Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza Magnum_ (#100) üzenetére


bambano
titán

a hr intézményével semmi probléma sincs. stratégiai fontosságú, kiemelt hely kellene legyen.
a hr-esnek nevezett emberekkel van súlyos probléma, akik ugyanúgy nem tudják, hogy mi a hr és mit kellene csinálnia egy hr-esnek, mint a fórumozók 99.9%-a :)

azt kellene már elfelejteni nagyon-nagyon sok helyen, hogy büfészakot (vagy azt sem) végzett kislánykákból hr-es lesz csak azért, mert a főnök dugná.

(#99) Geller_1972: a régi mt szerint az törvénytelen volt, az új mt-t még nem olvastam el ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) Magnum_ válasza bambano (#101) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen. Igazad van. Pont ezzel van bajom, amit leirtal.
Hogy a szakmai hozzaertesemrol nalam 10evvel fiatalabb kislanykak dontenek, hogy tovabbmehetek-e szakmai interjura, vagy sem. Tovabba a pozicioval, de meg a munkaltato ceg tevekenysegevel se nagyon vannak tisztaban.

Botrany.
Ja es pont allaskereso vagyok. Igy plabe erzekeny vagyok emiatt most :-)

I humbly and respectfully decline™

(#103) Klaus Duran válasza Geller72 (#99) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Nálunk ez a rutin. Elösször 3 hónap aztán, megint 3 hónap, ezt követően 6 hónap, és végül egy határozatlan idejű. Előttem 3 hónappal kezdő osztálytársamat 18 hónapig szopatták hosszanitásokkal. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#104) Lauda válasza Klaus Duran (#103) üzenetére


Lauda
félisten

Csak abbol a szempontbol van jelentosege, ha valaki hitelt szeretne felvenni. Amugy meg barmikor felmondhatnak hatarozatlannal es hosszabbitasok kozben is.

(#105) Klaus Duran válasza Lauda (#104) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Végig határozatlan. Akkor meg mi a f@sznak kellet szegényt 18 hónapig copatni?

Kollégának január végén jár le a valahányadik, de nem fog maradni. (nem fogja megkapni azt az összeget amit szeretne)

Én + valószínűleg leállás előtt beadom a felmondásomat.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#106) Lauda válasza Klaus Duran (#105) üzenetére


Lauda
félisten

Epp azert irtam, hogy ebben semmi szivatas nincsen, amig nem szeretnel hitelt. Ha valakire nincs szukseg, akkor nincs.

(#107) Geller72 válasza Lauda (#106) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem meg szívás. És pont nema hitel számít. Hanem a létbizonytalanság. Jogilag sokkal rosszabb az, ha mondjuk "egyhaviznak", mert soha nem tudhatod, hogy a hónap végén meg lesz e hosszabbítva, avagy sem. Egy normális esetben viszont a határozatlan idejű szerződés esetében a próbaidő lejártát követően már nem olyan egyszerű kirúgni, ezt elhiheted. A másik mostanában divatos csalás a 4 óra. Egyre több cég/vállalkozás alkalmazza ezt. Sok helyen visszamenőleg, vagy a dolgozó beleegyezése nélkül helyezik négy órába a munkavállalót. Jobb, ha mindenki belevési az eszébe, hogy ez egyoldalú szerződésmódosítás és mint ilyen, a dolgozó írásos beleegyezése szükséges hozzá. Tehát ha nem írod alá, akkor így jártak. És nem szabad aláírni. A legtöbb esetben nem tesznek semmit, mert jogilag nem nagyon tehetnek. Ez csak egy bepróbálkozás, amit le kell tudni rázni. Az én esetemben jelen pillanatban is megpróbálták, de nemet mondtam. Azt mondták (megpróbálnak fenyegetőzni) hogy akkor kiléptetnek, ha nem írom alá. Ok, léptessetek. Nem tették. L.O.L. De blöfföltek, mert ha 150 emberből 149 aláírja, akkor minden hónapban fél havi fizut (is) spórolnak. Nem jött be. ;]

(#108) Lauda válasza Geller72 (#107) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert szeretek ertelmes emberekkel beszelgetni, mert leirjak szerintuk/tapasztalatuk szerint mi ujsag. ;)

Akkor irnam szerintem mi. ;)

Jogilag sokkal rosszabb az, ha mondjuk "egyhaviznak", mert soha nem tudhatod, hogy a hónap végén meg lesz e hosszabbítva, avagy sem.

Szerintem tudod/nagy resze tudja. Nekem most dec.31-ig van szerzodesem es tudom, hogy meg lesz hosszabbitva.

Egy normális esetben viszont a határozatlan idejű szerződés esetében a próbaidő lejártát követően már nem olyan egyszerű kirúgni, ezt elhiheted.

Elhiszem. Hatarozatlan ideju szerzodes eseten is ugy rugnak ki egyik naprol a masikra, hogy eszbe sem kapsz. Reggel bemesz, masnap ott sem vagy. A felmondasi idore jaro bert megkapod, csak be se gyere. Jogilag minden tiszta, megsem tudod mi van jo ideig.

A másik mostanában divatos csalás a 4 óra.

Amig nem irja ala a munkavallalo nem tortenik semmi. Aki pedig alairja az ne szoljon.

(#109) Geller72 válasza Lauda (#108) üzenetére


Geller72
veterán

Ezek többnyire tech cégek. Itt ha van megrendelés két hétre, akkor maradsz, ha nincs, akkor repülsz. Akkor is, ha két nap múlva megint lesz rendelés. Sem engem, sem az ismerőseimet határozatlannal még nem rúgtak ki. Elég jól meg kell indokolniuk. De megkérdezhetsz egy munkaügyi jogászt. ;).

"Amig nem irja ala a munkavallalo nem tortenik semmi."
-Sajnos nem így van. Sok olyan helyet ismerek, ahol "előzetesen, szóbelei megegyezés alapján" oldották meg.
A sógornőm novemberben rogyásig végigmelózta a hónapot, rakás túlórával, alapból 12 órás műszakokban. Ma néztem a bérpapírját. Ledolgozott napok:10 Szabadság:11 Csúszó:1..etc..miközben végig bent volt. Az ilyen céget azért igencsak meg kellene #&@<><##ni. :D.

(#110) Lauda válasza Geller72 (#109) üzenetére


Lauda
félisten

Sem engem, sem az ismerőseimet határozatlannal még nem rúgtak ki.

Nem jelent semmit, jogilag lehetseges. :)

Elég jól meg kell indokolniuk.

Rendes felmondas, kozos megegyezessel (kifizetve a felmondasi idore jaro ber mint irtam is), semmit sem kell indokolni senkinek.

-Sajnos nem így van. Sok olyan helyet ismerek, ahol "előzetesen, szóbelei megegyezés alapján" oldották meg.

Munkaszerzodest nem modositunk szoban.

(#111) Magnum_ válasza Lauda (#110) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Rendes felmondast meg kell indokolni, munkavallalo nem koteles alairni. A kozoset se, ha nem egyezik az elkepzelesevel. A rendes felmondas is lehet jogellenes. Igaza van Gellernek ebben.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#112) Lauda válasza Magnum_ (#111) üzenetére


Lauda
félisten

Odairja, hogy alkalmasabb embert talaltunk a poziciora. Elmesz pereskedni, hogy bebizonyitsd az ellenkezojet? Be tudnad egyaltalan? ;) Egyebkent sincs ertelme a cirkusznak szerintem, ha valahonnan menni kell. Kalap kabat es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#113) Magnum_ válasza Lauda (#112) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem amugy igy szunt meg a munkaviszonyom par honapja. Nem akarom most itt hoszan leirni, de a lenyeg, hogy a fonokommel gondok voltak, elmentem hr-hez meg menedzsmenthez, igazoltam az igazam, de nem en voltam az erosebb kutya, de en felmondani nem akartam, mert ami jar, az jar. Aztan oda jutottunk-mivel ez szar volt mindnekinek-hogy ok kezdemenyeztek a munkaviszony megszuntetest. A rendes felmondas tele volt kamuval, amit tudtam volna birosagon igazolni, de epp ezert ok is inkabb megegyezni akartak, en se akartam egyebkent 1.5evig pereskedni, mert sikerult megegyeznunk. Ha nem sikerult volna, akkor persze per lett volna. De nem szivesen pereskedtem volna termeszetesen (de nem kerult volna penzembe egyebkent)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#114) Geller72 válasza Lauda (#110) üzenetére


Geller72
veterán

Ki az az idióta, aki aláír egy közös megegyezést, amikor nem így van?? :U

(#115) Lauda válasza Geller72 (#114) üzenetére


Lauda
félisten

Kozos megegyezest rendes felmondasrol? :) Mi ertelme lenne nem alairni? :)

(#116) Magnum_ válasza Lauda (#115) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ilyen nincs. közös megegyezés van, vagy rendes felmondás - valamelyik oldalról (munkáltató vagy munkavállalói). Meg rendkívüli is van, de azt igen alaposan indokolni kell ugye... meg az it most nem téma.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#117) Lauda válasza Magnum_ (#116) üzenetére


Lauda
félisten

Jogilag nincs ilyen, azert tudjuk mirol van szo. :)

(#118) Magnum_ válasza Lauda (#117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, van (volt) az az összeg, amiért én is aláírtam a közöst, de az az én akaratomat is tartalmazta persze.

I humbly and respectfully decline™

(#119) Geller72 válasza Lauda (#115) üzenetére


Geller72
veterán

Mondjuk azért, mert nem szeretnél munkanélkülivé válni. A jogalkotók kb. most vannak azon, hogy mi az, ami ne jogosítson fel a munkanélküli járulék folyósítására. Az egyik biztos hogy az lesz, ha te mondasz fel. Most azon vannak, hogy a közös megegyezés is egy ilyen legyen. kizárólag akkor leszel jogosult, ha egyoldalúan ők mondanak fel neked.

(#120) Ursache válasza bambano (#55) üzenetére


Ursache
senior tag

Mi az, hogy tehát? Abból az "alapszabályból" nem következik az, amit állítasz.

Btw az mtk-ban valóban van idevágó rész, csak a megfogalmazásod helytelen.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#121) Lauda válasza Geller72 (#119) üzenetére


Lauda
félisten

Ha egy ceg nam akar alkalmazni, akkor nem is fog. Beirja oknak, hogy osszeferhetetlenseg a tobbi munkavallaloval. Ha nem irod ala, nem fogadod el mit csinalsz? Pereskedsz? Ki fog melled alni? :)

(#122) Magnum_ válasza Lauda (#121) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es azt hogy igazolja? A dolgozok egyesevel nyilatkozzak? Es ha elotte mindenkivel kedvesen emailezett evekig?

I humbly and respectfully decline™

(#123) Lauda válasza Magnum_ (#122) üzenetére


Lauda
félisten

Igazolnia akkor kell, ha birosagra megy az ugy. Szolnak ket volt kollegadnak, hogy tanuskodjon ellened, kulonben repul. De most olyan kerdeseket tesztek fel, mintha meg sosem dolgoztatok volna sehol. Szerinted melyik ott dolgozo vallana a ceg ellen? Szerintem egyik sem. Az emberek tudnak am 180 fokos fordulatot venni egy pillanat alatt, ha veszelyben erzik magukat. Lattam szep dolgokat az elmult 18 evem alatt.

(#124) Magnum_ válasza Lauda (#123) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, a birosagi reszre gondoltam. Ok, nyilatkozza ezt 2-3munkvallalo, ha megfelemlitik. Es meg egyszer kerdezem: mi van, ha a kirugott kollega egyebkent jo viszonyt apolt mindenkivel es meg par napra visszamenoen is tudja pl emailekkel igazolni? Meg ugye ezt amit irsz, meg kell alapozni, pl tobbszori irasbeli figyemeztetesekkel. Ami nyilvan nem tortenhet meg 1 het alatt. Ertem, amit irsz, de rovid ido alatt kivitelezni eletszerutlen. Persze van olyan munkavallalo, aki gyoker es inkabb lelep.

I humbly and respectfully decline™

(#125) Lauda válasza Magnum_ (#124) üzenetére


Lauda
félisten

Azt gondolom ennek nincs jelentosege, ha a fonokod es meg 1-2 kollega azt mondja, hogy arrogans vagy es gyakran apolatlan. Masreszt teljesen eletszerutlennek tartom pereskedni egy munkahely miatt. Ido, energia, idegeskedes, keresni kell egy uj helyet es kesz, ott mar ugysem lesz nyugta az embernek. Maximum az onerzetunk, a becsuletunk miatt erdemes ezt vegigjarni. :)

[ Szerkesztve ]

(#126) Magnum_ válasza Lauda (#125) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nezd, en se vagyok a hive. De elsore nem is fogadtam el a felajnlasukat, mert egy vicc volt. De megegyeztunk. Nekem is jobb volt igy nyilvan. De van az a hekyzet, amikor felvllalom az eljrast.

I humbly and respectfully decline™

(#127) Lauda válasza Magnum_ (#126) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt igy is kell, okosan. ;)

(#128) Magnum_ válasza Lauda (#127) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy volt annyi helyzetelőnyöm, hogy - mivel egyébként csúnya kirúgások voltak annál a cégnél - én elhintettem, hogy apám eléggé expert ügyvéd munkajogi ügyekben (true dat, ezért is úgy álltam hozzá a saját problémámhoz, ahogy.. azaz felkészülten, mert nyilván sok minden megelőzte a közös megegyezést, pl. jogosulatlantól származó és jogellenes figyelmeztetés, amit megvédtem, de arra válasz már nem érkezett, stb). Így ők is tudták, hogy 1: nem igazán van mit felhozni ellenem 2: tudták, hogy elmegyek a végsőkig, sőt.

I humbly and respectfully decline™

(#129) bambano


bambano
titán

egy felmondás szélsőséges esetben pókerjátszmává alakul. annak pedig része a blöff.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) Magnum_ válasza bambano (#129) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:K

I humbly and respectfully decline™

(#131) Lauda válasza Magnum_ (#128) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyesen tetted! :R Igaz ugyvedek nem mukodnek titokban, le lehet ellenorizni, az otlet viszont jo. Anno szivoztak velunk muszaki cikkel, nem akartak visszacserelni 3 napon belul. Tesom behintette, hogy rokon fogyvedelmis es pont hetvegen volt nalunk latogatoba, alaposan atbeszeltuk mi a teendo ilyenkor es szivesen meglatogatja az uzletet, o is szereti a muszaki cikkeket. :D Sok ido nem telt el es megoldodott az ugy.

[ Szerkesztve ]

(#132) Magnum_ válasza Lauda (#131) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja az en apam tenyleg ugyved es munkajogban utazik, ezert voltam felkeszult mindvegig mindenre.

I humbly and respectfully decline™

(#133) bambano válasza Magnum_ (#132) üzenetére


bambano
titán

én a gimi menzáján dobtam be anno, hogy anyám köjálos... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#134) Magnum_ válasza bambano (#133) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig az en apam tenyleg az :-)

I humbly and respectfully decline™

(#135) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Mesélek egyet, hátha Ti tudtok nekem tanáccsal szolgálni.
Nos októberben elkezdtem dolgozni életem első melóhelyén.
Jó döntésnek tűnt, rendesek a kollégák (főnök kevésbé), környezet is okés, de kb. ennyiben ki is merül a lista.
Ellenben feltűnt, hogy előttem sűrűn cserélődtek az emberek, ami először hidegen hagyott, majd elkezdte bökni a csőröm és mára kezd körvonalazódni miért is...
Úgy néz ki a sztori, hogy jóformán csináld ahogy akarod, ha van rád egy pici idő akkor esetleg megmutatom, de ha kérdezel vagy meg mered csinálni anélkül, hogy kérdeznél már ordibálás van, holott jól végzem a munkám, ebben sokan megerősítettek.
Jó eredményeket szállítok, ellenben fizetés sehol sincs, éppen arra elég, hogy éhen nem halok, de legalább szabadnapokon is folyton hívnak, hajnaltól estig bent vagyok, szombaton is és persze a túlóra, mint fogalom ismeretlen.
Így év végére, amikor hozni kellene a legjobb formát pedig szépen lassan eltűnnek a bemutató eszközök, így pedig nem tudom hogy várhatják hogy menjen a bolt, több milliót nem ad ki senki csak azért mert én azt mondtam neki, hogy az jó, látni akarja, menni vele és megbizonyosodni, hogy jól döntött. Ez most nem kivitelezhető jelenleg, kérném a készletre az eszközöket, de várólistára tettek, majd kapok ha jut...De persze a vezetőség meg rugdos, mert sehol sincsenek a számok, vajon miért... :U
Ja és most toltak elém egy szerződést, amivel hatalmas pénzekkel húznának le, ha én netán fel merek mondani.

Én ott tartok, hogy a jövő héten letolom az ipart, hogy a fizetés jól nézzen ki, ne hagyjam szarba a kollégáim, aztán ezt a szerződést visszaadom egy próbaidős azonnali felmondás társaságában, mert ez így nem munka...

Oké, fiatal vagyok és biztos én vagyok eltévedve, de ha nem tudják biztosítani a munkaköröm alapvető eszközeit, de ennek ellenére rugdalnak és a munkám végzéséhez kötelező oktatásokra való eljárásért százezreket követelnek rajtam az kicsit sok az én értékrendemben.

Mit gondoltok?

Üdv, Balázs

(#136) kstcsk válasza gooool (#135) üzenetére


kstcsk
tag

Teljesen érthető. Szállj ki még időben, fogsz ennél jobbat is találni.

(#137) bambano válasza gooool (#135) üzenetére


bambano
titán

"Ja és most toltak elém egy szerződést, amivel hatalmas pénzekkel húznának le, ha én netán fel merek mondani.": azt ki kellene fejtened, hogy milyen esetben húznának le hatalmas pénzzel.
"a munkám végzéséhez kötelező oktatásokra való eljárásért százezreket követelnek rajtam az kicsit sok az én értékrendemben.": tehát ha a cég tanfolyamra küld, és utána meghatározott ideig elvárja, hogy nála dolgozz, az nem kifogásolható. teljesen normális, hogyha a cég belefektet a képzésedbe egy halom pénzt, azt ne máshol kamatoztasd. ennek örülnöd kellene.

ha nem erről van szó, a más esetekre való kártérítés emlékeim szerint az mt-ben szabályozva van, tehát attól eltérni nem lehet. ha teljesen értelmetlen indokokkal akarnak tőled rakás pénzt lehúzni, akkor röhögd ki őket.

szerk: az ordibálás más tészta, annak az elején kell elejét venni, mert ha megszokják, mindig baj lesz belőle. az első ordibáláskor oda kell állni az illető elé, és közölni vele, hogy ezt még egyszer ne merje, mert baj lesz.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#138) gooool válasza bambano (#137) üzenetére


gooool
őstag

Az, hogy a képzésért pénzt kér önmagában nem lenne értelmetlen és felháborító, de ismerve azok színvonalát és az ellenértéket, illetve az indoklást, amit a szerződésben írtak már eléggé sántít...
És ez igazából mindenre elmondható, mivel az elején közölték, hogy az eladások után jár a jutalék. Gyorsan beseggeltem a száraz infókat, majd az első teljes hónapomban már hoztam is a megkövetelt számokat, sőt felül is múltam itt-ott. Erre jön a bérpapír és az utalás, és még az alapot sem kaptam meg, mert levonták a telefonszámlát, mert túl sokat beszéltem...(Igen, másképp hogyan is érném el az ügyfelet? Postagalamb?)
És ismerem, látom a többi új kolléga statisztikáját, sokkal nagyobb piacon sem tudnak jobbat felmutatni, mint amit nekem sikerült.
Félre ne értsetek nem fényezni akarom magam.
Csak amikor ülsz egy üres bemutatótérben, felkészült vagy, meg tudod csinálni, amit kérnek és elvárnak, és erre az a hála, hogy aprópénz a fizu és baszogatnak, holott nincs mit eladni egyszerűen, mert nem jön készlet, az az érzés felbecsülhetetlen. :)

Üdv, Balázs

(#139) Geller72 válasza gooool (#138) üzenetére


Geller72
veterán

Én első lépésben megadnám az esélyt nekik. Mégpedig úgy, hogy mivel neked ezzel vesztenivalód nincs, ellenben nekik szerintem igen, odaállsz a főnök elé, és szépen megbeszélitek a dolgokat. Te elmondod, ami böki a begyed, persze úgy, hogy nem felejted el egy kicsit árnyaltan fényezni magad, majd visszakérdezel, hogy volt e valami probléma esetleg a munkáddal, amiért erre a szintre jutottak a kapcsolatok, majd mivel nem fog tudni olyat mondani, akkor itt ismét visszakérdezel, hogy akkor miért? Ha ügyes vagy, végig irányítod a beszélgetést. Soha ne felejtsd el, hogy neked itt nincs vesztenivalód, ez megnyugtat. Könnyen lehet, hogy mivel látják a számokat és azt, hogy te itt bőven talán a legjobb vagy kezdő létedre, ha egy csepp eszük van, meg fognak tartani majdnem minden áron. És itt nyugodtan beszélhetsz egy kicsit a pénzről, vagy inkább annak a hiányáról. Megemlítheted, hogy vannak egészen közeli ismerőseid, akik hasonló helyen dolgoznak és nem éppen ilyen feltételek mellett, ilyen javadalmazással. Na most két verzió van,. neked ismételten teljesen mindegy, mert ha nem felel meg akármelyik is, akkor szépen továbbállsz. Én úgy gondolom, hogy nem véletlenül tolták eléd azt a szerződést, látják, hogy nagy reménység vagy és maguk mellé akarnak kötni. Csak és kizárólag akkor írd alá, ha neked kedvező feltételeket nyújt bizonyos kötelezettségek mellett. nem mindig rossz az, ha aláíratnak veled mondjuk fix két évet, mert addig neked baromira fix a jövőd.
Légy nyugodt és nem nagyképűen, de kellően laza és rugalmas. Akármit kell aláírni, vidd haza, tanulmányozd, mutasd meg másnak is még akkor is, ha egyértelműnek tűnik.

(#140) gooool válasza Geller72 (#139) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm a tanácsot!
Még átgondolom mindezt, január 7-ig tart a próbaidőm, addig gondolkodok rajta szerintem és beszélek a főnökkel, de ezt a tanulmányi szerződés néven futó dolgot nem fogom aláírni, mivel ezzel csak magukat biztosítják, nekem semmi előnyöm nem származik belőle (persze, kapok oktatást, de basszus, úgy gondolom, hogy ez minden helyen alapvető lenne, hogy betanítsd az új embert, hiszen senki sem vele születik. Édesanyám is rendszeresen jár, de soha egy szóval nem mondták neki, hogy fizess paraszt!, pedig nekik se piskóta a munkakör és az egy nap okozta kiesés).

Üdv, Balázs

(#141) Geller72 válasza gooool (#140) üzenetére


Geller72
veterán

Találkoztam már olyan céggel, ahol ezt a trükköt alkalmazták. Tartottak egy belső, vagy külső tanfolyamot, amit baromira nagy összegűre értékeltek fel, majd ezzel zsarolták a kilépni akarókat. Meg kell nézned, hogy itt is erről van e szó. Két eset lehetséges itt is. vagy eltekintenek ettől és akkor minden ok, vagy ehhez kötik a te jövőbeni munkádat, akkor el kell köszönni tőlük. Nem vagy köteles aláírni semmit. A te döntésed. Ne kapkodj, ez a legfontosabb. Beszélj anyuddal is, kérd ki az ő véleményét, sokkal rutinosabb ilyen ügyekben, ha netán neki sem a mostani az első munkahelye. Egy picit elfogultabb lehet, de jó ötletet ő is adhat.

(#142) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Nem vagyok túl jó a hivatalos papírok intézésében.

Ez így elfogadható?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#143) gooool válasza Klaus Duran (#142) üzenetére


gooool
őstag

Én még feltétlen beleírnám, hogy a felmondás napjáig járó fizumat kérem, illetve az esetlegesen fennmaradt szabadságom pénzbeli kiutalását is. Elvileg ez a kötelességük, de jó ha benne van.
Én ezt venném alapul: [link]

Üdv, Balázs

(#144) Geller72 válasza gooool (#143) üzenetére


Geller72
veterán

Törvény kötelezi, hogy ezt az utolsó napodon fillérre pontosan megkapd. Le lehet tölteni Rendes felmondás megnevezéssel formanyomtatványt, nem foglalkoznék tákolt, utólag jogilag lazán megtámadható magán-dokumentumokkal.. :U

(#145) gooool válasza Geller72 (#141) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm! :R

Illetve van még egy olyan oldal a munkaszerződésemben, hogy a képzési összeget vissza kell fizetnem minden esetben, ha egy éven belül távozok, ha én lépek ki, ha ők rúgnak ki. Na most ez 20 nap, 6.000 Ft + ÁFA / nap, vagyis 120.000 Ft + ÁFA összeg.
Most kérdem én, ha ebből az oktatásból én láttam kb. össz-vissz 5 napot, akkor hogyan tudom bizonyítani?
Ugyanis ezt már aláírtam, ebből nincs kiút és gyanítom hogy boldogan hajtják ezt be rajtam.

Üdv, Balázs

(#146) Magnum_ válasza Klaus Duran (#142) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez nem oke. Mi az, hogy kozos megegyezes alapjan? Vagy felmondas, vagy munkaviszony megszuntetes kozos megegyezes alapjan...

I humbly and respectfully decline™

(#147) Klaus Duran válasza Geller72 (#144) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

OK.

Jelenleg határozatlan idejű munkaszerződésem van, és tudtommal felmondólevél szükséges.

Én ezt találtam [link]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#148) flymi válasza gooool (#145) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tanulmányi szerződése válogatja, nálunk pölö időarányosan kell/ene visszafizetni ha felmondasz. Kivétel a közös megegyezés és a munkáltató általi felmondás, ilyenkor nem kell fizetni.

A tanfolyam minden napján aláírással kellett igazolni a részvételt és csoportkép is készült a jelenlévőkről.
Egyébként egy kész vicc az egész. Mert a munkáltató nem kevés lóvét akasztott le támop-on keresztül az állambácsitól "per kopf", a cégnek egy fillérjébe sem került az egész. Plusz még aláíratnak az egyénnel képzéstől függően 1,5-2 évet...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#149) Klaus Duran válasza Geller72 (#144) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Rákérdeztem volt Kollégánál/osztálytársnál.

"Faszom az egészbe...mer mondok fel? ..mer Jani vok oszt cshő

Am csak beleirtam h nevem cimem datumot h mikor mondok fel es magat a sziveget h felmkndom"
;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#150) gooool válasza flymi (#148) üzenetére


gooool
őstag

Igen, én is így tudom, hogy azt valamivel igazolnia kell, hogy én azon részt vettem, na most én egyszer sem írtam alá itt ilyesmit, egyszer csinált a főnök rólunk képet összesen, illetve ő magának excel táblába bevéste.
De én itt még a MSZ-en kívül semmit nem írtam alá...Ja, de a jelenléti ívet, de azt akkor is tölteni kellett ha éppen szabadnapos voltam, mivel gyere már be, mert szükség van a munkádra ugye... :U

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.