Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Hasonlóan érzem magam jelenleg én is a helyemen, nem tartom kizártnak, hogy én is meglépem, amit Te. Várok a megfelelő pozícióra. :)
Sok sikert a továbbiakban, remélem jobban megbecsülve érzed majd magad.

https://utdetailing.hu/

(#3) 7


7
addikt

1: Ne bízd a felmondási papír megírását a cégedre, ha ilyen viszonyban vagytok. Így, hogy nem is láttad, lehet hogy meg sem írták, és el sem indult a 30 napod. Nem jó ötlet.

2: Olyan nincs, hogy meg kell várni a nagyfőnököt. A felmondási idő a felmondási papír benyújtásától kezdődik, amit pedig a munkáltató nyújt be. Ha a nagyfőnöknek nem tetszik, akkor tehet ellenajánlatot, és közös megegyezéssel érvényteleníthetitek a felmondást, de az, hogy te mikor mondasz fel, nem a nagyfőnöktől függ. Pont azért van munkaszerződésben meghatározott felmondási idő, hogy akármikor is nyújtod be a felmondásodat (amihez jogod van), a cég fel tudjon készülni a következményeire.

3: Arra figyelj, hogy mindenképpen igazolni tudd azt, hogy beadtad a felmondást. Egyrészt legyen rajta dátum, másrészt:
a) írasd alá valamelyik kompetens személlyel (HR vagy közvetlen főnök) -- mindezt két példányban: egy nálad, egy a cégnél, vagy
b) küldd postán ajánlott küldeményként, így a posta tudja igazolni a levél megérkeztét.

4: Nem kell ügyvéd egy felmondási nyilatkozat megírásához. Neten van egy rakat szabadon felhasználható sablon.

[ Szerkesztve ]

(#4) Agostino


Agostino
addikt

mai napig nem láttam a felmondási papírt

neked kell beadnod, a harminc nap a közlést követő naptól indul meg. van egy olyan sejtésem, hogy a munkáltató nem fog neked felmondani olyan könnyen, hiszen kellesz neki. ha te, mint munkavállaló semmilyen írásbeli (levél, email) felmondást tartalmazó dokumentumot nem adtál át, az nem szerencsés. hozzáteszem, ha a munkáltató mond fel neked, akkor mivel 3 és fél évet dolgoztál nála elvileg igazoltan, 30 plusz 5 nap a felmondási ideje. a munkáltató felőli felmondás azért is necces ilyenkor, hiszen 3 év után feléd járna egy hó végkielégítés. az olvasottak alapján szerintem nem sok kedve lenne hozzá. bár ha van egy kis sütnivalójuk, akkor rádvernek egy indoklást, hogy gond volt a magatartásoddal, és akkor semmi sem jár.

7 megelőzött, de a lényeg ugyan ez, kétszer is. nézd vissza a doksikat, mert könnyen problémák adódhatnak

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5) Syl


Syl
nagyúr

Indokolt esetben élhetsz a rendkívüli és azonnali felmondással is. És az hogy nem fizetik ki a túlórákat, eltüntetik a szabadságodat szerintem kimeríti az indokolt esetet. Feltétlen beszélj egy munkaügyi jogásszal!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) shteer


shteer
titán

Hallgass az előttem írókra, ne hagyd magad megvezetni! Mert jelen állás szerint arra játszanak

..szerintem jónak tűnik

(#7) D1Rect válasza Syl (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is ezt akartam, meg annyit, hogy ASAP add be a felmondásodat.

[ Szerkesztve ]

(#8) ncc1701


ncc1701
veterán

Csak húzzák az időt. Ne hagy magad, itt az alkalom, h visszaopasd őket. :)

(#9) Lauda


Lauda
félisten

A felmondast te add be szemelyesen, vagy ajanlott levelben, hiszen te mondasz fel.

Egy felmondas megirasa 2 perc, ennyi idod csak lett volna. Siman kezzel leirod, hogy xy a mai nappal felmondom az xy nappal kezdodott munkaszerzodesem. Vagy xy kerem az xy nappal kezdodoen letrejott munkaszerzodesem kozos megegyezessel torteno megszunteteset. Amint ezt elkuldod postan ajanlottan es atveszik, illetve beviszed a munkaugyre es atveteted, ketyeg a felmondasi ido.

A rendkivulit ne eroltesd, mert ott neked kell indokolni az okokat es ha a ceged ezt nem fogadja el, mehetsz birosagra az igazad bizonygatni, addig viszont a munkaltato nem koteles kiadni a papirjaid amig le nem zarult az ugy. Oldjad meg kozos megegyezessel es bekevel, mindenkinek jobb lesz.

Azt is megteheted, hogy nem kered a felmondasi idore jaro bert csak engedjenek el minel hamarabb, en mar jottem igy el cegtol. Aznap megoldodott a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10) Simi87 válasza Syl (#5) üzenetére


Simi87
senior tag

+1

Nekem volt olyan munkahelyem, ahol letettem a főnök elé a felmondásomat. Elolvasta, és azt mondta, hogy ez nem így működik, hogy pikk-pakk lelépek. Akkor eléraktam a B verziót, aminek a felét sem olvasta el, alá is írta az elsőt.

(#11) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A céged valószínűleg arra játszik, hogy későn indul el a felmondásod (ők biztosan nem fogják megírni helyetted a felmondást) és akkor az állami már nem fog felvenni, mert - mint írtad - nekik még idén kell ezt elintézni, ergo maradsz, ahol vagy.

Ne hagyd magad megvezetni, írd meg te magad a felmondásod és add be. Én is javaslom, hogy a következő egy órában beszélj munkajogásszal, hogyan lehet elrendezni, hogy még idén csatlakozhass az új helyedhez, de a felmondóleveled már akkor legyen meg digitálisan, hogy módosítás után azonnal mehessen nyomtatásba és le tudd adni a HR-en.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Elottem mar leirtak a lenyeget. Veletlenul se csinalj ebbol erzelmi kerdest es ne halogasd a dolgot, neked kell lepned. Amit tudsz bizonyitani, azt kerd szamon (tulorak stb), ezek megfelelo indokok a felmondasra, hamar hulyenek neztek. Az nem baj, ha beszelsz egy jogtudoval, biztositsd be magad minel jobban. Ha meg bemesz dolgozni, lehet erdemes "biztonsagi masolatot" csinalnod par dologrol a sajat erdekedben.

[ Szerkesztve ]

(#13) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Mingyárt vége az évnek, így lépned kell. Azzal amit irtal egy ügyved felhivja a döntéshozót és elmondja mivel járnak a törtentek (fizetetlen tulora, szabik), el fognak engedni :). Hirtelen elérhető lesz. Ilyenkor nem ritka, hogy egyben egy meghatározott összeget is kér ügyfele számára, vagy marad a munkaügyi bíróság. Ott cégek ritkán nyernek.

(#14) tibcsi0407 válasza RexMaximus (#13) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igazából ez csak akkor lehet érdekes, ha a jelenléti nem heti 40 órával lett aláírva. Különben sokat nem ér, mert a bérszámfejtésben, ha annyi szerepel, akkor nincs valós bizonyíték a túlórákra.

https://utdetailing.hu/

(#15) RexMaximus válasza tibcsi0407 (#14) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ehhez mar szakember kell.

Nem all eleg adat rendelkezesemre, de szemelyes velemenyem szerint mivel egy dolgozo itt kiszolgaltatott helyzetben van, nem biztos, hogy aduasz egy alairt jelenleti iv. Munkaltato reszereol ki annyira idiota, hogy belemenjen egy ilyen csataba. Valoszinuleg nem csak egy dolgozoval jartak el igy. Meg is jelenhet nala egy ellenorzes ahol elbeszelgetnek a dolgozokkal.

Kisebb cegeknel meg egy normalis munkakori dosszie sincs, munkavedelmi reszt nem is emlitem aminek elvileg egy szemelyes vallalkozasnal is rendben kell lennie. Sot egy felboszantott alkalmazott is tehet azert, hogy kulonfele hivatalok megjelenjenek.

Egy vesztett pernel minden koltseg a vesztest erinti + itt a fenti kockazatok is a ceg reszerol.

En igy gondolom, de nem vagyok szakember, ez fontos.

(#16) tibcsi0407 válasza RexMaximus (#15) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az aláírt jelenlétivel jelzed azt, hogy egyetértesz a benne leírtakkal. Ez jogilag nehezen támadható. Kivéve, ha esetleg a portán van kilépő és belépő papír, de akkor ott meg ugye azt bizonyítod, hogy tudtad, hogy többet voltál benn napi 8 óránál, de még is annyi szerepel a jelenlétiben.
Mindenesetre én azt mondom, hogy ilyenkor határozottan a tudtukra kell adni, hogy már nem vagy motivált munkaerő és az, hogy nem engednek el, nem fog senkinek a hasznára válni.
Most itt perrel fenyegetőzni, stb, nem biztos, hogy okos gondolat, mert nem tudod, hogy egy-egy nagyfőnök keze meddig ér el.
A következő munkahelyeden pedig nem biztos, hogy szívesen fogadnának, ha tudják, hogy az előző munkáltatódat megfenyegetted a felmondás érdekében. (én személy szerint nem vennék fel ilyen embert)
Szerintem az egyetlen megoldás leülni velük, elmondani, hogy mi a baj és azt is a tudtukra adni, hogy egyszerűen már nem akar ott lenni többet és csak egymás idejét rabolják.

https://utdetailing.hu/

(#17) RexMaximus válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ugy erzem a leirtak alapjan nem tartottak be a munkaltato a megallapodas ra eso reszet. Kar erte a dolgozot. Most a vegen is gondok vannak. Eddig se kezeltek redesen, mi valtozna ezutan ha magat kepviseli? Nem veszik komolyan.

Igy szerintem etikai kerdesek itt okafogyottak.

Nem mindenki rendelkezik olyan komunikacios tudassal, nomeg hattertudassal, hogy kezelni tudja ezt a helyzetet. Ilyenkor jo a szakember.

Ha mindket fel korrekt akkor azt ugy kell cselekedni ahogy irtad. Ha nem igaz akkor meg nem kell felni ettol a belenk nevelt dogmatol, ki kit ismer es a vegen mar te fizess hogy tobbet dolgozhas es orulj vagy mi? :)

Ki kit ismer - akik ismernek ilyen piszlicsare hulyesegekkel nem foglalkoznak, van ugyvezetojuk, kozepvezetok akik a napi operativ feladatokkal foglalkoznak. De itt vlsz a tulaj egyben az ugyvezeto. A folyamatok sincsenek leszabalyozva ezert ez a kuperaj.

Munkaltatokent bizonyos munkakorokre ilyen embert fogsz felvenni. Az az igazsag, hogy jobb jovedelemmel rendelkezok nagy resze igy jarna el. Alacsonyabbak azert nem mert kornyezetukben mindenki visszahuzza, hogy ne ugraljon. Felnek. Ritkan fordulnak szakemberhez.

(#18) tibcsi0407 válasza RexMaximus (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, ebben is van valami. Nem ismerem a közöttük felépített kollegális viszonyt, valamint a főnök temperamentumát sem.
Persze én biztos, hogy a diplomatikus utat választanám először.

https://utdetailing.hu/

(#19) yerico


yerico
senior tag

A felmondást írásban kell jelezni, indokolni nem kell. Tényleg elég annyi, hogy XY a mai napon a jelzem, hogy a munkaviszonyt a munkaszerződés szerint Z naptól felmondom. Aláíratni se kell senkivel, de tudni kell bizonyítani, hogy megkapták. Ez lehet posta, vagy lehet átvetetni valakivel, aki jogosult.
Sokan megsértődnek, mert felmondasz. Nekem is eljátszották a sértődött embert, mert előtte 14 hónapig jártam a nyakukra, hogy nem azokkal a feltételekkel dolgozok ott, amiben megegyeztünk. Természetesen pont a felmondásom utáni napon akartak volna velem egyeztetni a fizetésemelésről,
Volt munkáltatóm, akit bepereltem, mert nem fizetett fizetést a felmondási időre, mondván, hogy az nem jár. Előtte természetesen kikötött 2 hónapot, majd a felmondásom napján közölte, hogy be se menjek többet. Rendben van, de fizetés akkor is jár. Most épp a cégét számoltatjuk fel, hogy megkapjuk pénzünket, mindezt jogerős bírósági ítélet alapján.

(#20) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem és köszönöm a tanácsokat!

A túlórákat csak a jelenlétibe írkáltuk bele magunk, de föntről nem érkezett hivatalos papír, amit alá írtunk volna, pedig "kötelezően elrendelt túlórák"-ról beszélünk, mert 4 műszakról átálltunk 3-ra úgy másfél hónap erejéig. Ennek már két hónapja.

Volt olyan hét, amikor 6 napot végigmelóztam 12 órában és a hetediken úgy hívott fel a főnök, hogy menjek már be még egyet, aztán csodálkozott, hogy nemet mondtam...

Kicsit felelősnek érzem magam, hogy azóta sem vittem be a felmondásom. Teljesen igazatok van, nekem is megfordult a fejemben, hogy postán küldjem el levélben, így nyoma maradt volna, de nem tettem.
Mint mondtam írtam egy felmondást, de mivel jött a hablaty, hogy ne hozz be papírt előbb beszélni kell a nagyfejűvel és hasonlók, így nem vittem be, vártam. Jelenleg így csak szóbeli megerősítést kaptam a HR részéről, hogy a felmondási folyamat érvényben van és a munkaviszonyom huszadikával megszűnik.
Nem késő még mondjuk holnap bevinnem és átadni a HR-nek a felmondási papírom így kerek két hét után?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#21) tibcsi0407 válasza flymi (#20) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A mondott szó elszáll. :)
Mindenképpen kell legyen írásos bizonyítéka a szándékodnak. Különben csak ennyit mondanak:
"Bocsi, elfelejtettem"

https://utdetailing.hu/

(#22) Agostino válasza flymi (#20) üzenetére


Agostino
addikt

Nem késő még mondjuk holnap bevinnem és átadni a HR-nek a felmondási papírom így kerek két hét után?

sosincsen késő ha biztos vagy a döntésedben. fent is írták. két példány, egy nálad egy náluk marad és vetesd át. lap aljára kerüljön oda: átvettem, helység, dátum, hiteles bélyegző a cég részéről. nem dátumbélyegző. esetleg a dátum legyen az, amikor szóban jelezted a felmondást. ha nem veszik észre és átveszik, beljebb vagy egy héttel. ha makacskodnak, legyen nálad friss dátumos is. nem szép dolog, tudom, de kit hat meg.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) flymi válasza Agostino (#22) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R és :R !

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ilyen hülyének nézős bandánál: tértivevényes ajánlott levél, megcímezve a munkáltatói jogot gyakorlónak, benne felmondás, átvételtől ketyeg a 30 nap...
Mindig felmegy a pumpa bennem, amikor ilyen sztorikat hallok...

(#25) flymi válasza ^Clown (#24) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A fő gond az volt, hogy nekem nem lett volna jó a 30 nap. 27 vagy 28 kellett legyen a felmondás bejelentésétől számítva, mert a másik cégnek 21-e az utolsó határidő, mikor még leadhatja az új felvételiseket... Ezért kellett gondolom egyeztetni a nagyfőnökkel, hogy bele megy-e.

Egyébként igen, valóban azok. Csodálom, hogy eddig bírtam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#26) szupermacs válasza flymi (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

Sok sikert! Együtt tudok érezni veled. :K

(#27) Syl válasza flymi (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

>Jelenleg így csak szóbeli megerősítést kaptam a HR részéről, hogy a felmondási folyamat érvényben van és a munkaviszonyom huszadikával megszűnik.

Ez ugye csak vicc?
Ember! Magyarisztánban élünk. Itt még azt is letagadják, amit leírnak... :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) ncc1701 válasza flymi (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

És mire mennek veled, ha bemész, leülsz, és nem dolgozol semmit?

(#29) ^Clown válasza flymi (#25) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Erre az a megoldás, hogy a régi cégnél a HR-es cicának kell vinni egy üveg pezsgőt vagy rozét, hogy segítsen a papírok elintézésében, mert te az utolsó két napon nem fogsz megjelenni.
Mit tudnak veled kezdeni, de őszintén? Semmit az ég világon. Ha valaki menni akar, az megy, ilyen egyszerű. Nem szép dolog, nem is bátorítok erre senkit, de ez már bőven az a szint, amikor kijár nekik...

[ Szerkesztve ]

(#30) Lauda válasza ncc1701 (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Be sem kell menni. Lehetsz te beteg a felmondasi ido alatt is.

(#31) 7 válasza flymi (#25) üzenetére


7
addikt

Vannak még szabadságaid? Használd fel erre.

(#32) flymi válasza 7 (#31) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kemény egy nap. Ki is fogom venni. Lenne több is, de mint írtam, szépen eltüntették...

Lauda: Igen tudom. De ezt az 5 napot már fejen állva is kibírom.

ncc1701: Nálam azért nem ilyen egyszerű, az nagyon feltűnő lenne, ha csak hegyeznék, de nem lenne termelés. Én a munkámat eddig mindig becsülettel elvégeztem. Talán többet is, mint kellett volna.

Syl: Igen, Magyarisztán, vagy Agyarország.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#33) yerico válasza ^Clown (#24) üzenetére


yerico
senior tag

A gond az, hogy a munkaszerződés rád is érvényes, tehát ha 30 nap van kikötve, akkor szó nélkül betartathatják. Bár a végén vagy kifizetik a szabadságaidat, vagy kiveszed. Érdemes a végén egyben kivenni, és akkor mehet a 30 nap felmondási idő, de 25 nap után eljöhetsz. A papírjaidat az utolsó munkában töltött napon kell kiadni, tehát a végső szabadság megkezdése ELŐTT. Az sem probléma, ha a másik helyen még papíron dolgozol, az újnál már kezdhetsz, lehet egyszerre két érvényes munkaszerződésed is.

(#34) Lauda válasza flymi (#32) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, Magyarisztán, vagy Agyarország.

Szo elszall, iras megmarad, ez mindenhol a vilagon igy van. A munkaltato csak el a torvenyes jogaval, te pedig adod az alapot hozza, hogy nem vagy kepes egy irasbeli felmondast bevinni, ajanlott levelben postara adni.

[ Szerkesztve ]

(#35) flymi válasza yerico (#33) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt nem igazán értem.
Úgy tudom nem lehet egyszerre két 8 vagy 12 órás munkaszerződésed.
Vagy 8 órásból lehet kettő csak 12-ből nem? ... Vagy a ledolgozott heti munkaidő számít? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36) kstcsk


kstcsk
tag

Mindent leírtak, annyit tennék még hozzá: legyél határozottab

(#37) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Én előző cégemnél (ki akartak helyezni Romániába pár hónapra) azzal adtam be a felmondást hogy azonnali hatállyal családi okok miatt az ország másik felére kell költöznöm. A hülye HR-es picsa említette a felmondási időt ami 30 nap. Mondom hétvégén költözök... Akkor azt ki fizetjük mintha ledolgoztad volna és majd küldjük a papírokat... De ezt akkor nem tudjuk közös megegyezéssel bontani. Sebaj nem probléma. Akkor nyitom a kasszát. Ööö oké rendben ide a pénzt aztán itt se vagyok ☺ Azóta is naponta összefutok a volt főnőkömmel. És közös megegyezéssel bontottuk a szerződést mint kiderült a paírokból utólag...

(#38) rwu


rwu
tag

Ha van szondáztatás a munkahelyedre érkezéskor, akkor két sör és egy feles, problem solved.

S22U*hondacivic*

(#39) D1Rect válasza rwu (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem egyszerűbb női ruhába bújni, erősen kifesteni magad és mindenkit "szivinek" hívni...

(#40) sutykuru válasza rwu (#38) üzenetére


sutykuru
tag

:C

(#41) Lauda válasza rwu (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Mikor utananeznek az eloeletnek meg ott marad talan orokre. Komolyabb cegek gyakran visszacsekkolnak par munkahelyet.

(#42) yerico válasza flymi (#35) üzenetére


yerico
senior tag

Igen, 2 db heti 40 órás munkaszerződés lehet egymás mellett, direkt egy jónevű munkajogi ügyekre specializált ügyvéddel beszéltük át, mielőtt perre mentünk. A főnök persze fenyegetett minket, hogy kicsinál, de hát egyfelől mi is ki tudtuk volna csinálni, mert tudtuk, hogyan csalta el az EU-s támogatási pénzeket, másfelől, mint kiderült, elfelejtett mindenkit bejelenteni, mint alkalmazottat.

(#43) yerico válasza Lauda (#41) üzenetére


yerico
senior tag

Ezért van, hogy problémás cégekről elfelejtkezünk önéletrajzban. :)

(#44) yerico válasza D1Rect (#39) üzenetére


yerico
senior tag

Csak nehogy meglepődj, mikor a főnök hirtelen meglep egy "kámingáut"-tal, hogy végre nem kell titkolnia neki sem az érzelmeit, aztán esténként te lehetsz a kiskifli.

(#45) yerico válasza DiamondBack (#37) üzenetére


yerico
senior tag

A munkavégzés helyét rögzíteni kell a munkaszerződésben. Románia biztos, hogy nem fog ennek megfelelni, ezért ahhoz szinte biztosan módosítani kellene. Te nem egyezel bele, így életbe lép a felmondási idő. Rendkívüli felmondás költözési indokkal könnyen támadható lenne, hiszen úgyse tegnap tudtad meg, hogy költözni fogsz, erről a munkáltatót is tájékoztatnod kellett volna, emiatt kártérítésért perelhet, hogy a munkádat el kellene végezni, de nem tudott megfelelően pótolni. Erre szolgál ugyanis általában a felmondási idő.

(#46) D1Rect válasza yerico (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Ceckuális zakatolás, léphetsz is.

(#47) 7 válasza yerico (#42) üzenetére


7
addikt

"másfelől, mint kiderült, elfelejtett mindenkit bejelenteni, mint alkalmazottat."

Mondtad, hogy már felszámolás alatt van a cég. Azt azért sikerült kiverni belőlük, hogy utólagosan be legyél jelentve? Elvégre beleszámít a nyugdíjadba (ha még lesz).

[ Szerkesztve ]

(#48) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Tehat meg nem mondtal fel... :-)

I humbly and respectfully decline™

(#49) Shamy


Shamy
tag

Csak egy kérdés...mi tiltja, hogy két munkahelyed legyen egyidőben?

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#50) Magnum_ válasza Shamy (#49) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pl adott esetben maga a munkaszerzodes, lehet benne ilyen kikotes.

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.