Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

Nem is túlzottan drága. :) Az Nvidia még mindig azért van 'hatalmon' mert nem akartak a népek videókártyát újítani. ;]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) leviske


leviske
veterán

Júúúúj! Most esik le, hogy lesz új Ruby videó! :)) Kíváncsi vagyok, Ruby mennyit változott a DX10 óta... :DDD Gondolom megpróbálnak már a Cinema 2.0-ás Ruby felé elindulni. Esetleg lehet, hogy az is lesz az alap? :)

(#3) Killing válasza leviske (#2) üzenetére


Killing
addikt

Nagyobb lesz a melle. Csalogatják a férfi vásárlókat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mobil verziók vajon mikor jönnek?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) TESCO-Zsömle válasza Killing (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ruby úgy jó, ahogy van. A sportos külsejéhez nem illenek a MÁV-os ütközők.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) Ste


Ste
addikt

A szokásosnál is nagyobb a hírzárlat, csak nem ez lesz az utolsó kártyájuk? :D

Korábban ilyenkor már 80%-os pontossággal megmondták milyen paraméterekkel fog rendelkezni a kártya. Most meg annyit lehet tudni, hogy sajtot reszelni biztosan nem lesz jó

(#7) ABee válasza Ste (#6) üzenetére


ABee
tag

:Y Miii? Akkor nekem már nem is kell! ...Remélem a leckémet azért még meg fogja csinálni. :DDD

(#8) dokar válasza ABee (#7) üzenetére


dokar
addikt

ha ennyire vad árpolitika lesz, akkor az AMD név is átmegy MAD-be. ;]

extra - SEXRay

(#9) emmm válasza Ste (#6) üzenetére


emmm
senior tag

De a betörőt hátha elkapja :D
Amúgy már tényleg kíváncsi leszek, mit tudhat az új széria...

(#10) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Már csak annyi nem derült ki, hogy mi is nem annyira drága ennyiért. :U

(#11) tdd587 válasza dokar (#8) üzenetére


tdd587
őstag

A lényeg, hogy a mostani kártyáktól megint csak bagóért lehet majd megszabadulni.

HD4870? Irodai gépbe még jó lesz...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#12) Dr. Romano válasza tdd587 (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát azért még a HD4870 jó sokáig elég lesz még hiába jelenik meg az új széria, azonban tény hogy majd egyre jobb áron lehet majd hozzájutni a régi szériához.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Termigáßor válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

ATi kártyáim vannak 2003 óta, de Ruby-tól úgy ahogy van hányok. Ok aláírom kellett vmi kabalafigura ami minél nagyobb célközönségnek vésődik be az agyába. De basszus, hány ember van, aki Ruby miatt vesz egy ati kártyát?? Szerintem csak nem tudtak elég egyedi kabalafigurát kitalálni, így aztán gondolták, legyen egy nő, az mindig bejön...

Hát nem tudom meddig csiszolgatták a karaktert mire ide lyukadtak ki, de aránytalan a teste, az arca unszimpatikus, a haja gáz. Csak ennyi a gondja. Ok, nem egy újabb Larát akartak (pedig lehet még az is jobb lett volna), de végezhettek volna vmi kutatást, hogy mi az ami nagy átlagban szimpatikus az embereknek...

Szerintem Ruby nélkül is tökéletesen eladható lenne a Radeon sorozat.

Dr. Romano (#12)
Ahogy mondod! Szerintem gyorsan fognak szaporodni a CF-es konfigok. Meg a táp biznisz is fellendül! :DDD

[ Szerkesztve ]

Jobbára ártalmatlan...

(#14) Integra válasza Termigáßor (#13) üzenetére


Integra
titán

ruby gáz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ha jól sikerül a kártya, akkor évvégére meglesz a 40/60. Jövőre meg felezés lesz. nem beszélve arról, hogy szerintem annak a 64%-nak a 70%-a IGP, illetve 2Gb-os 9400GT, meg 9500GT, tehát játékra nem lesz alkalmas sokáig. Nem is baj, majd ők is váltanak ATI-ra. :DDD

(#16) Yutani válasza tzsolesz (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Diszkrét VGA-k 70%-a bajosan integrált grafikus processzor... :U

#tarcsad

(#17) Duree


Duree
veterán

Ez nagyon jó,ha a teljesítménye is jó lesz akor az Nvidia felkötheti a gatyáját

duree54

(#18) Muton válasza tzsolesz (#15) üzenetére


Muton
addikt

van olyan emberi sötétség, amit csak az nv csődje tud bevilágítani :o

:DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) robyeger válasza Ste (#6) üzenetére


robyeger
addikt

a pontos specifikációt anno az RV770 debütálásakor is nehéz volt megmondani, mert a GPU-Z ismeretlen hardver esetén nem megbízható, de az 5850-ről már vannak képek és teszt is, ahol óvatosan, de kijelenthető hogy egy normál 4890 teljesítményével vetekszik :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#20) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Elérkezik az idő, hogy kimenjek a piacra a kis sárga emberemhez, neki biztos lesz 4870 cak 25ezejé occoé.

(#21) Fáraó


Fáraó
őstag

"Az agresszív árazásnak köszönhetően az AMD komolyan szeretné növelni a diszkrét grafikus kártyák piacán a részesedését, ..."
Sztem sikerülni fog. Bár belépő szinten sztem nagyon egyenlő eladási számokkal állhatnak.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#22) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én más oldalakon úgy olvastam, hogy a cypress "csak" szeptember 22.-én mutatkozik be, úgy 2 héttel az evergreen család többi tagja után. És ezeknek várható az ára 299 dollárra. Kapni csak később lehet majd, október közepétől.

Tehát elméletileg legelöször nem az 5850-70 jön. A kétmagos nagyvad, pedig csak később, jön elhódítani az abszolút bajnoki címet.

Persze annyiféle pletyka van és hírmorzsa, hogy nem lehet tudni melyik az igaz, és ez jó reklám is, hisz a szigorú nda ellenére, mégis felszínen van tartva a téma és beszélünk róla.

Mindenesetre jó lenne ha a nagy tranzisztorszám növelés, a valóságban is közel arányos teljesítmény növekedést hozna, és rendesen odacsapna az 5870 a gtx285-nek.

Azt már mindenki tudja, hogy a 300 dollárt, hogyan kell ithonra realizálni, de még akkor is nagyon jót tenne nekünk a dolog, hisz olyan áron jutna bárki 4870-90-hez, és gtx 260-75-80-85-höz, ami kellemesen hangzik a vevő fülének.

(#19) robyeger

Szerintem az édeskevés lenne, ha egy 5850, csak egy 4890 teljesítményével vetekedne.

[ Szerkesztve ]

(#23) tdd587 válasza bakosgabor57 (#20) üzenetére


tdd587
őstag

Annyiért picit használtan szerintem már most is veszel.

antikomcsi: Az eladó fülével bezzeg senki nem foglalkozik...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#24) antikomcsi válasza tdd587 (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ez sajnos nagyon igaz.

Így aki nem akar sokat bukni, annak most kell eladni a nagyvasát, és valami olcsó vagy pót kártyával kihúzni az újdonságig.

Egyébként tudtam, hogy keverni fogom a neveket, míg nem szokom meg, és máris úgy gondolom, fentebb hülyeséget írtam, utánna is nézek.

(#25) cowboy_bebop válasza robyeger (#19) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Tudnál adni egy linket?

(#26) LackoMester


LackoMester
addikt

csak a 299 dolcsi,az nálunk 299 euró lesz,mint mindig :K
egy HD5870-re vevö vagyok,várom a tetszteket... :K
a jóöreg(alig 1 éves 4870) meg megy tartalékba,pótkarinak(a mostani pótkari)8800GTX meg eladó :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#27) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Úgy látszik meg kell várni a kiadást. ;]

Külföldi oldalakon:

Hemlock: Highest-end desktop part, probably dual Cypress GPUs a la the rumored Radeon 5870 X2.
Cypress: High-end single-GPU part. Similar to the Radeon HD 4870 when it launched.
Juniper: Mid-range desktop part. Similar to the Radeon HD 4850 when it launched.
Cedar & Redwood: Low-end desktop parts. Similar to the Radeon HD 4650 and 4670.

Magyar oldalakon: (bár lehet ezek nem voltak frissítve)

Cypress - a jómódú high-end rajongóknak

Juniper - a teljesítményre hajtóknak

Redwood - a mainstream/középkategóriás modell

Cedar - még egy középkategóriás modell

Hemlock - az alacsony árú modell

Gondolom mindenki látja, hogy a hemlock egyszer csúcs, egyszer abszolút low-end. És olvastam a cypress-t is úgy, hogy az lesz a két magos kari.

(#28) luw2win


luw2win
őstag

Azért nem lesz annyira olcsó mint az előzőek...
~45k egy 5850-ért :U anno 35k volt

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#29) erdoke válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


erdoke
titán

Feltöltött, szopós száj, meleltte felirattal, hogy "készen állsz a következőre"? Ehhez tényleg nem kell nagyobb mell... :D

BTW, miért nem lehet 5770, miért kellene 5870-re növelni a számozást?

A legjobb aláírás a héten

(#30) zuchy válasza robyeger (#19) üzenetére


zuchy
őstag

Arra én is kíváncsi lennék.

Ruby-ről: Az ATi nem divattervező, hanem videokártyatervező. :) Meg anno a főnöknek ez tettszett és kész. :D Meg most már nem érdemes megváltoztatni, beégett az embere fejébe Ruby. Nv-nek meg nincs is asszem semmi ilyesmije.

PC-STYLE.hu

(#31) robyeger válasza cowboy_bebop (#25) üzenetére


robyeger
addikt

csak 3dmark vantage pontok(teszt kép nélkül) keringenek a hálón, könnyen megtalálhatod, driver amúgy sincs még hozzá, tehát nem is lehet nagyon mivel tesztelgetni

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#32) rocket


rocket
nagyúr

"Kezdőárnak is az előző két generációnál megszokott 249 és 299 dollárt jósolják"

A HD4850 199$ MSRP-vel, a HD4870 299$ MSRP-vel indult.

"azaz elsőként a közép- és a felső-középkategórás kártyák érkeznek meg"

Ezek nem Mainstream kartyak, hanem Performance, Juniper lesz a mainstream.

"Az agresszív árazásnak köszönhetően az AMD komolyan szeretné növelni a diszkrét grafikus kártyák piacán a részesedését"

Ezt mar hallottuk es az agyon hypeolt RV7xx-nel lett belole ~5% 4 negyedev alatt ;)

En tovabbra is azt gondolom ha van egy kis eszuk konkurencia nelkul nem lesz megjeleneskor 299$ a HD5870 MSRP ha kozel lesz a GTX295 teljesitmenyehez, csak akkor ha joval lassabb lesz, ha az elvarhatot hozza akkor az AMD egy nagyon butacska ceg, es uzletileg lassan fognak -3-rol -2-re lepni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#33) Depression


Depression
veterán

250$ azért nem kevés. A kisebbik lesz kb. 55-65k, nem hiszem, hogy beleszólna a 4850/4770 világába.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#34) Atis707 válasza Depression (#33) üzenetére


Atis707
tag

Konkurencia nélkül miért adná olcsóbban? Meg amúgy is bagóért jutsz majd 4890-hez akár, mire nem elég?

(#35) zuchy válasza rocket (#32) üzenetére


zuchy
őstag

Ahhoz, hogy nagyobb részed legyen a tortából drágábban kell adni a terméket? :F

PC-STYLE.hu

(#36) Abu85 válasza zuchy (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Logikus nem? :DD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) antikomcsi válasza luw2win (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

45K egy 5850-ért? Szép is lenne, de szerintem senki ne álmodjon arról, hogy ennyiért fog kapni kezdetben. Szerintem nem lesz 55K alatt.

Ne a dollár középárfolyamát nézd, az nem jelent semmit.

(#38) tzsolesz válasza rocket (#32) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt mar hallottuk es az agyon hypeolt RV7xx-nel lett belole ~5% 4 negyedev alatt

Meddig tudja még visszatartani szerinted az NV az AMD piaci megerősödését?
Jó, mint már tudjuk újra átnevezi az egész palettát, amit átültet egyidejűleg 40nm--re. De ettől még mindig ugyan azt akarja majd eladni.

őszintén: Szerinted az NV-t használó júzerek lesznek annyira fanatikusak, hogy nem DX11-es olcsó VGA-ra fogják lecserélni a jelenlegi VGA-jukat, hanem egy újra átnevezett Geforce-ra? :F
Ezért is érdekesek az érveléseid. Nem hiszem, hogy megtudja tartani a jelenlegi piaci részesedését az NV. 2008.-ban még volt egy két labda a kosárban, amit el tudott lőni, de abból a kosárból egyszer kifogynak a labdák, és nem tud majd labdába se rúgni. :D

(#39) antikomcsi válasza zuchy (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem drágább az, csak máshoz kell viszonyítani. Ne az elöző generációhoz nézd, hanem az aktuális ellenfelekhez, mint a gtx 285.

(#38) tzsolesz

40 nanométerre nem átülteti, hanem gt300-as chipek fognak jönni nv-nél. Meg lehet nyugodni nem lesz 40nm-es 9800gtx+. :DDD

Másrészt miért tartaná vissza az nv az amd piaci megerősödését. Csak annyi kell hozzá, hogy amd-s vga-kat vegyebek az emberek. Bár sokaknak nem kellett vásárolni, mert egy másfél éve beszerzett 8800GT példáúl idáig elég volt mindenre a népek 99%-ának.

[ Szerkesztve ]

(#40) rocket válasza antikomcsi (#27) üzenetére


rocket
nagyúr

Teljes a zavar mindkettonel :)

5 desktop VGA kategoria van:
Enthusiast
High-end
Performance
Mainstream
Low-end

Az AMD nem keszit monolitikus high-end GPU-kat tehat ugyanugy mint az RV770-nel a Cypress (RV870) Performance kategorias GPU.
Ami a zavart okozza az az, hogy a varhato teljesitmenye alapjan a jelenlegi generacio tetejetre varhato az XT valtozat (legalabbis realisan gondolkodva) es mivel az NV-nek jo ideig nem lesz valasza, igy teljesitmeny alapjan lehet feljebb sorolni, de ez nem valtoztat a lenyegen hogy az egy performance GPU.
A jelenlegi generacioban meg a teljesitmenyuk alapjan az AMD GPU-ival szerelt kartyai feljebb szereplhettek mint valojaban ahol a helyuk lenne, emiatt kicsit atfedesbe estek a kategoriak, tehat az RV770XT (ami a performance teteje volt megjeleneskor) viaskodott a GTX260-nal (ami a high-end alja volt).

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41) tzsolesz válasza antikomcsi (#39) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

De hiszen szeptemberben már elkezdik az új nevezéktant. :Y Jövőhónapban már lesz GT300? :F
A korábbi hírben én nem ezt olvastam. :(

Másrészt miért tartaná vissza az nv az amd piaci megerősödését. Csak annyi kell hozzá, hogy amd-s vga-kat vegyebek az emberek. Bár sokaknak nem kellett vásárolni, mert egy másfél éve beszerzett 8800GT példáúl idáig elég volt mindenre a népek 99%-ának.

Nah ez az, idáig elég volt. ;)

(#42) Mercutio_ Tuti, hogy lesz erősebb, és kevesebbet fogyasztó, és olcsóbb. A 40nm-nek, és az agresszív árazás meghozza a hatását szvsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Várható a jelenlegi 4670-nél méretben és fogyasztásban nem nagyobb, de érezhetően erősebb kártya, vagy ugyanaz a teljesítmény és méret jóval kisebb fogyasztással?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43) Abu85 válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV év végéig három 40 nm-es lapkával rukkol elő. Ezek a GT200 DX10.1-es változatai, teljesítményben mindegyik gyengébb lesz a 9800 GTX+-nál. Persze a DX10.1 miatt az új játékokban előfordulhat, hogy a GT215 jobban teljesít majd, mint a G92 lapka.
GT300 pedig nincs. A GPGPU-s Fermi kódnevű chipet hozzák le a PC-s piacra. Nem tudni mikor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) Atis707 válasza Abu85 (#43) üzenetére


Atis707
tag

,,GT300 pedig nincs." :Y

[ Szerkesztve ]

(#45) antikomcsi válasza rocket (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Gondolom ők a meghatározásokat házon belül definiálják. Azt mindenki látta aki nem volt elfogult, hogy istálón belül ugyan a 4870 volt a csúcs vga, és amd-nél high-end, de valójában "csak" a középkategória csúcsán volt a helye.

Az másik kérdés, hogy az árazása ennek a családnak valóban olyan kártyává tette amilyen lett, és jó vételnek számított.

(#46) LackoMester


LackoMester
addikt

GT300 még nincs :DDD(ha az év végéig nem rukkolnak elö DX11-es karival-akkor hatalmas a xar) :D

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#47) tdd587 válasza Abu85 (#43) üzenetére


tdd587
őstag

És most így menjen ebédelni az ember...

Amúgy miért jobb a részesedés növeleséért beáldozni a profitot az AMD-nél? Az melyik részvényesnek jó hír, hogy ahelyett, hogy most megszednék magukat továbbra is csúnyán veszteséges marad az AMD? Ha egy 5870 sokkal gyorsabb egy 4890-nél, akkor nem igazán értem, miért kellene megjelenéskor azonos áron adni őket és nem drágábban. Ez az a hiba, amit az intel sosem követne el egy újdonság esetében...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#48) antikomcsi válasza Abu85 (#43) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mindezidáig úgy tudtam, hogy 40nm-en csak mobil szegmensbe gyártanak gpu-t, gt200 architekturára.

Persze, nincs GT300. Még. Majd lesz, jövőre. Úgy tudom, hogy jelenleg is a gtx 295 utódján dolgoznak, amin 2db. GT300-as lapka lesz, hogy mihamarabb ellenfelet állítsanak az 5870x2-nek. És elméletileg 2010 első negyedévében be is mutatkozhat az új adu-ász.

(#46) LackoMester

Legutóbbi augusztusi hírek szerint november végére ki tudnak adni valami újat, ha nem jön be akkor csúszhatnak, bár az nagyon nem lenne jó nekik, hisz a karácsony slágerei egyértelmű, hogy az 5000-es amd-k lennének.

Bizonyos szóbeszéd szerint nem akarnak sokáig 40 nanon gyártani, csak addig amig kell, akár veszteséggel is, de már a következő lépcsőfokot fejlesztik gőzerővel, hogy mihamarabb az amd elé tudjanak lépni.

[ Szerkesztve ]

(#49) Abu85 válasza antikomcsi (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki kell hozni a 40 nm-ert az asztalra is, mert nincs más. A DX10.1-nek sok jelentősége lesz, ráadásul a lapka is kicsi, így olcsón gyártható.

A GT300 az nem létezik, minden amit írnak róla spekuláció. Ez nem azt jelenti, hogy nem dolgoznak az NV-ék egy chipen, de nem GT300 a neve. Elvileg Fermi a project tényleges kódneve, és a Larrabee ellenfele lesz a GPGPU piacon. Ha kész lesz, akkor lehozzák prof. kártyának és onnan már csak egy lépcső az asztali GPU piac. A dupla kártya lehetséges, mert nem hiszem, hogy tartható az Evergreen család kétlapkás megoldása egy chipes karival.

Az Evergreen startja ellen pedig powerpoint slide-okat vetnek be.

tdd587: Talán nagyobb nyeresége lenne ha drágábban adná (bár itt elemezni kell azt is, hogy olcsóbb kari esetén több fogy, tehát az ideális árat kell meghatározni). Most van esély az NV-t eltakarítani az útból. Ezután egyeduralkodóként olyan árat szabnak meg, amilyet nem szégyellnek.

antikomcsi: Charlie írogatta, hogy a next gen NV lapka tape out-ja július végén volt. Ha ez igaz, akkor novemberre ebből nem lesz semmi. Maximum decemberben pár sample. (Esetleg a lapka nagy részét - felét - letiltják ... úgy meglehet próbálni a rajtot) Reálisan nézve 2010 február a leghamarabb tartható időpont. Csak abból indulj ki, hogy az NV decemberre ígéri a sokkal kisebb GT215 megfelelő mennyiségű szállítását.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) antikomcsi válasza tdd587 (#47) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha Te árulsz bármit 10.000.- forintért, ami neked 4.000.- forintba kerül, majd szint ugyanez csak 2.000.- forintba kerül neked, de továbbra is 10.000.--ért adod, akkor vajon mi is a helyzet?

Ugyanannyiért adod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.