Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

FullHD és 144Hz :Y Ja mégsem... ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát, akkor már inkább egy Asus VG289Q.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) .mf


.mf
veterán

2030-as IT hírek:
- Megjelent a legújabb Xiaomi mobil 16K 120 Hz-es kijelzővel
- Az Asus bejelentette legújabb 27"-es monitorát FullHD 144 Hz-es panellal

Már csak pár évtized, és talán 4K-s monitoroknál is túllépünk a 60 Hz-en. Talán...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) ROBOTER válasza .mf (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azt kifelejtetted, hogy 2030-ban is 1:1000 kontrasztaránnyal. :)

(#5) edward2 válasza .mf (#3) üzenetére


edward2
addikt

Jó, de 4k /144fps-t mivel hajtod ki? Titan?

(#6) CJ4567 válasza ROBOTER (#4) üzenetére


CJ4567
veterán

IPS-től sokkal többet nem is lehet elvárni.

No Sana No Life

(#7) .mf válasza edward2 (#5) üzenetére


.mf
veterán

Már egy 75 vagy 90 Hz is előrelépés lenne még akár az olyan triviális dolgokban is, mint pl. görgetés. Bazz, már huszonéve voltak 1600x1200 @75 Hz CRT-k, aztán volt vagy egy évtized állóvíz fullHD 60 Hz-cel, a PC-knél alig van haladás. Az meg, hogy valami szarul portolt játék nemhajcsakianégykát, már rohadtul mindegy a FreeSync/ G-sync korában.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Griff55


Griff55
senior tag

Nem kéne erőltetni ezeket a 1080p-s 27"-es monitorokat... saját tapasztalatomból beszélek, nagyon kevést a ppi ilyen méreten ezzel a felbontással. Viszont a minőségi 1440p-s ips 75-144hz-es monitorok meg erősen túlárazottak... Már megbántam, hogy egy éve megvettem a fullHD 27-es monitoromat, csak annyit meg nem tudok ráfizetni, mint amennyit elkérnek egy 1440p-s verzióért.

@.mf: nekem nem igazán szembetűnő a 60 és 75hz közti különbség, görgetésnél pl egyáltalán nem veszem észre.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#9) VágniValó


VágniValó
addikt

Pont tegnap rendeltem egy Asus TUF VG249Q 23.8"-at erre ma ez a rövid cikk. Mindegy, szerintem jó lesz :D

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#10) andy19770128 válasza edward2 (#5) üzenetére


andy19770128
aktív tag

2080 ti 4k ban 60 hz éppen elég a titán rtx 75 hz en elmuzsikál. 100 on esetleg . az amd vonalon a RAdeonVII képes 60 fpst kihozni magából 4k ban itt nagyobb az ingadozás a ti hez képest pro és kontra. de csak 4 k ban, fhd ban egy szutyok a vga

(#11) ROBOTER válasza CJ4567 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na ez az, hogy ha a TN panel karrierjéből indulunk ki, 10 év múlva is az IPS-nél fogunk tartani. Ne feledd, hogy még mindig adnak üzleti (ár)kategóriás notebookokat TN panellel.

(#12) CJ4567 válasza ROBOTER (#11) üzenetére


CJ4567
veterán

Viszont tökéletes panel még mindig nincs, a TN, VA, IPS mind kompromisszumos valamiben, szóval hacsak nem jön elérhető áron 10 éven belül valami új, ami ezeket lecserélheti, addig marad az IPS.

No Sana No Life

(#13) ROBOTER válasza CJ4567 (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Alapvetően így van, csak én látok egy olyan hatást, hogy amíg egy 100 ezer fős cég képes több ezer "vállalati célú" notebookot rendelni TN panellal, mert az igényt megfogalmazó IQ-ja az i7 elolvasására elég, tovább képtelen olvasni és értelmezni, addig semmit nem fognak fejleszteni a gyártók, mert a vállalatokat nem jótékonyságra alapítják. Szemüvegesként mondom, hogy egyes embereknél brutális hatással van hosszú távon a fáradékonyságra, a munka "élvezetére", ezáltal hatékonyságára a kijelző minősége. Határozott véleményem, hogy ezen a téren az igény hiánya korlátozza a fejlesztést.
Nyugodtan lehetne itt az prohardveren is egy cikkmotor, ami az IPS-szó láttán automatikusan beírja az 1:1000 kontrasztarányt, ezzel sem kell szenvednie a cikkírónak. Vagy talán van is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.