Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Az utolsón hogy folyik vissza a lecsapódott cucc a csőben a hőátadó részhez a procinál? :F

(#2) atti_2010 válasza cannibal (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én erre csak annyit mondok hogy kíváncsi lennék egyszer egy szimpla rézcső vs hőcső tesztre.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) HaRdCoRe^mp4 válasza cannibal (#1) üzenetére


HaRdCoRe^mp4
tag

Én is ezt akartam kérdezni, remélem mielőbb lesz válasz.
üdv.

Telszámom: 30/899-78-49

(#4) imibogyo


imibogyo
veterán

Mind a kettőnél nagyon kevésnek érzem a lamellák összesített felületét, vagyis a hőleadó felületet. :U

(#5) Apika


Apika
Közösségépítő

A hűtőszekrények hátoldalán néznek ki hasonlóan a hőleadó lamellák...

(#6) antikomcsi válasza cannibal (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Miért, mondjuk egy Mugennél, hogy folyik vissza?

Általában nem így állnak a talpukon ezek a hűtők, hanem oldalt vannak "borítva" az álló házakban.

(#7) jozsef m.


jozsef m.
tag

Még a legelső az, ami leginkább életképes.

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem egy épkézláb elgondolás, az biztos. Dizájnos, de a hőleadó felület inkább kevés az utolsónál. Az első persze, rendben van, csinálják meg laposabban HTPC-be és kész. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) rviktor25


rviktor25
aktív tag

Teszteket ezekről :))

Chiwasuu!!!

(#10) DRB


DRB
senior tag

A Prolimatech hűtők általában jól teljesítenek, ezek ugyan elég furák, de pálcát törni felettük csak egy teszt után lehet, szerintem.

(#11) X Factor


X Factor
addikt

Jó pofa megoldások.

Make things work

(#12) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Több cső van benne mint lamella

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#13) zoli03


zoli03
őstag

És mi van ha nem hűt olyan jól, mint a többi? Maximum nem veszik meg az emberek. De legalább van valami újdonság, nem csak ugyanazokat a hűtőket adják ki kicsit más kinézettel.

(#14) Jim Tonic válasza atti_2010 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sokkal egyszerűbb kicsit utánanézni a kémiának. Mindenkinek megspórolunk egy felesleges kört.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Tikakukac


Tikakukac
titán

Legalább ide nem kamuzták be, hogy lefagyasztja a procit a hűtő olyan jó formája van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Elég érdekes elgondolás, már csak az a kérdés hogy szerepel majd a gyakorlatban.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) rudi


rudi
nagyúr

Akinek nem világos, hogyan vándorol vissza a folyadék a csőben a talphoz, keresse meg azt az ősrégi PH-s cikket, amiben le van írva a folyamat menete és ki van tesztelve az is, hogy van-e hatása a cső teljesítményére a pozicionálásnak..

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) DRB válasza rudi (#17) üzenetére


DRB
senior tag

Ha valaki nem találná: [link]

(#14) Jim Tonic: Nem kémia, fizika ;), de ettől függetlenül igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#19) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

"A alumíniumból készült lamellasorokat" <--- Kimaradt egy Z.

(#20) .mf válasza atti_2010 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Van már olyan a neten, a simarézcső elvérzett.

Elpárologtatott, majd újra-kicsapódott folyadék visszavezetése: hajszálcsövesség (gugli, ha általános iskolában nem figyeltél fizikaórán ;] :P ).

---

Videókártyáknál most a hőkamra az újabb trend, kíváncsi vagyok, mikorra jut el ide is. Drágább, de kisméretű házakban (mITX lanparty gamer kockaházak, vagy htpc-k) lenne rá kereslet. . Az Asetek már próbálkozott vele 4-5-6 éve, csak az a hőleadó felület volt szerintem alul-méretezve, ezért nem ment jobban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) atti_2010 válasza .mf (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Fizikából 5 voltam, viszont egy konkrét tesztet jó lenne látni, értem én hogy működik csak néha az elméletet felülírja a gyakorlat, pl fémekkel is próbálták ugyanezt és nem jött be.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) engusz válasza macilaci78 (#8) üzenetére


engusz
veterán

Én nem ásnám el őket. Nem véletlenül lettek megszellőztetve. Nem akármivel gurigáznak a Prolimatech mérnökei! :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) Lacika112


Lacika112
aktív tag

biztos hülye vagyok de ebbe mi a frász a formabontó?

nekem az nem újdonság jobbról balra tekerik a raktáron megmaradt cuccokat

a cím nem kicsit megtévesztő (pedig már örültem hogy nem rókabőr)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#24) rudi válasza .mf (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

A számítógépekben használt csövek belseje inkább porózus mint a szivacs és nem hajszálcsöves, hogy a különböző irányú felhasználásból adódó problémár kiküszöböljék. Szerintem kamrára semmi szükség a processzoroknál, azt olyan helyeken használják, ahol problémás a hő elvezetése, a CPU-ra meg csővel is direktbe rá lehet építeni egy kiló fémet. Grafikus kártyánál már problémásabb ez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza atti_2010 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvasnál is néha írás helyett, már nem csak a teszt és elmélet leírásának keresési iránya, hanem a linkje is meglenne...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) atti_2010 válasza rudi (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Meg is van már rég, de a szimpla rézcsöves tesztet nem találom benne.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Az első tetszik,de a többi felejtős nekem.

üdv.

(#28) rudi válasza atti_2010 (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja, hogy rézcső, bocsánat! Na, olyat nem teszteltek még tudtommal, szóval max az elcsépelt elméletet mondhatom, hogy fémben csak a nagyon rövid távolságú - pár centiméteres - hővezetés hatékony. Szab.tam-nak lehet ilyen jellehű tapasztalata.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) atti_2010 válasza rudi (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én nem is mondtam hogy ti csináljatok feltétlen ilyen tesztet, csak megjegyeztem hogy szívesen megnéznék egyet kíváncsiságból, ennyi, valóban Szab.tam tudhat valamit, jó 5-let.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) mikej95


mikej95
aktív tag

A hővezetőcsövekben nem folyadék van? Mert elvileg az és, ha 180°-ot csavarnak rajta az senkinek sem jó! :W

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#31) Srodney


Srodney
senior tag

egész jó,van fantázia az biztos...

(#32) Ruuwa válasza atti_2010 (#21) üzenetére


Ruuwa
tag

Persze, mert a fémeknél nincs halmazállapot változás. Ha pedig olyan fémeket keresünk, amik megfelelő körülmények között, de 30-80°C-os tartományban essenek át a fázisátalakuláson; nem hiszem hogy túl nagy lenne a választék. Ráadásul a víznek van egy olyan tulajdonsága, ami a fémeknek, pláne a különleges tulajdonságokkal rendelkező fémeknek nincsen: olcsó és élettanilag ártalmatlan. Eltekintve a fulladástól, de az ebben az esetben nem veszélyeztet. :))

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#33) .:LoMAX:. válasza rviktor25 (#9) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Szerintem is jöhetne teszt :)

Az első tetszik is :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#34) Eddie141


Eddie141
senior tag

Sajnos az utolsó kép egy kicsit csalóka a render mód miatt :) Perspektivikusban azért könnyebben felismerhetőek lennének a részletek, vagy nem?
Az első nagyon kedvezni fog a HTPC-seknek tényleg. Meg esetleg az itx konfigok teljesen paszívvá tételére is elegendő lesz.

(#35) Pug válasza mikej95 (#30) üzenetére


Pug
veterán

Ha olvasnád is a topicot és nem csak write only lenne a default nálad, akkor lehet, hogy okosabb maradtál volna... :U ;)

(#36) engusz válasza Pug (#35) üzenetére


engusz
veterán

Lassan kellene egy +/- gomb is mindegyik hozzászóláshoz, amiknek segítségével lehetne súlyozni a hozzászólásokat. Mondjuk ha egy órán belül -50 pontot szerezne valaki, akkor eltűnne a hozzászólása. Ha ez az érték elérné a -100-at, akkor pedig 1 nap tempban lenne a jutalma. :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#37) Pug válasza engusz (#36) üzenetére


Pug
veterán

Részemről +1 :DDD
Bár az én előző postom sem volt igazán informatív, de sajnos kikívánkozott belőlem :U

(#38) waithEard


waithEard
őstag

Sokszor nem a hőcső kevés, hanem a lamellák felülete...(ezért veri ronggyá a 4 hőcsöves AC S1-em az 5850-es karin öcsém MSI 5850-es TwinFrozr 5 hőcsöves gyáriját)...és ilyennek tűnik a 2. versenyző. Hiába szállítja gyorsan a hőt a sok cső, ha nem tudja leadni a relative kicsi lamellasoron.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#39) engusz válasza waithEard (#38) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem meg inkább az MSI hűtőjében nincs túl sok fejlesztés. Nem a hőcsövek vagy a lamellák felülete dönt ebben az esetben, sokkal inkább azok anyagában és összeszerelésében keresendő az ordas különbség.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) ch003067


ch003067
addikt

Jól néz ki, de tuningolni nem kell vele szerintem.

(#41) #65675776 válasza .mf (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

intel szerverprocikhoz voltak és tán vannak a mai napig is VC hűtők. Néha Aprón is feltűnik egy-kettő.

Pug: A +1-es hsz-ok alapból -100-as besorolásba kerülnének ha rajtam múlna.

(#42) banhammer


banhammer
veterán

Érdekes koncepció.
Kérdés csak az, hogy a gyakorlatban mennyire lesz hatékony.
Bár szerintem a Prolimatech mérnökei már rendelkeznek azzal a szakmai tapasztalattal, hogy ne csak kisérletezgessenek a CAD programmal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) Pug válasza #65675776 (#41) üzenetére


Pug
veterán

Pug: A +1-es hsz-ok alapból -100-as besorolásba kerülnének ha rajtam múlna.

Természetesen nálam is. De ha elolvasod, hogy jelen kontextusban, mit is jelentett az a "+1", akkor feltűnhet, hogy ez talán nem a szokványos "megjelenése" volt neki. :U

(#44) #65675776 válasza Pug (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, feltűnt. De nem kell egyből kifogásokat keresni. Nem tudom miért bonyolult leírni, hogy "Egyetértek!" Nem chaten vagyunk van idő. Bár szerintem chaten is...

Nem kell véresen komolyan venni egyébként sem mindent, amit írok csak azért mert nem nagyon használok smiley-kat.

(#45) rviktor25 válasza #65675776 (#44) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Mennyivel jobb, ha mindenki azt irja, h "egyetértek", "én is", mint a +1? :F

Azt, hogy ne ilyennel növeljük a hsz-számot megértem, csak az az érzésem, hogy az a hsz, amiben csak annyi áll, h "egyetértek", semmivel sem jobb, mint az, amiben "+1" áll.
Ha meg egyéb szöveg mellett áll, akkor annyira mindegy, úgyis mindenki érti mire utal.

Chiwasuu!!!

(#46) zsoltti


zsoltti
senior tag

hát, amig ilyen hosszú a hőcső addig nem nagyon látom hatását egy olcsóbb vízhűtéssel szemben.

(#47) zed1983


zed1983
őstag

A Genesis-t nem találom rossz elgondolásnak! :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.