Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HUfantom


HUfantom
őstag

Hát mit is mondjunk róla :D

Tetszik, hogy nem bonyolították túl...
Mindennek 1 zöld lámpa OK ? OK akkor jó....

Árban hiába is nyekergünk ezt nem a magyar pénztárcákhoz szabták...
Egy ilyen 4 winyóval már majdnem 2 kilo forint....
Azért az elég erős...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2) hpeti2


hpeti2
aktív tag

90-ből nem lehet összerakni egy jó kis 4 rekeszes HTPC-t? Szerintem azért annyiból már kijön, csak sokkal több mindenre lehet használni.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3) DraXoN válasza hpeti2 (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

De az átlagnak vagy a tehetősebb "lustábbnak" az bonyolult lehet. Saját maga szoftvereljen és állítgasson? Ez a nas megcsinálja helyette.
Plusz egy ilyen célhardver készenléti fogyasztása is kevesebb lehet pár wattal.

Nem mindenkinek alternatíva az oldóbb lehetőség.

Attól függetlenül én is inkább összeraknék magamnak.. ja már meg is tettem egy 5 éve (még a legelső generációs intel atomból N230).. csak nincs benne ennyi lemez :) (még minecraft server is fut rajta :D ... úgy ahogy elbírja)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) shteer


shteer
titán

egy FPU-val kiegészített 1,2 GHz-es Marvell Armada 370 SoC, ami mellé 512 GB DDR3 RAM-ot társítottak.

nem sok ez egy kicsit? :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) lexandro válasza shteer (#4) üzenetére


lexandro
tag

Rambol sosem eleg. Foleg ilyen olcson :DD

Robi

(#6) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Ez sajnos számomra a 2,5 miatt írtó drága lenne :K

(#7) bteebi


bteebi
veterán

2.5" why?
6 TB why?
80-90000 Ft how the?

Mondjuk jó kis NAS-t lehetne rá alapozni 1 TB-os SLC-s SSD-kkel... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) ALBY válasza dfdfdf (#6) üzenetére


ALBY
senior tag

2,5"-os rekeszeket értelmetlen megkötésnek érzem,
a 3,5"-ba belemegy a kicsi is ha valaki így akar áramot spórolni, sok felárért. :W
De nem látom semmi használt így, már emiatt nem vennék ilyen típust.
Nem fér el egy pár centivel nagyobb dobozka a sarokban?
Amúgy a Synology NAS-ok nagyon teszeken, elképesztő jó lehetőségeket és software-eket kínálnak melléjük.
HA úgy nézzük nem is drága amitket kínálnak.

Aztán persze inkább összeraknék én egy kis gépecskét a sarokba, mert többmindenre is jó. :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) zetor2000 válasza bteebi (#7) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt meg jól visszafogja a hálózati csatoló sebessége... :)
Ebbe szerintem elég bőven pár merevlemez.

Amit sajnálok, hogy ez majdnem mindent tud, IP kamera, meg miazmás. De miért nem tud a szoftvere (akár opcionálisan) média lejátszást egy HDMI / DVI kimenettel? Ha mántud torrentet, ftp-t, miegyebet, egy picike fejlesztés nem fér bele?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10) bteebi válasza zetor2000 (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Az SSD nyilván poén volt.

Az a picike fejlesztés pedig már elég lehetne ahhoz, hogy ne akarj többet új NAS-t venni, azt meg senki se szeretné :N.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) #56573440 válasza hpeti2 (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

de olcsóbb és jobban használható az összerakott bármire. persze ha van időd, ideged, tudásod, egy free nast-t pl rádobsz, bekonfigolsz, ha valami nem megy elsőre megtúrod a netet, kérdezgetsz a fórumon, kitalálod mi merre a hány óra és miért, akkor a legjobb megoldás.

ez meg out of the box, szupporttal, előre feltelepített oprendszerrel, egy tonna szolgáltatással, több mint vállalható guival, dokumentálva, felhasználói kézikönyvvel, beszúrod a vinyókat, percek alatt minimál tudással összeklikkeled mi kell és megy.

ezért meg sokan képesek fizetni extrát, ahogy az összeszerelt gépekért is, meg egy csomó más dologért is.

(#12) atok666 válasza zetor2000 (#9) üzenetére


atok666
őstag

Nem kell ahhoz ssd, hogy a gbites vonal legyen a szuk keresztmetszet :)

Atok

(#13) iMaverick


iMaverick
addikt

Örülök neki, hogy a Synology le akarja fedni a teljes piacot, de azt a kis prücit azért igazán megoldhatnák a szoftverben, hogy ha van egy megosztásod, amire van a felhasználóknak írás-olvasás joga, de a "lentebbi" szinteken ezt újradefiniálod, és elveszed az írási jogot, akkor könyörgöm ne tudjanak már törölni a userek!!!

(Tehát a törlést leszámítva tényleg úgy működik, ahogy kell, csak egyszerűen a törlést nem tudod elvenni tőlük. Akár a komplett mappát letörölhetik... :(( )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14) atus72


atus72
senior tag

Megnéztem ennek a terméknél hogy milyen hdd-ket támogat, hát elég gyatra a választék, 1.5TB-osból 1db-ot támogat pl (Hitachi).

(#15) kekegsm válasza atok666 (#12) üzenetére


kekegsm
őstag

2Gbit. lehet teamingelni a két adaptert, ha tudja a switch/router a IEEE 802.3ad-t

hpeti2: Nálunk a cégnél több Syno is üzemel, nagyobbacskák picit, és isteni jók. A kamerás megfigyelőrendszer beüzemelés kb 15-18 perc volt (52 kamera). De használjuk őket munkaállomások mentésére, fájlszervernek, levelezőszervernek, glpi, ftp, naplózás, médiaszerver, VPN, syslog, DNS stb.

És mindegyikből 2 van, hogy high avibility-n legyen tartalék.

Hidd el, hogy rendkívül jók ezek.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) Sanya válasza bteebi (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

2,5 col: ezek a merevlemezek kevés helyet foglalnak el, és baromi keveset fogyasztanak.
6TB? most ennyi hozható ki 1,5TB-os, normális árú 2,5 colos lemezekből
80-90.000 ft: veszel egyet és meglátod
Én egy 2 lemezes 214-et vettem és tettem bele 2db 1tb-os laptop merevlemezt. Az egész teljes terhelésen fogyaszt 15W-ot!!!!!!!!!, idle-ben 10-et (egy mediabox többet eszik).

Hogy mi mindent tud? szinkronizál, fileokat oszt, torrentezik, vpn, chat-cseveg-telefonáló szerver, távolról steamelem a filmjeimet magamnak, stb..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) atus72 válasza Sanya (#16) üzenetére


atus72
senior tag

Igen van elonye a 2.5"-os hdd-nek csak ha a tamogatott hdd listajat megnezed akkor kiderul hogy 1 darab 1.5TB-os amit tamogat csak az meg nem eppen a legolcsobb. Mondjuk jo esellyel mas is jo ezekbe de garancia nincs ra.

(#18) Sanya válasza atus72 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

A támogat azt jelenti, hogy bele van állítva, hogy pont azt a típust 254-es energiagazdálkodási értéken hajtsa. Az enyém sem támogatott, így beleírtam kézzel. ennyi.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) bteebi válasza Sanya (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Legtöbb esetben tényleg elég a 6 TB, de ha már lenne NAS-om, akkor RAID-ben használnám, 3 TB meg már azért nem annyira sok. Engem meg az nagyon nem érdekel, ha 5-5 centivel szélesebb/mélyebb, mert így is, úgy is kicsi. 3,5"-os keretbe bele lehet tenni a 2,5"-os HDD-t is, fordítva viszont nem.

Tény, többet fogyasztanak a 3,5"-osak, de megfelelő energiagazdálkodással, meg esetleg 1-2 ventilátorral (nem tudom, hogy ebbe spec. lehet-e szerelni, mindenesetre elég nagy fail volna, ha nem lehetne) nem nagyon melegszenek azok se, pár W fogyasztásbeli különbség viszont nem biztos, hogy érdemben számít. 1 kWh az mondjuk 50 Ft, 10-20 W fogyasztáskülönbséggel számolva 50-100 óra, vagyis 2-4 nap alatt jön ki 50 Ft különbség, ami éves szinten 4500-9000 - a 2,5"-os HDD-k viszont drágábbak, legalább ennyivel (persze az csak egyszeri tétel). Hogy ez a különbség sok vagy kevés, azt mindenki döntse el magának.

Ha nagyon sok tárhely kell, akkor ez a modell már effektíve nem megfelelő - vagy esetleg kettőt kell venni belőle, az viszont már nagyon sok pénz. Az ár meg szubjektív. Nekem sok - sajnos. De el tudok (sőt, el is szeretnék :) ) képzelni olyan élethelyzetet, hogy azt mondjam, az egyszerűség, a kényelem megéri ezt a felárat.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Krumple


Krumple
csendes tag

Ennyiért szerintem nem éri meg egy olyan 4rekeszes nas amibe csak 2,5" megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.