Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hedgehanter válasza fLeSs (#50) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az olaj mar nagyon sokat esett az az 50 meg amugy egy eros pont.. Az USD is egy ponton all de nincs ami tullokje rajta....
Tehat akkor mi lesz, olaj eladas vagy nem? :DDD

Mod: be is nezett ala... :DD

[ Szerkesztve ]

(#52) fLeSs válasza Hedgehanter (#51) üzenetére


fLeSs
nagyúr

majd a nap végén kitalálom.

"Az olaj mar nagyon sokat esett az az 50 meg amugy egy eros pont.."

egy instrument tovább képes esni vagy emelkedni mint azt bárki gondolná/várná.
szal ez nem érv. :DDD

az 50 egy pszichológiai támasz, de a franc tudja, hogy mi lesz.

egyre több a munkanélküli az USA-ban, mégis hogyan fognak tankolni meg repkedni az emberek pénz nélkül?
korábban már írtam, hogy az olaj árát nem a kereslet-kínálat, hanem a nem kereslet-nem kínálat alakítja.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#53) Tüzi válasza fLeSs (#15) üzenetére

$50 alatt...
Szerinted a nyári 147-es olajjal ki kaszált, és mennyit?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#54) fLeSs


fLeSs
nagyúr

vmit rohadtul meg kell jegyezni: pre-marketben vagy after hours tradingben SOHA nem vegyél részvényt, főleg akkor ne, ha azt látod, hogy amit kiszemeltél magadnak az már +5%-ot emelkedett.
rá kellett jönnöm, hogy ezeknek a 90%-a átb@szás.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) fLeSs


fLeSs
nagyúr

béna DTO, az olaj -5%-ban, a DTO meg csak 6%-ot emelkedett. ez így nem duplashort..

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#56) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Vettem ma EUM-ot (Short MSCI Emerging Markets).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#57) Hedgehanter válasza fLeSs (#56) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ez jol fog hozni ha marad a trend.... :D

(#58) fLeSs válasza Hedgehanter (#57) üzenetére


fLeSs
nagyúr

vagy nem...
elég erős benne az orosz kitettség.
ezen kívül van benne kína, brazília, taivan, dél-korea meg talán india is.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#59) fLeSs


fLeSs
nagyúr

btw ahogy elnézem az SP500 most akarja visszatesztelni a 820-at. a Nasdaq meg az 1430-at.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#60) Hedgehanter válasza fLeSs (#58) üzenetére


Hedgehanter
őstag

The Emerging Markets Index is a float-adjusted market capitalization index. As of May 2005, it consisted of indices in 26 emerging economies: Argentina, Brazil, Chile, China, Colombia, Czech Republic, Egypt, Hungary, India, Indonesia, Israel, Jordan, Korea, Malaysia, Mexico, Morocco, Pakistan, Peru, Philippines, Poland, Russia, South Africa, Taiwan, Thailand, Turkey and Venezuela..

A gazos banda.... :)

(#61) fLeSs válasza Hedgehanter (#60) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az ETF-ben nincsenek ennyien.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#62) fLeSs


fLeSs
nagyúr

egyébként utólag rájöttem, hogy a QID vétel nem biztos, hogy jó ötlet volt.
a Nasdaqra rá lehet illeszteni egy eső trendcsatornát, és az index most pont a csatorna alján tartózkodik.

eredetileg SDS-t akartam venni (ultrashort SP500), de az utolsó pillanatban meggondoltam magamat. na mind1. ha az SP500 esik, akkor a Nasdaq is esni fog. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#63) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ha emlékeztek még a STEM és ASTM-ről szóló írásomra, milyen jól tettem, hogy akkor nem vettem belőlük. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#64) fLeSs


fLeSs
nagyúr

eladtam a DTO-t amikor az olaj 50,02 USD volt. :D
85,46 és 95,15 USD-ért vettem a DTO-kat (fele-fele arányban), és 104,45-ért szálltam ki.

simán elképzelhető, hogy az olaj esni fog tovább, mert már 50 alatt van, de én egy picike korrekcióra azért számítok, nem mintha ez bárkit is érdekelne, főleg az olaj árát. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#65) fLeSs válasza fLeSs (#64) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az olaj esik tovább, mint a kő, már 49,31.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#66) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a QID és az EUM vétel valszeg jó ötlet volt, persze 1 nap után nem lehet semmi ilyesmit kijelenteni. valójában a QID vétel helyett az SDS lett volna csak igazán jó, el is terveztem, de az utolsó pillanatban meggondoltam magamat, és QID-et vettem, ami most így utólag idegesít, de most már nem fogok SDS-t venni, mert már elszalasztottam az ideális pillanatot.

a DTO eladása viszont felesleges mozdulat volt.

Darvas is leírta a könyvében: vett egy részvényt, ami már nemtom hány százalékot emelkedett (asszem megduplázódott), tehát semmi oka nem volt az eladásra. a brókerje elkezdte hivogatni, hogy a céggel (akinek a részvényét megvette) vmi gáz van és még most adja el a részvényeket amíg lehet, szép profittal.
Darvas elkezdett örlődni, nem tudta, hogy mitévő legyen.
végül a múltban tapasztalt hibáiból okulva (senkire se hallgass, főleg ne a Wall Street-i brókerekre, mivel a "tippekkel", jótanácsokkal megszívta korábban) elhatározta, hogy megtartja a részvényeket: "semmi okom nincs eladni egy emelkedő részvényt". és igaza volt, később még drágábban adta el.

szóval, a DTO-t feleslegesen adtam el, mert az olaj úgy esik, mint a kő.
de a média, az újságok és a fórumok azt sugallták, hogy "hű, 50 dollárról tuti vissza fog pattanni", és ez tudat alatt is befolyásolja az embert a döntéseiben.

ez is egy jó lecke volt. remélem más is okulni fog belőle.
persze nem kizárt, hogy most mondjuk 48 dollárról fog visszapattanni, és akkor kiderül, hogy mégis jól döntöttem, de akkor sem döntöttem jól, mert a visszapattanás megkezdése után kellett volna csak eladnom.
most így egy mélyrepülő olajat (vagyis az inverzét) nem vehetek meg, mert tényleg bármikor visszapattanhat. a Darvas-féle kockás módszer alapján az olaj most a 48-60 dolláros kockában tartózkodik. nem tudhatom, hogy a kocka alja (a támasz) hol lesz, csak az ellenállást ismerem, márpedig venni csak támasz vagy ellenállás átlépésekor szabad, utoljára 60 dollárnál, ahol megvettem a DTO-t.

a QID-et is azért vettem meg tegnap, mert a Nasdaq egy lejjebb lévő "kockába" lépett (esett) bele, azaz egy támasza elesett, ez a kb. 1420-1430 pontos terület volt. a támasz eleste után ellenállásként funkcionál, a Nasdaq ma vissza is tesztelte, elment 1414 pontig, de onnan lefelé vezetett az út.
az SP500-nak a 820-830 pontos terület volt a támasza, ma visszatesztelte, 819-ig emelkedett, aztán esni kezdett. persze nem zárható ki, hogy újra visszalépnek az indexek az egyel feljebb lévő kockába, de ha ez így lesz, akkor is csak minimális lesz a veszteségem, mert a határon vásároltam be.
de a medvepiaci hangulat mellettem szól, így jóval nagyobb az esélyem, ezért vettem shortos ETF-eket.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#67) Hedgehanter válasza fLeSs (#66) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A DTO eladas felesleges volt, de nem biztos hogy rossz... :D

(#68) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ez vicces, beletrafáltam az aljába. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.