Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) djculture válasza Silentfrog (#47) üzenetére


djculture
félisten

a gyártói katalógusban a 44 pin standard ide/ata connector pitch 2mm irnak a csatinak. Van hozzá átalakitó.

[ Szerkesztve ]

(#52) Mercutio_ válasza AxBattler (#50) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bocs, elírtam 1366x768:R
C-60-ast használnak, gondolkodom, hogy az egyik helyett E-450 legyen, de lehet, hogy a plusz pénzt inkább egy SSD-re költöm, nekem úgy tűnik a notivinyó fogja vissza a rendszert.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#53) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Puszta kíváncsiságból mindig végigfutom a notikat, de AMD-set sosa latok... ennyire nem lehet kapni se Brazost, se Llanót, se Trinity-t?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#55) kiskaktusz válasza VaniliásRönk (#53) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha valami laptopszalon-t, vagy ipont végigböngészel, találsz párat, de sajnos elterjedtebbek az i-s inteles gépek.. Pedig az amd se szar.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#56) Mercutio_ válasza VaniliásRönk (#53) üzenetére


Mercutio_
félisten

Notiba szvsz nem annyira jó választás a Brazos. Elvileg a Brazos-os netbookok előnye, hogy bár gyengébbek a 25/35W-os procival szerelt notiknál, de cserébe ott a kisebb méret/súly és azért multimédiában, átlag használatban (office, net, youtube, stb,) rendben vannak.
Ha ezt beleteszed egy nagykijelzős nehéz notiba, akkor pont a méret/súly előny ugrik, illetve 15,6"-os méretet általában 220V-ról használják, ott meg nincs jelentősége a kis fogyinak, inkább a teljesítmény számít :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#57) Silentfrog válasza djculture (#51) üzenetére


Silentfrog
veterán

:R Akkor rá kersesek.

(#58) VaniliásRönk válasza Mercutio_ (#56) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egyrészt mindig is az volt a véleményem, hogy az Atom úgy általában, a Brazos meg 12" felett vevőszivatás, másrészt ez nem válasz a kérdésre.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#59) vinibali


vinibali
őstag

még mindig minden gép Intellel készül. ez már ilyen lesz :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#60) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ez az Fujitsu Lifebook ultrabook vonal tetszetős design, grat a tervezőknek innen is. Más kérdés, hogy mint eszköz nem tudom mire jó, mert irodai melozni, suliba drága, többet meg nem lehet kipréselni belőle. Vagy mi vagyunk itt Magyarisztánban csórók? :U

" Black Gaming Mouse Combat White" Ez most komoly? Ugye nem? Ezt le merik írni és nem egy bohócnév verseny indulója? :)) Úgy kellett visszamásznom a székre, egy hétig nem olvasok userlogokat, ez nagyon nagy vicc! Remélem. Ha komoly, akkor szomorú.

(#61) €uro


€uro
őstag

"Annak ellenére, hogy a hazai forgalmazó már leállt a szállítással, megmutatjuk őket, hátha valaki éppen ilyet keres."

Hátha valaki éppen ilyet keres, mert venni már valószínűleg nem fog tudni, mert nem forgalmazzák. De azért megmutatjuk. :D

(#63) €uro válasza Archon (#62) üzenetére


€uro
őstag

Épp ma olvastam egy könyvben, hogy mi magyarok mindig mindent másképp csinálunk, általában pont az ellenkezőjét a normálisnak.

Idézek belőle egy részletet:

"Nem tudom, megvan-e az a vicc, amelyet egyébként rólunk mesélnek külföldiek. Süllyed a hajó, és a kapitány tisztában van vele, hogy a különböző nációkat érdemes másképpen megszólítani, mert különben meg se mozdulnak. Így aztán angolul ezt mondja: 'Megkérjük angol utasainkat, hogy fáradjanak a mentőcsónakokhoz, mert ott szolgálják fel az ötórai teát.' Aztán franciául: 'Megkérjük francia utasainkat, hogy elegáns mozdulatokkal közelítsenek a mentőcsónakokhoz, ugyanis kezdetét veszi a délutáni sportrendezvény.' Majd pedig németül: 'A német utasaink azonnal menjenek a mentőcsónakokhoz! Ez parancs!' Míg végül magyarul: 'Felhívom a magyar utasaink figyelmét, hogy a mentőcsónakokhoz menni tilos!'"

/ Gaál Tamás - Milyen az élet? /

[ Szerkesztve ]

(#65) djculture válasza €uro (#61) üzenetére


djculture
félisten

Legalább 5 féle boltban van j2-es széria 16gigától 128 ig meg a nagyobb sata 3 as széria 480gigásig megvásárolhatóan...

(#66) ng0ofy válasza djculture (#65) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Szerintem a nagykerre gondolt a cikkíró a forgalmazón. Aki vett belőle kiskerbe, ott van a boltban.

(#67) zapok


zapok
aktív tag

Hiába erős (látszólag) a nemzeti fizetőeszköz, mégsem csökkennek az árak...

33k egy pckuckó, csak azért mert van rajta egy CM logó?
14k egy nevenincs patkány?
23k egy 10 centis zajdoboz, igaz lógitekk emblémát visel.
A 13-14 hüvelykes notikat már meg sem említem, hogy több, mint negyedmilliót kérnek értük?... Igaz 400k-ért már kapunk ssd-t is bele!

Vegyétek, vigyétek! :C

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#68) AxBattler válasza VaniliásRönk (#58) üzenetére


AxBattler
félisten

Trinity még nincs, Llano meg sosem terjedt el igazán, legalábbis nálunk, mivel a tengerentúlon nagyobb volt a választék... :(((
Pedig egy A4-3300-as APU, dgpu nélkül nagyon tuti lett volna a 11-13"-os kategóriában, mind a teljesítmény, mind a fogyasztás tekintetében.

HP 4535s-ben, HP Pavilion DV6-ban, Toshiba L750D-ben, Acer AS5560-ban találsz A4/A6/A8-as APU-t, illetve volt még HP Pavilion G6-ban is, de én azt a típust elkerülném.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69) djculture válasza zapok (#67) üzenetére


djculture
félisten

Jó hát az ilyesmik mindig túl voltak árazva, de már jó ideje az se igaz hogy majd akkor tovább bírják mert drágák.

(#70) Vigilante


Vigilante
őstag

Az a fehér CM ház tetszetős, le is csapnék rá ha nem lenne itt nekem ez, ráadásul ingyért! :DDD

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#71) ZCoyote válasza Locutus (#11) üzenetére


ZCoyote
őstag

+1
Engem is érdekelne mit tud ez a kis Egreat a valóságban.

Romani ite domum.

(#72) ViZion válasza Ł-IceRocK-Ł (#32) üzenetére


ViZion
félisten

...akkor inkább egy pata-sata oda-vissza alakító +2-3K-ért egy normális SSD-hez...
Nekem azt mondták, mikor kérdeztem, h nincs trim a kingfastnál, végül A-data lett. Ha olcsó SSD, akkor inkább OCZ vertex plussz, amivel voltak ugyan gondok, de a support nem tűnt el.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73) VaniliásRönk válasza AxBattler (#68) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Trinity már van, a Llano meg semmivel sem kevesbe elterjedt, mint bármelyik AMD platform. Éppen ezért azzal is tisztában vagyok, hogy kevés típust építenek rájuk, de ez nem magyarázza meg miért nem szerepel hírekben sem, ha már egyszer gyakorlatilag kuriózum.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#75) AxBattler válasza VaniliásRönk (#73) üzenetére


AxBattler
félisten

Én erre próbáltam válaszolni:
"Puszta kíváncsiságból mindig végigfutom a notikat, de AMD-set sosa latok... ennyire nem lehet kapni se Brazost, se Llanót, se Trinity-t?"
Akkor mire is vonatkozott a kérdés?
Egyébként ha ennyire képben vagy, minek kérdezel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#76) ViZion válasza Archon (#74) üzenetére


ViZion
félisten

Kingfast árában csak az van, akár hajjaj, akár nem. De ott a garit is lehet érvényesíteni. Agility 3 drágább, igaz jobb is, sőt a vertex 4 még drágább, és még jobb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#77) VaniliásRönk válasza AxBattler (#75) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mivel kevés típus épül AMD-re, nyilván ennek megfelelően ritkábban kerülhet elő egy, de ritkán sincs AMD-s és ezt nem igazán értem. A kérdés erre vonatkozott semmi másra.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#78) AxBattler


AxBattler
félisten

Igen, ha bemész random elektronikai kereskedésbe (hülyeazérnemvagyok, fukarságos, stb.), vajmi kevés az esély arra, hogy Llano-s gépre bukkanj. Neten azért könnyebb keresni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79) antikomcsi válasza AxBattler (#78) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ugyan, rengeteg amd-s gép van. A probléma, hogy vagy gyenge, vagy drága esetleg a kettő együtt, és csak nagyon kevés olyan van, ami jól van belőve.

(#80) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Az IDE csatolos SSD nek annyi szerintem a letjogosultsaga, mint 12.6 os catalystnak WINNT 4.0 hoz :)

Értem én...

(#82) Apika válasza Silentfrog (#13) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Köszi az infót! Akkor ez felejtős...

(#83) Tikakukac válasza KicsiUbul (#80) üzenetére


Tikakukac
titán

Rosszul hiszed. IDE csatolós régebbi notik tulajdonosainak hatalmas segítség. Épp erről ment a csevej múltkor a TP topikban. Szóval remek dolog, mindenképp van létjogosultsága.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84) KicsiUbul válasza Tikakukac (#83) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Egy olyan notinak, aminek még IDE csatolója van, az értéke kb 0. Nem sokkal drágább ha vesz használtan egy SATA csatolósat, meg egy SATA SSD-t. (elég csak szétnézni HA-n) Mellesleg azért megnéznék egy tesztet, hogy mennyiben növelné a sebességét, mert szerintem ezeknél nem a HDD a szűk keresztmetszet...

Értem én...

(#85) mghltm válasza KicsiUbul (#84) üzenetére


mghltm
addikt

a magas ara ellenere erezhetoen gordulekenyebbe teszi az ide-s notik hasznalatat egy ssd. par teszt:

KingSpec 32GB 2.5 PATA SSD

MemoRight 32GB IDE SSD

Mtron Mobi 3000 SSD

hozzad hasonloan en is az 1-2 generacioval ujabb es sata csatolos notiknak latom ertelmet

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#86) antikomcsi válasza KicsiUbul (#84) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Érdekes amit mondasz, milyen gépen próbáltad?

Nekem elég sokszor arra kel várni, míg a hdd "teker". Ha 18-20K-ért lett volna 64 gigás ide ssd, akkor vettem volna bele.

Szerintem az én masinám még ide csatolóval is ér 50-60 K-t, nem szívesen kukáznám, vagy vennék helyette egy kitudja milyen előéletű használt valamit.

(#87) KicsiUbul válasza mghltm (#85) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Kösz a teszteket. :R

Értem én...

(#88) KicsiUbul válasza antikomcsi (#86) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen vasad van, ami megér 50-60K -t IDE csatolóval? tippem szerint 6-7 évnél nem lehet fiatalabb...

Értem én...

(#89) AxBattler válasza antikomcsi (#79) üzenetére


AxBattler
félisten

Parancsolj.

Ez az egyik legjobb bolt (példaként), és szűrés után látszik, hogy mindössze 24 gépet forgalmaznak Llano-val, illetve most már Trinity-vel is. Hogy ez a kínálatuknak pontosan hány százaléka, azt számolja ki, aki akarja - de fogadok, hogy nem kap túl magas arányt.

Szóval elérhetőek az AMD-s gépek, de hogy lépten-nyomon beleütköznénk egybe, az túlzás. Ha nem célirányosan keres valaki, akkor kevés az esély, hogy ilyen géppel fog hazamenni (a Brazos-t nem számítva).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90) Tikakukac válasza KicsiUbul (#84) üzenetére


Tikakukac
titán

De, a HDD a szűk keresztmetszet. Nem is kicsit.

Gépből meg válogathatsz: raklap Thinkpad áll rendelkezésedre IDE csatolóval. Miért is cserélné le valaki a bevált gépét, ami tökéletesen működik, csak rugalmasabbá akarja tenni? Kit érdekel hány éves és mennyit ér? Fogyasztói társadalmi hülyeség ez a noticserélgetős dolog is. Én is megvettem a 4 éves TP-t. Miért? Mert ez fedi le tökéletesen az igényeimet, és az újabb generációkban már elcsesztek valamit, ami miatt én csak hátrányban lennék. Ennyi az egész, nem több.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) antikomcsi válasza KicsiUbul (#88) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Itt most nem az a lényeg, hogy leírjam a konfigot, és ere reagálva bebizonyítsd, hogy mégis csak 0-át ér. :)

Hanem az, ha vehetnék bele ssd-t ide csatolóval, akkor 20K-t kéne költenem, ha pedig sata ssd vennék az is 20K plusz a használt laptop még 60K.

Ilyenformán számomra nem alternatíva egy sata csatis ssd + használt gép.

Nomeg mit és hogyan vegyek? Pár napos újonctól, akit soha nem láttam, vagy fele olyan erős celeronos gépet fele rammal, amibe tehet ám a a 300-as wifit meg a memóriákat?

Egyszerűen az volt csak a baj, hogy pofátlanul drágán adják/adták az ide csatolós ssd-t.

(#92) antikomcsi válasza AxBattler (#89) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az a nagy bevásárló üzlet, ahova én járok tele van AMD-s gépekkel. Több, mint a kínálat felét teszik ki. Csak egy ideje ott porosodnak a polcon, mert a kezdeti hülyítés után nem sok mindenkinek kellenek a "nagy" 15-16 colos gépek c50-el szerelve.

A paletta másik végén vannak A10-es gépek, azok meg 200K felett vannak, amit ma itthon kevesen keresnek.

(#93) AxBattler válasza antikomcsi (#92) üzenetére


AxBattler
félisten

Hova jársz?

Ebben egyébként egyetértünk, Brazos-szal szerintem is tök fölösleges volt 15-ös gépeket kiadni, oda A4 lenne a minimum - nem csodálom, hogy a kutyának sem kell.

A Llano már más tészta...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94) antikomcsi válasza AxBattler (#93) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Leggyakrabban a csömöri madaras tecskóba. Ki van rakva egy rakat gép, de a kutya se járt arra. Esetleg majd most iskolakezdéskor, vagy karácsonykor.

Nem az, hogy trinity-s gépet nem vesznek a népek, hanem semmit.

(#95) dave666


dave666
aktív tag

Egreat R6S, nagyon komoly médialejátszó :R

Dave666

(#96) KicsiUbul válasza Tikakukac (#90) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem azt mondom, hogy cserélje le, de nem látom értelmét 30-40 ezret elverni egy kis kapacitású SSDre. Tekintve, hogy ezeken a gépeken az USB2 is elvétve jelenik meg, így a külső HDD is kilőve.
Mellesleg a 4 éves TP is SATA csatival jött ki, nagyon jól tudom, mert a T400asom pár hét múlva ünnepli a 4. szülinapját :)
OK elismerem a tesztek alapján tényleg gyorsít rajta. De szerintem egyszerűen nem érdemes ennyiért megvenni, így megduplázva a gép értékét.

antikomcsi nem áll szándékomban lefikázni a gépet egyszerűen kíváncsi voltam (még mindig az vagyok, becsszó kommentár nélkül hagyom) Másrészt annyiban most már egyet értek, hogy ha mondjuk 1-2ezerrel lenne több a SATA csatisnál még tényleg azt mondanám, hogy van létjogosultsága.

Értem én...

(#97) Tikakukac válasza KicsiUbul (#96) üzenetére


Tikakukac
titán

Van egy fix, első tulajdonos géped, amin csupán gyorsítani akarsz boot-ot és program betöltést (mondjuk úgy jó felére) Erre veszel egy cégtől leselejtezett ki tudja mit kapott gépet több pénzért. Plusz az SSD. Plusz ugye valahova rakni kéne a régi gépet, amire vevő ritka, pláne ha el akarod kérni a törődésért, amit ráfordítottál. Így alsó hangon buktál 40k-t. Plusz ugye lett egy ismeretlen előéletű géped.

Na ez a nem logikus.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98) KicsiUbul válasza Tikakukac (#97) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szerintem nem fogjuk tudni meggyőzni egymást. Nekem a fő problémám, hogy akkor sem ad annyi pluszt egy ősi masinának, ami megérne ennyi pénzt.
Szerintem egy pár generációval újabb gép HDD vel is gyorsabb mint a régi SSDvel.
Ha már erre áldoznék 30 ezret, akkor elgondolkodnék, hogy megpróbálom értékesíteni az eszközt, (mondjuk ár alatt 25E ért), hozzáteszek még 30 at, megvárom a karácsonyi / iskolakezdési dömpinget, és van is egy vadiúj ropogós notim.

Ahogy látom a te subnotid is 4+ éves mégis SATA2 vel van szerelve

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#99) Tikakukac válasza KicsiUbul (#98) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ácsi. Legyen egy T40-es Thinkpadom. IDE vinyóval. Ami SSD-vel netezésre bőőőven elég. Ha nem hiszed, próbáld ki. Ez az ész nélküli gépfejlesztés az emberek mániája. Itt a 4 éves gépem, már 7200rpm-es vinyóval is bőven sok olvasgatni, netezni, filmet nézni. SSD-vel meg táltos paripa. Miért váltanék, ha mondjuk csak T40-em lenne? A régi gépek baja a rengeteg seek, ezt kiválóan megoldja ez az eszköz. Plusz kevesebbet is fogyaszt.

És pusztuljak meg, de 50-60k-ból én sehol sem találok olyan gépet, aminek nem volt legalább 3 tulaja, nincs agyonkaristolva, vagy nem leselejtezett céges gép. Új gépet ilyen minőségben meg nem nagyon kapsz sehol. Akinek meg kell a 4:3 képarány, az meg egyenesen fejbelő ez a helyzet.
Na remélem akkor tisztítottam a képen.

Ha meg kiszerelem a régi vinyókat és bepöccintem a zsíros kis core i procis gépbe, ugyanúgy szenvedni fog, felkenheti az ember a hajára a tonna számítási kapacitást, ha karamellben kell futnia a gépnek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100) Mercutio_ válasza antikomcsi (#94) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az komoly érv, hogy a túlárazott cuccokat nem tudja eladni egy hyper ;]

Se PC-t, se notebook-ot, de még fotós cuccot se ilyen helyen szokás venni, már persze, ha tudatos vásárlók vagyunk, akik utána néznek mit érdemes és hol...

Tikakukac: Azt megnézem, hogy egy öreg noti mennyire bírja a FullHD-s youtube videókat, meg flash-es játékokat tartalmazó oldalakat, kivéve persze az olyan, megjelenésekor több mint 300k-s (sub)notikat mint az X200 és társaik, de jobbára nem ilyen cuccokkal rendelkeznek az IDe-csatolós tulajok :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#101) Tikakukac válasza Mercutio_ (#100) üzenetére


Tikakukac
titán

9600M GT van a másik notimban. És beszaggat némelyik videó FullHD-s youtube alatt :U Teszteltem asztali alatt is, a flash és youtube HD videó együtt elég mély lápot alkotnak, ilyenekre nem adok, pláne, mivel törtrészét adja a szokásoknak.

Mondom a tulajdonosok átlagos szokásait, amikkel én találkozok/tam ilyen gépek esetében: sima youtube, az is inkább zenére, msn, skype, sima avi és mpeg videó, netezés, receptkeresés, némi zenehallgatás, word és excel , egyszerűbb játékok stb.

Lehet csűrni-csavarni, de továbbra is ott az a réteg, akiknek felesleges cserélni, mert minek, és inkább visszafelé sül el a puska. Vagy szimplán nem is tudják, mert egyszerűen nincs már olyan gép a palettán ami lefedné az igényeiket. Én sem fogom cserélni a második gépem. Mert minek. Csak rontottak a dolgokon és ennyi teljesítmény engem leszolgál már egyetem végéig is. Mindenki más meg készítse a zsetont és vegyen új gépet, abba már azt rak, amit szeretne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#102) Mercutio_ válasza Tikakukac (#101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem azt mondtam, hogy nincs olyan réteg, akinek megfelel a jelenlegi, de sokan használat során jönnek rá, hogy - akár a madaras tecsóban - rásózott első gép/noti nem jó arra, amire ő szeretné használni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#103) KicsiUbul válasza Tikakukac (#99) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Netezéshez minek SSD? a rengeteg seek nem netezésnél okoz problámát elsősorban, ahol meg igen, ott más is. MEg ha ez meg is oldja visszatérek oda, hogy milyen áron...
Nem mániám a gépfejlesztés, de ha ilyen gépem lenne pont nem is fejleszteném. Inkább úgy megtartanám, ahogy van...
Annyival meg nem fogyaszt kevesebbet, ezt a fentebb linkelt tesztek is mutatták.

Értem én...

(#104) Tikakukac válasza KicsiUbul (#103) üzenetére


Tikakukac
titán

Boot idő, hibernálás oda-vissza, programok indítása. Anyáméknál a sírógörcs szorongat, mikor valamit a céges gépeken kell csinálni, mert az már olyan szinten botrány, hogy hihetetlen. 3 doki megnyitása kb. 3 perc. Ez alatt azt hallod, hogy drrrrrrrr-drrrrrrr-drrrrrrr és ég a led, mint a karácsonyfa a kazánban januárban. Na oda mindegyikbe beleküldenék egy nagyon alacsony kapacitású SSD-t, meg bay-be a sima vinyót és mehetne mindenki aludni, mert azok a gépek menni fognak még nagyon sokat, csak sajnos a proci-ram-vinyó kombó eléggé megöli őket. És már ezerszer végigrágtuk nem 1-2 szakmai topikban, hogy ha valami dob a gépeken, az az SSD és a ram. Utóbbi csak egy ideig (és ugye DDR1 sem 2 fillér). No első körben ennyi, parttalan a vita. TP topikban le lett ez meccselve szépen 2-3 napja.

Mercutio_: Néha beesik pár ember a Milyen notit vegyünk topikba is, hogy mekkora állat boltot csinált. Utána mikor leesik a tantusz, megmagyarázzák, majd eltűnnek. De hát ugye először kérdezünk és utána verünk ki az ablakon egy kalap pénzt. Legalábbis így működne :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105) Madn!ght válasza Tikakukac (#104) üzenetére


Madn!ght
addikt

Teljesen egyetértek az álláspontoddal. Mutteréknál ugyanez a helyzet, 2 cigiszünet/doksi, illetve mire megnyitja a böngészőt nyugdíjba megyek. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#106) Godefroy válasza KicsiUbul (#80) üzenetére


Godefroy
senior tag

Pl. nekem van egy 4 éves Toshiba dualcore procivalszerelt laptopom amiben ide hdd van. es feldobná egy ssd. tehát van létjogosultsága az ide-s ssdnek.
(miért ne lennevrajta usb2?)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#107) antikomcsi válasza Mercutio_ (#100) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Meglepő, de ma már annyival nem is drágább a multi, és viszonylagosan széles a kínálat. (legalábbis lokálisan)

A notik meg nem csak a multiknál túlárazottak, hanem mindenhol. 130K egy E-300-as gépért? Még az sem vigasztal, hogy HP és jár mellé egy win7 home.

A mostani asusomban ugyan úgy 2 giga ram van és 2GHz-es x2-es turion, ehhez egy GF6100 jön, és nagyon szépen megy ha belendül. Csak előbb fel kel tekerni a vinyót.

Amikor megnyitom a Live Mailt, hosszú másodperceket kell várni. Csakúgy, amikor egy dokumentumot, vagy .pps-t szeretnék megnézni.

Persze, ki lehet várni azt a 10-30 másodpercet, csak kellemetlen, ha az ember már megszokta sz asztali gépén a jót.

Öreg vas, de megbízható, és minden megy rajta, amire szükségem van, csak szegény hdd-t kéne kicsit popsin rúgni. De emiatt hülye leszek egy másik használtra, vagy valami 80-100K-s ugyan ilyen teljesítményű gépre cserélni.

(#108) ViZion válasza antikomcsi (#107) üzenetére


ViZion
félisten

Van SSD topik, miért nem kérdezed meg ott a szakikat?
Én is nézelődtem asztaliba, és sokat segítenek. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#109) Findzs


Findzs
addikt

nem értem minek/kinek kell az a kingfast ssd mikor ocz van 180/90, 10év garral, 14465.- ért :U

[link]

vagy még olcsóbb ocz:13525.-

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#110) moli.hu


moli.hu
őstag

vettem egy KingFast KF2510MCJ14 16G ssd-t egy "facebookozos gepbe".

adatok:
Hard Disk Summary
-----------------
Interface . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . S-ATA II
Hard Disk Model ID. . . . . . . . . . . . . . . . KingFast
Hard Disk Revision. . . . . . . . . . . . . . . . SVN433
Hard Disk Total Size. . . . . . . . . . . . . . . 15272 MB

ATA Information
---------------
Hard Disk Cylinders . . . . . . . . . . . . . . . 31029
Hard Disk Heads . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
Hard Disk Sectors . . . . . . . . . . . . . . . . 63
Total Sectors . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31277232
ATA Revision. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Bytes Per Sector. . . . . . . . . . . . . . . . . 512
Buffer Size . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0 KB
Multiple Sectors. . . . . . . . . . . . . . . . . 1
Error Correction Bytes. . . . . . . . . . . . . . 0
Unformatted Capacity. . . . . . . . . . . . . . . 15272 MB
Maximum PIO Mode. . . . . . . . . . . . . . . . . 1
Maximum Multiword DMA Mode. . . . . . . . . . . . 2
Maximum UDMA Mode . . . . . . . . . . . . . . . . 150 MB/s (5)
Active UDMA Mode. . . . . . . . . . . . . . . . . 150 MB/s (5)
Minimum Multiword DMA Transfer Time . . . . . . . 120 ns
Recommended Multiword DMA Transfer Time . . . . . 120 ns
Minimum PIO Transfer Time Without IORDY . . . . . 120 ns
Minimum PIO Transfer Time With IORDY. . . . . . . 120 ns
ATA Control Byte. . . . . . . . . . . . . . . . . Valid
ATA Checksum Value. . . . . . . . . . . . . . . . Valid

Acoustic Management Configuration
---------------------------------
Acoustic Management . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Acoustic Management . . . . . . . . . . . . . . . Disabled

EIDE Properties
---------------
Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
DMA . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Ultra DMA . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
S.M.A.R.T.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Power Management. . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Write Cache . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Host Protected Area . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Advanced Power Management . . . . . . . . . . . . Not supported
Power Up In Standby . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
48-bit LBA Addressing . . . . . . . . . . . . . . Supported
Device Configuration Overlay. . . . . . . . . . . Supported
IORDY Support . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Read/Write DMA Queue. . . . . . . . . . . . . . . Not supported
NOP Command . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Trusted Computing . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
64-bit World Wide ID. . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Streaming . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Media Card Pass Through . . . . . . . . . . . . . Not supported
General Purpose Logging . . . . . . . . . . . . . Not supported
Error Logging . . . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
CFA Feature Set . . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Long Physical Sectors (1) . . . . . . . . . . . . Not supported
Long Logical Sectors. . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Write-Read-Verify . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
NV Cache Feature. . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
NV Cache Power Mode . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
NV Cache Size . . . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Free-fall Control . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Free-fall Control Sensitivity . . . . . . . . . . Not supported
Nominal Media Rotation Rate . . . . . . . . . . . Non-rotating media (SSD)

SSD Features
------------
Data Set Management . . . . . . . . . . . . . . . Supported
TRIM Command. . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Deterministic Read After TRIM . . . . . . . . . . Not supported

S.M.A.R.T. Details
------------------
Off-line Data Collection Status . . . . . . . . . Never Started
Self Test Execution Status. . . . . . . . . . . . Test Is In Progress
Total Time To Complete Off-line Data Collection . 32 seconds
Execute Off-line Immediate. . . . . . . . . . . . Supported
Abort/restart Off-line By Host. . . . . . . . . . Not supported
Off-line Read Scanning. . . . . . . . . . . . . . Supported
Short Self-test . . . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Extended Self-test. . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Conveyance Self-test. . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Selective Self-Test . . . . . . . . . . . . . . . Not supported
Save Data Before/After Power Saving Mode. . . . . Supported
Enable/Disable Attribute Autosave . . . . . . . . Supported
Error Logging Capability. . . . . . . . . . . . . Not supported

Security Mode
-------------
Security Mode . . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Security Erase. . . . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Security Erase Time . . . . . . . . . . . . . . . 12 minutes
Security Enhanced Erase Feature . . . . . . . . . Supported
Security Enhanced Erase Time. . . . . . . . . . . 12 minutes
Security Enabled. . . . . . . . . . . . . . . . . No
Security Locked . . . . . . . . . . . . . . . . . No
Security Frozen . . . . . . . . . . . . . . . . . Yes
Security Counter Expired. . . . . . . . . . . . . No
Security Level. . . . . . . . . . . . . . . . . . High

Serial ATA Features
-------------------
S-ATA Compliance. . . . . . . . . . . . . . . . . Yes
S-ATA I Signaling Speed (1.5 Gps) . . . . . . . . Supported
S-ATA II Signaling Speed (3 Gps). . . . . . . . . Supported
Receipt Of Power Management Requests From Host. . Supported
PHY Event Counters. . . . . . . . . . . . . . . . Supported
Non-Zero Buffer Offsets In DMA Setup FIS. . . . . Not supported
DMA Setup Auto-Activate Optimization. . . . . . . Supported, Enabled
Device Initiating Interface Power Management. . . Supported, Disabled
In-Order Data Delivery. . . . . . . . . . . . . . Not supported
Asynchronous Notification . . . . . . . . . . . . Not supported
Software Settings Preservation. . . . . . . . . . Supported, Enabled
Native Command Queuing (NCQ). . . . . . . . . . . Supported
Queue Length. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32




(#111) BoB


BoB
veterán

Az egerek nem néznek ki rosszul. Nem tudom mennyire "minőségi" darabok.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#112) moli.hu válasza moli.hu (#110) üzenetére


moli.hu
őstag

lemaradt keresesi kulcsszavak a fentebb irt kepekhez es adatokhoz: KingFast KF2510MCJ14 16G king fast king-fast C-Drive c drive 2.5 2,5 sata III 3 sataiii sata3 ssd solid state drive as ssd benchmark as-ssd bench iops read write seq sequential 4k 4096 acc.time access time score mb/s mb ms copy iso program game speed duration s sec second compression

(ha egy moderator ezt latja, berakhatna az elozo hozzaszolasba, de nem tartottam annyira fontosnak, hogy kulon ezert irjak egynek.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.