Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

ezt is jó tudni,de azért elég érdekes hiba :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) Chaser


Chaser
titán

Én is szorgalmaznám a helyükben, ha ettől behal a cucc cserélhetik ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Huhh, ez közel volt!
2 hete vettem egy SVP100S2 / 96GB-os darabot!

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez parádés, 3 napja halt meg a Kingston SSD-m. 3 hónapos volt és a felsorolt típusok közül az egyik. Ez pech. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5) FRENK1988


FRENK1988
veterán

fasza. Na megyek pachelni:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) plömplöm válasza hemaka (#4) üzenetére


plömplöm
őstag

picivel több mint egy hete van adatmentésen egy v100 128GB, mert volt róla mentés, de régebbi mint kellene :W

#2: rákérdeztem. a magyar disztribek elhajtottak azzal, hogyha megbontódik, akkor nincs gari, márpedig adatmentéshez bontódnia kell. írtam a kingstonnak, naná hogy garos. magyarország, így szeretlek.

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#7) V.Dave


V.Dave
senior tag

SV100S264G-m van és nem láttam a felsorolásban most ilyenkor mi van?

Xiaomi mi 8 6/128

(#8) hemaka válasza plömplöm (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem nem volt backup arról a meghajtóról. :O

(#9) FRENK1988 válasza V.Dave (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

"továbbá ugyanezen modellek G végződésű változatai."

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) Bogyó bá' válasza FRENK1988 (#5) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne sokat pöcsölj... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#11) kenwood3 válasza hemaka (#4) üzenetére


kenwood3
őstag

Ez nem pech hanem inkább szívás :( Főleg ha nem volt másolatod a fájlokról
mod . Most olvasom , hogy nem volt...hát részvétem

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#12) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!
El tudná valaki magyarázni, hogy hogyan kell frissíteni az ssd firmet?
Ha rendszer van rajta, akkor is lehet?
Előre is köszi!
Márk

(#13) hemaka válasza kenwood3 (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Megpróbálom rányomni ezt a firmware-t, aztán hátha visszatér... Ha nem, akkor holnap postázom is vissza gariba.

(#14) kenwood3 válasza hemaka (#13) üzenetére


kenwood3
őstag

Sok szerencsét :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#15) FRENK1988 válasza Bogyó bá' (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

Itt is vok. Megy mint a villám. :) Nincs adatvesztés:) CDről bott 2 y-t kell nyomni és frissit is :) a win új meghajtónak látja egy reboob és kész

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) Nyick válasza Elemental (#12) üzenetére


Nyick
tag

Lehet rendszernél is, nem volt adatvesztés! Kiírod, bootolsz róla, kétszer nyomsz Y-t. Utánna restart és nyugodtan alszol...

(#17) hemaka válasza kenwood3 (#14) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sajnos nem jártam sikerrel, a frissítő sem találta a meghajtót, megy vissza gariba.

(#18) kenwood3 válasza hemaka (#17) üzenetére


kenwood3
őstag

Hát sajnálom ...Szerencséd , hogy garis még legalább ez kárpótolhat valamennyire

Mi az az ekezet dragasag??

(#19) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nyári fizuból egy hasonló királykövet néztem ki magamnak. Remélem jól járok vele.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) BiP válasza FRENK1988 (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

patchelni, vagyok, CD-ről, boot, frissít, reboot

Nekem szerencsére régebbi széria van, sima V series 425, így nem érint.

[ Szerkesztve ]

(#21) djoc


djoc
csendes tag

Jobb mintha visszahívták volna mindet, mint a Sandy Bridge szériát az Intel :)

(#22) lrigo


lrigo
tag

Sajnos érintett vagyok, de a laptopomban nincs ODD. Pendrive-ról történő frissítésre tud valaki megoldást?

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#23) - = Zk = - válasza Ł-IceRocK-Ł (#19) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha pacheletlen fos szériát veszel, akkor mindenképp:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24) Fr3eWar válasza lrigo (#22) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Menj el egy ismerősödhöz a már előre kiirt CD-vel és pikk pakk megvagy. Vagy szerintem ha van a közeledben olyan számtech bolt ahol ismernek ott is biztos szó nélkül segítenek.

(#25) Male válasza lrigo (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Tedd bootolhatóvá, aztán az ISO-ból másold rá amit kell... és már csinálhatod is.
Pl így, csak az utolsó másolós lépés nem kell... ott a Kingston ISO-ból a patchet másold át rá (nem néztem meg, de biztos felismerhető melyik file az). Annyi lesz a különbség, hogy valószínűleg neked kell bepötyögni a nevét, és nem indul automatikusan a patch.

(#26) atom87


atom87
aktív tag

Nah én is a hibás firmware-ű verziót vettem.... Update kész, nem tart tovább az egész 1 percnél, minden működik, adatvesztés nincs.

Kawasaki z1000

(#27) yakuza.tora válasza Ł-IceRocK-Ł (#19) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én is nyár közepére terveztem SSD vásárlást, de nálam még a G.Skill, OCZ és A-DATA is játszik...

Alléz Olympique de Marseille!

(#28) vinibali


vinibali
őstag

nekem snvp325-ös kingston ment tönkre 8napnyi üzemidő után :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#29) moli.hu


moli.hu
őstag

teszteles piacradobas elott?
a kingston nevet is megjegyeztuk.

(#30) zsirfecske


zsirfecske
addikt

legalább előre szólnak, este peccselek énis.

(#31) lrigo válasza Male (#25) üzenetére


lrigo
tag

Köszönöm, bootolható pendrivom van. Arra gondoltam, hogy valaki a gyakorlatban már megtette pendrive-ról a frissítést, lehetőleg gond nélkül, mivel a rendszert nem szeretném szétbaltázni.
(Lehet, hogy nem vacakolok, kikapom az SSD-t, bele az asztali gépbe, és ott elintézem. A sok ODD nélküli netbook tulaj mit csinál? Csak ezért szerintem senki nem fog külső ODD-t beszerezni.)

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#32) Sanya válasza moli.hu (#29) üzenetére


Sanya
nagyúr

a májkrémeknél is úgy mérték ki a 4 éves szavatosságot, hogy legyártottak vagy 20-at, és évente bontogatták, addig nem kezdték el a nagyüzemi gyártást?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) BiP válasza lrigo (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

A sok ODD nélküli netbook tulaj mit csinál?
Csinál magának bootolható pendrive-ot :)

(#34) xTREem válasza Sanya (#32) üzenetére


xTREem
tag

nem, dehogy. legyártották a szart, te megetted és ha túlélted, visszavihetted a boltba cserére. mindezt a te költségedre és idődből az ő hasznukra. logikus nem? :F

(#35) stifi válasza Sanya (#32) üzenetére


stifi
senior tag

a májkrémet is megjegyeztük :D

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#36) Márton


Márton
nagyúr

ezért kell 32gigásat venni :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37) stifi válasza xTREem (#34) üzenetére


stifi
senior tag

jaj hagyjuk már ezt a te költséged meg drága időd meg az ő hasznuk meg nem tesztelik szöveget..

vettél valamit valamennyi pénzért, ha nem jó akkor legközelebb nem veszel ilyet, levonod a következtetést.
a gyártó meg vagy leszarja a bajodat, vagy javítja a hibát ahogy tudja.

sokszor ott a probléma hogy sokan elvárnak valamit a pénzükért, amiről úgy gondolják hogy jár nekik, pedig amikor legyártották a cuccot és beárazták, ők világosan megfogalmazták hogy ezért a pénzért cserébe mi jár, és nem a vevő dolga ezt eldönteni és utána verni az asztalt a kívánt szolgáltatásért.
hidd el jobban tudják ők mi jár a pénzedért, te meg el tudod dönteni elégedett vagy-e ezzel, megfelelőnek tartod-e..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#38) Fr3eWar válasza lrigo (#31) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem a sok ODD nélküli netbook tulajnak nincs Kingstone SSD a netbookjába, akinek meg van az meg tudja azt is oldani hogy firmware frissítés.

(#39) Brae


Brae
őstag

Frissítettem én is a 64 gigás SV100-amon, gyorsan és egyszerűen ment.

(#40) csgabor


csgabor
csendes tag

pont snvp325-s2 -t használok, :U
nagyon jó széria volt, semmi gondom nem volt vele

(#41) Male válasza lrigo (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Pontosan ezt nem próbáltam vele, én vinyó firmware-t frissítettem párat így.... a frissítőnek teljesen mindegy, hogy CD-ről megy vagy USB-ről, a lényeg ,hogy egy DOS legyen bootolva, és lehetőleg IDE módban legyen a SATA vezérlő.
...mondjuk ha fontos dolog van rajta, úgyis le kéne mentened előtte... ezt írják is.

(más cégnél USB-s megoldás is külön fentvolt, nem tudom ők miért nem így csinálták)

(#42) xTREem válasza stifi (#37) üzenetére


xTREem
tag

kedves stifi! "hagyjuk már ezt", hogy úgy próbálod beállítani a témát, mintha téged nem zavarna, hogy pl egy szoftver csak hosszas peccselés után végezné rendesen a dolgát, vagy mondjuk egy szériahibás terméket a te költségedre és idődből kellene a város másik végére szervizbe fuvaroznod, és a többi... csak nem azt akarod beadni, hogy neked a bejárónőd intézi? ugyan már!

meg egyébként is, hogy jön a mondókád a hülye májkrémes példához? :)

[ Szerkesztve ]

(#43) stifi válasza xTREem (#42) üzenetére


stifi
senior tag

csak úgy, ahogy Sanya rávilágított a lényegre.
Ipari termelésben mindig lesznek hibás termékek, semmire sincs tökéletes technológia.
Ha nem tetszik amit a pénzedért kapsz, lehetsz elégedetlen, de el kell fogadni a tényt, hogy a pénzedért ezt kapod, nem többet. Ha nem tetszik, van más gyártó.

Itt kiderült egy hiba, amit kijavítottak, de jön a flém hogy ezt így meg úgy nem lehet meg jaj a pénzem, közben pont ez a gyártó garancián belül szó nélkül cserél, biztonsági mentést pedig már a commodore óta illik készíteni. Kihoznak egy javítást amivel megbízhatóbbá teszik a saját terméküket, erre szerintem nem az a normális reakció, hogy beszólunk nekik, minek adták akkor ki, hanem örülhetnénk is, hogy reagáltak az ismert hibára.
20-30k-s termékekről beszélünk, kinek kéne fuvarozni? Egy szervernél vagy mosógépnél még érteném, de azért ki is jönnek..

Amúgy a legtöbb szoftveremmel és hardweremmel kapcsolatosan kellett már intézkednem, mégsem őszültem bele, de vannak gyártók ezek után akiket nem preferálok :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#44) xTREem válasza stifi (#43) üzenetére


xTREem
tag

figyi, nincs kedvem ezt a meddő vitát vég nélkül folytatni. ha neked acceptálható, hogy hibás terméket kapsz tetszőleges pénzért (#37 harmadik bekezdés), ha neked nem teher akármennyi benzint kifizetni, időt szakítani rá, idegeskedni, hogy már az x-edik gyártó sózza rád a szarát, akkor nincs miről beszélnünk, más univerzumban élünk, ennyi. téma részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#45) Viktor77 válasza stifi (#35) üzenetére


Viktor77
titán

Itt kidőltem! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#46) zsirfecske válasza Male (#41) üzenetére


zsirfecske
addikt

sajnos az updater nem megy csak IDE módban és belső SATA csatlakozóról :W
és mivan a hozzám hasonlókkal, akiknek raid1-ben futó adat vinyók miatt raid van a biosban belőve? most tényleg tehetem be egy másik pc-be? mert hogy én nem fogok biosban IDE-re semmit átállítani az tuti (döglene is meg a stripe rögtön, amilyen mákos vagyok).

primitív fw update mód ez na.

(#47) El Kebir válasza zsirfecske (#46) üzenetére


El Kebir
őstag

má' mitől döglene meg a tömb....főleg egy raid1-es???
(húzd le a hdd-ket a frissítés idejére, akkor biztosan nem fog hozzányúlni semmi...csak ha wifi-ata csatolós és "tesla" energiaellátásúak... :) )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#48) atom87 válasza zsirfecske (#46) üzenetére


atom87
aktív tag

Nem értem mi a gond?

BIOS-ban átállítod IDE-re, frissíted az egyik vinyót, reset, majd a másikat is( esetleg le kell húzni az egyiket addig, míg a másikat frissíted, ha progiban nem lehet választani közülük). Ez után BIOS-ban visszaállítod RAID-re és kész... szerintem

Kawasaki z1000

(#49) Male válasza atom87 (#48) üzenetére


Male
nagyúr

Sőt, frissíti egyszerre... legalábbis Samsungnál megy így.

zsirfecske: Szerintem nem esik szét ettől a tömb... de amúgy is frissítés előtt le kell menteni minden fontosat, szóval...

(#50) lrigo válasza Male (#41) üzenetére


lrigo
tag

Köszönöm, megfogalmaztad azt, amire alapvetően gondoltam.

(más cégnél USB-s megoldás is külön fentvolt, nem tudom ők miért nem így csinálták)

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.