Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FEDman válasza Tulku (#99) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem mostantól ne csak privátban hanyagoljuk egymást..

(#102) Tulku válasza FEDman (#101) üzenetére


Tulku
veterán

Eddig is így történt...te szólítottál meg...tudtommal...bár lehet hogy ebben is tévedek...

(#103) Csabulator


Csabulator
tag

Üdv mindenkinek!

Akinek Fuji X10-e van, az esetleg tudna küldeni nekem RAW képet? Sok helyen azt írták, hogy eléggé életlen képet ad, és ezt tesztképekkel is alátámasztották (az itt már szidott dpreview például), és én ennek szeretnék utána járni.
Továbbá még azt szeretném megtudni, hogy a szoftverfrissítéssel esetleg javult-e valamit a RAW képek minősége?

E-mailem nyilvános és a segítséget előre is köszönöm!

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#104) Csabulator válasza FEDman (#81) üzenetére


Csabulator
tag

Abban igazad van, hogy a Panának élesebb képe van, de várjunk csak! Vizsgáljuk meg csak az EXIF infót egy picit. Kiderül, hogy egy 50mm f2-es makró obi csücsül a gépen, ami mai árfolyamon kb. 178e Ft ([link]). Ez már többe kerül, mint az X10 önmaga, és azért annyival jobb és élesebb képet nem ad, mint az X10 és az ő kis objektíve. Főleg, ha még a gép (Pana G3) árát is hozzátesszük. Plusz ott van az a tényező is, hogy nagy általánosságban a makró objektíveknek éles képet kell visszaadniuk. Pongyola megfogalmazás, de szerintem érthető.
Úgy gondolom, hogy aki RAW-ban fotózik, az már valamennyi időt fog az utómunkára szentelni és az utólagos élesítést megejti, amivel már koránt sem lesz olyan siralmas a helyzet, mint a dpreview oldalán.
Kicsit buheráltam az X10 és egy Oly E-PL3 RAW fájljait és az tény, hogy az X10 az alap Adobe raw élesítésen felül többet nem igazán bír el (Tehát 20-as élesítésnél ha többet ráadtam, akkor igencsak undorítóan nézett ki - szerintem), viszont az Oly vígan elvolt nagyobb értékekkel is.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#105) Tulku válasza Csabulator (#104) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem semmi baj nincs a kicsi x10-zel..ha lett volna rajta egy evf (ovf helyett) még most is itt csücsülne a polcon...de hát én nem tudok lcd-n komponálni, most már sokadjára bizonyítom magamnak...

Az obija nyitott rekeszen is gyönyörűen rajzol, csodálatos a manuál zúm és exr módban teljesen elfogadható az 1600-as képe is (raw-ban is persze, csak itt van utómunka)

A gyorsasága pedig egyedülálló a kompaktok között...

(#106) Swami


Swami
senior tag

Hátha valaki idetéved... Most vettem egy X10-et (használt, de nagyon jó állapotban) és nem tudom kikapcsolni az LCD-t, ugyanis 5 mód helyett csak négy választható opció van; hiányzik az OFF mód. Más is tapasztalt ilyet?

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#107) szunnyadopoc válasza Swami (#106) üzenetére


szunnyadopoc
csendes tag

X10-et használok, nekem megvan minden menüpont. Utolsó szériás (24M11043), legújabb firmware-el. Esetleg annyit tehetsz, h. az "Infó kijelző" nevű módban használod, az kb ugyanúgy spórol az energiával, csak gyorsabban tudsz majd fókuszálni (nem kell minden félig lenyomáskor kinyitnia a zárat, és kapcsolnia a szenzort) Én így használom, és pótakksival elég is a kraft bármire kb.

Amúgy próbáltad mindenféle módban átkapcsolni? egyik módban sem választható?

[ Szerkesztve ]

"aki meg Ájfónt vesz, az meg is érdemli" ...éljen a samsung GT-E1182 :D

(#108) szunnyadopoc válasza Swami (#106) üzenetére


szunnyadopoc
csendes tag

Egyébként mik a tapasztalataid? Milyen módokban, milyen beállításokkal használod? Illetve porosodik e belülről a frontlencse?

"aki meg Ájfónt vesz, az meg is érdemli" ...éljen a samsung GT-E1182 :D

(#109) MC Pite válasza Swami (#106) üzenetére


MC Pite
veterán

Auto vagy exr auto vagy makró módban vagy.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.