Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #55525888 válasza Neovenator (#96) üzenetére


#55525888
törölt tag

x16 slotba!

Asus Hyper M.2 x16

4 darab nvme ssd, mindnek x4 csatlakozás, akár raid0-ban. ott már van sebesség :)

(#102) Neovenator válasza túróslaptop1 (#98) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nem kell elképzelnem, mert látom, ha belenézek a gépembe...és képzeld, nem 1 centire vannak egymástól és amúgy tök jól érzik magukat, köszi. ;)
Arról meg, hogy mi a szűk igény, lehetne elmélkedni...ha gémerként nézed, akkor érthető, hogy szerinted tartalomgyártásra, VM hostnak, házi/céges mikroszervernek mondjuk VR-hoz nem sok gépet használnak, de az az igazság, hogy valószínűleg jóval többet, mint gondolnád...ne csupán magadból indulj ki. :)

CSZTech&Mod: Jóvanna! :DDD
Szépen hangoznak a projektek...esetleg ha készül majd kép, érdekelne... :)

Anachronix: Jogos. Viszont talán ez még speckóbb felhasználási terület, mint a többkártyás igényű rendszerek, a gémer területről nem is beszélve, de ettől még igazad van. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#103) #55525888 válasza Neovenator (#102) üzenetére


#55525888
törölt tag

Az tény, hogy nem gyakori dolog.
Viszont ha egy tényleg ultrabrutál Threadripper rendszert akar valaki, 64 maggal, mittudomén, akkor annyi pcie sáv van, hogy a videokártya alá be tud ficcenni egy ilyen is, raidelve.
Vagy léteznek még igazán gyors optikai kábeles hálókártyák, amiknek még az x8 is kevés.
Tehát elvben vannak dolgok.
Gyakorlatilag meg persze, hogy mindenki gépéút rak oda. :D

(#104) Neovenator válasza #55525888 (#103) üzenetére


Neovenator
senior tag

:D

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#105) túróslaptop1 válasza Neovenator (#102) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Örülök neki hogy jól érzik magukat a kártyáid. Elvileg mint írtad mATX vagy kisebb kivitelekben mozogsz pár éve. Kíváncsi lennék erre a setupodra amiben 2 kártya van és több mint 1 cm hely van a kettő közt (Ezt ne kötekedésnek vedd, csak még nem láttam ilyen alaplapot és kíváncsi lettem). Egyébként egy vélemény esetén legalább részben mindig magából indul ki az ember. Én őszintén nem tudom mekkora piaca van a 2 vagy több kártyás setupoknak pl: "Mikroszerverek VR-hoz". Annyiban biztos vagyok hogy jelenleg jóval több az olyan igény aminél az egy kártyára törekednek mert a folyamatok jórészt megoldhatók manapság 1 kártyával. Persze mindig akad kivétel. :)

(#106) Neovenator válasza túróslaptop1 (#105) üzenetére


Neovenator
senior tag

A gép elérhető az adatlapomon.
Például VR-hoz. Jó az, kell az másra is. Hajjaj.
Még mindig azt gondolod, hogy a játékok valami elsöprő tömegét teszik ki a PC konfigok felhasználásának, pedig igazából töredék. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#107) túróslaptop1 válasza Neovenator (#106) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

"Még mindig azt gondolod, hogy a játékok valami elsöprő tömegét teszik ki a PC konfigok felhasználásának, pedig igazából töredék." Sose mondtam ilyet :N De akkor mondok konkrétumokat: Otthoni, Irodai, Gamer ezekre gondolok (amik a piac jórészét le is fedik) és akkor nem kell találgatnod. Most lehet itt jönni azzal hogy irodai illetve gamer fronton is vannak bizonyos szegmensek ahol kellhet 2 vagy több kártya, de 98%-ban nincs rá szükség és abszurd kijelenteni hogy a Fractal ezt a szegmenst célozta volna meg ezzel a megoldással. Téma részemről lezárva mást nem fogok tudni hozzáfűzni. Minden jót! :)

(#108) Neovenator válasza túróslaptop1 (#107) üzenetére


Neovenator
senior tag

Otthoni, irodai gépekre a fejlett régiókban OEM rendszereket és laptopokat használnak szinte kizárólag, DIY PC csak gamer és speciálisabb igényekre szabott gépeknél játszik, meg a szegényebb régiókban...magyarán alapból sem fedik le a piac jó részét. A 98%-ot nem tudom, honnan vetted. A Fractal azt a szegmenst célozta meg ezzel a házzal, ahol kell a jó szellőzés. Jó szellőzés vagy több kártyának, vagy SSD clustereknek kell, tehát értelemszerűen nem word/excel-el dolgozó embereknek, mert a 10/100-as hálókártyát nem kell ennyire hűteni. :) Más kérdés, hogy eközben eléggé elcseszte a vízhűtés lehetőségeinek témakörét és kihagyott pár ziccert, de ettől még a szándék meglehetősen egyértelmű. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#109) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!
Olyat kérdeznék lehet-e olyat kapni

1. Ami fehér és mind két oldala üveg ( a sötétebb üveges lenne a legjobb ) ??

2. Vagy olyat ami fehér és legalább az egyik oldala üveg és RGB-s ventik vannak benne ?

Én csak olyat látok ami fehér, de nincsen benne RGB .
vagy amiben csak az egyik oldala üveges.

Köszi nektek !

Kintről érdemesebb rendelni amúgy ??

Üdv : Kornél !
Sziasztok !
Szép napot nektek !

(#110) CSZTech&Mod válasza BullKoxa (#109) üzenetére


CSZTech&Mod
csendes tag

https://ipon.hu/shop/termek/fractal-design-torrent-tg-feher/1941435

CSZModTech

(#112) Low Noise


Low Noise
senior tag

Ha lenne szürke színben mint a nagy verzió akkor azonnal venném, írtam is a Fractalnak, hogy lesz e szürke színben a compact.

(#113) cszolee79


cszolee79
csendes tag

Aki a zajra panaszkodik: a két első ventilátor fix 500rpm-en hajtva nem hallható, és értelme sincs feljebb tekerni mert nincs különbség sem GPU sem CPU hőmérsékletben. Inkább lejjebb érdemes próbálkozni (400-450rpm), most nyáron ez az 500 elfogadhatónak tűnik (110W CPU és 200W GPU). És természetesen egyáltalán semmi értelme nincs további ventilátorokat szerelni bele (alsó, hátsó, stb), csak rosszabb lesz.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#114) flexxx2


flexxx2
őstag

Miért drágább 2x a szürke [link] mint a fehér színű [link] ?? :F :F

(#115) Rowon


Rowon
veterán

Brutál jó ez a ház, egy dolgot sajnálok benne, meg az összes többi ilyen nagy méretű háznál. Nem tettek a tetejére olyan emelő füleket, mint a Cooler Master Cosmos házaknál.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.