Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) G92


G92
csendes tag

775-re már nem? :Y

Chuck Norris fél kézzel ki tudja nyomni a lekvárt a palacsintából. Még akkor is, ha túrós...

(#2) errorcode06 válasza G92 (#1) üzenetére


errorcode06
őstag

Úgy gondolták hogy már nincs rá szükség, inkább cserélj platformot.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#3) Himym válasza G92 (#1) üzenetére


Himym
senior tag

És mi van az 1155-el? :U

(#4) G92 válasza errorcode06 (#2) üzenetére


G92
csendes tag

nem azért kérdeztem, nekem elég 1hónapig a rézmagos intel, aztán i3-as noti. de nem hittem volna, hogy már most leállnak a 775ös hűtőtámogatással, bár nem lepett meg

(#3) Himym:????

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris fél kézzel ki tudja nyomni a lekvárt a palacsintából. Még akkor is, ha túrós...

(#5) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kíváncsi leszek hogy a H50-hez képest javult e valamit a teljesítménye. Persze gondolom, de az előd sem volt valami nagy világmegváltó. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Joachim21


Joachim21
senior tag

Most már csak a talpat kellene a radiátor+tartály résszel egybeépíteni, és akkor egy az egybe ugyanúgy festene mint egy léghűtés, csak kevésbé lenne hatékony(az elődökből kiindulva) :N

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem tudom ez mennyire lesz hatékony :U

...

(#8) Himym válasza G92 (#4) üzenetére


Himym
senior tag

LGA 1155 :P cpu fogalalt mert elméletileg erre se jó a cikk alapján.

[ Szerkesztve ]

(#9) veector


veector
senior tag

Az előzőek nem voltak ár/érték bajnokok, reméljük most ez javul majd.

(#10) aram01


aram01
nagyúr

remélem tanultak a hibákból és csinálnak valami komolyabb cuccost

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Lacika 2


Lacika 2
csendes tag

Hát kár hogy pontosan nem derül ki a cikböl , hogy csak az uj platform van ki emelve mint természetesen ezt is tudja , Vagy csak ezt tudja . ? Ha jó hatásfoku lenne az árhoz akkor szivesen vettem volna a Q9650 esemre a léghütésel már ki van a Fa....som .
Zajos , csendre vágyom elérhetö áron !
De ezért nem fogom ki dobni a X48 as rendszeremet. Ez még ki szolgál pár évig amedig értelmetlenül drága az I7.

(#12) Srodney


Srodney
senior tag

ilyen hűtőket maszekolhatnak is akár otthon az emberek,persze külsőre eléggé "barkácsúl" nézne ki,de már láttam csináld magad vízhűtéseket.az elv ugyanaz...

(#13) raus


raus
aktív tag

Igen összességében nem kapott jobb tesztet a H50 mint a high end léghűtők. Még mindíg jobban hűt egy Noctua NH-U12P SE2 és csendesebb is mint a H50.
A gyártó oldala
A H70 lehet azért nagyon jó is...

[ Szerkesztve ]

(#14) bartucc válasza Cyberpunk (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Nagyon gyatrán szerepelt az árához képest, és nem hozta a 14-15 ezres léghűtések szintjét távolról sem.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Ezt hogy hűti 2 ventilátor? Mindkét oldalán van, egyik fújja - másik szívja? :U

(#16) X-Master


X-Master
tag

Szerintem drága, hangos, és unhatékony :DDD lesz

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

hát azért a maximális 31,5 dBA az nem éppen halk.

(#18) danati válasza Spectrum (#15) üzenetére


danati
senior tag

Igen.

Egyébként szerintem nem lesz túl hatékony. Egy 120mm-es radi nem tud elég hőt leadni.

(#19) Angel1981 válasza Devid_81 (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban.
Szerintem nem nagyobb a teljesítménye / nem halkabb, mint egy komolyabb léghűtésé - ami még biztonságosabb is.

(#20) proci985 válasza Lacika 2 (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

31.5 db 2000rpmen, min 1600rpm... ez nem lesz csendes.

elérhető áru... a H50et halkabb ventikkel megveri az összes nagyobb léghűtő. kb feleannyiért, de még a TRUE copper is olcsóbb. ha drágább, mint a h50, akkor lesz vagy 30-35k, annyiból meg szabályozópanelestül kijön a legdrágább léghűtő a legjobb ventikkel.

víznek onnantól van értelme, hogy rendes pumpa (adott esetben 20+k), rendes blokk (10-18k), megfelelő radi (változó, bontós ifaraditól a 30+ks MoRa2ig bármi), tartály, ventik, adott esetben GPU és alaplapi hűtés, esetleg szabályozók, viszont az 60 alatt nem áll meg. az egyberendszereket meg elverik a csúcsléghűtők.

más: a két venti a pushpullhoz kell. pogácsázásnál ez egy bordánál tud pár fokot hozni, ha a lamellák és levegő közötti hőleadás a szűk keresztmetszet a rendszerben (pumpa és a blokk is lehet gátló tényező).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Joachim21 válasza X-Master (#16) üzenetére


Joachim21
senior tag

Unhatékony jó szóviccnek (mint megunható), de azért mégis, egy gyenge, vagy kevés, vagy ezek rokonértelmű párjai mégis csak inkább magyar szövegbe illőek! :U

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezek a mini vízhűtők érnek vmit? Sztem egy jobb léghűtés komolyabbat hűt a procin.

(#23) Dr. Akula válasza G92 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

775-höz már van elég hűtő, oda már nem jönnek ki újabb, nagyobb fogyasztású procik.

Lacika 2:
Az i7 mindig is drága lesz, ez az Intel csúcs (= irreális árú) szériája.

[ Szerkesztve ]

(#24) V.Dave válasza Himym (#8) üzenetére


V.Dave
senior tag

Szerintem te LGA1156-re gondoltál.

Bár lehet én tévedek így kora reggel melóból hazajövet :P

Xiaomi mi 8 6/128

(#25) menalcas válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


menalcas
őstag

A régebbi AM2-re meg igen :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#26) Szlopa válasza menalcas (#25) üzenetére


Szlopa
tag

Nem...

De ami jó AM2-re, az jó AM3-ra is, mivel a lefogató ugyanaz

(#27) menalcas válasza Szlopa (#26) üzenetére


menalcas
őstag

Odaffale kopatibilis, de vissza nem szóval mégis :N

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#28) zazahoho


zazahoho
őstag

2 db venti 31 db ,akkor minek a víz :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#29) DaveJr


DaveJr
őstag

Kíváncsi lennék hogy ez is az Asetek műhelyében készült-e mint a H50?:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) {Zodiac} válasza danati (#18) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Nekem egy H50-es van két 12-es ventivel, alapon 1000 rpm-en. Egy Q9550-et hűt 3,6GHz-en, ebben a pillanatban 36°C-os, 2 óra Metro 2033 után 52°C volt 1300 rpm-en. Igaz, hogy EBM-Papst ventikre cseréltem a gyárit és Scythe hővezető pasztát használok. Előzőleg egy Scythe Shurikenem volt, aminek hivatalosan 10-30dB a zajszintje és sosem hajtottam maxon, tehát kb 20-25dB lehetett. A H50-et ehhez képest meg sem hallom. Szerintem hatékony, főleg, hogy a házam belső hőmérséklete is jelentősen csökkent, mivel nem kavarog bent semeddig sem a prociról lefújt levegő. Ha a H70 picit is jobb lett, már rendben van. Písz. ;)

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#31) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Erre a hűtőre kíváncsi leszek! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#32) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Nekem egy origen s10-es házban van most egy h50, egy big shurikent cseréltem le rá. A radiátor teljesen ki lett rakva a házból, és ez több előnnyel is jár, pl. két házventit ki is kapcsolhattam mivel nem a házon belül reked meg a meleg. A hangja meg nagyságrendekkel kevesebb mint egy kis házban1500-2500 rpm-en vergődő bármilyen cpu hűtőnek, mondhatnám teljesen hangtalan. Persze kisebb procihoz érdemes használni, egy négymagos szörnyet nem ezzel kell hüteni, és nagyobb, jól szellőző házba sem feltétlenül ezt raknám be. Nálam bevált, és szerintem a nagytesó is jó lesz ha javitották egy kicsit a hőleadást.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#33) F e Z o


F e Z o
veterán

31 decibel...jááááááj....
Nem azért épit az ember vizhűtést, hogy kuss legyen??

#23 Dr. Akula : nagyobb fogyasztású procik?? na,neeee

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#34) Zso2 válasza menalcas (#25) üzenetére


Zso2
őstag

..mert,oda még a maiak sem elegek :D :D

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#35) Integra válasza {Zodiac} (#30) üzenetére


Integra
titán

egy haveromnak noctua helyett lett h50 húzott i7 920d-n és semmivel sem rosszabb a teljesítménye azt mondja. ellenben jóval kisebb, jobban szellőzik a ház és csönd van.
bár szerintem se tökéletes a h50, én nem mertem megkockáztatni, de az elgondolás és megvalósítás egész jó, csak csiszolni kell még rajta bőven.
és elsőre nem érzem úgy, hogy annyit fejlődött volna, valszeg jövőre meg jön a h90..
szerintem egyszerűen túl kicsi, kompatk a fej, lenne ott hely nagyobb cuccnak is még bőven..
jó lenne valami tesztet látni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) zazahoho válasza Integra (#35) üzenetére


zazahoho
őstag

nekem is noctua van és nem lehet hallani a hangját ,pedig i7 930 néha meg van cibálva :K
jó ez az elgondolás ,2x ekkora fej és 2x ekkora hűtő felület.az lehetne alternatíva.
lehet hülyeséget írok de h50-nél úgy volt a szerelési ábra,hogy a venti kívülről a ház belseje felé tolja a levegőt a radiátoron át,ezen sokan csodálkoztak ,mondjuk én is ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#37) Dr. Akula válasza F e Z o (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mit ne?

(#38) {Zodiac} válasza zazahoho (#36) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Jah, az tök hülyeség, egyből fordítva szereltem fel, meg mondjuk nálam a 775-ös keret felszerelés is rosszul volt lerajzolva. :)

Ez is olyan, mint egy DFI alaplap, elsőre hülyesgének tűnik, másodikra kezded kapisgálni, de túl érzékenynek tartod, harmadikra meg azt mondod, ez egy állat. Miután persze háromszor elhajítottad az agyad. :)) Szóval a H50-hez is kell némi korábbi tapasztalat és fórum olvasgatás, hogy kihozd belőle a maximumot, de utána maxi elégedettség. ;)

Öntörvényű Sünmalac

(#39) zazahoho válasza {Zodiac} (#38) üzenetére


zazahoho
őstag

akkor nyilván az ész győzött ,és a házból kifelé kell fújni a levegőt.de azért ha megdupláznák a radiátor méretét tuti jobb lenne a hatásfoka :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#40) Integra válasza zazahoho (#36) üzenetére


Integra
titán

remélem majd tesztelik a srácok.
és igen, legalább 930-as prockóval:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) zazahoho válasza Integra (#40) üzenetére


zazahoho
őstag

azt a tesztet megnézem ;) ,de komolyan miért nem lehet kiadni mondjuk azonos fejjel ,de választható radiátor mérettel :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#42) Integra válasza zazahoho (#41) üzenetére


Integra
titán

szerintem nem csak a nagyobb hűtő kéne, hanem hatékonyabb cpu cooler és nagyobb pumpa is. a hely adott hozzá, ehhez képest baromi kicsire csinálták meg ezt a fejet megint.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#43) zazahoho válasza Integra (#42) üzenetére


zazahoho
őstag

sokba kerül a fém mostanság ;] ,a műanyag olcsóbb,de majd lassan lehet kiadnak nagyobbat persze nagyobb áron is ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#44) Integra válasza zazahoho (#43) üzenetére


Integra
titán

2-3 fok javulásért nem égetném le magam ezzel...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) rambom47


rambom47
csendes tag

Vesszen a komplett víz,Tody a király :DD :DD :DD :DD :DD

(#46) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Tudom, nem mai cikk, de szeretném megjegyezni, hogy jó LGA775-re is!
Nem szeretnék reklámozni, ezért csak egy szöveget idézek:
"Kompakt vízhűtő szett- Intel 775/1156/1366/AMD/AM2/AM3- Sárgaréz felfekvő felület- Dupla 12cm-es ultra halk venti- 2000 maximális fordulatszám- Alumínium 12cm-es Hőleadó- Töréstűrő fekete csövezés- 2db Venti csatis áramellátás- Ultra könnyű felszerelés"

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.