Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Danex


Danex
addikt

Ha jól tudom ebből is kimaradt pl a TrueHD hang passthrough szóval egy ShieldTV-t még mindig nem tud kiváltani :(

(#2) b. válasza Danex (#1) üzenetére


b.
félisten

Nem bánnám, ha annak jönne új verziója. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) zhit86


zhit86
csendes tag

Környezetszennyezés a köbön + a szegényekre teszünk nagy ívben.

Csinálnak 80000 Forintért egy olyan gépet, ami lényegileg asztali gépnek is használható lenne (kvázi Mac Mini light). A teljesítménye bőven elég hozzá. Persze nem mindenkinek, minden célra, de egy irodai office-os vagy netezős gépnek bőven elég erős lenne.

Hasonló dolog, hogy iPad-del nem lehet összekötni Apple Watch-ot, vagy az, hogy iPad-en nem megy a MacOS, pedig már azonos a hardver...

Az Apple gondolkodásában, csak az vásárló számít aki bemegy a boltjukba és 3 szatyor kütyüt meg tud venni Forintban milliókért.

[ Szerkesztve ]

(#4) Steve_Brown válasza zhit86 (#3) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Mindenki tudja, hogy az applenek csak ez számít. De azt is el kell mondani, hogy náluk ami meg van csinálva, az meg van csinálva.

(#5) hapakj válasza zhit86 (#3) üzenetére


hapakj
aktív tag

hát pár dologban elég hülyeségeket írsz

(#6) #52931072


#52931072
törölt tag

Az olcsóbb verziónak semmi létjogosultsága, mert minimális árengedmény fejében nagyon megbutították, komolyan nem tudom kinek készül. Mintha a félmilkás csúcs szifonnak lenne egy lite verziója tízezerrel olcsóbban. Egyébként mire jó ez a cucc?
komolyan kérdem. Megkell venni az apple tv sztrímhez?

(#7) bollokcs80 válasza #52931072 (#6) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem, az Apple TV speciel pont elérhető más platformokon is, nekem pl. a hároméves, 130k-s LG tévémre is van kliens. Ez egy médialejátszó, elsősorban streamelős platformokhoz. Nyilván ennek is ökoszisztémában mutatkozik meg a teljes tudása.

B.Cs.

(#8) strogov válasza #52931072 (#6) üzenetére


strogov
senior tag

"Egyébként mire jó ez a cucc?"

Apple féle média box. Apple TV+-hoz nem kell, de azt is lehet vele nézni ... meg minden mást. Ha nincs apple cuccod, és előfizetésed, és csak filmet néznél akkor egy mi box-szal versenyez. Egyébként tud airplay-t, siri-t meg ios alkalmazásokat. Ebből elsősorban a játékok és fitnesz cuccok lehetnek érdekesek. Az apple az arcade miatt elkezdte nyomni a kontrolleres irányítás fontosságát, úgyhogy egy raklap cucc megy kontrollerrel. A távirányítója precíz touch+gyro ... úgyhogy az ár negyede a távirányító.

Aki apple one-nal csomagban használja minden szolgáltatásukat annak ez egy jó cucc. Nálam eddig kilőtte, hogy van mi box filmekhez, és egy olcsó monitor árával többért ott volt az ipad. TVn nem játszok, jóga meg van android tv-n is. Más edzést meg nem tv közelében csinálok.

(#9) bollokcs80 válasza strogov (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Viszont úgy tudom, hogy "letöltött" filmeket nem lehet vele nézni se belső tárhelyről, se külső eszközről, ugye?

B.Cs.

(#10) Ear001 válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


Ear001
addikt

Rosszul tudod.

(#11) #72042496 válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hálózatról szokták ezt, jellemzően Infuse-zal. Csak a TrueHD és DTS sávokat LPCM-be dekódolja ha igaz. Ez általában nem gond, egy Atmos rendszerben viszont már limitáció ha objektumalapú sáv van a filmen.

[ Szerkesztve ]

(#12) strogov válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


strogov
senior tag

Belső tárhely nem játszik, külsőnek meg nincs csatlakozó ... de az is macerás lenne ha lenne.
"Saját" filmekhez az apple hivatalos megoldása a home sharing. Egyébként NAS-ról (vagy más hálózati eszközről) lehet nézni "saját" filmeket SMB-n, vagy Plex-en.

Szerintem akinek media lejátszója van annak NAS is legyen. A külső hdd már nagyon retro. Ha nagyon le akarnék játszani valamit egy pendrive-ról akkor még mi box-on se dugom bele nemhogy egy ilyenbe. De pendrive-ot meg külső hdd-t egyébként is 5 éve már csak pc-k között használok ... meg a 3d nyomtatóhoz.
Telefonok meg cast-olnak (itt airplay) nem másolgatnak. Mi box-nál is ha valamit nagyban akarok nézni, vagy családnak is megmutatnám azt cast-olom.

(#13) #52931072 válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


#52931072
törölt tag

Köszi! Nálam akkor nincs létjogosultsága, mert a tévék viszik a sztrímeket, apple tv-re még egyszer támadt igényem, amikor bedobták az alapítvány sorozatot, de belenéztem és gyorsan el is múlt. Porfogónak drága.

(#14) Danex válasza #72042496 (#11) üzenetére


Danex
addikt

Hát meg jelen helyzetben én már csak olyan playert vennék (de legalábbis fejleszteni a mostaniról) ami tud AV1 dekódolást is, ahogy hallottam eléggé az lesz most a jövő.

LPCM amúgy mennyire rontja a hangot? Gondolom consumer soundbárnál nem igazán jönne ki, inkább csak dedikált atmos sugárzóknál a fej felett.

Bár a Shieldnél észrevettem, hogy ha nem Atmos sáv megy akkor a mélyhangok kevésbé mennek le a mély tartományba :F

(#15) #72042496 válasza Danex (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elvileg nem kéne rontania (azon túl, hogy Atmos vagy DTS:X esetén a metaadatok elvesznek), de itthon soha nem használtam ATV-t. Shielddel sem hasonlítottam ilyeneket, csak kiválasztom a legjobb eredeti sávot és azzal megy a film. De az lehet, szerintem esélyes, hogy a különböző hangsávokat eltérően masterelik és picit máshogy szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) bollokcs80 válasza strogov (#12) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én egy Pi4-el (+Kodi) és egy USB-s merevlemezzel oldom meg az "alternatív" videótékát. :)

A streameseket a TV-m tökéletesen kezeli, így nekem sincs értelme az A.TV-nek.

B.Cs.

(#17) cucka válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


cucka
addikt

Vannak rá fizetős megoldások (pl. Infuse), vagy ingyenesen a VLC Player. Ez tud hálózatról lejátszani, és olyat is, hogy felmásolod a videó file-t az Apple TV-re, és onnan játssza le.

(#18) Zoltn válasza Danex (#14) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én ezért cseréltem le az apple tv4k-mat. Pocsék hangminőséget produkál. Infuse al NAS ról néztem vele a mozikat, képre perfekt a tudása, hangra meg egyenesen nulla. Mosott dinamikavesztett borzalom amit kiküld sajna. Amúgy nagyon szerettem használni, de a hang miatt mennie kellett.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#19) bollokcs80 válasza cucka (#17) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Annyira nem hoztak lázba a korábbi verziók sem, hogy költsek rá, más Apple cuccom meg amúgy sincs. A Pi kijött a töredékéből, némi mókolás belefért.

B.Cs.

(#20) Solar Eclips válasza Zoltn (#18) üzenetére


Solar Eclips
tag

Analóg kijárat nincs rajta. De digitálisan mossa a hangot igaz? :DD :D :DD
te lehetsz az aki szerint a 50e tápkábelel jobban szól a hi-fi mint a 2e forintossal :))

(#21) Zoltn válasza Solar Eclips (#20) üzenetére


Zoltn
senior tag

Pontosan az vagyok! :D De gyere el és bemutatom a külömbséget. Még nem adtam el.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#22) Solar Eclips válasza Zoltn (#21) üzenetére


Solar Eclips
tag

Köszi kihagyom. Te mitoszokban állsz hozzá nekem a munkám volt sokáig és az életem.
ui.: az irányitott bejáratott kabelekre is figyelj sokkal nyiltabbak olyankor a magasak🤣

(#23) devil-k válasza Zoltn (#18) üzenetére


devil-k
nagyúr

Milyen rendszeren nézted, hallgattad?

- mozi bolondéria -

(#24) Zoltn válasza Solar Eclips (#22) üzenetére


Zoltn
senior tag

Most mért szeretnéd elvenned tőlem azt, hogy én mire költöm a megtermelt GDP-met. :D
Neked is tuti van valami lövésed, amit más fogadna ugyanígy. Amúgy mivel foglalkoztál sokáig?

#devil-k:
CambridgeAudio CRX120-Elac FS247.3 és a hozzá való center és surr hangfalak- REL T1 sub - AVA tápszűrő, meg mindenféle kábelek amiket mások kiröhögnek. :U :C

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#25) #72042496 válasza Solar Eclips (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt azért történik egy jelátalakítás, az miért kizárt, hogy eközben jelentkezik valami hallható gebasz? Persze, nem kéne ilyennek történnie, de nekem erős rögtön beleállni a másikba.

(#26) devil-k válasza Zoltn (#24) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem valami user error lehetett nálad. Én ennél komolyabb eszközökkel mozizok és nem vettem észre azokat az anomáliákat amiket írtál. Egyetértek az előttem hozzászólókkal kábelek kapcsán. Nagyon sok pénzt ki lehet dobni a semmire.

- mozi bolondéria -

(#27) Zoltn válasza devil-k (#26) üzenetére


Zoltn
senior tag

És apple tv a forrásod? Amit Balika is leírt, nekem azzal van bajom, hogy nem megy ki rajta a tömörítetlen hang. Hanem kitömörít betömörít varázsol és nem az erősítő/proci végzi a hang dekódolását. Azt hogy Te nem hallod az meg nem az én bajom. Mik azok a komolyabb eszközök?

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#28) #72042496 válasza Zoltn (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapvetően tényleg nem kéne ezt kihallani, főleg annyira nem, hogy az LPCM egy nulla legyen. Ezért gondoltam valami hibára, nem tudom pl., hogy többféle lejátszóval (szoftverrel) is megnézted-e.

Nekem ATV-m nincs, de PS5-ön meghallgattam régebben és nem tudtam különbséget tenni az LPCM és a DTS bitstream között. Erre írták, hogy PS-en az LPCM a "natív", ha így van, akkor éppen egy ellenkező irányú dologról van szó. De ennek oda-vissza kell működnie. Azért nézegettem ezt, mert egy új tévén már valószínű nem lesz támogatott a DTS, és a tévére akarom kötni a konzolt. (Denon X4300H és Quadral Chromium Style rendszer.)

[ Szerkesztve ]

(#29) devil-k válasza Zoltn (#27) üzenetére


devil-k
nagyúr

LCR: JBL C211
Szub: JBL 4645C (2x)
Surrondok és atmos: JBL 8320
Lexicon MC10 processzor
Crown DCI 3|300, DCI 8|600, DCI 4|1250 végfokok

Apple TV >>> Infuse
Zidoo ZX9
Khadas VIM3L

Epson TW9400

- mozi bolondéria -

(#30) Zoltn válasza devil-k (#29) üzenetére


Zoltn
senior tag

És nem hallod a külömbséget az ATV által tömörítgetett hang és amit a Lexicon dekódol az közt? :Y

"Music is your only friend. Until the end!"

(#31) sagit válasza devil-k (#29) üzenetére


sagit
addikt

Ez az infuse megéri a szenvedést hogy az ember atalljon plexrol?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#32) b. válasza devil-k (#29) üzenetére


b.
félisten

Azért az az ELAC nem belépő kategóriás cucc..
A Shield és az ATV hangzása között BR ripekél is van különbség még az én Monitor audio rendszeremmel is, nem nehéz kihallani az LPCM és az eredeti Dolby / DTS hangsáv közti különbséget Atmos/ DTS:X használatával, amik elvesznek LPCM mellet.
nem Atmos/ DTS:x hangsávnál nagyon nem lehetne eltérés, ha csak nem nyúl bele jobban a kelleténél az Alma.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Zoltn válasza sagit (#31) üzenetére


Zoltn
senior tag

Plex-t én soha nem használtam, de meglepően egyszerű volt az infuset beüzemelni. SMBvel NAS ról. Remek kis program amúgy, jó volt használni. Van benne full fekete mód oled tv-k hez, ha számít.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#34) devil-k válasza Zoltn (#30) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne viccelj már. Szinte nem lehet észrevenni a LPCM és a RAW közötti különbséget. Ezért is kérdeztem rá a rendszeredre, hogy azzal van-e a "probléma" vagy pedig user error a gond. Ebben fogadni is mernék egy vak teszt keretén belül.

sagit
Van ennek is egy előfizetői díja, 3.500 Ft kb/év, viszont ezt bármennyi eszközön használhatod. Nekem itthon 3 Apple TV-m van, 1 MacBook Air, Mac mini és iPhone. Egy előfizetést kell venni csak. :)
Az Infuse beállítása gyerekjáték, pillanatok alatt beolvassa a hálózaton megosztott tartalmakat. A kulcsszó a fájlok és mappák helyes elnevezése.

b.
Nem is írtam, hogy belépő cucc lenne, de egy több milliós cucc is tud rosszul szólni, ha nincs megfelelően beállítva.

- mozi bolondéria -

(#35) Zoltn válasza devil-k (#34) üzenetére


Zoltn
senior tag

De azt nem mondtam h egyebkent nem szol jol a szettem. Felreerted. Az ATV nem szol jol.
Lehetne vitazni sokaig ezekrol, de hasztalan ugy erzem. Szerintem nincs se user error, sem rendszer hiba. Egy DTS HD MA sav passthrougt val nem tud kijonni egy ATV bol. Es ez az allitasom alapvetese, e miatt nem jo mozizni (koncerteket akar) apple tv vel.
Az hogy kinel mi hogy szol azt meg engedjuk el.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#36) devil-k válasza Zoltn (#35) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az tény, hogy egy audio passtroughot kellene megoldani az Apple-nek.

"Az hogy kinel mi hogy szol azt meg engedjuk el."
Akusztikailag is rendben van a szoba? ;]

- mozi bolondéria -

(#37) sagit


sagit
addikt

Hang témához: shield tv 2019 pro rol álltam at apple tv-re.

Semmi változást nem hallok , igaz nincs is atmos a plafonon és régebbi elac szettem van mint a fórum társnak. Mezei 7.1 felállás van nálam. Cuccok az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#38) Zoltn válasza devil-k (#36) üzenetére


Zoltn
senior tag

:DD :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#39) devil-k válasza sagit (#37) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Shield is nagyon jó cucc, csak az a problémám vele, hogy kicsit mókolni kell, hogy rendben legyen. És ez így nagyon nincs rendjén, főleg ennyi pénzért.
Mindenesetre kíváncsi vagyok egy újabb kiadásra, már itt lenne az ideje.

Az Apple TV a hiányosságai ellenére remek eszköz, igazi "plug and play". Ha azt pár dolgot megoldanák, akkor a legjobb médialejátszó lehetne.

Hang témához.
Az akusztika sem egy utolsó dolog, akusztikai elemekre is kell ám költeni és berendezkedni. Anélkül semmit nem ér a 300.000 Ft-os, de a 30 milliós eszköz sem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#40) Cold5


Cold5
senior tag

Van egy Sony 75XH9096 TV-ém, van bármi értelme megvenni az új ATV 4K-t (Gen.3) vagy ehhez a TV-hez elég az előző ATV 4K (Gen.2)? :R

Én egyedül a HDR10+ látom mint több tudást az újnál, de ez ugye nálam csak HDR10 amit a TV-m tud.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#41) b. válasza Cold5 (#40) üzenetére


b.
félisten

sztem semmi értelme, HDR10+ tartalom alig, különbség meg szinte nincs a konkurens szintén dinamikus metaadattal rendelkező Dolby Visionhoz képest, azt meg tudja a régi is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) arn


arn
félisten

Ezt a shield helyett beprobalom, ami egyre szarabb lett. Hagyni kellett volna a korabbi foverzion.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) Cold5 válasza b. (#41) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#44) sagit válasza arn (#42) üzenetére


sagit
addikt

Ez sajnos így van :O
Apple tv vel végre megszűntek a cec anomaliaim pl. Ramkezeles merfoldekkel jobb. A csökkentett hang dinamikatartomany is jó este. A 4k skalazas nekem.hianyzik viszont.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#45) #72042496 válasza sagit (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kettőt kéne egybegyúrni. :)

(#46) sagit válasza #72042496 (#45) üzenetére


sagit
addikt

Jaja. Shieldre meg dac-ot is tudtam kötni. Az menő volt. De lustulok és a kényelem fontosabb lett

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#47) arn válasza sagit (#46) üzenetére


arn
félisten

Nekem is ez volt az egyik foerv, az usb dac… raadasul eleg jo minosegu futomu meg ugy is, hogy nem bitperfect. Regen 192khzre konvertalra a hangot, a 9es verzio ota 48ra, beallitastol fuggetlenul :(((

Asszem visszarakom ra a 8ast es megprobalom az apple tvt is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) ForRedGlory válasza Danex (#1) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na, eddig olvastam a kommenteket. Akkor ez sem lesz az én ketyerém.

(#49) Luck Dragon

Meglepő , hogy a többi Apple termékhez viszonyítva itt nem történt olyan szintű áremelés mint gondoltam volna .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#50) ForRedGlory válasza Luck Dragon (#49) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Valószínűleg ezért, mert nem megy annyira a bolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.