Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) polika


polika
senior tag

A csipkebogyós mintaképeket nézegetve fura hogy az egyik képnél nagyon darabos és csúnya a bokeh (sample14-es), viszont ugyanolyan fókusztávnál de picit közelebbi gyutávnál (sample3) viszont nem jelentkezik ez a hatás, pedig a rekesz érték is azonos a két képnél.

(#2) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Nekem tetszik, de még mindig csak másod-, harmadgépnek tudom elképzelni ezeket.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyonzsírjó kinézet, és a képei is jók. Bejön, csak nekem sem kéne első gépnek.
Ja, meg 170-ért már nem kompaktot veszek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) benedekco


benedekco
addikt

Komoly motyó.
Köszi a tesztet!
:R

Ha megy majd lejjebb egy cseppet az ára akkor lehet jó lenne váltani valami ilyesmire, vagy erre... de addig lehet lesz valami xMilc is... affene.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5) R.U.Z.S.I


R.U.Z.S.I
tag

Nagyon tetszetős cucc! Ha megoldják az isofelejtős dolgot 1 frissítéssel + jobb ára lesz, lehet h rám tör a vásárlási kényszer :D

(#6) h-yle


h-yle
addikt

Annyira szépek ezek a retro gépek.

Öröm látni, hogy kezd elmúlni a "futurisztikus" szarok gyártásának kényszere, és olyan korból emelünk át designelemeket amikor anyagból voltak a termékek.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) arn


arn
félisten

bridgeverzioja mikor jon? vmivel lehetne nagyobb az erzekeloje...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) MLaca válasza arn (#7) üzenetére


MLaca
őstag

január?

http://mlzphoto.hu/

(#9) arn válasza MLaca (#8) üzenetére


arn
félisten

akkor azt meg mindenkepp megvarom :) akarmit veszek turaobival, lenyegeben hasonlo modon hasznalnam, de xz1nel is beleutkozom a szenzor korlataiba gyakran. meg ha sokkal fejlettebb, akkor sem helyettesiti a meretet.

mennyi elonye van az xz1el szemben szenzor teren?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Jo kis gep, szuper kepminoseggel es erthetetlenul gyors autofokusszal. Ez mar kozeliti a tukros gepeket, marmint az af.

(#11) PRO-peller válasza Lauda (#10) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Meg az ára is, meg a méret is... :D

Harmadgépnek. Ez tök jó duma. :DDD 100k-ért talán.

(#12) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ilyen gépet kerestem sokáig, amin van rendes kereső meg kézzel állíthatom a zoomot, de mégsem DSLR. ...bár ennyiért már azt is lehet kapni. Mehetett volna bele az X100 szenzora kicsit nagyobb zoomtartománnyal társítva és akkor még jobban tetszene.

(#13) MLaca válasza arn (#9) üzenetére


MLaca
őstag

még nincs raw konverterem, így nemtom.

http://mlzphoto.hu/

(#14) Gondwana


Gondwana
addikt

Zoomolás iránya: én is Canon-templomba járok, nekem is fordítva logikus (Nikonokon láttam ilyen balmenetes objektíveket, de nem jegyeztem meg, hogy melyikek voltak, igyekeztem azonnal lerakni a gépet)
Ha a távkioldó kanóccal lehetne 4-5 perces B-ket lőni... Jajj, a bili...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15) Lauda válasza PRO-peller (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha azt nezzuk, hogy a d3100 145k. :DDD Ezt tenyleg csak fanatikusok fogjak megvenni szerintem.

(#16) aDM|RaL^ válasza h-yle (#6) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Engem a lassan 40 éves minolta hi-matic E gépremre emlékeztet, szeretném ha újra ilyen robosztus cuccokat gyártanának. : )

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#17) PRO-peller válasza Lauda (#15) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ez idő alatt nézegettem képeket az x10-ből. Meg kell mondjam tetszik amit látok. Nem azt az erőltetett túlélesítést látom, amivel a kompaktok "szokták" becsapni a szemet. Információ van a képeken. Feloldó képesség és színmélység nagyon oké. Enyhe nem zavaró színzaj van iso 100-on is. Az Oly xz1-esnek a színei túl vannak húzva ehhez képest. A x10 jobb. Fene az árát. Pipásító.

(#18) csevede


csevede
tag

Szép külső! :R

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#19) Lauda válasza PRO-peller (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Van itt is jopar sample:[link] ;) Nagyon bejon nekem is a minoseg, no meg az af tempoja, az arat inkabb hagyjuk. :W ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) arn válasza MLaca (#13) üzenetére


arn
félisten

akkor kerdem ugy, hogy jpgben meddig hasznalhato szerinted az egyik es a masik. ugy tudom vmihez kotni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) arn válasza Lauda (#19) üzenetére


arn
félisten

koszi a linket :) 1:1ben mintha magasabbrol indulna a zajszint, mint xz1nel, de magasabb isonal csap at zavaroba. viszont sajna ugyanugy "kompaktos", sok helyen, elvesznek a reszletek a zajban, illetve az arnyekos helyeken itt is szembetuno a dolog. csodak nincsenek... a kov gepnel negyharmad ala nem adom, de inkabb apsc.

az osszhatas itt is jo (pl weben), de ebben az xz1 is jo.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) Lauda válasza arn (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! Van itt is jopar: [link] [link] [link] ;)

(#23) nord_ válasza 0xmilan (#12) üzenetére


nord_
veterán

Mehetett volna bele az X100 szenzora kicsit nagyobb zoomtartománnyal társítva
Mert biztos beleférne. :DDD

(#24) nord_ válasza PRO-peller (#17) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek, nekem is tetszik.
Amiért kár, hogy az átnézeti keresőbe ennyire belelóg az objektív tubusa.

(#25) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nem semmi gép! És a külseje is nagyon ott van! :)

Mentalita'

(#26) arn válasza Lauda (#22) üzenetére


arn
félisten

hu vmelyiken de mumajer kepek voltak... latvanyosak amugy, de a geprol nem sokat tudni meg belole.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) PRO-peller válasza nord_ (#24) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Minél tovább nézem a teszteket, úgy vagyok egyre bizonytalanabb. Váratlan fordulat van most nálam. :B A színzaj kockásodik pixelen nézve. Ez panás kompakt szenzor filing. A levélzeten kibukik. És egy halvány fátyol is van egyes képeken. EZT NÉZTEM Nehéz magamnak ellentmondani. :((

(#28) klepto


klepto
addikt

Az első Fuji gép, amire azt mondom, hogy jó a képminősége, a színmegjelenítése.
Ha nem lenne az 1-es a 70-es előtt, komolyan elgondolkoznék rajta... :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29) MLaca válasza klepto (#28) üzenetére


MLaca
őstag

azért gondold már végig, amit írsz! a csúcskompaktok mostani ára 140 ezer átlagosan. a fuji nagyobb szenzorral rendelkezik és fényerős az obija. szerinted mennyiért kéne adni? a 170e ft teljesen reális ár, csak szar a forintunk és keveset keresünk. nem erre a piacra szánták, csoda, hogy sötét balkáni országba egyáltalán szállítanak bármit is..

http://mlzphoto.hu/

(#30) Lauda válasza MLaca (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Usaba 600 dodo. :(

(#31) MLaca válasza Lauda (#30) üzenetére


MLaca
őstag

eu-ban mag 550 euró. na?

http://mlzphoto.hu/

(#32) ManUnited válasza MLaca (#31) üzenetére


ManUnited
aktív tag

MLaca!

Nagyon off topic a kérdés de várható valamikor egy Sony hx9v vagy hx100v teszt esetleg összehasonlítás valamivel? Mondjuk FZ150 vs hx100v? A legjobban a hx100v érdekelne!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33) PRO-peller válasza MLaca (#31) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Japánban megveszik még negyed' gépnek is. :DDD Ha az x100 a harmadgép akkor is. :B

(#34) Lauda válasza MLaca (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Epp ez a problema.

(#35) MLaca válasza Lauda (#34) üzenetére


MLaca
őstag

550 € x 300 = 165 000 forint. mi a gáz? ehhez még vedd a postaköltséget és pont ugyanott vagy. usákiában 144 000 ft. ha onnan rendeled akkor + vám + áfa + szállítási ktsg.

http://mlzphoto.hu/

(#36) MLaca válasza ManUnited (#32) üzenetére


MLaca
őstag

nem lesz.

http://mlzphoto.hu/

(#37) Lauda válasza MLaca (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az idehoaztason agyalok, hanem hogy miert nalunk a legdragabb megint. :O

[ Szerkesztve ]

(#38) MLaca válasza Lauda (#37) üzenetére


MLaca
őstag

4 ezer forinttal drágább, mint eu-ban.

http://mlzphoto.hu/

(#39) nord_ válasza Lauda (#37) üzenetére


nord_
veterán

Komolyan, sejtésed sincs? Ha szar a forintunk, arról nem a Fuji tehet. Nem mindegy, hogy az adott eurós árat 220-szal vagy 310-zel kell szorozni...

(#40) Lauda válasza MLaca (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Eleg szomoru ez.

nord_ Ki hibaztatja a fujit? Hol irtam ilyet? Az itt a problema, hogy agyonvagjak a termeket mindenfele adokkal, amikor erosebb a forint, akkor is mindig nalunk a legdragabb.
Olvasd el: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Degeczi válasza Gondwana (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem kötözködés, tényleg érdekel: milyen indokkal "logikus"?

Nikonon az a megszokott, h az óramutató járásával egyezően tekerve közelítünk rá a témára - amire szintén nem mondanám, h "logikus", mert inkább csak megszokás kérdése, mindenesetre jól kézreesik, nagyon furcsa utána olyan obit használni, ami fordított irányú (pl. a Sigma 18-50/2.8, de létezik több másik is)

(#42) Gondwana válasza Degeczi (#41) üzenetére


Gondwana
addikt

tényleg érdekel: milyen indokkal "logikus"?
Igazad van, nem logikus, csak megszokott. Ahogy megszokás kérdése az is, hogy van aki bal, van aki jobb szemmel néz a keresőbe, ez is megszokás kérdése - van aki meg hüvelykujjas kétgombos zoomoláshoz van szokva, neki az a "logikus".
Ugyanígy megszokás nálam, hogy merre tekerem az EX580II-on a vakukompenzációt, ehhez képest zavar, hogy az FL36R-en pont fordítva tekerve vannak az előjelek.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#43) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Először az X100 most meg ez...
Határozottan örülök, hogy Fuji nemcsak , hogy feltámadt, de így ennyire keményen kesztyűt dob a Canon/Nikonnak/Pana/Olynak. Az év két legfigyelemreméltobb kompaktja nálam az övék X100+X10 :R

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) orbano válasza Degeczi (#41) üzenetére


orbano
félisten

logikus, mert megegyezik a metrikus menetek "működésével"

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ez 1 kicsit furcsa. Kockásodnak a pixelek. Még nagyban is észrevehető. :(((

(#46) Degeczi válasza orbano (#44) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez még inkább igaz megfordítva, a használat szempontjából is - uis nem szemből, hanem hátulról használod a vázat: ha a zoomot, mint betekerendő csavart képzeled el, akkor ez az irány adja magát - talán ezért használja ezt a többség (nem csak Nikon vagy Fuji, Pentax, Minolta/Sony, Panasonic obik esetén is ez a megszokott)

(#47) FEDman válasza PRO-peller (#45) üzenetére


FEDman
addikt

Első körben a leglátványosabb, hogy nagyon durván elspórolták az AA szűrőt, jól látszik ez MLaca tesztjéből is, elég komolyan majrézik meg kockásodik.
Cserébe az elspórolt AA szűrő miatt valószínű több zajszűrést bír el a cucc és végülis ekkora szenzor méret mellett ez talán még egy elég ésszerű kompromisszum.

Ami meg az általad linkelt képet, valamint a néha fátyolos képeket illeti az itt nagyban a fotóson is múlott. Ez a kép konkrétan f/11 rekeszen készült ami ekkora szenzor méret mellett messze-messze a diffrakciós limiten túl van, ami már nem kicsit roncsolja a képminőséget.

(#48) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

170e? :Y Amúgy nagyon tetszik ez a retro váz :K

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#49) nord_ válasza FEDman (#47) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, van olyan magas izós kép, amelyik nem rosszabb, mint a GF1...
Az F11 meg tényleg érdekes - a fotós úgy látszik fullfrémen szocializálódott. :)

Amúgy nem olyan rossz gép ez, én picivel gyengébb minőségre számítottam.

(#50) PRO-peller válasza FEDman (#47) üzenetére


PRO-peller
senior tag

EZ a sorozat nekem más mint a PB sorozata. A DP képei sokkal kellemesebbnek tűnnek. Nem tudom hol a hiba? Az Ön készülékében. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.