Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) 80hun válasza Stauffenberg (#149) üzenetére


80hun
addikt

Ilyen ez ,imádjuk a dedót :)

(#152) vihartigris


vihartigris
őstag

Itt a tavasz, nő a tesztoszteron szint! :(

bármi reciproka a semmi

(#153) #16820480 válasza 80hun (#150) üzenetére


#16820480
törölt tag

Neked lehet, de akkor most mondhatnám, hogy az arany középút márpedig az APS-C, mert kisebb, olcsóbb és gyorsabb. :U
Értékvesztésnél mondjuk olyanra gondolsz, hogy a másfél éves, 2000$-ért megjelenő 6D mk2 vázat a télen már féláron lehetett kapni újonnan? :) Mint amikor a Leica mániás haverom mondta, hogy a Leica milyen jó tartja az árát, mert az x éves váz még mindig mennyibe kerül. Oké, csak mennyin indult? Közben két X-T3 árát teljes újkori vesztette el az évek alatt, ami azt jelenti, hogy ha vesz két X-T vázat, és utána kidobja őket a kukába, akkor is csak ugyanannyit veszített volna rajta.
Minden rendszernél a vázak ára megy le, az obiké pedig nem annyira.

Amúgy 80D-t én el nem vinnék nyaralni, vagy streetfotózni sem, mert egyszerűen nagy, nehéz és (streeten) feltűnő. Plusz zavar a kifordítós kijelző.
Mondjuk Canon MILC vázat amúgy sem vennék jelenleg pédául, bár nem is írtad hogy te azt vennél, mert másfélszer annyi pénzért nagyobb, nehezebb és kevesebbet tud, mint a mostani vázam. Ja, tudom, full frame. :)

(#154) hemaka válasza #16820480 (#153) üzenetére


hemaka
nagyúr

Muszaki cikkeknel amugy is tok felesleges az ertekvesztesen porogni, hacsak nem valami retro szarod van, aminek felfele megy az ara a ritkasaga miatt.

(#155) 80hun válasza #16820480 (#153) üzenetére


80hun
addikt

Ó én simán kiviszem , nemnagyon érdekel ha vkinek nemtetszik :)
Igazából családot fotózok más nem érdekel .
Nincs idő itt hobbizgatni street meg táj meg ilyenek :)

A szett jelenleg 80d + 24/2.8 + 50/1.8 +10-18 + 55-250 stm. Na ez volt 400e és ezen nem lesz nagy bukó.
Fujiból pl ugyanez 600e eglobal és már bukok rajta mert a fuji nem védi a szürkeimportól magát igy most jelenleg eglobálos ár alatt megy minden :)

Ja és a méret fujinál is szép nagy lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#156) #16820480 válasza 80hun (#155) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha eladni veszed, akkor nézegeted ezt. Ha használni veszed, akkor meg nem érdekel használtan mennyiért mennek, és élvezed a cuccokat és a minőséget.

Igen, a Fuji drágább (a váz kb 100€-val mondjuk csak), de egyrészt jobb minőséget is kapsz (egy 50/2-től, mint a Canon 50/1.8 például), másrészt az üvegek nem veszítenek igazán az árukból, főleg ha használtan, vagy eglobalon veszed.

hemaka: Így van.

[ Szerkesztve ]

(#157) 80hun válasza #16820480 (#156) üzenetére


80hun
addikt

Nehéz ügy választani manapság egyre többféle van :)

[ Szerkesztve ]

(#158) DummyBoy válasza 80hun (#150) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nos, egy rakás komoly fotóssal megáldott topikban én mint alamatőrhelyettes hobbifotós, nem nagyon rúgok labdába, de az érdekelne, mi alapján lesz a FF "arany középút"???

És ezt most komolyan kérdem.

Félretéve minden techie kütyümániát meg maximalizmust (maximalizmus vs arany középút) mi lehet az indok, hogy a FF neked "középutat" jelent? Vagy bárkinek ...

Pár éve voltam túrázni komolyabb fotós ismerősökkel, NIkon D750-esek és társaik, nagyhátizsák, stb, nálam Fuji X-T10 + pár fix és egy zoom (Egy szimatszatyor méretben xD).

Ebédnél, mikor a gépek az asztal szélére kerültek, elkezdte mindenki a "pöttömöt" nézegetni (X-T10 + 18-as fix) és az volt az első reakció, hogy "Bakker, nekem kell egy ilyen!"

Life is shor...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.