Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doggie


doggie
aktív tag

fölső? Az milyen szó?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#2) lujó55 válasza doggie (#1) üzenetére


lujó55
őstag

Értsd már jól!
Viszont nekem a fogalommal van bajom: mikor mondjuk egy routerről, hogy felsőkategóriás? Mi kell ahhoz?

(#3) doggie válasza lujó55 (#2) üzenetére


doggie
aktív tag

Próbálnám, de akkor a cikknek is kéne tükröznie ebből a hangulatból vissza valamit, nem?
Ha elírás, javítani kellene, ha direkt van, akkor... - értelem nélkül ugyan, de- maradjon. :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#4) rii válasza lujó55 (#2) üzenetére


rii
nagyúr

én is ezen filóztam a napokban

sztem itt a design is kva közönséges
pláne zöld led-ekkel

szerintem ez a közép kat. teteje max.

de amúgy gondolom a gigabit alapvető követelmény a felső kat.-nál

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) devast válasza lujó55 (#2) üzenetére


devast
addikt

Ilyen kérdést feltenni... Természetesen az kell hozzá, hogy a gyártó azt állítsa :DDD

(#6) VS461


VS461
tag

Felső kategóriás... hát, bizonyos szempontból az. A felső kategóriás árú RT-N16-omon például értékelném a hardveres ki-bekapcsolót és szintén hardveres wi-fi ki-bekapcsolót. Meg, hogy ne kelljen két hét múlva a gyári fw-t lecserélni...

Jó kis cucc ez. Design... hát, legfeljebb nem a nappali közepére tenném.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#7) arn


arn
félisten

törölköző vagy törülköző :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Zolaash válasza doggie (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Szögödi.

Rip and tear

(#9) #51736960 válasza Zolaash (#8) üzenetére


#51736960
törölt tag

LÖL :D

(#10) nbg válasza doggie (#1) üzenetére


nbg
senior tag

Magyar, milyen lenne?! Vazze, en elek kulfoldon es ti nem tudtok magyarul? ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#11) MongolZ válasza doggie (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Régen nekem is kijavította az egyik tanár a főiskolán a "föl" szót "fel"-re. Azért drága magyar nyelvünkből ne írtsuk ki az "ö"-betűs szavakat, mert egyre kevesebb van... Ennyire azért nem kell városiasodni, hogy leszóljuk a másikat, mert "föl"-t mond, ugyanannyira értelmes...

(#12) vince


vince
őstag

Föl, föl, ti rabjai a földnek,
Föl, föl, te éhes proletár!
A győzelem napjai jönnek,
Rabságodnak vége már
[....]

:D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#13) MongolZ válasza vince (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Föl-föl vitézek a csatára
A Szent Szabadság oltalmára

( Édes hazánkért hősi vérünk
Ontjuk hullajtjuk nagy bátran míg élünk

Föl-föl látjátok lobogómat
Indulj vidáman robogó had )

Mennydörög az ágyú csattog a kard
Ez lelkesíti a magyart

(#14) dash17291


dash17291
tag

Ha lesz rá OpenWrt megkukkolom jobban.

(#15) berVi válasza doggie (#1) üzenetére


berVi
senior tag

magyar.

(#16) berVi válasza Zolaash (#8) üzenetére


berVi
senior tag

még csak az sem. a veder meg vödör ugyanilyen, csak abból az ö-s a gyakrabban használt, a felsőnél meg az e-s, ennyi.

(#17) vince válasza dash17291 (#14) üzenetére


vince
őstag

A Zyxel zárt szoftverrel adja ki a routereit ha jól tudom, valószínűleg nem lesz lehetőség alternatív fw-t feltenni rá...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#18) blueMerle válasza vince (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Pontosan, nekem is Zyxel van, és nem buherálható, bár szerintem felesleges, nagyon megbízható :K

(#19) Daywalker válasza doggie (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

A helyesírási kéziszótár szerint mindkettő szó létezik és használható tetszés szerint, nincs megkötés. Ellenpélda a telföl, ami meg falusiasan tejfel:) No akkor most?

berVi: nincs ilyen, hogy gyakrabban használt. Csináltál erről valami felmérést? Megnézném.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) club1


club1
veterán

Hát nem tom. 2 antennával egy csak 2.4 GHz-es N-es routert eléggé gáz felső kategóriásnak nevezni. A szülő router (NBG-460N) pedig nem a megbízhatóan működő WLAN-járól ismert.

(#21) Brutforsz válasza Daywalker (#19) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

[link] vagy ha csak simán rákeresel a két szóra, akkor is nagyjából ezt az arányt kapod.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#22) Lewzke válasza Daywalker (#19) üzenetére


Lewzke
őstag

Ó, mindegy az. Hajós kiegészítette a szabályokat, írd ahogy jólesik. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Taky válasza blueMerle (#18) üzenetére


Taky
senior tag

"nagyon megbízható"
Nekem is ez a tapasztalom... :K

De azért ez szerintem inkább alsó-közép kategória még, vannak sokkal komolyabb routerei is...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#24) Intruder2k5 válasza VS461 (#6) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig, ha feltolsz egy Tomato-t az RT-N16-ra, akkor sok egyéb mellett megkapod a WiFi kapcsolót is...

(#25) v.tom válasza #51736960 (#9) üzenetére


v.tom
őstag

Én ezen könnyeztem. :D

(#26) Perillustris válasza Zolaash (#8) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szögedi - egyébként. :P

Perillustris

(#27) Zolaash válasza Perillustris (#26) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Én kérek elnézést... Mög öt köcsög sört! :P

Rip and tear

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez nem felső kategória. Ha az lenne, akkor tudná kezelni a 3G stickeket. Ez egy erős felső-középkategóriás cucc. 20K-ért nem is olyan rossz.

(#29) Perillustris válasza ^Clown (#28) üzenetére


Perillustris
senior tag

Sőt, 16 ezerért is elérhető.

Perillustris

(#30) kali válasza ^Clown (#28) üzenetére


kali
legenda

adot képesség nem feltétlenül a felső kategória kiváltsága, mert van 6 e ft-os router - igaz, más gyártótól -, ami tudja kezelni!

(#31) Duree


Duree
veterán

Nekem nagyon tetszik és az ára is remek.Azt hiszen routert fogok cserélni

duree54

(#32) club1 válasza Duree (#31) üzenetére


club1
veterán

Én nem javaslom, ezért az árért sokkal nagyobb tudású, biztosabb és gyorsabb WLAN-al rendelkező routerek vannak a piacon igaz, más gyártótól...

(#33) zfarkas válasza lujó55 (#2) üzenetére


zfarkas
senior tag

Az kell hozzá, hogy tegyél rá egy OpenWRT-t, és bekonfigold ahogy igényled :)

Raw Dark Pure

(#34) VS461 válasza Intruder2k5 (#24) üzenetére


VS461
tag

Hardveresen? :)) Mert én azt hiányolom róla.

Amúgy az akkori aktuális Oleg-féle cucc ment fel rá, azóta nincs gond vele.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#35) snemeth


snemeth
aktív tag

Akkor az én TP-Linkem VIP Prémium kategóriás, mert nekem egy Asterisk is be van üzemelve rajta. ;]

(#36) blueMerle


blueMerle
veterán

Ami az openwrt-t illeti csak egyet mondjatok meg nekem: minek naponta buzerálni azt a rohadt routert? Ez már valami betegség, sokan naponta piszkálják, tuningolják, valójában már abszolút szó sincs arról hogy a sebességet és a szolgáltatásokat optimalizálja a mókuskocka, hanem unatkozik/a wowban 90es level/nincs nője/barátok se ...stb... és akkor ezen éli ki magát mert más szórakozása nincs, a proci úgyis 6Ghz-en füstöl hát marad ez...a szerencsétlen router mert szerencsére a mosógépet még nem tudja rákötni a PC-re.

Wazzeg én hazahoztam a routert, beállítottam EGYSZER a wlant, áttolja mind az összes 40Mbit-et és csao ennyi, már talán fejből se tudom a router ip címét, mert MINEK???

Persze tudom, az openwrt-nek van ezer más hasznos oldala is :K , én most a szélsőséges esetekről beszéltem, akikből ezen a fórumon van jónéhány :U

Egyébként ugyanez elmondható a telefon ROM cserélgetős-buherálós őrültekre is, aki már nem is használja azt a szerencsétlen telefont, csak naponta 40x romot cserél, megosztja ezt a fórumban és ettől boldog :U Szó sincs arról hogy azért tenné mert stabillá, jobbá szeretné tenni. Persze ha összeomlik vagy téglát csinál belőle akkor szar szemét gyártó és szar szemét termék még veletlenül sem őkelme a hibás, aki a mindenhonnan kukázott szart ráerőltette a feltört/rootolt telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kai60


Kai60
csendes tag

Sziasztok! Próbálta már valaki ezt a típust? A jelenlegi routert ilyenre cserélném. Elsődlegesen a kábeles gigabit portok és az USB csatlakoztatási lehetőség miatt érdekel. A vezeték nélküli részt jelenleg is csak az esetek kb 5%-ban használom, így az nem mérvadó. Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.