Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lemaradtam valamiről, vagy az intel feltalálta a spanyol viaszt és világmegváltó áttörést értek el teljesítmény/fogyasztás téren? Máskülönben elég throttlingolós lesz bármilyen fogyókúra.:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Terjedjen csak a MaxQ, végre egy normális irány a DTR kazánokon túllépve. Feltéve ha a kisebb TDP-t nem arra használják fel hogy "jó lesz akkor fele ilyen vékony cucc is", hanem megfelelő hűtésre.

[ Szerkesztve ]

(#3) xedos


xedos
addikt

Ha már a vékonyság fontos, akkor legyen hátrafelé emelkedő - legyen a hűtésnek hely.
Egy 15.6"-os gépnél nem mindegy, hogy 15 vagy 20mm vastag?
Tisztára, mint a telefonoknál... azután meg nézünk, hogy kicsi az akksi és kilóg a kamera...

(#4) Geller72 válasza t72killer (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Én nem látom, hogy a giga aero-ja kétszer vastagabb lenne, mint ez és abban is ez a cucc van és nem throttlingol..
Pont azzal rakták össze a mekbúkot, amikor az almáéknál kipattant a balhé.
Nekem egy cseppet sem tűnik vastagnak a giga (sem). :U

(#5) Raymond válasza Geller72 (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Az Aero 15X valamivel vastagabb (18.9mm), de tenyleg nem a vilag vege. A Zephyrus-nal pedig szerintem azert besegit az is hogy megemelik a hatuljat es kinyilik picit a haz mukodes kozben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) maximilian4


maximilian4
addikt

kiegészítésképpen
A hűtés is lényeges változásokon megy keresztül.

Maxi

(#7) bolvar


bolvar
senior tag

Pusztán kíváncsiságból használt már valaki ilyen billentyű elhelyezésű gépet?
Mennyire használható?

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#8) Raymond válasza maximilian4 (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Plusz video: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) maximilian4 válasza Raymond (#8) üzenetére


maximilian4
addikt

Szupi. Gyűlnek az ifók. 👌

Maxi

(#10) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Király, bár itt a MaxQ-t kérdőjelezem meg.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) maximilian4 válasza noPublicFG (#10) üzenetére


maximilian4
addikt

Mármint miért? gtx 1060 80 wattot fogyaszt, 1070 max-q is 80-90 wattot fogyaszt és játéktól függően nagyjából 20-25-30%-kal gyorsabb mint a 1060. Tehát azonos fogyasztás és hőtermelés mellett kapsz kb. 25% teljesítménytöbbletet, aztán majd mindenki eldönti hogy ez a többlet megér-e neki X forint felárat.

Maxi

(#12) moleculez válasza bolvar (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Még nem, de szerintem rendben van. A billentyűzetem szélén van tapipad, szóval kvázi ezt az elrendezést használom, csak monitor van előttem. Asztalon jó lehet, kicsit messzebb lesz a kijelző a szemtől. De hogy ölben tartva hogy támasztod meg... Normális gépeknél ugye a tenyérél, csukló támasztja, hogy ne bukjon előre.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) noPublicFG válasza maximilian4 (#11) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Az ár/érték az amit kérdőjeles, pont ahogy leírtad ;)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#14) baly81 válasza maximilian4 (#6) üzenetére


baly81
aktív tag

Nem is árt, ha kicsit átdolgozzák... Kb. 2 hete vettem egy gl703ge típust, ami ugye ennek az elődje. (8750H, 1050Ti). Azért már ezt sem nevezném vastagnak, de a dizájn miatt éppen elég meleg ahhoz, hogy hűtőpadra rakjam (értsd: muszáj!); pedig még sokszor nem is játszom rajta! Ha ebből indulok ki, még Roxfort-ban sincs az a varázslat ami a vékonyítást + teljesítmény megtartást együtt tudná megvalósítani. Az már csak hab a tortán, hogy ez a leggyengébb (a 3-ból) amit ugyan abba a házba raktak bele... Ennek a tápja 150W-os. A következő 180, majd az 1070-es vga-val szereltnek 230W!!!

https://www.asus.com/hu/Laptops/ROG-Strix-SCAR-Edition/Tech-Specs/

Ettől eltekintve szeretem, mert az illesztések jók, nem nyikorog, nem ropog... A műanyagok is jó minőségűek, de az alj lemezen nem sok szellőzőnyílás van, ahol a levegő be tudna jutni a házba. Konkrétan szinte csak a ventillátorok alatt van... :/ Ha én ilyet terveznék, akkor egy lassú légáramlási "csatornát" biztosan létrehoznék, hogy az akku, alaplap, RAM modulok se melegedhessenek túl...

Itt láthatod miről beszélek:
https://youtu.be/ix4eD2506oQ

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#15) maximilian4 válasza baly81 (#14) üzenetére


maximilian4
addikt

Köze nincs az általad említett gépnek ehhez,nemhogy az elődje lenne.

Maxi

(#16) maximilian4 válasza maximilian4 (#15) üzenetére


maximilian4
addikt

Mivel az én hozzászólásom és a linkem is a zephyrus-hoz szólt.

Maxi

(#17) baly81 válasza maximilian4 (#15) üzenetére


baly81
aktív tag

Már ne haragudj, de még a cím -is- több gépről szól... Én a cikkben is szereplő második gépre asszociáltam volna.
"A másik újdonság, a Strix Scar II GL704".
Az enyém ennek az elődje. De mindegy is hagyjuk!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#18) Raymond válasza maximilian4 (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Elegge infomercial-os a video, de van benne sok jo info es az elejen szepen megmutatjak a hutest es a chassy-t: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) maximilian4 válasza baly81 (#17) üzenetére


maximilian4
addikt

Elnézést igazad van. Valóban két gépről van szó a cikkben, csak én teljesen ráfokuszáltam a zephyrus-ra és azzal kapcsolatban kommenteltem, így hirtelen azt hittem hogy ahhoz szólt.

Maxi

(#20) F34R


F34R
nagyúr

Most mar lehet rajta hust is osszevagni, minek vekonyitjak el ha erdemi hutest elfejethetjuk.
Leszakad a nyomigamer valla vagy mi a picsa..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.