Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #21795072


#21795072
törölt tag

Vakulj paraszt!
A jelenlegi, hagyományos technológiával is sokkal többre lennénk képesek. A kvantum és az MI csak marketing szavak. Lassan már nem lesz érdemes tech oldalakat nézegetni, mert csak ez a marketing szemét ömlik mindből.

(#2) xeon forever válasza #21795072 (#1) üzenetére


xeon forever
addikt

Unreal Engineben kéne gondolkozni. :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#3) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Tökmindegy mit tud majd,ha nem lesz videókártya hozzá :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4) MrT


MrT
csendes tag

kvantumszámítógép... hmmm... lehet majd vele jól bányászni? ;]

(#5) HDR123 válasza #21795072 (#1) üzenetére


HDR123
tag

Így van. Egyik sem létezik, de azért beszéljünk róla... baromság
Ez olyan mint a cloud. Attól még azok is szerverek...

(#6) Komplikato válasza MrT (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

Van már olyan coin amit úgy raktak össze, hogy ne lehessen kvantum számítógéppel bányászni. ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) schawo


schawo
titán

Szimulált álkvantum. Mint egy falat kenyér... :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) arn


arn
félisten

Magyaran egy gyorsito, szep marketingmaszlaggal? Az ai kimaradt...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Célterületre készített eszközről van szó... Itt meg mindenféle maszlagot beszéltek.... Aztán gép mögött ül más nem jut eszetekbe mint a bányászás, meg a játékok...

Tisztelet a kivételnek... kicsit jó lenne, ha csak azok szólnának hozzá, akik szakmailag is értenek valamelyest ehhez...

PH-n is javarészt úgy látom / tisztelet szintén a kivételnek /, hogy otthon ülő szakértők kezdik kitenni a nagy "állományt". Akinek nem inge....

Én se vagyok különb, de amihez nem konyítok, nem okoskodok... / nem otthon ülök ;]

És akkor olvasgassuk újra a cikket, feltehetőleg nem a levegőbe beszélnek, ha új eszközök fejlesztésén törik magukat, mint pl ez az új chip is... Akárhogy nézem, a Fujitsu és más techcégek munkásságáról alig hallunk, ha igen, akkor meg ilyen idióta reakciókat kell olvasni...

Szakértők mindenhol.... ÉS akkor nézegessük kicsit a felvázolt probléma megoldását [link], mondjuk ezzel még mindig erős küzdés folyik.

Azért mert valamiről nem is hallottunk, azért az létezik... Nem, nem a bányászatról van szó, hanem speciális algoritmusokról pl.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) tha_answer


tha_answer
őstag

ok, mennyibe kerul, hol , mikor, kik vehetik meg?

[ Szerkesztve ]

(#11) #56573440 válasza Graphics (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

"csak azok szólnának hozzá, akik szakmailag is értenek valamelyest ehhez..."

Mivel a kanyarban sincs valódi, definíció szerinti kvantumszámítógép, és itthon igen kevés ezzel dedikáltan foglalkozó szakember tengeti napjait a ph! család hasábjait bújva, így magyarul akkor senki se szóljon inkább hozzá ;]

"Aztán gép mögött ül más nem jut eszetekbe mint a bányászás, meg a játékok..."

Itt vagy már egy ideje, azért a ;] jel jellemzően ugye nem a komolyan gondoltam monológ végére kerül :DDD Az, hogy mindennel is bányászni akarunk, az kb annyira "meme" mint a "krájzisz fut rajta?". Most a hír valós információtartalmát figyelembe véve ennél többet mit szeretnél a közösségtől? Ezen nagy szakmai lamentálást nem hiszem hogy magas szinten lehetne végezni, hiszen sok infó nem jött, maga a technológia messze van a valódi kvantumszámítógéptől, a felhasználási területe pedig annyira szűk, hogy ezekkel képen se nagyon fogunk találkozni, innentől...

Persze sok szakmai topik fullad bele a baromságba, de szerintem ebben a témában azért annyi nincs jelenleg, hogy ez így fájjon :D

(#12) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ez a jövő technológiája, majd elfogják és elismerik ahogy a korábbi hasznos újításokat is, amihez azt megelőzően hasonló véleménye volt a nagyérdeműnek, mert nem értettek hozzá. Mondjuk én sem nagyon, de egyszer egy kvantummechanika előadáson elmagyarázták ezt a kvantumszámítógép dolgot és levett a lábamról :)

Azt megértem hogy egy rgb-ben pompázó megjelenítőt fikáznak, de ez egy komoly úttörő technológia.

(#13) #74018560


#74018560
törölt tag

Nem kaptam kielégítő választ a címben szereplő kérdéssel kapcsolatban, viszont kénytelen voltam a vízhatlan telefonról is olvasni, ami halál nem érdekel :U

Továbbá: mi a frász az "utazó ügynök"?! :F

[ Szerkesztve ]

(#14) schawo válasza #56573440 (#11) üzenetére


schawo
titán

Az is nagy baj jelenleg, hogy a kvantumszámítógép működését szimuláló hagyományos számítógépek fejlesztésébe sokkal több erőforrást ölnek, mint a kvantumszámítógépek fejlesztésébe általában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) L3zl13 válasza #74018560 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Várj, hadd segítsek!

[link]

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Taranti válasza Komplikato (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

Szóval még nincs valami, de már csináltak olyant, amihez az a valami biztosan nem lesz jó. Ezt hogyan kell? :DDD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) hokuszla


hokuszla
aktív tag

okoskodás rules
mert mi jobban tudjuk

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#18) #74018560 válasza L3zl13 (#15) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ennyit kellett volna a cikkben is írni, hogy belinkelted :U

(#19) L3zl13 válasza #74018560 (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, meg elmagyarázhatták volna, hogy mi az a kvantumszámítógép, hogyan működik, ez miben más, meg úgy kb minden második szót, mert Marika néni lehet hogy nem tudja mi az a "chip" és máris 100 oldalnál járunk.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Graphics válasza #74018560 (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy szakmai oldalon nem biztos, hogy minden második szót meg fognak magyarázni. Ha valamit nem ismerünk, akkor Google a barátunk.

Ez eddig is így volt. Nem egy konyhanyelvi IT oldalról van szó.

Az érdekelt tartalom keresését meg nem várjuk már, hogy a szánkba tegyék. Keresni nem luxus szerintem, és ezt nem bántásból írom ,de én is egy cikk kapcsán pl nagyon sokféle témát szoktam találni / ami szerintem jó, mert szélesíti egy-egy témára való rálátásom /

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) #74018560


#74018560
törölt tag

Az nem színvonal, hogy van egy kérdés és nincs megválaszolva.

(#22) Graphics válasza #74018560 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De a Google-t csak tudod használni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) xeon forever válasza Graphics (#22) üzenetére


xeon forever
addikt

Amikor visszakanyarodik ide találatként agyfszt kapok...
:))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#24) #74018560 válasza Graphics (#22) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ha mindenre a Google való, akkor mi a faxxomra való EZ az oldal? Ne baxxatok már fel :U

[ Szerkesztve ]

(#25) Graphics válasza #74018560 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért ne mindent itt magyarázzanak már el :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) xeon forever válasza Graphics (#25) üzenetére


xeon forever
addikt

Ennyi erővel nyugodtan atnevezhetned az oldalt prohardverről hobbyhardverre...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#27) Graphics válasza xeon forever (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Néhányan úgy is viselkednek... Jogos.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) #74018560 válasza Graphics (#27) üzenetére


#74018560
törölt tag

Elárulom régen (15 éve) amikor egy csomó mindent nem lehetett keresővel megtalálni az ember itt kérdezett és választ is kapott, mivel ez egy FÓRUM, aminek beszélgetésről kell szólnia.
A mai agyatlan generáció meg csak ennyit tud mondani: keress rá.
Hát ha ennyiről szól ma a fórumozás, akkor nem tudom minek vagyok itt! :U

(#29) #56573440 válasza Graphics (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez pro hardver, nem érted. Itt akár írni, olvasni is meg kell mindenkit tanítani. Ez az IT gyakori kérdéses szekciója bölcsészeknek.

Követelem hogy a híreket és cikkeket mp3-ban publikálják, a kommentekkel együtt, mert én olvasni se fogok az fix.

(#30) Graphics válasza #74018560 (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A mai korban keresni kell megtanulni. Én pl hol keresek? itt... Ha nem itt találom meg az infot, akkor máshol. Ezen nem tudom mi a meglepő...Ne csinálj úgy, mintha te nem kerestél volna olyan információkat, amiket nem tudsz...

És akkor OFF vége.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) #74018560 válasza Graphics (#30) üzenetére


#74018560
törölt tag

Egy szakmai fórumnak nem az a feladata, hogy kérdéseket vessen fel, hanem hogy válaszokat adjon.
:W

(#32) #56573440 válasza #74018560 (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

A szakmai fórum akkor szakmai, amikor nem azon megy a duma, hogy milyen színű proci a ddr4. :W

[ Szerkesztve ]

(#33) #74018560 válasza #56573440 (#32) üzenetére


#74018560
törölt tag

Tehát én vagyok a hibás, hogy szakmai kérdésemmel próbáltam emelni a színvonalat a sok RGB memória reklám után, értem :U

(#34) #56573440 válasza #74018560 (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ja hogy ez szakmai kérdés volt! Akkor igen, te vagy a hibás.

(#35) Depression válasza #74018560 (#13) üzenetére


Depression
veterán

Akkor én segítek egy kicsit:
Bökj rá ott a linkre:
#9

Szóval már azelőtt meg volt válaszolva a kérdésed, hogy feltetted. ;]

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#36) #56573440 válasza Depression (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na de ez egy szakmai topik nem érted? Ő kérdez, te forrásmegjelöléssel, saját szavaiddal, 10-15000 karakter terjedelemben kézzel írott példányt küldesz neki limuzinnal, kvákkal, kokainnal, arany tálcán :DDD Melyik része nem világos a szakmai topik jelentésének??? ;]

(#37) #74018560 válasza Depression (#35) üzenetére


#74018560
törölt tag

Tényleg nagy IQ kell Google helyett Wikipediat linkelni :C

(#38) Depression válasza #74018560 (#37) üzenetére


Depression
veterán

Google a barátod, Wiki a barátnőd.
És ebben az a legfurcsább, és egyben a quantumszámítógép egyik nagy jövőbeli előnye, hogy semmelyik gps nem tud több célpontot normálisan sorba rakni.
Nekem már többször lett volna rá szükségem, de egy pizzafutár, kamionos, csomagküldő rengeteget profitálhatna belőle. Itt nem azt mondom, hogy a gps-ben legyen benne, de egy google maps sem bírkózik meg ilyennel. Most már legalább tudom, hogy miért nem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) #74018560 válasza Depression (#38) üzenetére


#74018560
törölt tag

(#40) Komplikato válasza #74018560 (#37) üzenetére


Komplikato
veterán

Apropó Google.
Google’s new Bristlecone processor brings it one step closer to quantum supremacy
Azt meg értem, hogy sok feladatra nem lehet használni egy instabil, 100 milliszekundumig működő kvantum processzort, de leírni, hogy nincs is, az elég nagy zöldség, nem? Nyilván az IBM szamovár méretű 50 qbites procija vagy az Intel 49 qbites tenyérnyi processzora levél nehezéknek és ajtó kitámasztására szolgál?

Research Scientist Julian Kelly presented Bristlecone, Google Quantum AI's newest processor, at the annual American Physical Society meeting in Los Angeles. The purpose of this gate-based superconducting system is to provide a testbed for research into system error rates and scalability of our qubit technology, as well as applications in quantum simulation, optimization, and machine learning.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.