Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

A a CPU hűtés kialakítás nem rossz, mert így a VGA hátoldaláról meg az északi hídról elszívja a meleget. + a meleg felfelé száll és ezt elősegíti a venti...

(#2) Manus01


Manus01
aktív tag

A tápegységnél érzéseim szerint user fail játszik.

Nagyon bejövős ház. Köszi a bemutatót.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#3) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Én rendszeresen vásárolok az Ebay-ről, rendeltem már USA-ból, Hong Kong-ból, Angliából, de idáig nem volt még sose problémám. Nem lehet hogy azért nem válaszoltak az Anglia eladók mert az árut nem kívánták Magyarországra postázni? Ugyanis ha nincsen a postázható országok között, akkor rendszerint nincs az az isten amiért ők feladják postára. Igy már én is jártam, egyszer sikerült egy kereskedőt erről megkérdeznem hogy miért van ez, és ő valami olyasmit mondott hogy nem nyomon követhető a csomag ahogy Angliából kimegy, és ilyenkor továbbra is övé a felelősség és sokan megcsinálták már hogy megrendelik ő feladja a csomag megérkezik mégis azt mondja nem kapta meg és kéri vissza a pénzt, de ha fizetem a futárt pl: Fedex, vagy DHL, akkor azzal nagyon szívesen elküldi, csak ugye ott meg horror ár a szállítás.
(Nem kötözködni akarok sem kioktatni, pusztán érdeklődnék)

(#4) PC-rev-RM válasza Manus01 (#2) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Egyet kell értenem. Főleg, ha megnézem a ház árát és tesztjeit, díjait. El kellene gondolkodni azon, hogy a cikkíró által emlegetett hibák a tesztekben nem fordulnak elő. Talán selejtes darab, de amikor se az alaplap, se a táp se a vga-kártya nem stimmel és ilyeneket olvasok, hogy "a nyers erő itt is győzött", na akkor egyértelművé válik a helyzet... :W :(

Nekem egy 10ezres TT házam van, annál sincsenek ilyen alapvető problémák.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#5) urdongo


urdongo
tag

Ha csak tényleg nem egy selejtes házat fogtál ki, kizártnak tartom, hogy ilyen hibákba belefuss. Innen messziről nekem úgy tűnik, hogy új menetet hajtottál egy-egy furatba. :D Ezért fordulhatott elő, hogy az alaplapot alulról megtámasztó távtartó csavar sem egyenesen állt a furatban.... ezek után már azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy meghajlott az alaplapod amikor ebbe belefogtad.....rosszabb esetben ez miatt szállhatott el a VGA-d is.

Bár ne legyen igazam. Egyébként gratula a házhoz szép nagyon!!

(#6) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Szia, köszi a cikket, egyébként az, hogy a távtartó csavarokat kézzel nem lehet a helyükre csavarni nem egyedi jelenség, nekem eddig szinte az összes házamnál ilyen volt, hogy csak nehezen lehetett őket beletekerni... a táp gond pedig szerintem vagy a te hibád, vagy a tápegységedé, a ház szerintem megfelelően van tervezve. üdv

(#7) #16729600


#16729600
törölt tag

Kár, hogy pár horrorisztikus részlet beárnyékolta az örömödet :Y :R

(#8) #98593280


#98593280
törölt tag

Nagyon béna lett a cikk, nem méltó ehhez a kiváló házhoz. Pár hete szereltem bele a konfigom, tudom miről beszélek. Szerintem Te is bénázol a szerelés közben, nekem semmi általad említett probléma nem jött elő. Mondjuk nekem van ellendarabom az alaplapi bakokhoz, tehát ha szorul, akkor fogó nélkül csavarhúzóval be tudom tekerni. A kábel menedzsmentről pedig fogalmad sincs. Azt sem tudom milyen gagyi tápod van, a képeken nem látszik. A CTG500-al semmi gond nem volt. A PCIe slot-ból pedig többféleképpen lehet kivenni a VGA kártyát, alaplap függő, az biztos, hogy maga a ház nem akadályozhatta.

Sajnálom hogy Te írtad meg a cikket, ha időm engedte volna már rég megjelent volna az enyém. Mindenesetre annyi bizonyos hogy a hamarosan megjelenő QS-202 -es cikkemen belül lesz egy CORE3000 fejezet... jó hosszú!!!

(#9) Jim-Y válasza #98593280 (#8) üzenetére


Jim-Y
veterán

A negatív kritikát is el kell fogadni Shell.. szerintem jó ház ez, a legtöbb dolog usererror, vagy csak régiek a cuccai.. Másrészről az, hogy egy cikk megjelent, nem zárja ki, hogy te ne írhatnál még egyet... sőt, ezek után én biztos írnék a helyedben, ami megint egy másik nézőpont lenne...

(#10) #98593280 válasza Jim-Y (#9) üzenetére


#98593280
törölt tag

Külön most nem írok pár napra rá. Értelmetlen. Fejezet lesz egyelőre a QS-202 -ön belül. Csak bosszant ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#11) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Nekem is Fractal házam van és semmi bajom nincs vele. A vga kivételi gondot abszolút nem is értem. 1 csavar, 1 kapocs a lapon. Ebből van idióta megoldás és használható is, de mind a 4 kapcsot könnyen ki lehet nyitni. Nem tudok olyat elképzelni, hogy a ház miatt nehéz kivenni egy vga-t. Egyedül codegány műanyag patentos zárja törte le egyszer a körmöm :)
A board rögzítő csavarok nálam tökéletesen mentek a menetükben. Nem lehet, hogy ferdén kapattad bele a távtartókat?
A táp viszont nálam is játszik :) Adni kellene nekik egy rossz tápot, hogy le tudják méretezni :)
Igaz nekem minden furaton fel mm-t kellett csak reszelni és tudta a helyét mind a 4.
Viszont ami tetszett, hogy elértük, hogy a vinyó keretükhöz adnak illesztett csavart. Nekem csak sima végig menetes csavart adtak. Így nem koppan fel a csavar és gyak' szét lehetne vele tépetni a gumit. Érzéssel kell meghúzni. De látom ebből már tanultak.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#12) Victoryus válasza #98593280 (#8) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Egyrészt minek személyeskedsz? Írd meg a véleményed, kíváncsi vagyok. Meghallgatom mindenkiét.
A tápom 2 éves 400W-os FSP, tehát nem mondanám, hogy annyira gagyi. Nem ez az első ház amit szerelek, nem is az utolsó. Eddig egyetlen házba sem szorult be vga kártyám. Ez az Ati hd4830 is volt több házban is az utóbbi 2 év alatt, volt GMC R2 toast, IBM fekvő ház, HP házak...
Ez a ház koránt sem annyira kiváló, mint amennyire ajánlottad a fórumban. Szerintem. Nem rossz, de azért vannak tervezési hibái. Én megírtam róla a véleményemet, ha tetszik tetszik, ha nem, nem.
Kíváncsi leszek, te hogy vezeted el benne az ide kábelt, meg a hátlaphoz a ventilátor kábeleket.
Az alaplap tartó csavarokkal én még ennyit nem bajlódtam. Nincsenek végül is ferdén, a hátoldalon mind normálisan áll. Az is rendben van, hogy nem lehet kézzel tekergetni, de ne izomból kelljen már a helyére tekerni őket.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) horush válasza Victoryus (#12) üzenetére


horush
addikt

Mondjuk ezt a vga problémát én valahogy nem tudom elképzelni.. Szereltem már pár házban, FD-ben is (nem ebben, hanem a define miniben), s soha nem fordult még olyan elő, hogy a vga be-, vagy kiszerelésével lett volna probléma..

(#14) Jim-Y válasza horush (#13) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként volt már másnak is hasonló problémája, a Fractal topikban valaki XL-t vett, és nem tudta rögzíteni a VGA-t, mert állítólag elállt a háztól, nem tudta odacsavarozni.. De azt nem tudom, hogy végül a ház hibája, vagy a vga hibája lett volna, asszem végül kiderült, hogy az alaplap nem volt rendesen rögzítve.. de nem esküszöm meg rá:/

(#15) #98593280 válasza Victoryus (#12) üzenetére


#98593280
törölt tag

IDE kábelt sehogyan sem vezetek el benne, mert nem láttam már évek óta és nem is akarok.

(#16) stigma


stigma
addikt

Szuper kis házikó nekem is ilyen van, a ventillátor hangjai elenyészőek.
Előlapi 14-es alá akarok egy Coolink 1201-et ami hangtalan lesz kb, vinyóim ~32 fokosak míg Cm690-hez képest hoztak jó pár fokot.

Majd lehet én is írok egy cikket a gépházról, ami szembetűnő hogy az alaplapi rögzítő csavarok nekem is nehezen mentek be, de csak első becsavarásra nehéz.
Házzal teljes mértékben meg vagyok elégedve, amúgy jó kis írás csak gratulálni tudok, 1 hibája sajnos van a háznak ami nagyon meglepődtem, hogy a 4-8 pines tápcsatlakozót hátul nem tudod elvezetni sajnos, csak ha kivágod a ház oldalát fellül.

~1,5 hónapja vettem akkor bestbuy volt (16-17k) :C

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nekem a kistestvére,a Core 1000 van. Nagyon meg vagyok vele elégedve,igényes ház,jó anyaghasználat. Egyetlen egy negatívuma van,a HDD felfogatás.. Elég érdekes. :(

(#18) jerry311


jerry311
nagyúr

Ay harapofogo? :W
Ezek utan nem csodalkozom a tobbi hiban sem. :Y

(#19) Victoryus válasza jerry311 (#18) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mégis mivel tekerjem be :F A 102 darabos sma bitkészletemben sincs olyan csavarhúzó. Külön ezért meg nem veszek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) smiti válasza jerry311 (#18) üzenetére


smiti
addikt

Szegény ember vízzel főz, én is harapofogóval szoktam betekerni.( Legalábbis az előző 5-6 házamnál ezt használtam )
Most keveredett nemrég hozzám egy ilyen speckó szerszám amit direkt erre találtak ki.
Ja és ebből nem következik egyenesen a többi hiba sem. :(

(#21) smiti válasza smiti (#20) üzenetére


smiti
addikt

Meg is találtam a kis kütyüt [link]

(#22) Jim-Y válasza smiti (#21) üzenetére


Jim-Y
veterán

Van olyan ház egyébként, amihez alapból adnak ilyet, az a nem semmi :)

(#23) smiti válasza Jim-Y (#22) üzenetére


smiti
addikt

Igen, ha jól rémlik a Storm Sniper házhoz kaptam, most is annak a csavarjai közt találtam meg. :K

(#24) #98593280 válasza Jim-Y (#22) üzenetére


#98593280
törölt tag

RC430-hoz jár elvileg.

(#25) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Én általában belecsavarok egy csavart a távtartóba,és úgy csavaram bele a házba. :)

(#26) jerry311 válasza smiti (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem egy sima csokulcsom van hozza, modellautohoz is hasznalom.
Mellesleg a kepen egy kombinaltfogo van.

(#27) Narancs


Narancs
őstag

Fasza kis ház, az írás is részletes, nem baj ha le van írva a szerző szerint mi a szar benne. Nagyon sok logoutos szerző esik abba a hibába, hogy saját kedvenc, nagyon vágyott, aztán drága pénzen megvett cuccai hibáit nem írja le vagy bagatellizálja.

@Victoryus: Btw azért a tápos dolog elég egyértelmű, már csak ebből is látszik: ,,A kétkedők kedvéért megnéztem egy M-Tech csodával is, ugyanaz a csavar nem stimmel."
Nyilván, hiszen akkor is azt akartad betekerni utoljára. Lazítsd ki a meglévő hármat, kézzel igazítsd be a tápot, mindig van egy kis holtjátéka, biztos vagyok benne, hogy így befogod tudni tekerni a negyedik csavart is. :K

Beauty is pain

(#28) waithEard válasza Narancs (#27) üzenetére


waithEard
őstag

+1 :K Én is ezt gondoltam egyből, sokszor megszívtam már, hogy túl hamar megszorítottam valamelyik csavart, aztán nem "stimmelt". Viszont a képen óriási az eltérés...nem értem. :F

Na jobban megnéztem: a csavar helye nem a luk, hanem az alatta lévő "u" alakú kivágás.
Csak egy mm a difi, szerintem be lehet állítani a tápot hozzá... :F

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#29) fasirTTT


fasirTTT
őstag

eléggé fákje :R

(#30) Manus01 válasza Jim-Y (#22) üzenetére


Manus01
aktív tag

CM690 II hez is adtak ilyet. Hasznos nagyon.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#31) Jim-Y válasza Manus01 (#30) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én is ahhoz kaptam akkor :)

(#32) #98593280


#98593280
törölt tag

Ez a kábelelrendezésed?

Siralmas. Minek vettél egyáltalán új házat? Jó lett volna a kodegen Neked még 10 évig simán:)

Megsúgom a HDD blokkban a vinyókat fordítva kellene berakni:)

(#33) HollyBoni válasza #98593280 (#32) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nagyon kritikus vagy. :DDD

(#34) Manus01 válasza #98593280 (#32) üzenetére


Manus01
aktív tag

Nyugi. Annak az FSP-nek baromi rövidek a kábelei.

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#35) wolfnet


wolfnet
tag

ne szurkálódjunk emberek. :D ez csak egy fórum, mi meg csak emberek vagyunk. Én maradok a CM házaknál, mert habár drágák, 5-8évente 1x veszek és akkor is csak azért mert már meguntam. =)

Privátban érdeklődj! :)

(#36) jeri válasza Manus01 (#34) üzenetére


jeri
tag

a kábelhosszabító itt is kimaradt ;]

(#37) KillHates válasza #98593280 (#32) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! :K Nekem is ezen kerekedett ki a szemem! Szégyellheti magát a cikkíró, hogy ebbe a valóban szép és igényes kuckóban ekkora kuplerájt hagyott! :N

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi a bemutatód tetszik a kuckó.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#39) ncc1701 válasza domperke (#38) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem 20-ért meg ne legyen már nehezen szerelhető. :)

(#40) Victoryus válasza #98593280 (#32) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Amit tudtam, elvezettem hátul. Ha rajta van az oldala, kit izgat mi van benne? :) Szerintem ennek a kábelmenedzsmentnek amúgy se sok értelme van. Csak a szerelési időt hosszabbítja, így egy tápcsere nem 5 perc, hanem 30 mire mindenhonnan kifűzöm. Egyébként miért lenne fordítva a hdd? A Hp házakban is így vannak, így esik kézre. A kábel káoszt a videokártya dupla tápja okozza főleg. Látszik, hogy rövidek a kábelek ahhoz, hogy össze-vissza bújtassam őket. Örülök, hogy egyáltalán volt még szabad molex. Te még nem láttad a régi házam belsejét. Ahhoz képest ez már hatalmas rend.

Köszönöm mindenkinek a +/- kritikákat!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#41) Ringman válasza Jim-Y (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

nzxt 210-hez és (ha jól emlékszem) CM 335-höz is kaptam egyet, annyira nem ritka az.

(#42) #98593280 válasza Victoryus (#40) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Ha rajta van az oldala, kit izgat mi van benne?"

Engem izgat, sőt zavar hogy ilyen keszekusza minden. Azt sem értem miért írsz ház cikket, ha ezt az alapvető tényt nem érted, nem fogadod el.

"Szerintem ennek a kábelmenedzsmentnek amúgy se sok értelme van. Csak a szerelési időt hosszabbítja"

Nálad nincs értelme, több ezer embernél van.

"Egyébként miért lenne fordítva a hdd?"

Mondjuk azért, mert nem elölről kell csatlakoztatni a kábeleket, hanem hátulról. Épp az a 90 fokkal elforgatott HDD tartók lényege: hogy nem oldalt és főleg nem elöl vannak a kábelek, hanem hátul szépen elrejtve.

Az FSP tápod szegényes kábelezettsége vmelyest mentség a felmerült, joggal várt kábel elrendezésre, de nem válasz mindenre. Ezzel a táppal is lehetne szebben szerelni, bár én biztos hogy cserélném a tápegységet is feketére, hosszabb kábelezettséggel rendelkezőre.

"Te még nem láttad a régi házam belsejét. Ahhoz képest ez már hatalmas rend."

Nem is akarom látni, inkább abban reménykedem, hogy legközelebb jobban ügyelsz a felmerült tényekre és azon leszel, hogy szebben szerelj és jobb cikket írj.

(#43) #19617792


#19617792
törölt tag

nem lehet, hogy véletlenül hibás házat küldtek, amin kicsit elfúrták a lyukakat?

amúgy nagyon szép és jó ez a Core3000, de 20k sajnos sok érte, mert nem egy különleges darab. 17-18k korrekt ár lenne érte.

btw: az nem harapófogó, hanem kombinál fogó. :DDD

(#42) ShellKretor: amúgy csak újabban vannak szemből nézve kicsit balra tolva az elforgatott vinyó rekeszek, hogy a kábelt jobb oldalt lehessen elvezetni, mert régen az elforgatott rekeszes házaknál pont szembe voltak a kábelek.

[ Szerkesztve ]

(#44) #98593280 válasza #19617792 (#43) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem ha vkinek bejön egy ház, akkor teljesen mind1, hogy 18 vagy 20k-ért veszi meg. Természetesen létezik ár/érték arány, de ez szerintem nem az az eset. Nekem 1x volt ilyen házam és eddig azon a véleményem vagyok, hogy ezt újra meg is venném, ha hosszabb távra kellene.

A "szemből nézve kicsit balra tolva"-t nem értem:)

(#45) #19617792 válasza #98593280 (#44) üzenetére


#19617792
törölt tag

hát, ha a házat szemből nézed, tehát az előlapja esik feléd, akkor úgy nézve kicsit balra.

(#46) #00137984


#00137984
törölt tag

A Cooler master Elite 333 (10500 ft) nekem is okozott pár negatív élményt. A kis bizerge, müanyag zárakból egy-kettőt sikerült már az első izben eltőrnöm. Aztán mégis csavarokkal rögzítettem a HDD-ket, mert rezonáltak a gyors rögzítőkkel. A bővítőkártyákat egy közös, kis karral nyitható és csukható zár nálam nem rögzítette jól a Gigabyte HD6850-et és a Leadtek TV-tunerem. Ferdén állt a Gigabyte GA-MA770T UD3P rev1.0 alaplapomban. Ezeket is csavaroznom kelett a stabilitás végett. A felsőtápos kialakítás miatt az ASUS Triton 70-nél (2db 80x80 mm 2200 rpm-es halk ventivel megtámogatva) nagyobb hütő nem fért el (nem akartam ennél az ősszegnél többet kipengetni hütésre). A Phenom II 970 BE processzorom hötermelését ez is elfogadhatóan alacsonyan tartja. Hőmérséklet 21 °C -os szobában idle-Battlefield 3 1920x1080 High : CPU 36-57 °C, az Alaplapom 36-41 °C, GPU 38-60 (pillanatokra 62 °C). Elnézést a tömörségért...B.U.É.K. !

(#47) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jó kis ház, jó kis bemutató. Csak a szerelési nehézségeket furcsállom egy ilyen kategóriájú háznál.

(#48) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hétvégén véglegesen megadta magát a ventilátor vezérlő. Nem sokat bírt, alig volt használva még. Szerencsére van másik, igaz ez nem a molex csatlakozóról kapja az áramot, hanem az alaplapi venti csatlakozóról.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49) #98593280 válasza Victoryus (#48) üzenetére


#98593280
törölt tag

Lehet hogy rövidre zártad az egyik kimenetét, ahogy én tapasztaltam igen könnyen kicsúsztak a 3 pines csatik tüskéi.

(#50) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és írt véleményt! Így az 50. hozzászólásban még néhány tapasztalat:

A venti szabályzón nem látszik semmilyen hiba, viszont kimérve a pozitív kör megszakadt valahol. Szerencsére nem olyan drága egy ilyen vezérlő, meg volt is itthon tartalék. Azért egy levélváltást megér majd a bolttal, hátha cserélik a nélkül is, hogy visszaküldeném az egész házat. Simán az alaplapra kötve is elég halkan működnek. A vinyók elé került egy pwm vezérelt Arctic F12.

Ami így másfél hét után még negatívum, a power led. A ház a földön van az asztal alatt, de még így is zavaróan erős a fénye, szóval kapott egy 1 forintost led ellenzőnek. :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.