Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pali1228


pali1228
csendes tag

Hát ez igazán lehangoló.. Nehéz lett volna csinálni egy modern telefont a régi csúszka kinézettel? A "glass-like" is valószínűleg azt vetíti előre, hogy ez bizony gagyi műanyag lesz.

Nézz a szemedbe!

(#2) tha_answer


tha_answer
őstag

2mpx? 10+ eves e52 is 3.2 volt mar. Nagyon faj az 5mpx vagy a 8?
Hardver is birna...

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A glass-like lesz a "nem mozog a kijelzős rész" utódja??? :U
Hááááááááát.. biztos ez lesz a járható út? :N

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Erre voltak képesek? :DDD

(#5) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Vajon hány milliárdot akarnak még legyártani a 2MPixeles kamerának csúfolt szemétből? :(((
Fred23: Nekem csak a symbianos 6260 és 6630 volt tőlük, előtte a nem okos szériában Siemensekkel nyomultam (S10-M35-S55-SX1).

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezek után remélni tudom csak, hogy nem lesz a hetes szériát frissítő nyomógombos telójuk! (A 7110-es volt anno a kedvenc telóm tőlük.)

(#7) dave987 válasza elfelejtette (#5) üzenetére


dave987
aktív tag

Akárcsak a microusb! Annyival olcsóbb? Vagy még mindig millió darabok porosodnak raktárak leghátsó sakaikban? :W

(#8) blagolf


blagolf
senior tag

Ha ezen is az a gusztustalan Kies vagy milyen rendszer fog futni, akkor le is húzhatják a vécén! :(

Üdv, Zoli

(#9) mbotnd válasza elfelejtette (#5) üzenetére


mbotnd
tag

Ugye, kicsit lehetne spórolni mind a saját pénztárca mind a környezet javára.

(#10) hbala


hbala
aktív tag

Ez majdnem úgy néz ki, mint az 5310 2020.

(#11) Graphics válasza blagolf (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

KaiOS a neve :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A csúszkás megoldás alkalmazása biztosan meghaladta volna a költségvetést vagy a mérnökeik képességét.
Így viszont semmi értelme a 8000 szériába rakni.

(#13) Pastika


Pastika
tag

Ez köszönő viszonyban sincs a 8-as széria szellemiségével :W
Slide/Flip nélkül nem is volt 88xx/89xx :F

(#14) Namelesske válasza blagolf (#8) üzenetére


Namelesske
addikt

A Samsung KIES valóban undoríŧó volt, de ez KaiOS ami Firefox OS folytatása és amúgy elég jó, csak kár hogy semmi köze az S40-hez

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#15) novinyul


novinyul
veterán

Na elmennek most már tényleg a bús p.csába :W Mi ez a rohadalom :((( ??? Ez már tényleg alázás amit művelnek, ezt ilyen számozással kihozni egyszerűen undorító. Ez egy 5ft-s no name dzsunka Kínai valami, köze nincs a Nokia 88.. szériához :((( Kívánom hogy dőljenek be a nagy HMD-s barmok!!!

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#16) Tom321


Tom321
csendes tag

Fekete 5310-es? Nem erőlteték meg magukat..

(#17) dz1989


dz1989
senior tag

Ez Szégyen. Ha erre képesek inkább ne kezdjenek semmi ilyesmibe. :W

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#18) jFox válasza tha_answer (#2) üzenetére


jFox
őstag

+1

Én sem értem miért nem tudnak bele rakni egy normális(abb) kamerát?
Az okos telóknál már lassan belépő szinten is 48MPx lesz, ezekből meg sajnálnak egy 8MPx-est is. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#19) Kasya


Kasya
nagyúr

Hol vannak ilyenkor a környezetvédők, hogy ilyen hulladékkal kár terhelni a környezetet? ;]

(#20) atike válasza Kasya (#19) üzenetére


atike
nagyúr

Az Apple menzáján ebédelnek....

:P ;]

(#21) joey04 válasza novinyul (#15) üzenetére


joey04
titán

Már napok óta ezen hergeled magad. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) novinyul válasza joey04 (#21) üzenetére


novinyul
veterán

A kezdetek óta foglalkozom mobilokkal, nagy kedvencem volt a Nokia. Voltak szar időszakai a gyártónak és hosszú ideig a csúcson voltak. De hogy pont a 88.. szériát fossák nyakon a HMD csúcs emberei :((( Akik dolgoztak a Nokia legjobb időszakában, ezek után van pofájuk egy ilyen hulladékkal kiállni az emberek elé. Mi akik próbáljuk megmenteni a régi telefonokat(Mobilmementók csapata), azokat bemutatni a mostani generációnak, nekünk ez egy óriási csalódás! :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#23) joey04 válasza novinyul (#22) üzenetére


joey04
titán

Szerintem a retro mobilok értéke (nem feltétlen anyagi) nem csorbul az ilyenek miatt. Ezek a modern változatok meg akkor sem érnének fel melléjük, ha nem ilyen szarok lennének. El kell fogadni, hogy meglovagolják a nosztalgiát, és a régi nagy elődöket sorra előszedik és csinálnak belőlük gagyit, amit felárral eladnak. És mivel ez már a sokadik, úgy néz ki működik a dolog. Nekem is van sok kedvenc régi nokiám, 3210, 3310, 3410, 3650, 6600, n82, stb de a modernebb gagyi verziók nem rontják el az emléket. Most az n95-ből is kering valami modern verzió.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) forgonati


forgonati
őstag

Öcsém,mi ez a fos? :DD Az a 2MPX kamera remélem fix fókuszos, úgy az igazi. Bár lehetne még inkább VGA...

Keelah Se'lai!

(#25) Térerő


Térerő
csendes tag

A KaiOS-re fel lehet tenni például a Vibert? Van valakinek tapasztalata?

(#26) Wacci válasza Térerő (#25) üzenetére


Wacci
csendes tag

Egyelőre nincs rá.
Itt tudod ellenőrizni a KaiOS-re elérhető alkalmazások listáját:
[link]

(#27) Selfundum


Selfundum
csendes tag

Visszasírom a Sony Ericcson telefonokat. Már a 2007-es W300i meg utána a W880i is jobb készülékek voltak. Jelenleg egy Nokia 515-öm van, de... a képernyő 3 hónap után alig olvasható, mert nem üveg, hanem műanyag, a készülék meg fröccsöntött. Vicc, hogy 12 évvel ezelőtt a vonaton interneteztem, zenét hallgattam, volt normális, mondjuk 5 Mpixeles kamera, stb. Legutolsó általam használt készülék az Elm volt, sajnos egyik napról a másikra fehér lett a screen. Ha legalább egy olyan hardveresen és szolgáltatásilag is korrekt nyomógombos telefont lehetne venni ma. Ebay-ről meg félek rendelni, mert lehet, hogy csak copy. Sigh*

Mesélj, milyen érzés?

(#28) Fancy-boy válasza Selfundum (#27) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pedig az 515-nél tuti, hogy üveget használtak.
Hivatalosan is Gorilla Glass 2.
Volt is nálam egy készülék, aminek az előlapi üvege szilánkosra volt törve. Nem műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#29) Selfundum válasza Fancy-boy (#28) üzenetére


Selfundum
csendes tag

Elírtam, elnézést! Nokia 216-ot akartam írni, fogalmam sincs, hogy miért az 515-öt írtam. :)

Mesélj, milyen érzés?

(#30) Fancy-boy válasza Selfundum (#29) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Biztos tudat alatt, olyat szerettél volna venni. :D Az 515 volt az utolsó gyári Nokia.
Azt elhiszem, hogy gagyi. A HMD nem erőlteti meg magát.

Itt van például egy új SonyEricsson C702: [link]
Ez valóban új. Persze már több mint 10 éve áll, de még mindig jobb, mint a mostaniak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Térerő válasza Wacci (#26) üzenetére


Térerő
csendes tag

Köszönöm

(#32) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Hivatalosan is bemutatkozott a Nokia 8000 4G.

Official bemutató videó: [link]
Lesz belőle arany színű változat is:

[ Szerkesztve ]

(#33) glutamin


glutamin
őstag

Végre lett a Nokia 230-nak egy értelmes utódja. Szüleimnek tökéletes lesz.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#34) GSpecter


GSpecter
tag

Ma vettem egyet, erősen gondolkozom rajta, hogy visszaviszem... Lassú, mint a bűn, visszalépésnél a betöltésre kell várni szinte bármilyen menüpontnál, a névjegyeket nem lehet a főképernyőre tenni, közöttük kizárólag csak a keresőben lehet keresni, stb. Áhh...

(#35) Fancy-boy válasza GSpecter (#34) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szokásos KaiOS problémák.
Ráadásul ezt az árazást semmi sem indokolja. Az anyaghasználat is gagyi szintű.

(#36) GSpecter válasza Fancy-boy (#35) üzenetére


GSpecter
tag

Ja és ma szembesültem vele, hogy hívás közben nem lehet megnyitni a névjegyeket, hogy a másik félnek kinézzek egy telefonszámot. Ezen kívül a névjegyek keresésénél ha tölt és addig megpróbálok gépelni, akkor nem ír semmit, ellenben ha már betöltött, és úgy próbálok meg gépelni, akkor onnan folytatja, ahol abbahagytam. Tehát ha a töltés alatt nyomkodom a 6-ost kétszer, akkor eljutok a háttérben az N-ig, de nem ír semmit, aztán ha betöltött, akkor az O-nál folytatja. :S Hihetetlen, hogy egy egyszerű készüléket szeretnék melósnak, de még egy 30 ezres nyomógombos telefon is gagyi.

(#37) Fancy-boy válasza GSpecter (#36) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem kellenek az okosfunkciók ( GPS, Wifi, alkalmazások ) akkor valami egyszerűbbet érdemes választani.
Ezek a félokos nyomógombosok csak nagy kompromisszumok árán használhatóak.
Az elgondolás nem lenne rossz, de kellene egy kiforrott rendszer hozzá.

(#38) GSpecter válasza Fancy-boy (#37) üzenetére


GSpecter
tag

Abban a hitben voltam, hogy az egyszerűbbek közül vettem egy jobb típust. Végül úgy döntöttem, hogy veszek a régi Samsung S5610-em helyett egy szép állapotú S5610-et meg egy akksit. És újabb 8 évre megvan a butatelefonom kompromisszumok nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.