Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

[troll on] Megnéznék egy tízezerszer gyorsabb cs:go meccset [/troll off] :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#2) TomMusic


TomMusic
őstag

Ilyenkor érzem azt, hogy már el kellett volna végeznem az egyetemet, és ilyen projectekben részt venni. Egyébként érdekes, hogy ez eddig nem jutott eszébe senkinek. Poén, hogy pont mostanság gondolkodtam azon, hogyan lehetne a mai CPU-kat egy gyorsabbal leváltani. És arra gondoltam, hogy egyszerűsíteni kéne a dolgot, FPGA-szerű áramkörökkel..
Akkor ez most olyasmi, mint amikor megjelenik egy processzorban egy pl. hardveres szorzóáramkör. Ugyebár előtte csak összeadás-kivonás, logikai műveletek, és matematikai egyszerűsítésekkel jutunk el egy szorzás eredményére, viszont egy HW szorzóval 1 utasítás (ami mondjuk annyi idő, mint egy összeadás) alatt.
Ez most durva példa, de valahogy így kell szerintem elképzelni a dolgot.

Meg akkor GTA5-öt 8K-n 200FPS-el kihajtja! :))

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#3) moleculez válasza TomMusic (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Én meg úgy tudom elképzelni, hogy ebből sem lesz semmi, még jóideig, célszerszámokban felhasználják (majd, a jövőben), de lakossági felhasználásra szerintem nem is tervezik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) freeapro


freeapro
senior tag

Se füle se farka cikk. A szerző összegyűjtötte az összes buzzwordöt és olvasmányos formába öntötte.

(#5) macilaci78 válasza moleculez (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lakossági felhasználásra azért is felesleg, mert egyre gyorsabb, egyre szélesebb körben terjedő és egyre olcsóbb netszolgáltatások lesznek már mobil fronton is, és lehetőség lesz nem csak az adatokat felhőben tárolni, de magukat a futó alkalmazásokat sem a nálad lévő hardver futtatja majd, hanem egy központi szerver. Ilyen helyeken jó lesz a 10× számítási teljesítmény, ami lehetőséget ad arra, hogy te legalább olyan minőségben élvezhesd a megszokott dolgaidat, amilyenben annak előtte tetted.

Persze egy ilyen nagy központi erőforrás még sok-sok évre van innen és akkor is kérdés lesz, ki építi, ki üzemelteti és ki uralja az eszközt és az információkat. Nyilván ez is segít előre mozdítani a világbékét. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) -Skylake- válasza moleculez (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Gondolom nagy hasznat venned otthon. Ez azokat a pici kis hangar meretu tobb ezer m2 meretu farmokat valtja majd ugyan ekkora meretben, mint amik most uzemelnek. Persze ha neked ilyen van otthon, akkor elnezest kerek. Az egyebkent nagyon erdekelne, hogy mi olyat szamolsz te otthon(vagy barhol), ahova a jelenleg elerheto rendszerek kevesnek bizonyulnak szamodra, hogy te otthonra ilyet szeretnel.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) savior válasza -Skylake- (#6) üzenetére


savior
őstag

Jatszani lehet rajta? Mert csak ahhoz kell eros gep.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8) Ribi válasza -Skylake- (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Uuuu, akkor ezek szerinte te jól tudod, hogy ez pontosan hogy is működik és kinek is lesz jó :W

A jóval gyosabb számításnak az is az előnye, hogy kevesebb/kisebb kell belőle, kevesebb fogyasztással.
Még kisebb kütyüket lehet csinálni, tovább bírják szuflával.

A kérdező pont arra lett volna kiváncsi, hogy mire is jó ez az egész kvantum számolósdi.
Az ilyen beszólásoknál sose értem, hogy csak troll tör elő, vagy tényleg eddig terjed?? :(

[ Szerkesztve ]

(#9) atus72


atus72
senior tag

Nem értem, FPGA alapú gyorsítók eddig is voltak, pontosan mi ebben az újdonság? Semmi konkrétum nem volt a cikkben amiből tudni lehetne hogy pontosan mi is az innováció ebben.
Ha valaki tudja, akkor ossza meg velem. :R

(#10) freeapro válasza atus72 (#9) üzenetére


freeapro
senior tag

nem vagy egyedül

(#11) moleculez válasza -Skylake- (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Most mit hőbörögsz?! Épp azt mondtam, hogy lakossági felhasználásra nem is tervezik. Nekem meg főleg nem hiányzik...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) rudi válasza atus72 (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos, ennél konkrétabbakat nem szoktak ilyen jellegú kutatásokról elárulni. Csináltak valamit FPGA alapon, ami bazi párhuzamosítható, bazi gyors kombinatorikai optimalizálásban és most 1000 bites leírásokat tud megoldani fürgén. A terv meg hogy úgy 2 éven belül reális hasznot lehessen húzni belőle, amiez 100k és 1M közti leírásokkal kellene jól futnia. Láttam egy olyan hardvert Münchenben, ami akár erre is jó lehet, csak vasok NDA-t írattak alá vele kapcsolatban. Ha majd lesznek konkrétabb infók, megírju őket.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.