Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fattyu válasza Chaser (#50) üzenetére


fattyu
veterán

órajelben papíron igen. csak nem mindegy a 35 watt vagy 15 watt tdp... nagyon nem.

ja kivettem megnéztem egy lenovo p510et is. maradtam a z420on :)

amíg nem lesz nálunk ujra rendszerben valami kicsi de erős cucc ( mondjuk valami 13 colos nem Us procival ) addig én maradok a x220on.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52) Chaser válasza fattyu (#51) üzenetére


Chaser
titán

órajelben papíron igen. csak nem mindegy a 35 watt vagy 15 watt tdp... nagyon nem. - ez mire vonatkozik?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) fattyu válasza Chaser (#52) üzenetére


fattyu
veterán

azért mai u-s cpu-k órajele már nyaldossa a régi normál verziókat:) most váltok i5-6300u-s gépre ha minden igaz

erre írtam. nálunk 6300usak a t460ak. arra se cserélném a x220at nem csak a méret miatt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54) Chaser válasza fattyu (#53) üzenetére


Chaser
titán

persze, feleakkora órajellel könnyű u-s cpu-t csinálni ( : a 6300u max 25w, de majd tesztelem, 15-ös gép lesz, itthonra az kell
x220 kijelzőnél nálam elvérzik..az ips verzió még elmegy, de értelmes panellel kb lehetetlen találni, ips verzióm volt, hibátlan panellel, de azért messze lehetett volna jobb is
de x240-től felfelé semmi nem kellene..onnantól hp és dell:)
820 géhárom' fhd ips panellel az már elég korrekt..még normális hangszórót is sikerült belerakni, persze az már nem strapagép

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) fattyu válasza Chaser (#54) üzenetére


fattyu
veterán

Nálam a hp a g2 g3 váltással elásta magát. előtte csak nem tetszettek.

840 is zbook is g2 retesszel oldottad a hátlapot hoy hozzáférj hdd ram m2 foglalatokhoz. g3 nál már biztosra mentek. zbook jó sok torx csavarral rögzül... anyátokat... a 840 legalább nem torx de az is irgalmatlan sok és vagy lejön a hátlap akasztófül törés nélkül vagy nem. eddig 5öt szedtem szét egy tört. nem az volt az első.

És ilyen garanciás hibaaránnyal márpedig szét kell szedni sajna nem keveset... ( adattároló nem mehet ki szervízbe )

mondjuk ebből a szempontból a t460 se jobb. már szétszedés. meglátjuk abból mennyi a hulladék...

volt x240em is. arról költöztem 220ra. se billentyűzete se masszivitása se erő. egy ram slot. Amugy nem olyan rossz. nekem nem fáj a 220 kijelzője amugy bár tény hogy a tablet verzióm ips panele ezerszer szebb mint a sima lcdje. de annyit nem nézem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#56) hallador válasza fattyu (#55) üzenetére


hallador
addikt

840 is zbook is g2 retesszel oldottad a hátlapot hoy hozzáférj hdd ram m2 foglalatokhoz. g3 nál már biztosra mentek. zbook jó sok torx csavarral rögzül... anyátokat... a 840 legalább nem torx de az is irgalmatlan sok és vagy lejön a hátlap akasztófül törés nélkül vagy nem. eddig 5öt szedtem szét egy tört. nem az volt az első.

Sajnos igazad van ebben a reteszes megoldással az volt a baj, hogy csak 2 vagy három rögzítőfül volt ami ha nem szakszerűen szedted szét, akkor az sajnos a sok nyitogatástól le tudott törögetni magától is. Én is szedtem szét Gen3-as HP-kat sok türelem, és nagy elővigyázatosság kell hozzá. Egy biztos a hátlap ezután nem tud csak úgy letörni magától, meg a dokkoló ha megsérti, megnyomja nem tud olyan könnyen sérülni. Szerelni egy rémálom lett sajnos.

Az T/X-x40 -es széria legendásan a Lenovo-nál talán a legrosszabbul sikerült szériák voltak. Sajnos.

A Processzor dologhoz,

A mai processzorokban már benne vannak az ok az utasítások natívan ami a h264/265, vc8/9-hez kell, azért nem igazán kell neki akkora erő, mint a Sandy Bridge-nek, nekem is van egy HP ProBook 6460B-m (i5-2520m), a Skylake 6300u elveri. Az hagyján, hogy a sebessége is ugyanolyan, mint a Sandy M-nek, de ha akár internetezésnél, de még virtualizációnál is gyorsabb már mint a Sandy Bridge.
Ezzel szerintem már nincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#57) Seirus


Seirus
tag

Ez egy nagyon szimpatikus irányvonal lenne, különösen a nagyobbik akkuval. Vesszenek a pengenotik! :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#58) fattyu válasza hallador (#56) üzenetére


fattyu
veterán

nemtudom. én szubjektív érzésről beszélek nem teszteredményekről. volt 840g2 náalm fél évet. utána x240 pár hónapot. mindegyikben i5 u asszem 4300 az x240ben is 5300 a 840g2ben. 8 gig ram mindkettőben. és az én felhasználási szokásaim mellé ( nyitva chrome sok tab ff 2 tab explorer 11 1 tab AD egy másik adminisztrátori felület dameware foobar mitököm még ) érezhetően reszponzívabb pattogósab a 2520m mint az uk voltak. t460at a 6300al csak nagyon röviden néztem meg, de egyáltalán nem tetszett. nem teljesítmény miatt. mostanra már nagyon nagyon megszerettem a 220at. és hombar hatalmasnak érzem a t460at :D lehet egy 260 i7el tudnék létezni, de sokkal jobbnak tartom az x220 klaviját az utána jövőkénél.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#59) Chaser válasza fattyu (#58) üzenetére


Chaser
titán

5300u gyorsabb 2520-nál..nincs olyan terület ahol nem
az u egyet jelent intelnék kb, x tdp határnál nem eszik többet, régen ulv néven futottak c2d idejében, alacsony órajellel sikerült elérni, aztán egy ideig core i vonalon is, de már utolérte magát a gyártástech

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) fattyu válasza Chaser (#59) üzenetére


fattyu
veterán

mondom ujra. használtam huzamosan 5300u-t. nem voltam elégedett vele. 2520al meg igen. persze a hatmagos xeonnal még inkább.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61) Chaser válasza fattyu (#60) üzenetére


Chaser
titán

ott hiba volt a matrixban...: )
ami könnyen elképzelhető, túl finom az energia managament
én minden cpu-mat fixre beállítom, ne kapcsolgassa az órajeleket, az tud lassulást okozni, lehet ezért érezted a sandyt reszponzívabbnak
játékoknál pl rendesen irritáló mikor valamiért a win közben lekapcsolja az órajelet
az i5 540-em is fix 2,4-re van beállítva, ha üresben van alig fogyaszt többet mint kisebb feszen 800mhz-en, terhelésnél meg úgyis felkapcsolna ( : a 6300-ast is úgy fogom használni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) fattyu válasza Chaser (#61) üzenetére


fattyu
veterán

nem. első dolgom a power management testre szabása.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.