Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

'és még 450W alatt is van ám élet...

(#2) Sanchez638 válasza Chp (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem is lassan új táp kéne, de nem 450w-os... Csinálhatnának már kisebbe és a kisebbekből akár modulárisat..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) djculture


djculture
félisten

27-30 ezerért már nem ilyet vennék, szokásosan agyon vannak árazva mert újdonság.

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Hydro gondolom a hidrodinamikus csapagyazasu ventilatorara utal.

28k-ert meg mar Seasonic S12G-450-t is lehet kapni, ami azert nem FSP minoseg.
Vagy 23-24k-ert ott van a G-360, ha kisebb Gold tapra vagysz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) tailor74


tailor74
őstag

Valamilyen módon megoldhatták volna a 24 pin csatlakozó kábeleit is egyszínű fekete szalag kábelezéssel. Pofásabb lenne. Amúgy rendben van, az ára meg majd megy lejjebb is, ha elmúlik az újdonság varázsa.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#6) Valdez válasza Chp (#1) üzenetére


Valdez
őstag

Hát igen, nem nagyon követik le a tápgyártók a piacon történő fogyasztáscsökkentési eredményeket.
2-300 wattból már elég jó gépet lehet összerakni, és most hogy a vga-k is átmennek 14nm-re, még jobbat lehet majd, de valahogy az igazán hatékony tápok csak nem akarnak 400-450 alá leszivárogni.

(#7) dementor


dementor
senior tag

Nem elég, hogy szépek, de talán a legjobb tápegységek az FSP-k. Igaz a Seasonic a király kategória, de árban is.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#8) Graphics válasza djculture (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott az EVGA GQ 550, az is kiváló Gold belsős cucc, 25-ért van most pl :)

@Chepany: Ugyanannyi alkatrész kell bele mint a 450-esbe, nem éri meg a gyártóknak olcsóbbat csinálni, nincs akkora haszon rajta

OEM piacra gyártanak is kisebbeket, sőt ott már inkább Platinum tápok a jellemzőek, pl a HP Prodeskekben 300W-os Platina Delta táp van , mert ott van akkora volumen.

Megrendelnek nagy mennyiséget, egyezkednek a gyártóval, és kész. De végfelhasználók nem fizetik ki

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) csakdzsó válasza dementor (#7) üzenetére


csakdzsó
tag

Pár évvel ezelőtt olvastam valamelyik fórumon(ipon v. prohardver, nem emlékszem),hogy az FSP-t jobbnak tartotta valaki a Seasonicnál.Azt hiszem valami szabvány miatt,talán az indítófeszültség milyensége,esetleg amit oszcilloszkóppal mutatnak ki tesztek során passz.Nem értek hozzá :F

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#10) R9DEON


R9DEON
senior tag

Na egy olyan 450W lesz az enyém erre vártam.

(#11) MMIX


MMIX
addikt


FSP Hydro X 650W teszt, KitGuru.net [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) .mf válasza nyunyu (#4) üzenetére


.mf
veterán

"Ennyi" :)

Poolcafe: ld mit írt Nyunyu, hasonló áron vagy olcsóbban is kapni SeaSonicot.

Csakdzsó: én egy olyanra emlékszem, hogy a SeaSonic nem volt hajlandó szétbontani külön ágakra a 12V-ot, amit az egyik őskövület szabvány megkövetel, de a felhasználónak jobb, ha nem fut bele olyanba, hogy a különszedett ágak közül ugyanazon van több nagy fogyasztó, és terhelésnél az OCP beüt. Ha valaki ez alapján tartja kevesebbnek a SeaSonicot, menjen inkább vissza a balettba ugrálni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) csakdzsó válasza .mf (#12) üzenetére


csakdzsó
tag

Nem vagyok biztos benne,hogy az egyben hagyott ág miatt szapulták volna,bár az is közrejátszhatott.Persze az illetőt nem is minősítem inkább.Jelenleg egy Seasonic X-750 SS-750KM tápom van,előtte pedig a Corsair VX450w teljesített szolgálatot.A VX450 használat közben is hűvös maradt,és totál kussban volt az ADDA ventinek köszönhetően.Szerintem az egyik legjobb légkavaró,amit tápban el lehet képzelni.A 750-es ventije még nem is forgott eddig,mert nem igényelte :Y

Szóval minden tiszteletem a Seasonicnak és a ventilátorainak :R

Bezzeg muterom Chieftec ctg-450-80p tápja rohadtul meleg és a ventije hangos mint állat. :U

Üdv:Henrik

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#14) Gyuri27 válasza .mf (#12) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) t72killer válasza Sanchez638 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! Egy normál mai konfi kb sose eszik 300w-nál többet (az én 4770k+gtx970 rendszerem nagyonnyúzva 250w-ot húz a falból(!) ) , horribile dictu egy APU+ssd rendszer simán 80w alatt van, terhelve. A tipikus üzemnél idle közelében pörög a rendszer, még ennél is jóval kevesebb fogyival.

Ergo kellenének kicsi passzív és jó hatásfokú tápok 80 és 300W közé. Miért ritkább az ilyen a fehér hollónál? Nem mindenki nyomat tuningolt csúcsvga-kat párban, szénnéhúzott 8magos proci mellett:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Dicséret a szalagkábelért.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Graphics válasza t72killer (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak erre megfelel kockák a piacon, mármint picoPSU-k és adapterek kombója. [link]

De drágábbak, mint egy minőségi 300W-os Bronze táp :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) t72killer válasza Graphics (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ismerem a fajtáját, jobb híjján ilyet fogok venni, ehhez a projecthez hasonlóan. De igazán nyomhatnának FlexATX vagy annál is kisebb méretű "rendes tápokat" 80-100W körüli teljesítménnyel. Egy HTPC-be, home szerverbe nem kell még 150W se (akkor se, ha az ideális max 50-70%-ig terheljük).

A 300W-os bronz táp egy HTPC-nél/home NAS-nál jellemző 20W (=5-6%) körüli terhelésen sacc/kb 50% körüli hatásfokkal dolgozik, ami egy ideálisan belőtt 90%-os hatásfokú rendszerhez képest mondjuk 6-8W, azaz évi ~3kFt. Hosszabb távon, több konfit kiszolgálva meghozza az árát, ráadásul a full ATX méretű tápot nemigen teszed bele kicsi házikóba. Utóbbi ok miatt a felárat is szivesen megfizetném egy rendes gold+ 120W-os moduláris tápért ami belefér 0.2-0.3 liter térfogatba (=a szabvány SFX-nél kisebb).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Graphics válasza t72killer (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fajlagosan nem igazán olcsóbb, mert mennyiségileg kell bele ugyanúgy alkatrész.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) t72killer válasza Graphics (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt teljesen megértem, hogy kb a jobbféle 4-600W-os egységek áráért mérnék, de legalább lenne... Semmi értelme egy tápot <10% terhelésen futtatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) CriticalHit válasza nyunyu (#4) üzenetére


CriticalHit
őstag

Semmi baj nincs az FSP tápok minőségével, eltekintve a Teapo kondenzátorok használatát. Amint elmúlik az újdonság varázsa és normalizálódik az ára, jó vétel lehet.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#22) Graphics válasza CriticalHit (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Teapo kondik 10-12 évvel ezelőtti minőségi problémáit kár a mai időszakra kivetíteni... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Yodamest


Yodamest
addikt

Naggyon jók ezek! Nem lesz ez 30 körül, nehogy azt gondoljátok, 20-25 lesz inkább. Max amíg még nagyon friss addig drágább.

Kérdezik páran, hogy miért nincs 300W-os táp, WTF? Mert nem lenne stabil vele a rendszer ennyi. Oké, hogy te megméred és jaj hát a konfig full terhelésen csak 279W-ot zabál, de vegyük figyelembe, hogy egy tápbak sincs 100%-os hatásfoka tehát simán lejön belőle eleve egy 20% egy ilyen jó tápnál, rosszabbnál meg akár 60%!
A másik, hogy nem jó a csúcson hajtani folyamatosan szerencsétlent, ha állandóan a max terhelhetőségének 85-90%-án hajtanánk nem lenne hosszú életű. Ezért indulunk kb 450W-tól felfelé, mert ott már belefér az, hogy lejön belőle 20% és még így sem kell összefosnia magát a tápnak folyamatosan, hanem szépen kényelmesen kitudja szolgálni amit kell... hát nem jobb ez így? de!

(#24) t72killer válasza Yodamest (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Táp névleges teljesítménye = leadott teljesítmény. Ha nem dzsunka a cuccos, akkor tartósan 70%-on simán lehet terhelni. Persze kérdés, hogy mennyi jut a 12V-os ágra: ha a 12V a speckók alapján le tud adni 250W-ot - mint pl ez a kis Silverstone, akkor egy max 200W-ot fogyasztó konfinak (AMD APU vagy nem tuningolt i5+GTX960) az égvilágon semmi baja nem lesz.

Nyilván, ha valaki 7/24-ben renderel tuningolt cuccal, vagy bányászik (már nemigazán...) arra kell tervezni. De aki (még 7/24-es futás mellett is) napi 15órában totál idle futtatja a gépet (pl letölt), a maradékból 3órát netezik (szintén közel idle, <100W) és 6ot játszik (itt van vmi komolyabb, tuningtól és konfitól függően), az nyugodtan megengedheti hogy az idő 25%-ában felmenjen 80-90%-ra a 12V leterhelése. Persze ez a 90% víz alatt tuningolt CF r9 290x + i7-5820k alatt 700W felett lesz, csak épp nem ez a jellemző konfi a háztartásokban:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) nyunyu válasza Yodamest (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Mar nem a Vargane korszakban vagyunk, hogy a tap a rairt nevleges teljesitmeny felenel leegjen. *

Modern tapokat jellemzoen a nevleges teljesitmeny +10%-a kornyeken lovi le a tulterheles vedelem, pedig a tapok tudnanak tobbet is.
Seasonicok jellemzoen +20%-nal kapcsolnak le, de meg ott is belefernek az ATX szabvanyban eloirt +-5% feszultsegingadozasba.
G-360 pl. 442W-nal kapcsol le.

* Hirhedt LC-235ATX kb. 100W-ot tudott 12V-on, tulterheles vedelme meg nem volt...
De ez meg ATX 1.1-es volt, mig Intel P4-ekhez ATX 2.0-as tapokat kellett volna hasznalni, amik 12V-on adjak le a teljesitmenyt, nem 3.3/5V-n.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) madgie válasza Yodamest (#23) üzenetére


madgie
titán

100 wattnál többet renderelés közben sem kér az i7-5775C-m, most ha melléraknék egy GTX960-at, akkor is röhögve elvinné az olcsó kis 85+ 350-es FSP-m (de egy háromszázas is).

Pont ezek miatt eszembe sem jutott 500-600 wattos tápegységeket venni, mert minek? Idle meg elvan 30 wattból, 2 HDD-vel, rendszer SSD-vel.

(#27) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Szinte már hetente jönnek új szériák tápokból, csak azt nem értem minek hova ennyi :F

(#28) Graphics válasza Tomassy00 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanoda ahova eddig. a PC piacra... Vagy mi a kérdés?

Szerinted végtelen időtartamra vesz valaki tápot, és már nincs is szükség újra? Attól mert a PC eladások stagnálnak, attól még a megvett PC-k otthon vannak, és használják őket, netán fejlesztik.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) R9DEON válasza Tomassy00 (#27) üzenetére


R9DEON
senior tag

A tápok is fejlődnek például ennél a szériánál nagyon tetszetős a szalagkábelezés.

(#30) nyunyu válasza Graphics (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Hany evente erdemes ujabb Seasonic tapot venni?

Corsair HX520-nak alcazott Seasonicom (~S12-520?) mar 7 eves, de eddig meg nem jart szervizben, ossz karbantartas annyi volt, hogy fel eve kifujtam belole a port.

(Elotte az FSP Zennel szoptam, mint a torkosborz, masfel ev alatt tobbet voltak a szervizben, mint itthon. :W)

FX-6300 proci+GTX460 miatt 120-300W kozott mozog a gepem komplett fogyasztasa, szoval boven tul sok a tap 520W teljesitmenye, vegig alapjaraton porgeti a ventilatorat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Tomassy00 válasza Graphics (#28) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Értem amit mondotok, de akkor is... Mindig csak egy arasznyi fejlesztés van, nem bírják megcsinálni egyből rendesen, a mai kor elvárásainak ?!... Pl manapság a full modularitásnak, a 80+ hatásfoknak és a "szalag" kábelezésnek már alapnak kéne lenni, na meg a minél halkabb ventinek.
80 euróért 450 wattos tápot :F ,,, Hát nemtudom. De lehet csak én vagyok telhetetlen.
Mindenesetre kezdi megülni a gyomrom ennyi tápos séria, hír, újdonság, bár ez amit most újdonságnak adnak be, nem is újdonság...

(#32) R9DEON válasza nyunyu (#30) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nekem pedig FSP Zen működik 4,5 éve hiba nélkül, ilyen alapon láttam már fullos Corsair tápot 1 évesen a szervizben úgy hogy nem is lehetett javítani csak cserélni, tény hogy az FSP és a Seasnic a legbiztosabb választás.

(#33) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Egyszerüen vicc hogy mit művelnek a táp gyártók. :((
Ennyi pénzekért olyan tipp topp szerkezeteknek kellene lenniük, hogy azokba belekötni ne lehessen, persze ésszerű keretek közt, nem földön túli tehnikát elvárva.

(#34) nyunyu válasza Tomassy00 (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Elobb irtam egy hosszabb valaszt, de sikerult nem elkuldenem, aztan a bongeszo meg elfelejtette. :W

Nagyok az elvarasaid.

2007 oszen kerult a Corsair HX520-am ~37k-ba, ha jol szamolom a sokatszor megdoglott Zenre rafizetett 9k-t, akkori arfolyamon 199$/146€.
(USAkiaban 120$ korul mertek akkoriban, csak ugye itthon rajott az EU felar+vam+afa...)

Ezert a penzert akkor kaptam:
- felig modularis tap (melyik hulye rakott a fix 20+4 tus ATX melle egy 4 tus ATX12V-t ES egy 8 tus EPS12V madzagot is??? Eggyel ujabb Seasonic M12-on mar atgondoltak, arra mar kettebonthato 4+4 tus EPS12V csatit raktak, eggyel kevesebb kabel kigyozik feleslegesen a hazban.)
- szalagkabelek
- 80+ Bronze
- halk Adda venti, azt is negyed fordulaton jaratja 300W terheles alatt. (Ekeztek is eleget anno a tap topikban, mivel az eredeti Seasonic S12-II, amibol ez a tap szarmazik, korabban hangositotta a ventit.)
- minosegi alkatreszek (japan 105C kondik...)

Ehhez kepest a cikkben szereplo 90€-s (~100$) 550W-os FSP annyival tud tobbet, hogy modernebb elektronikaja van: mar nincs kulon 12V/5V/3.3V eloallitas, mint az enyemben, hanem mar csak 12V jon le a traforol, es abbol allitja elo DC-DC kapcsolassal a tobbit.
Regi megoldassal mar a Silver hatasfok megugrasa is problemas, Goldot egyaltalan nem lehetett elerni vele.

Ha ezt vesszuk, akkor most 20$-ral olcsobban lehet Bronze helyett Gold tapot kapni hasonlo koritessel, mint 8 eve.

Hmm, 94$ a Seasonic G-550? :Y
Akkor 25$-ral lett olcsobb a modularis 520-550W kategoria 8-10 ev alatt, kozben Bronzerol Goldra nott a hatekonysag.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) nyunyu válasza R9DEON (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem pedig FSP Zen működik 4,5 éve hiba nélkül, ilyen alapon láttam már fullos Corsair tápot 1 évesen a szervizben úgy hogy nem is lehetett javítani csak cserélni, tény hogy az FSP és a Seasnic a legbiztosabb választás.

Elso szerias 300W-os Zenem volt.

400W-os Zenek joval kesobbi fejlesztesuek, a 300W-os Zenek majdnem 100% elhullasabol tanulva nagyon durvan atterveztek+sokkal masszivabb hutest kapott.

Meg melyik Corsair?
Csak az elso par szeriajuk (VX450, HX520, HX620, TX650) volt Seasonic bellel szerelve, meg talan a mostani csucs kategoria.
CWT beleset nyilvan nem vennek annyiert, amennyiert eredeti Seasonic tapot is lehet kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) Tomassy00 válasza nyunyu (#34) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Akkor sem érnek ezek ennyit és kész! :(((

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) R9DEON válasza nyunyu (#35) üzenetére


R9DEON
senior tag

Igen 400W Zen, a Corsair CWT beles volt elég komoly tápnak nézett ki de belülről egy kicsit kormosnak tűnt.

Tomassy00 Nézd senki sem kötelez hogy megvásárold ha a jelenlegi megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#38) nyunyu válasza Tomassy00 (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor ne vedd meg.

En sem vennek megegyszer 500+Wattosat, csak annak idejen nem volt mas, amire le tudtam volna cserelni a szerviz altal sokadszor megkokanyolt FSP tapomat ertek egyeztetessel.
Megelegedtem volna egy VX450-nel is, ami ugyanannyiba kerult, mint a Zen, csak azt akkor nem lehetett honapokig kapni :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) Graphics válasza Tomassy00 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez olyan, hogy egyszer csináljanak egy autót rendesen és sose veszel mást...?
Nem hinném, mint ahogy mobilt se örök életre veszel ,ez nem így működik.
Szólok, hogy fogyasztói társadalomban élünk, a fejlődés vitathatatlan felejárója a műszaki javulás..

Ha te stagnálni akarsz , oké.. de ha jó, ha nem, a jövő nem az egy helyben ácsorgásé.. Akkor a géped ne fejleszd, és ne vegyél semmit, jóvanazúgy

Plusz ami neked megüli a gyomrod egyszerű: Nem olvasod el és kész.

Őszintén nem nagyon értem a hisztit jelen esetben...
Kíváncsi lennék amúgy, Te hogy üzemeltetnél egy céget.

Legyártasz egy szériát, ami mindenben hibátlan, utána be is zárod a boltot, mert senki nem vesz utána... Gondolj már bele kicsit a dologba... :U Ha így működne minden, akkor cégek jönnének létre, és zárnának be...

.... Ja és 80+ hatásfok alatti tápokkal a minőségi kategóriában nem találkozol, a fosoknál igen...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Tomassy00 válasza Graphics (#39) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ezt is értem, csak a full modularitást, a vékony madzagot meg 80+ t sem tegnap találták fel, sőt még a halk ventiket sem. Mostanra ennyi pénzért pl ez a 450wattos miért ne tudhatná mindezt egyben? Most komolyan, lehetetlent kérek? :Y Én a mostani tápomat 2009 ben vettem, és semmit baja, mégcsak nem is zajos.
Nem mondom hogy 20 évente kell újítani, de ez a hetente kiadok új szériákat dolog kicsit gáz... szerintem...
Lassan már az on/off kapcsolót is formatervezni fogják, és az lesz az ujítás... :U

(#41) Graphics válasza Tomassy00 (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor használd!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.