ,fakó,rosszul olvasható.Ez tény.

(#34) Jim Tonic válasza icp1970 (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még mindig zöldségeket beszélsz. Ha erre van igényed, megtalálod másik kategóriában. Amúgy nekem félmilliós laptop van a kezemben, 1366x768-as felbontással. És soha nem hiányzott nagyobb felbontás, mert nem ez számít ott, amire használom.
A hozzáértő felhasználókra meg kíváncsi lennék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) icp1970 válasza Jim Tonic (#34) üzenetére


icp1970
senior tag

:N Szerintem te beszélsz zöldségeket de nagyon."Ha erre van igényed, megtalálod másik kategóriában." Ez igaz,nem evvel van a gond.hanem a zöldség ott kezdödött,hogy azt írtad ott csonkították ahol a leg kevésbé fáj.A kjelzőnél.Ez a zöldség.Nekem is fél millás Dell 6540 van,meg volt előtte egy pár.( Think Pad T530,T540,T440,latitude 6430,6440,6530 ,5530 ,Ellite Bokk 850G stb...csak hogy tisztán lássunk.Én nem hogy fél milláért de már 200 000Ftos határnál sem vennék HD felbontást.Úgy látszik nem érted.A szebb kijelző,teltebb színek,jobb olvashatóság ,és felbontás minden féle használatnál előny.ha munkára ,ha médiára,ha csak netezésre használod,akkor is jobb és szebb élményt biztosít.Szerintem neked is hiányozna ha 1 hétig ugyan abból a tipusból amit használsz FHD-t használnál,utána csalódás lenne a sima HD.A sok hozzáértő felhasználó?Nézd meg csak a pH aprón.Ha fent van pl T430-ból 3 db is,és abból csak 1 db HD+,és nem sima HD kijelzős,hiába adják drágábban 20 000Kp,val mégis azt viszik el elsőnek.Ugyan ez a helyzet a latitude 6430,5430 nál is,ill 5530 nál.Hiába drágább sokkal hamarább el kel a HD+ felbontásút,ill 5530 esetében az FHD-Pedig ezek üzleti szériák.Biztos nem véletlen hogy a felhasználók itt is arra buknak.Nézz csak utána ez is tény.De mind 1.Szerintem hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#36) Jim Tonic válasza icp1970 (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát képzeld, én jó ideje nagyvállalati szférában dolgozom, ahol a laptop 8+ óás munkaeszköz, és egyetlen egyszer sem volt téma a felbontás. Merthogy teljesen lényegtelen a felhasználók 99%-nak. Ha nekik nem számít, az egyetemistának biztosan fog. Ja. Szerintem Te normális felhasználót nem láttál, csak a saját véleményed akarod széles körben elterjedként előadni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) Balu77


Balu77
őstag

A múlt héten két ilyen masinát adtam el ssd+win10 konfigurációban. Az ügyfelek maximálisan elégedettek és nekem is tetszetős volt a masina. Ami nagy pozitívum, hogy rendes telepítő cd-t adtak hozzá + driverek, ezen felül pedig néhány app is volt ajándékba. És ami a hab a tortán, hogy az akciós bevezető időszakban ajándékba még egy office365 1 user 1 éves előfizetés is benne volt! Legalábbis a nagykernél, aztán a kiskerek lehet azt szépen kilopják és elpattintják sutyiban.... De szó mi szó jó a cucc.
Egyébként a fujitsu amióta megszabadult a siemens-től jelentős minőségjavuláson ment át, így egy nagy up nekik!

izé

(#38) icp1970 válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


icp1970
senior tag

Ok.Akkor nézd meg az utóbbi 20 hozzászólásban hányan írták hogy milyen fontos nekik a felbontás,és hogy nem vennének HD felbontást 15.6-ba.Enyit erről hogy " Merthogy teljesen lényegtelen a felhasználók 99%-nak" meg hogy "csak a saját véleményed akarod széles körben elterjedtként előadni." Úgy ahogy többen is írták ma már ez a felbontás ,vicc 15-6-os notiknál.Hiába alsó kategóriáról van szó.

(#39) .DLL


.DLL
veterán

Ezen a 8 óra HD filmnézésen lehaltam. Ez nagyon komoly érték, örömteli ebben a kategóriában. Fujitsu a király. Mondjuk a TN tényleg egy fos, akárhonnan nézzük, nem csak képletesen. :/ Nekem is Lifebook van , sima HD felbontás ami elég is, de IPS ez viszont k*va sokat dob a nézhetőségen, sokkal kevésbé fárasztja is a szemet szvsz. Kijelző tényleg fontos egy laptopnál, mert nemigen lehet cserélni, nem úgy mint a SoC-t, memóriát. Ugyanezért a gépért inkább fizetnék annyival többet, hogy IPS panel legyen benne, HD felbontás elég. Ez viszont olcsó, valamit valamiért. :)

(P.H.)

(#40) qnadam válasza icp1970 (#15) üzenetére


qnadam
veterán

egy 1600X900-as kijelzőn is sokkal telzebbek a színek

:F ezt magyarázd már meg nekem, hogy függ össze

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41) icp1970 válasza qnadam (#40) üzenetére


icp1970
senior tag

HD+ -os kijelzőn,mivel nagyobb a felbontás,részlet gazdagabb a kép.És ez nem csak a részlet gazdagságban,hanem a színek teltségén is érződik,Persze ez a különbség nem akkora mint a TN vs IPS vonalon tapasztalható ,de látható itt is.Persze ezt csak azonos panelek esetében is igaz.Pl itt van nálam telepítésre 2 db Latitude 5430.Mind kettőben ugyan az a szériás matt LG panel van, annyi különbséggel hogy az egyik HD a másik meg HD+ felbontás.És a színeken is látható hogy teltebbek a HD+ on.Ugyan ezt tapasztaltam Think Pad T430 nál.Persze szigorúan azonos paneloknál,mert volt úgy is hogy az egyik T430-ba Samu HD+ volt,és nem is voltak szebbek a színek a másik T430 ban lévő LG HD-nál.De ugye ez a két különböző gyártótól eredendő különbség miatt volt.Érdekes hogy általában azonos felbontású TN paneleknél,a fényes penelek színei teltebbek.Viszont úgye minden másban,kültéri használat,tükröződés stb..sokkal jobb a matt kijelző,én is csak azt részesítem előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#42) sagit válasza icp1970 (#38) üzenetére


sagit
addikt

+1 a felbontásra, HD 15,6"-on nagyon gyászos

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#43) rudi


rudi
nagyúr

Felbontás kapcsán:

Egy dolgot lássatok be, mielőtt bármiféle következtetésbe belementek: a termékek gyártására és eladására építkező folyamat egy üzleti tevékenység, aminek az elsődleges célja a tevékenységet folytató anyagi előnyökhöz jutása. Téves azt hinni, hogy a tevékenységet végzőnek az a legfontosabb szempontja, hogy az áruját megvásárlók minden igényét kielégítse. Annyit tesznek meg - és pontosan csak annyit - hogy az aktuális kínálatban a legjobb csomagot tudják összeállítani.

Innentől kezdve gondolom maximálisan invariáns, hogy mit szeretne egy szűk réteg, addig míg ez az igény nem lesz globális tényező. Következésképpen: amíg el lehet adni low-enden a 1366x768-as felbontást, 15,6 hüvelykes notebookban, addig lesz létjogosultsága. Akinek ez nem tetszik, egy kis ország kicsi techfórumán szájtépés helyet egyetlen dolgot tehet reálisan, gyűjti a pénzt, hogy meg tudja venni a neki megfelelő, fejlettebb kijelzős, ennek megfelelően drágább modellt.

És igen, annak sincs értelme, hogy egy más iparágat - történetesen a mobiltelefonokét - hozzuk fel példának. Ugyanis ott más súllyal, marketing értékkel és globális vásárlási befolyással szerepel a kijelző felbontása.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Jim Tonic válasza icp1970 (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azok ne ennyiért vegyenek laptopot.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) DeFranco válasza icp1970 (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott a gond hogy te kevered a piaci igenyeket a sajat igenyeiddel, majd ezt megprobalod egy elkepzelt tobbseg (ti. hozzaerto felhasznalok) valamint valos es valosnak beallitott (de legbol kapott) "tenyekkel" alatamasztani.

ez nem fog menni.

ezt a termeket (is) a sajat piacan es a sajat felhsznalobazisan kell ertekelni. ott stabil helye van, ha foldhoz vagod magad akkor is.

szerintem ez a fenti kontextusban egy jo termek, max. nem neked terveztek.

rudival maximalisan egyetertek.

[ Szerkesztve ]

(#46) Chaser válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


Chaser
titán

15,6-os hd gépet ajánlanak meg se nézem, használhatatlan. A felbontás egy dolog, excelezni nem a legjobb ilyenen pl. De a torzuló kép, eleve fakó színek pfffffffff. Teljesen alkalmatlan bármifélre médiára, netre is. Tudok olyan céget ahol hd+ alatt nem vesznek gépet és nem 1-2db-os a flotta. Már az is mérföldekkel jobb. Egyre többen keresik a FHD paneleket és az IPS-t is, ez nem 1-2 ember véleménye. Vajon telefonban nem túlzás 5,5" FHD IPS? De az. Notebookban ui. túlzás negatív irányba a 15,6" HD TN. Legyártottak belőle gondolom kismilliót, aztán szórni kell kifele.

qnadam Jobb minőségű panelek vannak hd+ felbontástól felfelé. Nyilván van szórás gyártók közt, de akár gyártón belül is. Lásd T500 1680 LG/még jobb LG panel.

rudi Ez az ár ennyiért jó ennél a gépnél. Itt a kérdés az ilyen panel létjogosultsága egyáltalán. Az a réteg már nem annyira szűk akik minőségibb panelt akarnak látni. Akármennyi időt használja az ember a gépet, ha nincs külső monitor a beépített panelt fogja bámulni. Fuji is úgy csinál mint a többiek, amíg veszik a sz@rt eladja, nincs ezzel baj. Azért opciósan odavehetnének egy FHD IPS-t +50-60k-ért, gyártási ktsg-ben 20k-val lehet kb több.

Ezért jó egyéb gyártók közreműködése, béna gépet gyártanak de behozták 100k körüli szegmensbe a FHD-t. És sokan csak emiatt az ő szemetüket veszik, erre reagálni kell a többieknek is. Nem véletlen voltak már idén FHD IPS paneles gépek 200k alatt a "nagyoktól" is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) _Smooth


_Smooth
senior tag

Köszi a cikket. Nem volt túl kimerítő, de sokkal előrébb vagyok (erősen gondolkozunk egy ilyen gépen).

Van arról bárkinek infója, milyen SSD van benne gyárilag? (128-asra gondolok - milyen márka, melyik típus)
Azon agyalok, hogy a félterrás HDD és azt eladva egy Samsung 850 120GB (vagy ODD rackbe a merevlemezt és úgy mellé a samut), vagy esetleg már eleve a gyárilag SSD-vel szerelt verzió (csak, ha az valami nyűgösebb, vacak, olcsó darab, akkor inkább megspórolnék magamnak már az elején némi bosszankodást).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#48) Jim Tonic válasza Chaser (#46) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De a torzuló kép, eleve fakó színek pfffffffff. Teljesen értelmezhetetlen dolgokat írsz. Mégis mi köze ennek a felbontáshoz? Mi torzul? Ennyi erővel 22-24"-on meg a Full HD ilyen, ugye? Menten meg leszek győzve. Már érzem is.
Észre kellene vennetek, hogy benyalt titeket a pixelmarketing. Értelmetlenül.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) _Smooth válasza Jim Tonic (#48) üzenetére


_Smooth
senior tag

+1

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#50) icp1970 válasza Chaser (#46) üzenetére


icp1970
senior tag

Teljesen egyet értek Chaser fórum társal ,és köszi sagit,és a többi 30 hoozászólónak akik szerint nem egy szűk réteg igénye a normális felbontás.Pixel marketing meg ilyen hülyeségekről beszélnek sokan,meg hogy nincs igény a nagyobb felbontásra munkához :W Egyiken sem azt mondtuk hogy ez a gép nem jó vétel ennyiért! Ezt kellene meg érteni .Csak azt mondtuk hogy ezt a régi,igenis is rosz felbontást már régen nem szabadna használni 15.6 os gépen még az alsó kategóriában sem.8-10 éve van jelen az alsó kategóriában ez a felbontás.Minden jócskán fejlődőtt.Energia felhasználás,jobb procik,ram és tárhely növekedés,wifi érzékelés stb....A kijelző maradt.na ez a gáz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.