Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

t30at ibissel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó váz, de az a 18-55 már párszor oda lett csapkodva, elnézve a képeket. :DDD

(#3) Kristof93


Kristof93
senior tag

Nagy kár, hogy az ibis kimaradt..

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha ilyen szar idő volt, ezért a pár képért felesleges volt a Marsra mennetek. :) Lesz azért beszámoló az útról?

(#5) ukornel


ukornel
aktív tag

Gyors átolvasással nem láttam, hogy esik-e szó vakuszinkron időről.
Ha nem csak a figyelmetlenségemről van szó és tényleg kimaradt, akkor nem ez lenne az első teszt, amiből kifelejtettték :(
Azért is érdekelne a dolog, mert az elektronikus zárral esetleg jelentős fejlődést lehetne e téren elérni a jó öreg mechanikus zárhoz képest.

(#6) pengwin


pengwin
addikt

Tesztünk alanyát mindenképpen ajánlani tudjuk a hobbifotósoknak

Mi van?
Félmillió feletti ár és ajánlott hobbifotósoknak? :Y
Azért ez így szerintem kicsit meredek, gyanítom Magyarországon sok profi fots sem engedheti meg magának, hogy ennyit költsön egy vázra, pedig ott munkaeszköz lesz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#7) vihartigris válasza arn (#1) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#8) arn válasza pengwin (#6) üzenetére


arn
félisten

arra ott a gfx, 3-4x aron. sajnos a cegek nem a keleteuropai berezeshez igazitjak a portfoliojukat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) p_adam válasza ukornel (#5) üzenetére


p_adam
addikt

Nem olyan irányú a kiolvasás mint a mechanikus zárnál, tehát vakuval az elektronikus zár teljesen felejtős. A vakuszinkron egyébként 1/250 nem nehéz megtalálni.

(#10) weiss


weiss
addikt

Nem lehetne, hogy egy fényképező tesztbe azért kerüljenek képek is? Lehetőleg nem agyontömörítve.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó kis váz ez :K Lassan fél éve van meg, de egyáltalán nem bánom, hogy ezt választottam.

(#12) BBorg


BBorg
tag

"A színmélység minden esetben 10 bites, a mintavételezés SD kártyára történő rögzítés esetében 4:2:0, míg HDMI-n keresztüli felvételnél 4:2:2."
Hol tudhatnék meg részleteket a micro HDMI videokimenet működéséről? Plug&Play vagy menüből kell bekapcsolni? Mindent kiküld, ha pl csatlakoztatom egy TV-re? OSD-t is? Esetleg állítható? Befolyásolja a gép egyéb funkcióit, hogy csatlakoztatva van rá egy TV? Kikapcsol a hátlapi kijelző? Van ezzel kapcsolatban valami nem nyilvánvaló funkció vagy korlátozás? Késleltetés?

[ Szerkesztve ]

(#13) p_adam válasza BBorg (#12) üzenetére


p_adam
addikt

Ha a YT-on beírod, hogy 'X-T3 monitor' akkor találhatsz jópár videót a működéséről, valószínűleg az X-T30 is eléggé hasonlóan működik.

(#14) PuMbA válasza pengwin (#6) üzenetére


PuMbA
titán

"gyanítom Magyarországon sok profi fots sem engedheti meg magának, hogy ennyit költsön egy vázra"

A hagyományosan profi fotós vázak újonnan 800 ezer - 2 millió között vannak. Ma már olcsóbb vázakat is tudnak egyébként profi fotósoknak használni, mert annyit fejlődött a technika. Nálunk egy kis városban a fotósnak 1 milliós váza van már rég óta (10+ év), de természetesen nem cserélgeti 3 évente. Simán visszakeresed az árát, ha pénzért nyomod és jó vagy.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16820480 válasza BBorg (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem vagyok benne biztos, hogy erre gondolsz, de itt van szó például róla: [link]

(#16) Kristof93 válasza pengwin (#6) üzenetére


Kristof93
senior tag

A Fuji apsc vázak nem a profikat célozzák, nem úgy vannak kialakítva. Nem az ártól függ.

(#17) szilu7 válasza Kristof93 (#16) üzenetére


szilu7
senior tag

Miért? Hogy vannak kialakítva?

(#18) hemaka válasza pengwin (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez a kategória pedig vastagon az, csak a magyar pénztárca nagyon vékonyka.
Külföldön a kit ára konkrétan olcsóbb, mint itthon csak a váz, ez inkább a rohadt nagy probléma.

(#19) Stauffenberg válasza arn (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nehogy már középformátumig kelljen menni ha valaki profi Fujfiilm vázat akar. Az X-Pro 2 van ilyen célra szánva valamilyen homályos marketinges elképzelés szerint, de az X-T2 (és hamarosan talán az X-T3) a legnépszerűbb melós vázuk, hiába kommunikálja úgy a Fujifilm, hogy ez csak egy haladó váz, nem pedig pro.

Meg ugye nehéz elképzelni, hogy a GFX mitől próbb, mint a high-end APS-C vázaik, az középformátum, annak az előnyeivel és hátrányaival együtt.

(#20) pengwin válasza hemaka (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem nem azzal van bajom, hogy a gyártó hova pozícionálta a vázat.
Boldogabb országokban egy legalább 5-6 évig használt eszközért nem sok pénz a kb. 2000$, de gyanítom ott sem a hobbisták fogják venni többségében.

Idehaza viszont bátran ajánlani hobbifotósoknak meg szerintem elég merész. Mind a száznak, aki hobbicélra meg is veszi az ilyen árkategóriájú vázat? Nekik már szerintem megvan, a többiek meg örülnek, ha egy 100-150 ezres vázat meg tudnak venni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) 80hun válasza pengwin (#20) üzenetére


80hun
addikt

Nem merész egyáltalán.
A profi vázakból és objektivekből is a nagyrészét anatörök és hobbifotósok veszik a világon. (Ez minden márkára értendő)
Szted hova adnak el ennyi profi vázat meg obit? Nincs ennyi profi a világon :D

(#22) Stauffenberg válasza pengwin (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Menj be valamelyik magyar Fujifilm Facebook csoportba, tele vannak hasonló árkategóriájú vázakkal rohangáló fotósokkal. Abba már ne menjünk bele, hogy sokuknak csak pénze van, szépérzéke meg semmi a feltöltött fotóik alapján. Néhányan meg pár évvel ezelőtti, most már használtan olcsón megvehető (X-E1, korai X100-ak, stb) vagy újonnan sem drága belépő Bayer-es vázzal csinálnak tök jó fényképeket.

De amúgy az X-T10/20/30 annyira eltalált vázak lettek, hogy a városban mászkálva is egyre több (nem turista!) fotósnál is látom, pedig egyébként ezeknek az indulóára az olcsóbbik kitobjektívvel is 300k felett van.

Az igazság az, hogy a hobbi fotós egy nagyon széles skála. Amiről te beszélsz az a kispénzű hobbi fotós, de ez csak egy halmaz és a mobilok előretörésével egyre kevesebben vannak (értsd: a 150k körüli belépő MILC/DSLR vázak piaca extrém ütemben zsugorodik és a gyártóknál hobbi szinten is egyre inkább a 1500-2000 dollárt kifizetni képes vevőkör kerül a célkeresztbe... a Sony A7 III például a tavalyi év egyik legnépszerűbb cserélhető objektíves fényképezőgépe volt... abszolút értékben nézve is dobogós vagy ahhoz közeli a helyezése például Amazon eladási toplistát nézve).

(#23) Kristof93 válasza szilu7 (#17) üzenetére


Kristof93
senior tag

A retro tárcsák/kezelés jól néznek ki, használni is kellemes, de a modern canikon dslr/Sony kiosztás igazából gyorsabb és vakon sokkal jobban kézre áll. A markolat túl kicsike. Lencsékből pedig a standard esküvős/portré kitre (24-70-200 2.8, 85 1.4) csak kompromisszummal vannak alternatívák. Sportra pedig leginkább semennyire (a 200 f2 kivételével).

(#24) jlaudio válasza Kristof93 (#23) üzenetére


jlaudio
tag

Szerintem azért vannak objektivek pl. 16-55 f2.8, 50-140 f2.8, 53 f1.2 ezek miért lennének kompromisszumos megoldások? Szerinted a CaNikon DSLR üvegek jobbak? Melyiket próbáltad, használtad és mi volt ami nem tetszett?

(#25) p_adam válasza jlaudio (#24) üzenetére


p_adam
addikt

Alapvetően a fixek, amik nagyon jól eltaláltak az egész rendszerben. Az f/2.8-as zoom-ok kinézete már nem annyira kiemelkedő és a méret+súly(+ persze ár) megtakarítás sem akkora, FF-en az ember f/4 és f/2.8 között szabadon választhat (persze csak szvsz)

[ Szerkesztve ]

(#26) green dude válasza #16820480 (#11) üzenetére


green dude
tag

Te melyik programmal dolgozod fel a RAF fajlokat? Azert kerdezem, mert nekem par honapja at kellett valtanom a LR-rol, mert pocsek volt az algoritmusa a Fuji-khoz.

(#27) green dude válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


green dude
tag

Van, hogy mikor kimegyek elviszem csak az X-T10-est. Nagyon jo kis vaz, csak kar, hogy nem tudom kicserelni a szemkagylot. Tudom, van olyan amit a vakupapucsba lehet rogziteni, de az nem ugyanaz.

(#28) Stauffenberg válasza green dude (#26) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont nemrég jött Lightroom update jobb Fuji támogatással.

Nem próbáltam még, nemrég váltottam MFT-re. Egy próbát megérhet.

(#29) szilu7 válasza Kristof93 (#23) üzenetére


szilu7
senior tag

Vakon az áll jobban kézre, amit megszoktál. A profi fotós kapásból rádobja a portrémarkolatot, úgy már nem kicsi. A Fuji az, aki tükörnélküli APS-C rendszerrel meg tudott győzni jónéhány profi fotóst. Rendezvényre simán találsz megfelelő objektíveket, ráadásul a Fuji optikák szenzációsak. Sportra még biztosan van jobb, de a T sorozat egyre több profi fotós igenyeinek felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#30) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Izgalmas kis gép! Tetszik! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#31) Kristof93 válasza jlaudio (#24) üzenetére


Kristof93
senior tag

Az apsc vagy ff 2.8 nagyon nem mindegy. F2 zoomok meg f1 fixek még nincsenek a fujinak. Ezért kompromisszumos. Persze attól még lehet munkára használni, sokan így is tesznek, de nem ugyanaz.

(#32) arn válasza Kristof93 (#31) üzenetére


arn
félisten

Mar megint ez a croppal valo szorozgatas? :) meg ha azaz indok, hogy nagyobb szenzor, jobb dinamika, nyugodtabb kep...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) #16820480 válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hogy definiálod mondjuk a profi vázat? Elég jól használható azért a T vagy H széria is munkára, illetve a Pro is, és ott most jön majd nemsokára az új váz.

green dude: Capture One Express, de nem használok raw-ot amúgy.

Kristof93: Ha bokeh-ra utazol, akkor nem mindegy az kisfilmes vagy crop f2.8, de fénygyűjtő képessége pont ugyanaz.
Amúgy sportra és élővilágra pont jobb lenne a crop, mert azonos technológiájú érzékelővel mindig gyorsabb lesz, illetve hosszabb fókusztávot tudsz elérni effektíve a crop miatt. Most még nincs igazán telezoom választék Fujira, de gondolom előbb utóbb arra is lépnek majd.

(#34) #31733248 válasza pengwin (#20) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Nekem nem azzal van bajom, hogy a gyártó hova pozícionálta a vázat.
Boldogabb országokban egy legalább 5-6 évig használt eszközért nem sok pénz a kb. 2000$, de gyanítom ott sem a hobbisták fogják venni többségében."

Sony MILC topicban volt egy felmérés, 107 válasz érkezett rá, a társaság felének FF gépe (is) van. Sokan költenek akár több milliós összeget is a kedvenc hobbijukra, de ez nyilván egyéni lehetőségek kérdése is.

(#35) 80hun válasza Kristof93 (#31) üzenetére


80hun
addikt

“F2 zoomok meg f1 fixek még nincsenek a fujinak. Ezért kompromisszumos”
Nemár :D

F2-es zoom és f1-es fix aztán minkek ? A gyüjtőknek a polcra?

És mintha más gyártóknál tömegesen válogathatnánk az ilyen zoom és fix obikból. :)

(#36) jlaudio válasza Kristof93 (#31) üzenetére


jlaudio
tag

Szerinted tömegtermék lessz a Canon F2 zoomja meg a Nikkor 58mm f0.95 Noct ami legalább manuál (vazze ezt mégis, hogy gondolták?) egy zsák pénzért, de a Fujinon 33mm f1 sem lessz olcsó de ez legalább nem manuál obi, ezek nem lesznek tömegtermékek és leginkább marketing szempontból lényegesek, hogy na bezzeg a Nikon az tud f0.95 obit, a Canon tud f2 zoomot... A való életben mindig mindenki mindent nyitott rekeszen fotózik?
Ha meg már bokeh akkor miért ne középformátum? Az azért nem FF 2.8 nagyon nem mindegy... Ja, hogy nagyobb nehezebb és drágább vagy netalán nincs feltétlenül szükség a középformátumú szenzor adta előnyökre? Na én is igy gondolok a FF gépekre és valószinűleg még sokan mások is akik Fuji X rendszerre váltottak.

(#37) p_adam válasza jlaudio (#36) üzenetére


p_adam
addikt

Amit én írtam, arra nem reagáltál, az olcsóbb f/4 zoomok ugyanúgy hozzáférhetőek FF-hez és az f/2.8 zoomok sem minden esetben sokkal nagyobbak és nehezebbek. Ha valaki a zoom optikákat preferálja, akkor nem feltétlen a Fuji rendszere a legjobb választás, eléggé fixekre van tervezve, amik méret/súly tekintetében eltaláltak, de pl. az is látszik hogy egy 16mm f2.8-as kompakt obit sem tudnak elég olcsón forgalomba hozni (és nem is tűnik valami élesnek a dpreview tesztképein, nem tiszta, hogy miért)

Meg persze ha most már 6 különböző gyártó van a tükör nélküli FF vonalon, az már mindenképp háttérbe fogja szorítani őket a jövőre nézve (és garantálja, hogy továbbra is elképesztő mértékű lesz az értékvesztésük)

(#38) Stauffenberg válasza #16820480 (#33) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs rá jó definíció, a Canon és Nikon DSLR paletta lett az utóbbi 10-15 év igazodási pontja (mert képtelenek a megújulásra, muhaha), hogy mi-honnan számít pro váznak, de ez azóta sok mindenben változott, egy csomó pro feature levándorolt az alsóbb szegmensbe is (sokmezős PDAF rendszerek, időjárásállóság, haladó videós funkciók, stb), persze nem a két nagy mamutnál, hanem a konkurenciánál. Ettől függetlenül ma is sokan a CaNikon tükrösökhöz mérnek oda mindent és hiába teljesít túl valami lényeges aspektusokból egy 5D-t, ha nem Full Frame, annak nincs is becsülete, fejben rögtön bekerül a jópofa játékszer halmazba.

Az a Pro váz, amivel egy profi hatékonyan tud dolgozni. Ebbe meg aztán bármi beletartozhat egyéni ízlés szerint. Túl nagy jelentőséget nem érdemes ennek a jelzőnek tulajdonítani, ez sokszor nem több marketinges bullshitnél.

(#39) PuMbA válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


PuMbA
titán

Canon-nál jelenleg ezek a gépek pro besorolásúak a honlapjuk szerint: 5D Mark IV, 5D Mark III és 1DX Mark II.

[ Szerkesztve ]

(#40) #31733248 válasza jlaudio (#36) üzenetére


#31733248
törölt tag

Inkább arra gondolnék, hogy most jön ki Sony milcre a Tamron 17-28mm f2.8, vagy ott a 28-75mm f2.8, 800 dollár körüli árakon. Ezek azért igencsak jó ajánlatok minden szempontból. Nem véletlenül pörög úgy a FF gépek piaca.

(#41) #16820480 válasza p_adam (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott a 18-55, használhatod végig f4-en, bár tud a széles végén többet is. Az 55-200 meg kb egy f4 ekvivalens, a rövid végén kicsit jobb, tele végén kicsit gyengébb. Ez mindkettő amúgy igen jól sikerült obi, bár a telezoom sajna nem túl olcsó.

Stauffenberg: Ezzel tökéletesen egyetértek :K

(#42) Kristof93 válasza jlaudio (#36) üzenetére


Kristof93
senior tag

Hiába vagytok felháborodva a FF 2.8 zoomok és a 85 1.4 a standard "pro" kit. Apsc-n f2 zoomok és f1 fixek kellenek, hogy ugyanazt az eredményt kapd, mind mélységélesség és fénygyűjtés szempontjából. Lehetne középformátum is a standard, de nem az (nem is nagyon vannak 2.8/1.4 kf objektívek, jó okkal). Ezért nem fognak tömegesen áttérni fuji-ra. És amint mondtam a vázak sem igazán úgy vannak kitalálva. Attól még nagyon tetszik a rendszer, ha lenne ibis ezt használnám.

(#43) 80hun válasza Kristof93 (#42) üzenetére


80hun
addikt

Senki nincs felháborodva :)
Egyébként nem kell mivel sokszor túl vékony a dof f2,8-nál és f1.4-nél pláne ff-en
Senki nem akar meggyőzni senkit hogy vegyen fujit, valamit félreértesz de nagyon :)
Meg ugy beszélsz mintha a profik léteznének csak.
Sokkal -sokkal több magánember szaladgál sokmillios szerkóval mint profi :)

(#44) arn válasza Kristof93 (#42) üzenetére


arn
félisten

Mar ha a hatarertekeken fotozol... es ott sem mindig, mert mar lehet rekeszelned kell. Ez a fajta osszehasonlitas nagyon keves esetben allja meg a helyet, a nagyobb szenzorbol fakad inkabb tobb hetkoznapi elony. Vagyis fakadna, hasonlo minosegu obik lennenek, ahhoz hogy a fuji obijainak minoseget megugord ff meretben eleg sokat kellene raaldozni. az olcsobbak amiknel kikotnek az egyszeribb ff vasarlok meg nem nyujtjak azt. Szoval igy ket szam osszevetese finoman szolva is sekelyes es felrevezeto osszehasonlitas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) jlaudio válasza p_adam (#37) üzenetére


jlaudio
tag

Nos mit lehet erre reagálni? Hogy az f2.8 zoomok kinézete nem olyan kiemelkedő? Nem tudom mire gondolsz szerintem hasonlóan néznek ki mint más gyártók termékei, méret + súly mihez képest? A Nikkor 27-70 f2,8 ED az 83x133 mm és 900g, a Fujinon XF 16-55 f2,8 az 83x106 és 655g szerintem azért a Fuji könnyebb nem is kicsivel, árban pedig a Fuji kb a fele a Nikkornak.
De ha már a Nikkor 70-200 f 2.8 VR II nézed az 87x205 cm és 1540g a Fujinon XF 50-140 f2,8 az 83x176cm és 995g, árban pedig a Fuji vagy 300 ezerrel olcsóbb mint a Nikkor.
Persze, hogy a FF f2.8 az nem egyenlő apsc f2.8 ha már a bokeh-t nézed...
Abban egyetértünk, hogy a fixek azok nagyon eltaláltak a Fuji rendszerben, nem véletlen, hogy a legtöbb Fujis inkább a fixeket szereti.
Az árakról meg mit lehetne mondani mint azt, hogy nem véletlenül kerülnek annyiba amennyit kérnek értük. Az obik nagyon jók mind képi mind épitési minőségük kiváló.
De ez a rendszer nem való mindenkinek és persze nem tökéletes de persze ez akármelyik rendszerre igaz.
Mennyire szorul majd a háttérbe a többi FF gyártó miatt? Majd az idő eldönti de szerintem semennyire, mert a Fuji folyamatosan növeli az eladásait...
Elképesztő mértékű értékvesztés? Nem hiszem, hogy jobban vesztene az értékéből mint akármelyik másik rendszer, talán csak a magyar árak (újonnan) nagyobbak mint az EU-s árak.

(#46) p_adam válasza jlaudio (#45) üzenetére


p_adam
addikt

Persze, de az f/4 ugyanúgy ott van, mint opció, ezt írtam már le 2x meg DSLR-ről beszélünk, a Canon RF 24-105 pl. 700g ami szinte ugyanannyi méretben és súlyban és cserébe van nagyobb átfogása.
Nyilván a Sony-t leszámítva (ami pont emiatt a legfőbb ellenfél) nincsenek ezek kiépítve még, de 1-2 év és ki lesznek, majd akkor érdemes megnézni a lehetőségeket és a méret meg súlybeli összehasonlításokat (a Nikon inkább a méret és minőség felé megy el f/1.8-as fixekkel, a Canon meg a minőség felé nagyobb mérettel és súllyal, de előtt utóbb meg mindegyik összeér majd).

X-H1 újonnan 2100$, kicsit egy évesen az X-T3 után meg már csak 1000$ alig használtan, erre mit lehet mondani, minthogy messze túlárazva indult, meg ráadásul a grip-et is ajánlott volt venni hozzá.
A fejlődés nem fog megállni és előbb-utóbb úgyis cseréli az ember, mert még nincs benne minden (és nem stabilizálás X-H kategória alatt), ez az igazság, akkor meg nem biztos, hogy örül az ilyen dolgoknak, lassan már egyes objektíveket is frissíteniük kéne, mert csak a régebbi fókuszmotorokra lettek tervezve. Jó rendszer, csak nem abszolút mindenre, amit egyesek gondolnak.

Talán annyira nincsenek "veszélyben", mint a drágább m43 gépek és objektívek, de korlátozottan itt is ki fog jönni ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#47) D.Va válasza Kristof93 (#42) üzenetére


D.Va
senior tag

Érdekes, jópár kifejezetten profi fotós/videós youtube-on azt mondja hogy az IBIS nem egy nagy "wasistdas". Gimball-t távolról sem közelíti meg, egy minimális haszna van csak az IBIS-nek,nagyon amatőr családi fotózásnál kb jól jön, de profi munkához nem nagyon tesz hozzá. (ezt a6500 tesztekben hallottam sokszor mert abban van IBIS)

(#48) hemaka válasza #16820480 (#33) üzenetére


hemaka
nagyúr

Johetne az uj pro igazan, varom mar.

(#49) #16820480 válasza hemaka (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom ősszel jön Photokinán.

(#50) arn válasza D.Va (#47) üzenetére


arn
félisten

Konnyu fixek mellett a fenet nem elony... olyan szitauciokban fotozol kezbol statikus temakat, amit max alvannyal tudsz. Teljesen mas temakor, mint a gimbal, meglepo modon a fenykepezovel nem csak videozni lehet. Azota hianyzik, amiota eladtam az mftt, es ezert akarok sony ffre valtani fujirol. Normalis meretu es aru vazaikba is belepakolhatnak, ha mar nagyobb vazat kell vennem az nem egy apsc lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.