Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

"de még a Gigabit Ethernet port is ráfért az oldalára két hagyományos és egy Type-C USB 3.0 port, illetve SD kártyaolvasó társaságában."

úgy látszik ők nem ismerik az epöl' innovatív irányvonalát ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) twollah1976 válasza Chaser (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Már az is innovatív ha az új alma számítógép hozza a marketingban igért üzemidőt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) aDamker


aDamker
aktív tag

Nem is ertem miert nem csinaljak ezeket legresekkel, amibe heliumot pumpalnak :D

(#4) AxBattler válasza Chaser (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de pont ezért is kéne a nagyobbik akkus változat! :K :C
Remélem valami normális kijelzőt fognak bele pakolni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) gerii


gerii
addikt

Na ez már gép, normális méret, portok, vastagság. A b.zik meg vegyenek mekkbúk prót, mert az vékonyabb.

(#6) Chaser válasza AxBattler (#4) üzenetére


Chaser
titán

ha fhd akkor valszeg ips lesz, legalább opciósan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) DopeBob


DopeBob
addikt

most komolyan... ki fog lógni belőle az sd kártya, 2017-ben? Hol a hányós smile?

;]

MZ/X

(#8) hallador


hallador
addikt

Ez a gép nagyon bejön. Sajnos ismerve ez eddigi Nagykeres trendeket hozzánk nem fog megjönni. Sajnos a magyar fujitsu kínálat a béka segge alatt van a kiskereskedelemben.

Ez egy business gép, itt nem nagyon játszatják el amit az apple. Itt bele kell tenni az anyagot is, nem mint Lenovo-ék innovatív 90 % hajlékony, de nagyon "erős" szénszál :(

Az almát még el sem ítélem, mert amennyibe kerül, azt meg fogja venni, akinek kell az alma. Consumer vonalon azt csinálnak amit akarnak, ugyan sokak szerint a Pro az professzionális, na de szerintem csak Pro azaz nagyobb teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) DopeBob válasza DopeBob (#7) üzenetére


DopeBob
addikt

:D

[link]

MZ/X

(#10) hallador válasza DopeBob (#7) üzenetére


hallador
addikt

Na igen az a durva amikor kilód belőle :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) -=MrLF=- válasza gerii (#5) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

nagy +1, teszik ez a gép

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#13) macilaci78 válasza aDamker (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van már Héliummal töltött HDD, de ilyen ketyerékben az SSD dívik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Tin válasza Chaser (#1) üzenetére


Tin
veterán

ezzel nem feltétlenül értek egyet, én inkább egy usb 3.0-t raktam volna annak a helyére is, és mellé egy usb 3.0 külső hálókártyát. aki ilyet használ, pont nem fontos a vezetékes net, szerintem.

(#15) kekegsm válasza Tin (#14) üzenetére


kekegsm
őstag

Dehogynem, pont az üzleti kategóriában nagyon fontos.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) t72killer válasza gerii (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindemellett a nejem se hisztizne, hogy huudenehéz:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) buvartacsko válasza kekegsm (#15) üzenetére


buvartacsko
addikt

10 millió üzletember országa vagyunk. :D

Kíváncsi vagyok mikor felejtjük már el az üzleti notiknál nincs jobb berögzülést.

(#18) t72killer válasza buvartacsko (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

PC vonalon nincs tudomásom olyan gyártóról, aki megbízható könnyű notikat gyárt, olyanokat, amik nem esnek szét az első kanyarban.

Najó, a kisebb dell XPS-ek nem rosszak, de nem tudom, vhogy sokkal komolyabb darabnak érzem az E7450-emet. Ja, meg ha egy gyártó elkezd vékonyítani, akkor elkapja az alma-kór, és gyorsan felejti lefelé a portokat egymás után + forrasztja a RAM-ot/horribile dictu SSD-t (mintha az Asus zenbookoknál lett vna ilyen).

#12: bármilyen király is az emésztésed, lesz@rom a sleek design-t, ha a mindennapokban használt funkciók maradnak le.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) hallador válasza buvartacsko (#17) üzenetére


hallador
addikt

Kíváncsi vagyok mikor felejtjük már el az üzleti notiknál nincs jobb berögzülést.

Mesélj még, fogalmakkal nem vagy tisztában mi?

- Dokkoló
- vPro
- Mobile Workstation
- 5 év NBD
- sRGB
- ISV

Na mesélj még...

A Te agyadban igen művészemberek az apple-t választják, de a művészet meg a realitás általában nincs egy pályán... :R

(#12) buvartacsko

Akkor ezek szerint a macbook úgy néz ki mint múltkor a kutyaszar a parkban, vazzee aranyat szaró kutya... Meg kell keresned...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) buvartacsko válasza hallador (#19) üzenetére


buvartacsko
addikt

Dokkolási lehetőség a Thunderboltnak hála már évek óta megoldott. Most az USB-C-vel főleg, meglásd hogy a kis kedvenc dszunka pécéiden is USB-C dokkolás lesz 2-3 éven belül. :)

5 év NBD, igen, volt részem házhoz jövős garanciáztatásban, 1 kijelző miatt 4x. Sokra megyek vele, de oda kell is, mert a business cuccok kb többet romlanak el, mint a Mac-ek. Valszeg nem véletlen hogy az IBM is átváltott Mac-ekre, úgy látszik nekik megfelel a vPRO és az ISV nélküli gép is. :)

sRGB-nél az új MacBook Pro kijelzője már többet is tud. (DCI-P3 amiről valszeg hírből sem hallottál még. ;))

Érdekes módon rengeteg nagyobb külföldi cégnek tökéletesen megfelelnek ezek a gépek, de az itthoni hatalmas elvárosoknak meg nem. :D Nevetséges. Tudom, buzi aki nem a gyógyászati segédeszköz boltban vesz laptopot. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) dabadab válasza buvartacsko (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Kíváncsi vagyok mikor felejtjük már el az üzleti notiknál nincs jobb berögzülést."

Ennek a szükséges előfeltétele lenne pl. az, hogy ne legyen igaz.

Ja, látom, az Apple viccgépeivel trollkodsz. Oké, mehetsz vissza a barlangodba.

DRM is theft

(#22) Chaser válasza t72killer (#18) üzenetére


Chaser
titán

nézd meg a hp 820 szériát, összességében elég korrekt, 840 is
fujiban is vannak jó modellek

buvartacsko egészségedre..sztem teljesen rendben van, ez szubjektív
alma design sem rossz, csak a funkcionalitás kezd eltűnni

személy szerint nekem az oldschool design bejön...nyilván ez mindenkinél más

Tin kanócos net bármikor jól jöhet még otthon is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Tin válasza Chaser (#22) üzenetére


Tin
veterán

persze, de egy harmadik usb 3-as még jobban. nekem van ultrabookom, adtak hozzá egy usb 3-as gigabites háló"kártyát", tökéletesen működik. csak nem az utp-t dugod a gépbe, hanem az usb-t, és abba meg a kanócot. nem ügy. cserébe nem foglalja a helyet, hanem átadhatja másnak, és akkor vékonyabb/lekerekítettebb is lehet.

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Erre kár volr pénzt pazarolniuk.

(#25) Dr. Akula válasza buvartacsko (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezzel csak 1 baj van: ez nem dokkolás, hanem csak port replikáció. A dokkoláshoz dokkoló kell, ami nem kábel + dobozka.

[ Szerkesztve ]

(#26) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kell.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#27) Cassi válasza hallador (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Ez egy Japan-only modell, valószínűleg sehol máshol nem fogják forgalmazni.

A japán PC-gyártást valahogy újra kellene bootolni, mert így csak sodródnak lassan a kijárat felé. A Toshibának vége van már vagy hoznak még új modelleket Európába?

(#29) buvartacsko válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


buvartacsko
addikt

Es szerinted miben különbözik a kettő ? Mindegyikkel + portokat kapsz.

(#30) fattyu válasza buvartacsko (#20) üzenetére


fattyu
veterán

te azt ugye tudod hogy a port replikátor és a dokkoló rohadtul nem ugyanaz... és sem működési stabilitásban sem erőforráshasználatban sem a kijelző sebességében nem játszanak egy ligában.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31) buvartacsko válasza fattyu (#30) üzenetére


buvartacsko
addikt

Javaslom nézz utána az USB-C-nek.

(#32) fattyu válasza buvartacsko (#31) üzenetére


fattyu
veterán

:D köszönöm tudom mi az. ahogy azt is hogy mi tb.

légy kedves ne nekem okoskodj... nap mint nap szopunk a cégnél az usb3 alapú port replikátorokkal és a szutyok zbook g3akhoz adott TB replikátorokkal is. és a zbook i7hq-ján is észrevenni azt hogy mit fog le a gép erejéből az a fos replikátor.

érdekes módon a g2-k DOKKOLÓJA működik. csak úgy magától.

de persze fanboyként aki nem látja egymás mellett pláne nagy számokban hogy melyik hogy működik...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34) Graphics válasza Chaser (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 ,ezen legalább van csatlakozó.

Nagyon kéne egy a Fujitsu masina

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) hallador válasza buvartacsko (#20) üzenetére


hallador
addikt

Dokkolási lehetőség a Thunderboltnak hála már évek óta megoldott. Most az USB-C-vel főleg, meglásd hogy a kis kedvenc dszunka pécéiden is USB-C dokkolás lesz 2-3 éven belül. :)

A port replikátor mióta dokkoló? Mondjuk megértem, hogy nem sok fogalmad lehet erről, mert apple megvalósításban a dokkoló mint olyan nem létezik.

5 év NBD, igen, volt részem házhoz jövős garanciáztatásban, 1 kijelző miatt 4x. Sokra megyek vele, de oda kell is, mert a business cuccok kb többet romlanak el, mint a Mac-ek. Valszeg nem véletlen hogy az IBM is átváltott Mac-ekre, úgy látszik nekik megfelel a vPRO és az ISV nélküli gép is. :)

Nézzük sorba, azokat a valótlanságot amit leírtál:

5 év NBD, igen, volt részem házhoz jövős garanciáztatásban, 1 kijelző miatt 4x.

Tehát akkor Te inkább 2 évente újból veszed a gépet, mint elfogadnád garanciát? Ja persze... :)

oda kell is, mert a business cuccok kb többet romlanak el, mint a Mac-ek.

Na akkor ha már ennyire orákulum vagy statisztika erről, hogy egy Business gép jobban romlik mint a Mac?

Valszeg nem véletlen hogy az IBM is átváltott Mac-ekre, úgy látszik nekik megfelel a vPRO és az ISV nélküli gép is. :)

Tényleg? Mesélj még ámulok bámulok mekkora varázslatokat tolsz itt. Kb: 3 éve vagyunk kapcsoltban a wroclawi, valamint a Cseh, székesfehérvári, írországi, német IBM-el sehol nincs mac, milyen váltásról beszélsz Te? Ja hogy elolvastad a marketing bullshit-et? Jaaaa akkor tuti igazad is van...

sRGB-nél az új MacBook Pro kijelzője már többet is tud. (DCI-P3 amiről valszeg hírből sem hallottál még. ;))

Tehát ha valaminek 25 %-al nagyobb színtartománya van mint a másiknak, attól ISV kompatibilis is lesz? Ahhaa.

Érdekes módon rengeteg nagyobb külföldi cégnek tökéletesen megfelelnek ezek a gépek, de az itthoni hatalmas elvárosoknak meg nem. :D Nevetséges. Tudom, buzi aki nem a gyógyászati segédeszköz boltban vesz laptopot. :D

Legalábbis ha te ezt érzed magadról, akkor én nem vagyok semmilyen rossznak az elrontója ;]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) t72killer válasza fattyu (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, arra kíváncsi lennék, hogy egyetlen thunderbolt vagy usb-c "dokkolón" (LoL) menne az áramellátás, QHD+ megjelenítés, 1 külső USB-c SSD kezelése. Ja+billentyűzet/egér- hogy a nagyobb sávszéligényű eszközöket se felejtsük le. Ismételten, mindez az adatáram a tápárammal szemben egy 10mm-re bezsúfolt 24pines csatin. Ha dokkolni kell, akkor dokkolni kell...

Amúgy a cikk témáját adó laposnál nem tiszta, hogy az oldalt lévő hosszúkás nyílás (alsó kép) egy dock-port vagy SD-olvasó? (A nejem hp kislaposánál van ilyen fura oldalsó dokkolóport, őszintén az ilyen kicsikben már nem bízom annyira, mint a hagyományosban, ld USB-c aggályok fent)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Graphics válasza t72killer (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SD olvasó

"De még a Gigabit Ethernet port is ráfért az oldalára két hagyományos és egy Type-C USB 3.0 port, illetve SD kártyaolvasó társaságában."

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) t72killer válasza Graphics (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az még nem zárná ki, hogy a felsorolásból kimaradt, viszont ez a kép igen:

Forrás japánul tudóknak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Graphics válasza t72killer (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az Ethernet, kinyitos, ott az ikon is

Amit linkeltel, azon is ott van lentebb. :) Plusz a másik oldali csatlakozók

Ilyen kis ollós mechanikai

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) t72killer válasza Graphics (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez ilyen "van ha muszáj" kategória, a nejem 720 g2-jén is ilyen van, örülük, h nagyon ritkán használja és nem kell letörött csati miatt szervizbe rohanni. Bizonyos szitukban viszont életmentő, voltam már több olyan helyen is, ahol volt kábeles csati de wifi nem - tudom, nehéz elképzelni, amikor már a csapból is wifi folyik.

Asztali géppel nagymennyiségű adatcserénél is jól jöhet, hálókábel a két gépbe és jöhet a mehet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Csak nekem van elegem abból, hogy az új laptopkat egyre kisebbre csinálják 12,13,14 col... Azon kívül legyen vékony és könnyű, a szerelhetőség, vagy a hűtés már huszadrangú kérdés. :W

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza =Mentor= (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 14"-os E7450-em, és hasonszőrű kisebb társai (E72xx) szépen szerelhető, egyedül a VGA van a lapra forrasztva (már amelyikben van dVGA, az enyémben van egy pici dzsíforsz)

A (4GB) RAM horribile dictu SSD felforrasztására természetesen nincs mentség az érintett modelleknél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Dhampir


Dhampir
félisten

Nekem az E756 is nagyon tetszik. :)

(#44) micimacko válasza =Mentor= (#41) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezzel nem értek egyet...nézz meg egy webshopot. Még mindig sokkal több 15,6-os noti van, én meg azokkal nem vagyok kibékülve. Bumszli nagy vackok, nem mellesleg a numerikus billentyűk egybe vannak ömlesztve a többivel, egyszerűen okádék megoldás.

13-14" a legoptimálisabb notinak.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#45) Dr. Akula válasza buvartacsko (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Miben különbözik a motor az autótól? Mindkettő elvisz A-ból B-be...

(#46) hallador válasza t72killer (#38) üzenetére


hallador
addikt

Az a videó, a torture tesztekről nagyon komoly. Ezek után mondja valaki, hogy az üzleti kategória nem létezik...

(#40) t72killer

Nekem 820 G1 van, naponta használom az RJ45-öt, jól bírja nem törik el, jól megcsinálták.

(#43) Dhampir

Nekem az e736 tetszik nagyon.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Chaser válasza =Mentor= (#41) üzenetére


Chaser
titán

15-ösöket ugyanúgy gyártanak

szerk: vékonyból is létezik jól szerelhető

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) fattyu válasza =Mentor= (#41) üzenetére


fattyu
veterán

A kicsi kijelző nem feltétlen jár együtt fos hűtéssel és lehagyott csatlakozókkal meg szar szerelhetőséggel. Nálunk a cégnél ezek a notik vannak szolgálatban aktuálisan. 840 g1 g2 g3 t460 ZBook 15 g1 g2g g3, x240.

Már lejárt a 4 évük és kivezetésre kerültek: levono 410 420 520 530 x220.

Mit használok? ( alapvetően asztalit :D egy szintén már leselejtezték volna z420at... xenon e5 1650 64 giga ram ssd ) x220at. kettőt is. ( meg egy 220tabletet... ) nem agyonfolytott Us proci hanem 2520m. 16 gig ram msata ssd. és boldog vagyok vele. izmos pici masszív bombabiztos. VÉkonynak nem vékony. cserébe elműködik benne szépen throttling nélkül a nem U proci is. 4-5 éves gép kutya baja mindene működik nincs miért lecserélni. meg sem említve hogy ezerszer jobban tetszik mint egy 840 vagy t460.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#50) Chaser válasza fattyu (#49) üzenetére


Chaser
titán

z420-am volt, x220 is, azért mai u-s cpu-k órajele már nyaldossa a régi normál verziókat:) most váltok i5-6300u-s gépre ha minden igaz

egyébként röhej, az új desktop ht-s pentium kb minden eddigi notebook cpu-t aláz ami nem 4 magos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.