Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

"de még a Gigabit Ethernet port is ráfért az oldalára két hagyományos és egy Type-C USB 3.0 port, illetve SD kártyaolvasó társaságában."

úgy látszik ők nem ismerik az epöl' innovatív irányvonalát ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) twollah1976 válasza Chaser (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Már az is innovatív ha az új alma számítógép hozza a marketingban igért üzemidőt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) aDamker


aDamker
aktív tag

Nem is ertem miert nem csinaljak ezeket legresekkel, amibe heliumot pumpalnak :D

(#4) AxBattler válasza Chaser (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de pont ezért is kéne a nagyobbik akkus változat! :K :C
Remélem valami normális kijelzőt fognak bele pakolni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) gerii


gerii
addikt

Na ez már gép, normális méret, portok, vastagság. A b.zik meg vegyenek mekkbúk prót, mert az vékonyabb.

(#6) Chaser válasza AxBattler (#4) üzenetére


Chaser
titán

ha fhd akkor valszeg ips lesz, legalább opciósan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) DopeBob


DopeBob
addikt

most komolyan... ki fog lógni belőle az sd kártya, 2017-ben? Hol a hányós smile?

;]

MZ/X

(#8) hallador


hallador
addikt

Ez a gép nagyon bejön. Sajnos ismerve ez eddigi Nagykeres trendeket hozzánk nem fog megjönni. Sajnos a magyar fujitsu kínálat a béka segge alatt van a kiskereskedelemben.

Ez egy business gép, itt nem nagyon játszatják el amit az apple. Itt bele kell tenni az anyagot is, nem mint Lenovo-ék innovatív 90 % hajlékony, de nagyon "erős" szénszál :(

Az almát még el sem ítélem, mert amennyibe kerül, azt meg fogja venni, akinek kell az alma. Consumer vonalon azt csinálnak amit akarnak, ugyan sokak szerint a Pro az professzionális, na de szerintem csak Pro azaz nagyobb teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) DopeBob válasza DopeBob (#7) üzenetére


DopeBob
addikt

:D

[link]

MZ/X

(#10) hallador válasza DopeBob (#7) üzenetére


hallador
addikt

Na igen az a durva amikor kilód belőle :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) -=MrLF=- válasza gerii (#5) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

nagy +1, teszik ez a gép

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#13) macilaci78 válasza aDamker (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van már Héliummal töltött HDD, de ilyen ketyerékben az SSD dívik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Tin válasza Chaser (#1) üzenetére


Tin
veterán

ezzel nem feltétlenül értek egyet, én inkább egy usb 3.0-t raktam volna annak a helyére is, és mellé egy usb 3.0 külső hálókártyát. aki ilyet használ, pont nem fontos a vezetékes net, szerintem.

(#15) kekegsm válasza Tin (#14) üzenetére


kekegsm
őstag

Dehogynem, pont az üzleti kategóriában nagyon fontos.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) t72killer válasza gerii (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindemellett a nejem se hisztizne, hogy huudenehéz:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) buvartacsko válasza kekegsm (#15) üzenetére


buvartacsko
addikt

10 millió üzletember országa vagyunk. :D

Kíváncsi vagyok mikor felejtjük már el az üzleti notiknál nincs jobb berögzülést.

(#18) t72killer válasza buvartacsko (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

PC vonalon nincs tudomásom olyan gyártóról, aki megbízható könnyű notikat gyárt, olyanokat, amik nem esnek szét az első kanyarban.

Najó, a kisebb dell XPS-ek nem rosszak, de nem tudom, vhogy sokkal komolyabb darabnak érzem az E7450-emet. Ja, meg ha egy gyártó elkezd vékonyítani, akkor elkapja az alma-kór, és gyorsan felejti lefelé a portokat egymás után + forrasztja a RAM-ot/horribile dictu SSD-t (mintha az Asus zenbookoknál lett vna ilyen).

#12: bármilyen király is az emésztésed, lesz@rom a sleek design-t, ha a mindennapokban használt funkciók maradnak le.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) hallador válasza buvartacsko (#17) üzenetére


hallador
addikt

Kíváncsi vagyok mikor felejtjük már el az üzleti notiknál nincs jobb berögzülést.

Mesélj még, fogalmakkal nem vagy tisztában mi?

- Dokkoló
- vPro
- Mobile Workstation
- 5 év NBD
- sRGB
- ISV

Na mesélj még...

A Te agyadban igen művészemberek az apple-t választják, de a művészet meg a realitás általában nincs egy pályán... :R

(#12) buvartacsko

Akkor ezek szerint a macbook úgy néz ki mint múltkor a kutyaszar a parkban, vazzee aranyat szaró kutya... Meg kell keresned...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) buvartacsko válasza hallador (#19) üzenetére


buvartacsko
addikt

Dokkolási lehetőség a Thunderboltnak hála már évek óta megoldott. Most az USB-C-vel főleg, meglásd hogy a kis kedvenc dszunka pécéiden is USB-C dokkolás lesz 2-3 éven belül. :)

5 év NBD, igen, volt részem házhoz jövős garanciáztatásban, 1 kijelző miatt 4x. Sokra megyek vele, de oda kell is, mert a business cuccok kb többet romlanak el, mint a Mac-ek. Valszeg nem véletlen hogy az IBM is átváltott Mac-ekre, úgy látszik nekik megfelel a vPRO és az ISV nélküli gép is. :)

sRGB-nél az új MacBook Pro kijelzője már többet is tud. (DCI-P3 amiről valszeg hírből sem hallottál még. ;))

Érdekes módon rengeteg nagyobb külföldi cégnek tökéletesen megfelelnek ezek a gépek, de az itthoni hatalmas elvárosoknak meg nem. :D Nevetséges. Tudom, buzi aki nem a gyógyászati segédeszköz boltban vesz laptopot. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza buvartacsko (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Kíváncsi vagyok mikor felejtjük már el az üzleti notiknál nincs jobb berögzülést."

Ennek a szükséges előfeltétele lenne pl. az, hogy ne legyen igaz.

Ja, látom, az Apple viccgépeivel trollkodsz. Oké, mehetsz vissza a barlangodba.

DRM is theft

(#22) Chaser válasza t72killer (#18) üzenetére


Chaser
titán

nézd meg a hp 820 szériát, összességében elég korrekt, 840 is
fujiban is vannak jó modellek

buvartacsko egészségedre..sztem teljesen rendben van, ez szubjektív
alma design sem rossz, csak a funkcionalitás kezd eltűnni

személy szerint nekem az oldschool design bejön...nyilván ez mindenkinél más

Tin kanócos net bármikor jól jöhet még otthon is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Tin válasza Chaser (#22) üzenetére


Tin
veterán

persze, de egy harmadik usb 3-as még jobban. nekem van ultrabookom, adtak hozzá egy usb 3-as gigabites háló"kártyát", tökéletesen működik. csak nem az utp-t dugod a gépbe, hanem az usb-t, és abba meg a kanócot. nem ügy. cserébe nem foglalja a helyet, hanem átadhatja másnak, és akkor vékonyabb/lekerekítettebb is lehet.

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Erre kár volr pénzt pazarolniuk.

(#25) Dr. Akula válasza buvartacsko (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezzel csak 1 baj van: ez nem dokkolás, hanem csak port replikáció. A dokkoláshoz dokkoló kell, ami nem kábel + dobozka.

[ Szerkesztve ]

(#26) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kell.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#27) Cassi válasza hallador (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Ez egy Japan-only modell, valószínűleg sehol máshol nem fogják forgalmazni.

A japán PC-gyártást valahogy újra kellene bootolni, mert így csak sodródnak lassan a kijárat felé. A Toshibának vége van már vagy hoznak még új modelleket Európába?

(#29) buvartacsko válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


buvartacsko
addikt

Es szerinted miben különbözik a kettő ? Mindegyikkel + portokat kapsz.

(#30) fattyu válasza buvartacsko (#20) üzenetére


fattyu
veterán

te azt ugye tudod hogy a port replikátor és a dokkoló rohadtul nem ugyanaz... és sem működési stabilitásban sem erőforráshasználatban sem a kijelző sebességében nem játszanak egy ligában.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) buvartacsko válasza fattyu (#30) üzenetére


buvartacsko
addikt

Javaslom nézz utána az USB-C-nek.

(#32) fattyu válasza buvartacsko (#31) üzenetére


fattyu
veterán

:D köszönöm tudom mi az. ahogy azt is hogy mi tb.

légy kedves ne nekem okoskodj... nap mint nap szopunk a cégnél az usb3 alapú port replikátorokkal és a szutyok zbook g3akhoz adott TB replikátorokkal is. és a zbook i7hq-ján is észrevenni azt hogy mit fog le a gép erejéből az a fos replikátor.

érdekes módon a g2-k DOKKOLÓJA működik. csak úgy magától.

de persze fanboyként aki nem látja egymás mellett pláne nagy számokban hogy melyik hogy működik...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34) Graphics válasza Chaser (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 ,ezen legalább van csatlakozó.

Nagyon kéne egy a Fujitsu masina

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) hallador válasza buvartacsko (#20) üzenetére


hallador
addikt

Dokkolási lehetőség a Thunderboltnak hála már évek óta megoldott. Most az USB-C-vel főleg, meglásd hogy a kis kedvenc dszunka pécéiden is USB-C dokkolás lesz 2-3 éven belül. :)

A port replikátor mióta dokkoló? Mondjuk megértem, hogy nem sok fogalmad lehet erről, mert apple megvalósításban a dokkoló mint olyan nem létezik.

5 év NBD, igen, volt részem házhoz jövős garanciáztatásban, 1 kijelző miatt 4x. Sokra megyek vele, de oda kell is, mert a business cuccok kb többet romlanak el, mint a Mac-ek. Valszeg nem véletlen hogy az IBM is átváltott Mac-ekre, úgy látszik nekik megfelel a vPRO és az ISV nélküli gép is. :)

Nézzük sorba, azokat a valótlanságot amit leírtál:

5 év NBD, igen, volt részem házhoz jövős garanciáztatásban, 1 kijelző miatt 4x.

Tehát akkor Te inkább 2 évente újból veszed a gépet, mint elfogadnád garanciát? Ja persze... :)

oda kell is, mert a business cuccok kb többet romlanak el, mint a Mac-ek.

Na akkor ha már ennyire orákulum vagy statisztika erről, hogy egy Business gép jobban romlik mint a Mac?

Valszeg nem véletlen hogy az IBM is átváltott Mac-ekre, úgy látszik nekik megfelel a vPRO és az ISV nélküli gép is. :)

Tényleg? Mesélj még ámulok bámulok mekkora varázslatokat tolsz itt. Kb: 3 éve vagyunk kapcsoltban a wroclawi, valamint a Cseh, székesfehérvári, írországi, német IBM-el sehol nincs mac, milyen váltásról beszélsz Te? Ja hogy elolvastad a marketing bullshit-et? Jaaaa akkor tuti igazad is van...

sRGB-nél az új MacBook Pro kijelzője már többet is tud. (DCI-P3 amiről valszeg hírből sem hallottál még. ;))

Tehát ha valaminek 25 %-al nagyobb színtartománya van mint a másiknak, attól ISV kompatibilis is lesz? Ahhaa.

Érdekes módon rengeteg nagyobb külföldi cégnek tökéletesen megfelelnek ezek a gépek, de az itthoni hatalmas elvárosoknak meg nem. :D Nevetséges. Tudom, buzi aki nem a gyógyászati segédeszköz boltban vesz laptopot. :D

Legalábbis ha te ezt érzed magadról, akkor én nem vagyok semmilyen rossznak az elrontója ;]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) t72killer válasza fattyu (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, arra kíváncsi lennék, hogy egyetlen thunderbolt vagy usb-c "dokkolón" (LoL) menne az áramellátás, QHD+ megjelenítés, 1 külső USB-c SSD kezelése. Ja+billentyűzet/egér- hogy a nagyobb sávszéligényű eszközöket se felejtsük le. Ismételten, mindez az adatáram a tápárammal szemben egy 10mm-re bezsúfolt 24pines csatin. Ha dokkolni kell, akkor dokkolni kell...

Amúgy a cikk témáját adó laposnál nem tiszta, hogy az oldalt lévő hosszúkás nyílás (alsó kép) egy dock-port vagy SD-olvasó? (A nejem hp kislaposánál van ilyen fura oldalsó dokkolóport, őszintén az ilyen kicsikben már nem bízom annyira, mint a hagyományosban, ld USB-c aggályok fent)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) Graphics válasza t72killer (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SD olvasó

"De még a Gigabit Ethernet port is ráfért az oldalára két hagyományos és egy Type-C USB 3.0 port, illetve SD kártyaolvasó társaságában."

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) t72killer válasza Graphics (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az még nem zárná ki, hogy a felsorolásból kimaradt, viszont ez a kép igen:

Forrás japánul tudóknak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Graphics válasza t72killer (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Ethernet, kinyitos, ott az ikon is

Amit linkeltel, azon is ott van lentebb. :) Plusz a másik oldali csatlakozók

Ilyen kis ollós mechanikai

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) t72killer válasza Graphics (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez ilyen "van ha muszáj" kategória, a nejem 720 g2-jén is ilyen van, örülük, h nagyon ritkán használja és nem kell letörött csati miatt szervizbe rohanni. Bizonyos szitukban viszont életmentő, voltam már több olyan helyen is, ahol volt kábeles csati de wifi nem - tudom, nehéz elképzelni, amikor már a csapból is wifi folyik.

Asztali géppel nagymennyiségű adatcserénél is jól jöhet, hálókábel a két gépbe és jöhet a mehet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Csak nekem van elegem abból, hogy az új laptopkat egyre kisebbre csinálják 12,13,14 col... Azon kívül legyen vékony és könnyű, a szerelhetőség, vagy a hűtés már huszadrangú kérdés. :W

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza =Mentor= (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 14"-os E7450-em, és hasonszőrű kisebb társai (E72xx) szépen szerelhető, egyedül a VGA van a lapra forrasztva (már amelyikben van dVGA, az enyémben van egy pici dzsíforsz)

A (4GB) RAM horribile dictu SSD felforrasztására természetesen nincs mentség az érintett modelleknél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43) Dhampir


Dhampir
félisten

Nekem az E756 is nagyon tetszik. :)

(#44) micimacko válasza =Mentor= (#41) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezzel nem értek egyet...nézz meg egy webshopot. Még mindig sokkal több 15,6-os noti van, én meg azokkal nem vagyok kibékülve. Bumszli nagy vackok, nem mellesleg a numerikus billentyűk egybe vannak ömlesztve a többivel, egyszerűen okádék megoldás.

13-14" a legoptimálisabb notinak.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#45) Dr. Akula válasza buvartacsko (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miben különbözik a motor az autótól? Mindkettő elvisz A-ból B-be...

(#46) hallador válasza t72killer (#38) üzenetére


hallador
addikt

Az a videó, a torture tesztekről nagyon komoly. Ezek után mondja valaki, hogy az üzleti kategória nem létezik...

(#40) t72killer

Nekem 820 G1 van, naponta használom az RJ45-öt, jól bírja nem törik el, jól megcsinálták.

(#43) Dhampir

Nekem az e736 tetszik nagyon.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Chaser válasza =Mentor= (#41) üzenetére


Chaser
titán

15-ösöket ugyanúgy gyártanak

szerk: vékonyból is létezik jól szerelhető

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) fattyu válasza =Mentor= (#41) üzenetére


fattyu
veterán

A kicsi kijelző nem feltétlen jár együtt fos hűtéssel és lehagyott csatlakozókkal meg szar szerelhetőséggel. Nálunk a cégnél ezek a notik vannak szolgálatban aktuálisan. 840 g1 g2 g3 t460 ZBook 15 g1 g2g g3, x240.

Már lejárt a 4 évük és kivezetésre kerültek: levono 410 420 520 530 x220.

Mit használok? ( alapvetően asztalit :D egy szintén már leselejtezték volna z420at... xenon e5 1650 64 giga ram ssd ) x220at. kettőt is. ( meg egy 220tabletet... ) nem agyonfolytott Us proci hanem 2520m. 16 gig ram msata ssd. és boldog vagyok vele. izmos pici masszív bombabiztos. VÉkonynak nem vékony. cserébe elműködik benne szépen throttling nélkül a nem U proci is. 4-5 éves gép kutya baja mindene működik nincs miért lecserélni. meg sem említve hogy ezerszer jobban tetszik mint egy 840 vagy t460.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#50) Chaser válasza fattyu (#49) üzenetére


Chaser
titán

z420-am volt, x220 is, azért mai u-s cpu-k órajele már nyaldossa a régi normál verziókat:) most váltok i5-6300u-s gépre ha minden igaz

egyébként röhej, az új desktop ht-s pentium kb minden eddigi notebook cpu-t aláz ami nem 4 magos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51) fattyu válasza Chaser (#50) üzenetére


fattyu
veterán

órajelben papíron igen. csak nem mindegy a 35 watt vagy 15 watt tdp... nagyon nem.

ja kivettem megnéztem egy lenovo p510et is. maradtam a z420on :)

amíg nem lesz nálunk ujra rendszerben valami kicsi de erős cucc ( mondjuk valami 13 colos nem Us procival ) addig én maradok a x220on.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52) Chaser válasza fattyu (#51) üzenetére


Chaser
titán

órajelben papíron igen. csak nem mindegy a 35 watt vagy 15 watt tdp... nagyon nem. - ez mire vonatkozik?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) fattyu válasza Chaser (#52) üzenetére


fattyu
veterán

azért mai u-s cpu-k órajele már nyaldossa a régi normál verziókat:) most váltok i5-6300u-s gépre ha minden igaz

erre írtam. nálunk 6300usak a t460ak. arra se cserélném a x220at nem csak a méret miatt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54) Chaser válasza fattyu (#53) üzenetére


Chaser
titán

persze, feleakkora órajellel könnyű u-s cpu-t csinálni ( : a 6300u max 25w, de majd tesztelem, 15-ös gép lesz, itthonra az kell
x220 kijelzőnél nálam elvérzik..az ips verzió még elmegy, de értelmes panellel kb lehetetlen találni, ips verzióm volt, hibátlan panellel, de azért messze lehetett volna jobb is
de x240-től felfelé semmi nem kellene..onnantól hp és dell:)
820 géhárom' fhd ips panellel az már elég korrekt..még normális hangszórót is sikerült belerakni, persze az már nem strapagép

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) fattyu válasza Chaser (#54) üzenetére


fattyu
veterán

Nálam a hp a g2 g3 váltással elásta magát. előtte csak nem tetszettek.

840 is zbook is g2 retesszel oldottad a hátlapot hoy hozzáférj hdd ram m2 foglalatokhoz. g3 nál már biztosra mentek. zbook jó sok torx csavarral rögzül... anyátokat... a 840 legalább nem torx de az is irgalmatlan sok és vagy lejön a hátlap akasztófül törés nélkül vagy nem. eddig 5öt szedtem szét egy tört. nem az volt az első.

És ilyen garanciás hibaaránnyal márpedig szét kell szedni sajna nem keveset... ( adattároló nem mehet ki szervízbe )

mondjuk ebből a szempontból a t460 se jobb. már szétszedés. meglátjuk abból mennyi a hulladék...

volt x240em is. arról költöztem 220ra. se billentyűzete se masszivitása se erő. egy ram slot. Amugy nem olyan rossz. nekem nem fáj a 220 kijelzője amugy bár tény hogy a tablet verzióm ips panele ezerszer szebb mint a sima lcdje. de annyit nem nézem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#56) hallador válasza fattyu (#55) üzenetére


hallador
addikt

840 is zbook is g2 retesszel oldottad a hátlapot hoy hozzáférj hdd ram m2 foglalatokhoz. g3 nál már biztosra mentek. zbook jó sok torx csavarral rögzül... anyátokat... a 840 legalább nem torx de az is irgalmatlan sok és vagy lejön a hátlap akasztófül törés nélkül vagy nem. eddig 5öt szedtem szét egy tört. nem az volt az első.

Sajnos igazad van ebben a reteszes megoldással az volt a baj, hogy csak 2 vagy három rögzítőfül volt ami ha nem szakszerűen szedted szét, akkor az sajnos a sok nyitogatástól le tudott törögetni magától is. Én is szedtem szét Gen3-as HP-kat sok türelem, és nagy elővigyázatosság kell hozzá. Egy biztos a hátlap ezután nem tud csak úgy letörni magától, meg a dokkoló ha megsérti, megnyomja nem tud olyan könnyen sérülni. Szerelni egy rémálom lett sajnos.

Az T/X-x40 -es széria legendásan a Lenovo-nál talán a legrosszabbul sikerült szériák voltak. Sajnos.

A Processzor dologhoz,

A mai processzorokban már benne vannak az ok az utasítások natívan ami a h264/265, vc8/9-hez kell, azért nem igazán kell neki akkora erő, mint a Sandy Bridge-nek, nekem is van egy HP ProBook 6460B-m (i5-2520m), a Skylake 6300u elveri. Az hagyján, hogy a sebessége is ugyanolyan, mint a Sandy M-nek, de ha akár internetezésnél, de még virtualizációnál is gyorsabb már mint a Sandy Bridge.
Ezzel szerintem már nincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#57) Seirus


Seirus
tag

Ez egy nagyon szimpatikus irányvonal lenne, különösen a nagyobbik akkuval. Vesszenek a pengenotik! :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#58) fattyu válasza hallador (#56) üzenetére


fattyu
veterán

nemtudom. én szubjektív érzésről beszélek nem teszteredményekről. volt 840g2 náalm fél évet. utána x240 pár hónapot. mindegyikben i5 u asszem 4300 az x240ben is 5300 a 840g2ben. 8 gig ram mindkettőben. és az én felhasználási szokásaim mellé ( nyitva chrome sok tab ff 2 tab explorer 11 1 tab AD egy másik adminisztrátori felület dameware foobar mitököm még ) érezhetően reszponzívabb pattogósab a 2520m mint az uk voltak. t460at a 6300al csak nagyon röviden néztem meg, de egyáltalán nem tetszett. nem teljesítmény miatt. mostanra már nagyon nagyon megszerettem a 220at. és hombar hatalmasnak érzem a t460at :D lehet egy 260 i7el tudnék létezni, de sokkal jobbnak tartom az x220 klaviját az utána jövőkénél.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#59) Chaser válasza fattyu (#58) üzenetére


Chaser
titán

5300u gyorsabb 2520-nál..nincs olyan terület ahol nem
az u egyet jelent intelnék kb, x tdp határnál nem eszik többet, régen ulv néven futottak c2d idejében, alacsony órajellel sikerült elérni, aztán egy ideig core i vonalon is, de már utolérte magát a gyártástech

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) fattyu válasza Chaser (#59) üzenetére


fattyu
veterán

mondom ujra. használtam huzamosan 5300u-t. nem voltam elégedett vele. 2520al meg igen. persze a hatmagos xeonnal még inkább.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61) Chaser válasza fattyu (#60) üzenetére


Chaser
titán

ott hiba volt a matrixban...: )
ami könnyen elképzelhető, túl finom az energia managament
én minden cpu-mat fixre beállítom, ne kapcsolgassa az órajeleket, az tud lassulást okozni, lehet ezért érezted a sandyt reszponzívabbnak
játékoknál pl rendesen irritáló mikor valamiért a win közben lekapcsolja az órajelet
az i5 540-em is fix 2,4-re van beállítva, ha üresben van alig fogyaszt többet mint kisebb feszen 800mhz-en, terhelésnél meg úgyis felkapcsolna ( : a 6300-ast is úgy fogom használni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) fattyu válasza Chaser (#61) üzenetére


fattyu
veterán

nem. első dolgom a power management testre szabása.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.