Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) marcee


marcee
addikt

Az én prakszisomban néhány Gainward nV kártya (9500GT) csinált hasonló hülyeségeket, opengl fagyásokat (nem játékban, tervezőprogramokban). Hardveres hibára gyanakodtam, de izzasztó programokkal nem sikerült hibát előcsalni, megfektetni, túlmelegíteni. Egyik esetben a gyári CD-ről telepített driver (ezt én normál esetben fel sem szoktam bontani), a másikban a gyártó honlapjáról lekapott "friss" driver oldotta meg a hibát. Gondolom azok sem refkártyák voltak, de én alapból az nv legfrissebb whql meghajtóját telepítettem.
Ezekután kisebb gyártók esetében inkább refkártyákat választok majd.
Nem lehetséges, hogy nálad is szoftveres gond volt?

A másik, hogy első sorozatból sem veszek többet kártyát. A 4850-esemet a hazai megjelenés hetében vettem asszem. Sapphire. Full referencia, de csak egy power play lépcsője van a bios-ban, az is csak 550MHz-re vesz vissza, venti alig pörög (20%), így állandóan forró. Annó szarakodtam vele, hogy szoftveresen visszafogjam, de okozott gondot az AtiTrayTools (x64 vistán). A Sapphire nem adott ki újabb bios-t, én meg hiába szerkesztgettem meg a gyárit, végülis nem mertem megflashelni eddig. Következő kártyának olyat veszek, amiről tudom, hogy idle-ben tényleg nem fogyaszt, melegszik és zajong és mindezt hardverből tudja.

[ Szerkesztve ]

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.